• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Ecco Pro széria

Ha oda tapasztom a fülemet a házhoz,azért lehet hallani valamit!;)

Az Eheim az experience sorozatra írja a szuper csendességet. Itt a legkisebb modell tényleg csendes. Évekig használtuk Ecco Pro 130 mellett. Észrevehető volt.
Nekem is ment otthon ecco 130-as 6 évig. Valami hangja azért van. Ennek a szűrőnek ne ma hangja volt anno a lényeg, hanem az alacsony fogyasztása és a jobb szerelhetősége egy classichoz képest.

Mindkét szűrő jó lehet egy ekkora akváriumra.
 
ez jó hír! sztem akkor körbenézek használt fronton, de ahogy ismerem magam, egyszercsak hírtelen felindulásból berendelem az újat… :D
 
Sziasztok!
Két napja vagyok tulajdonosa egy ecco pro 2036-os szűrőnek, egyelőre nem vagyunk jó barátok :(
Feltöltés, beindítás után van egy kellemetlen csörgedező hangja. Gondoltam levegő, vagy a rotor, először rázogattam, szétszedtem, csőcsatlakozásokat, gumikat leellenőriztem minden patentul zár, tipp-topp.
Feltöltés/beindítás ismét csörög, bevilágítottam a szűrőházhoz és látom, hogy a fejegység alatt ott "ugrál" egy csomó buborék.
Valahogy így.
View attachment 6913
Ismét szétszedem, vízzel feltöltött állapotban teszem rá a fejegységet, de hiába fordítgatom/rázogatom, a csőcsonkoknál felöntöm vízzel a buborékok csak ott vannak.
Szóval nem fals levegőt szív, mert már beindítás előtt ott vannak, csak nem tudom onnan kihajtani.
Ezt elvileg ki kellene hajtsa beindítás után, nem? Eheim Classic szűrőnél sosem volt ilyen gondom.
Milyen buborékeltávolító mágiát ismertek? :cyclops:
Nekem is van egy ilyen ecco pro 200,egy 35x35x40-es nano akit csapatok vele kb 1 éve.Nem újonnan vettem,nekem kellett felújítani de tökéletesen megy és hangtalan.Légteleníteni úgy szoktam,hogy takarítás után teleteszem vízzel,fedél rá, (ó gyűrű szilikonozás mert könnyen összeragad a tetejével ha kihagyod és a két oldalsó fülecske rendkívül könnyen törik) bedug, levegő zörgés,ha elmúlt rázás,megint zörög,ha elmúlt kihúz,2-3 mp megint bedug,(ilyenkor elég nagy levegő adagok mennek ki belőle.)ha nem zörög megint rázás,kihúz,bedug.ezt kb 4x-5x,kihuzva is rázás. Jah és 2cm-es polifoam van alatta.Így lehet soknak tűnik de sztem nem vészes.3-4 havonta szedem szét. Keri gyűrű,alatt szivacs,ez van alul,következőbe eheim sub +Seachem Purigen,saját hálójában,és rajta perlon. Amúgy a golyó a piros keretben sztem valami visszafolyás gátló lehet ha nem az aqua alatt van a szűrő.Ez csak az én véleményem.Azért gondolom mert ha kihúzod a konektből akkor lezár. Nyomás vagy áramlat szintjelzőre azért sem gondoltam mivel belül van és nem látszik ki.
Eheim Classic 250-em is van ugyan ez volt a szitu a légtelenítéssel de ezen felül szerintem magasan jó a hatás foka mind kettőnek.Utóbbit nagyobbra váltás miatt átalakítottam reaktornak és egy 160-asba keveri a co-t.Remélem találsz benne felhasználható infót. Kellemes estét.
 
Sziasztok. Nekem egy ecco 2236-os dolgozik már sok-sok éve és most rászántam magam a felújításra. A tengelyt 2 éve kicseréltem már, de a rotort nem. Szerintetek kicseréljem, vagy azt nem szokták? A golyó a piros tartójából szépen elfogyott mára :D az biztos, hogy cserés lesz (greenaqvában forgalmazzák?). A tömítést mennyi időnként illene cserélni, természetesen kezelgetve volt, elváltozást nem látok rajta?
 
Gondoltam megosztom hogy alakult a dolog….
Végül EHEIM 2032 ECCO PRO lett... Használtan sikerült venni egy 5 hónaposat 12 kavicsért. Beüzemelés után (légtelenítés megtörtént, már ha megráztam se jött bubi) még volt hangja, de kb 2 nap után nagyon elcsendesedett! Tényleg csak ha közel hajolok hozzá, akkor hallani némi motorhangot, de ez nekem simán belefér! kb 2 méterre van a fejemtől alvás közben, szóval tényleg halk! Az viszont hogy mennyire lesz elég hatékony az 1 tálcával, az majd kiderül. A Gyári 1l Substrat Pro van benne fölötte 1 perlonvatta + kapott egy purigent és ugye a mechanikai szűrésnek a durva lyukú kék szivacs. kb 45 fokban el kellett zárnom a kifolyóág csapját, hogy a flow megfelelő legyen. maxon még a növényeket is kiszedné, de így most pont nem kavarja meg az aljzatot, és a nanohalak is vígan elvannak, nem küzdenek az áramlatban.
Köszönöm a sok segítséget! :)
 
Sziasztok. Nekem egy ecco 2236-os dolgozik már sok-sok éve és most rászántam magam a felújításra. A tengelyt 2 éve kicseréltem már, de a rotort nem. Szerintetek kicseréljem, vagy azt nem szokták? A golyó a piros tartójából szépen elfogyott mára :D az biztos, hogy cserés lesz (greenaqvában forgalmazzák?). A tömítést mennyi időnként illene cserélni, természetesen kezelgetve volt, elváltozást nem látok rajta?
Szerintem a ga-ban minden tartozékát megrendelik neked ha gondod van vele.Én nem cserélnék rotort pálca cserénél max gumi perselyt ha kikeményedett.A golyót én kidobtam a piros kerettel együtt mert nem láttam értelmét.
 
Sziasztok! Kicsit összezavarodtam... A greenakva oldalán a leírásnál az ecco pro 130-nál az ajánlás amit nem értek. két helyen van feltüntetve, hogy hány literre ajánlják. az egyik helyen 30l, a másikon 60 liter. Mind a kettő a greenakva ajánlása.
merjem berakni egy 60 literes aksiba?

  • Green Aqua által javasolt növényes akváriumméret: max. 60 liter.
    • Gyári ajánlott akváriumméret: 60 l. (max. 130 l.)
    • Green Aqua ajánlás: max. 30 l.
 
Sziasztok! Kicsit összezavarodtam... A greenakva oldalán a leírásnál az ecco pro 130-nál az ajánlás amit nem értek. két helyen van feltüntetve, hogy hány literre ajánlják. az egyik helyen 30l, a másikon 60 liter. Mind a kettő a greenakva ajánlása.
merjem berakni egy 60 literes aksiba?

  • Green Aqua által javasolt növényes akváriumméret: max. 60 liter.
    • Gyári ajánlott akváriumméret: 60 l. (max. 130 l.)
    • Green Aqua ajánlás: max. 30 l.
Van egy GA-s táblázat is, abban 30 literre ajánlják:
http://www.greenaqua.hu/hu/green-aqua-szuro-valasztasi-tajekoztato
Kb. 3 éve nézegettem én is 60-65 literhez szűrőket, halvány emlékeim szerint sem elég ekkora méretre ez a szűrő.
 
Sziasztok!

Néhány napja vettem egy Eheim Ecco Pro 300-as szűrőt a 112 literes akváriumomba a már meglévő Eheim Biopower 200 mellé.
Az eddigi tapasztalataim a következőek:
- A külső szűrő hangját szokni kell, még így szekrényen keresztül is. Nem mondom, hogy nagyon hangos lenne, de a hangtalan belső szűrőhöz képest azért elég nagy a különbség.
- Mivel az akvárium tetőn csak hátul van két nyilás a vezetékeknek/csöveknek, így a kimenő ágat nem tudtam oldalról bevezetni, csak hátulról tudom vele fújni a vizet előre. Mivel a Biopower balról nyomja a vizet, így jobb hátra tettem az
Ecco Pro kimenő ágát, hogy azért valami normális flow legyen, valamint csökkenteni kellett a nyomást is rajta úgy kb. 60%-ra, mert nagyon verte a vizet az akvárium elején.

Ha eltelik még pár nap, majd a belső szűrőn az egyik kosár tartalmát lecserlélem foszfát eltávolítóra, a másikat meg kiszedem. 1l Substrat Pro csak elég lesz.
 
Nekem is van egy ilyen ecco pro 200,egy 35x35x40-es nano akit csapatok vele kb 1 éve.Nem újonnan vettem,nekem kellett felújítani de tökéletesen megy és hangtalan.Légteleníteni úgy szoktam,hogy takarítás után teleteszem vízzel,fedél rá, (ó gyűrű szilikonozás mert könnyen összeragad a tetejével ha kihagyod és a két oldalsó fülecske rendkívül könnyen törik) bedug, levegő zörgés,ha elmúlt rázás,megint zörög,ha elmúlt kihúz,2-3 mp megint bedug,(ilyenkor elég nagy levegő adagok mennek ki belőle.)ha nem zörög megint rázás,kihúz,bedug.ezt kb 4x-5x,kihuzva is rázás. Jah és 2cm-es polifoam van alatta.Így lehet soknak tűnik de sztem nem vészes.3-4 havonta szedem szét. Keri gyűrű,alatt szivacs,ez van alul,következőbe eheim sub +Seachem Purigen,saját hálójában,és rajta perlon. Amúgy a golyó a piros keretben sztem valami visszafolyás gátló lehet ha nem az aqua alatt van a szűrő.Ez csak az én véleményem.Azért gondolom mert ha kihúzod a konektből akkor lezár. Nyomás vagy áramlat szintjelzőre azért sem gondoltam mivel belül van és nem látszik ki.
Eheim Classic 250-em is van ugyan ez volt a szitu a légtelenítéssel de ezen felül szerintem magasan jó a hatás foka mind kettőnek.Utóbbit nagyobbra váltás miatt átalakítottam reaktornak és egy 160-asba keveri a co-t.Remélem találsz benne felhasználható infót. Kellemes estét.

A golyó szerintem is visszacsapó szelep. Azt gondolom akkor kap szerepet mikor töltöd fel, mert akkor a motorház ugye felfelé mozog, mint egy dugattyú és belül a szívó hatás - na meg a golyó - miatt a bemenő ágon fog jönni a víz, amikor pedig a közlekedő edény elve alapján megindul rendesen, akkor a golyó a kimenő ágon hagyja kifújni a maradék levegőt. De ez csak az én teóriám :)
 
Sziasztok!

Egy Youtube-on látott szűrő tuning videó után felmerült bennem, hogy az Ecco Pro 130-ban a perlonvatta a biológiai szűrőanyag tetején van. Nem az lenne az ideális, hogy a mechanikai szűrés a biológiai előtt legyen? Így nem tömődik olyan hamar el a biológiai szűrőanyag. Mivel ebben a szűrőben csak egy kosár van, ezért nem lehet vele játszani, hogy hová tegye az ember a mechanikai szűrést. Ha viszont a kosár aljára teszem a perlonvattát, akkor a Matrix összenyomja és a vatta fog eltömődni.

Van erre valami megoldás, vagy teljesen jó ez a gyári elrendezés?
 
Sziasztok!

Egy Youtube-on látott szűrő tuning videó után felmerült bennem, hogy az Ecco Pro 130-ban a perlonvatta a biológiai szűrőanyag tetején van. Nem az lenne az ideális, hogy a mechanikai szűrés a biológiai előtt legyen? Így nem tömődik olyan hamar el a biológiai szűrőanyag. Mivel ebben a szűrőben csak egy kosár van, ezért nem lehet vele játszani, hogy hová tegye az ember a mechanikai szűrést. Ha viszont a kosár aljára teszem a perlonvattát, akkor a Matrix összenyomja és a vatta fog eltömődni.

Van erre valami megoldás, vagy teljesen jó ez a gyári elrendezés?
Jó így.
Mechanikai szűrésre (alulra) - ha kell - kerámiagyűrűk vagy merev szivacs stb. való. Perlon a szűrési folyamat végén legyen, azt már legfeljebb csak Seachem Purigen kövesse.
 
Jó így.
Mechanikai szűrésre (alulra) - ha kell - kerámiagyűrűk vagy merev szivacs stb. való. Perlon a szűrési folyamat végén legyen, azt már legfeljebb csak Seachem Purigen kövesse.
Megkérdezhetem, hogy ennek mi a magyarázata? Fordítva gondolmán logikusnak. Nem vitatom, hogy így a jó, csak nem értem. Köszi.
 
Megkérdezhetem, hogy ennek mi a magyarázata? Fordítva gondolmán logikusnak. Nem vitatom, hogy így a jó, csak nem értem. Köszi.
alulrol felfele halad a media szemcse szerkezete egyre szukebre. Arra folyik a viz. A nagyokat fogja meg a nagy lyuku szuvacs vagy keri gyuru es felfele egyre szukul. A perlonnal mar szinte csak a viz szine juthat fel.
 
Back
Oldal tetejére