• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Ecco Pro széria

Szabó Dániel

Kertész szaki
Sziasztok!
A fórum egy másik részén már megkérdeztem, de biztos ami biztos. :)
Szükségem lenne az Eheim Ecco Pro 300 (2036) műanyag befolyó csövének a hosszára.
Illetve a csapokkal összeszerelt magasságára.
Bútortervezés miatt érdekelne...

Köszi :)
 
Utoljára módosított:
Ide jöhet minden olyan hozzászólás ami a ecco szériával kapcsolat.
 
Sziasztok,
Azt szeretném megkérdezni,hogy az Ecco pro 2032 és 2034-es tartályai cserélhetőek?
A 2032-es vödröt simán ki tudom cserélni a 2034-es tartályára?(eheim alkatrész cikkszám: 7600010)
köszönöm a választ
 
Szia,

Kérdésedre a válasz igen ha megnézed az adatokat a 2032-es : 205x205x298 mm (szél.,mély.,mag.) és a 2034-es: 205x205x355 mm (szél.,mély.,mag.). Ezt elméletben meglépheted de gyakorlatban nem ajánlom.
Amúgy miért szeretnéd a cserét?

Üdv,
Zsolti
 
Szűrőanyag térfogat növelés lenne a cél.Biztos ami biztos alapon.
(lehet,h simán csak eladnám,de kb ugyanott lennék.Ha jól kerestem rá,kb 10e ből megúsznám a vödröt+az egy kosarat)
Ha eladom a 2032-est(1,5 hónapos BTW),kb 15-18e.veszek egy 2034-est 28e.(cca ugyanott vagyok, csak van +1 L szűrőanyagom)


Egyébként miért nem ajánlod?
Köszi
 
Szűrőanyag térfogat növelés lenne a cél.Biztos ami biztos alapon.
Ha betartottad a Green Aqua ajánlását baj nem lehet.

10e biztos nem költenék rá "tuningol" felkiáltással, de ha te még is, ilyen jelegű alkatrészt biztos nem boltból vennék "bontottban" gondolkodnék. Körbenéztem és 5e-be megállna.

Miért nem ajánlom:
A pumpa teljesítménye. Az akvárium méretéhez megfelelő teljesítményű pumpa és a megfelelő fejegység kell, amely a víz mozgatását végzi, biztossá teszi, hogy a szűrés hosszú időn keresztül megfelelően működjön, a teljesítmény csökkenéstől mentesen.

Ha eladom a 2032-est(1,5 hónapos BTW),kb 15-18e.veszek egy 2034-est 28e.(cca ugyanott vagyok, csak van +1 L szűrőanyagom)
Nem ugyanott vagy már csak a fej miatt sem. Én 2032-est használok elégedetten. 1l MechPro-t én kivettem a helyére 1 liter Substrat Pro-t tettem, a beszívó ágra tettem egy szivacsot (így a garnélák mellett a nagyobb növény darabok se juttnak a szűrőbe) nem kell annyit szétszednem.
 
Nem ugyanott vagy már csak a fej miatt sem. Én 2032-est használok elégedetten. 1l MechPro-t én kivettem a helyére 1 liter Substrat Pro-t tettem, a beszívó ágra tettem egy szivacsot (így a garnélák mellett a nagyobb növény darabok se juttnak a szűrőbe) nem kell annyit szétszednem.[/QUOTE]

Bocs most nézem elírtam én 2034-est használok :D
 
még agyalok,h mi legyen.de köszi.
sztem a fej uaz,csak max a lapát lehet más.500 L/h vs 600 L/h a két fej (5w mind2)...
egyébként vegytisztán csak a szűrőanyag növelés lenne a célom.én is szivaccsal a szívóágon, és kicsit a kimenőágon lefojtva használom.
lehet,h kéne szereznem egy lilyt.most esőztető tolja

amúgy egy 40L es garnélás a "kád"
 
sztem a fej uaz,csak max a lapát lehet más.500 L/h vs 600 L/h a két fej (5w mind2)..
Mikor olvastam az érvelésed első körben megnéztem az emelési magasságot gondolván a 2034 jobbnak kell lennie, de tévedtem. Megnéztem egy rajzot még a lapát rendelési száma is uaz :whistle:. Hát most erre mit mondjon az ember.:)

Ha ráérsz a "tuninggal" várj egy hetet bele ülteted a bogarat a fülembe. Majd PÜ-ben megbeszéljük a dolgokat
 
Sziasztok,

A következő elgondolás jutott eszembe mikor az ecco pro szériával kapcsolatban néztem az adatokat stb.
Az én 2034-es pro elődje ha jól értelmezem az a 2233-as. Na már most ennek az adatai 480l/h (a vödör mérete megegyezik a 2034-esével), de itt nincs előszűrő viszont egyel több szűrőkosár található benne. Felmerült bennem miért ne cserélhetném ki az előszűrőt egy plusz kosárra. Mivel nincs új a nap alatt ezért rákerestem a neten csinálta e valaki előttem és egy másik fórumon ezt találtam egy hozzászólásban:
"Az ecco pro 2036 (tudom ez az egyel nagyobb) egy nagyon jó és gazdaságos szűrő,de nem 200 literhez.Én 54 literhez használtam úgy hogy kivettem az előszűrőt és egy plusz kosarat raktam a helyére substrattal kitömve."
Van itt valaki aki már csinálta? Szerintetek érdemes volna megpróbálni nekem is?
Köszi előre is a segítséget

Üdv,
Zsolti
 
Sziasztok,

A következő elgondolás jutott eszembe mikor az ecco pro szériával kapcsolatban néztem az adatokat stb.
Az én 2034-es pro elődje ha jól értelmezem az a 2233-as. Na már most ennek az adatai 480l/h (a vödör mérete megegyezik a 2034-esével), de itt nincs előszűrő viszont egyel több szűrőkosár található benne. Felmerült bennem miért ne cserélhetném ki az előszűrőt egy plusz kosárra. Mivel nincs új a nap alatt ezért rákerestem a neten csinálta e valaki előttem és egy másik fórumon ezt találtam egy hozzászólásban:
"Az ecco pro 2036 (tudom ez az egyel nagyobb) egy nagyon jó és gazdaságos szűrő,de nem 200 literhez.Én 54 literhez használtam úgy hogy kivettem az előszűrőt és egy plusz kosarat raktam a helyére substrattal kitömve."
Van itt valaki aki már csinálta? Szerintetek érdemes volna megpróbálni nekem is?
Köszi előre is a segítséget

Üdv,
Zsolti

Update:
Ma lemértem a szűrőm vízforgatását szigorúan laboratóriumi körülmények között;). A kinyomó ágat egy vízcseréknél használatos vödörbe tettem. Stopper elő,
10 liter vizet szivattyúztam ki ki ezzel a módszerrel az aksiból. A stopper 02:08-ot mutatott. Ennél jobb eredmény akkor jött ki ha a az esőztetőt lecseréltem a hozzáadott gyári beömlőre (22 másodpercet javított a "köridején"). Jelenleg 2 liter eheim substrat pro + az előszűrő van a vödörben.
A fentiekből leszűrtem a lényeget ha lehetséges is az előszűrő cseréje egy plusz szűrőkosárra akkor sem érdemes annyira visszafogná a pumpát.
 
én személy szerint az előszűrőt nem ütném ki a rendszerből,de úgy érzem kellene még 1 L szűrőanyag.ezért cserélem a vödröt.Nem szeretnék az eladás/vásárlás stb-vel küzdeni.
 
Esetleg valaki lemérte az Eheim 2032 Eco pro 130 szűrő valós vízforgatását? "Óvoda" akváriumba venném,de ha 2 hét múlva csak 150l/órát forgat csak akkor veszek inkább helyette egy másik típust. / Pl Eheim 2211,vagy egy New Tetratec 600-at. /
Jobban szeretném ezt a típust mert kisebb,kompaktabb és adnak hozzá Substrat pro-t is.
 
Sziasztok!

Szeretnék összerakni egy növényes, rákos akit 60l mérettel. Hozzá tudnék jutni jó áron egy Ecco Pro 200-as használt szűrőhöz. De nem tudom, hogy érdemes e használt szűrőt venni, hogyan lehet úgy átfertőtleníteni az egész szűrőt, hogy az előző gazdájától tuti ne maradjon benne semmi olyasmi ami árthat az új akváriumnak? Mi a véleményetek?

Üdv
Péter
 
sziasztok!

az lenne a kérdésem, hogy szerintetek egy Eheim ecco pro 2236 külső szűrőt ráköthetek egy 20l-es akira úgy, hogy lefojtom? Van aki azt mondja, hogy nem, de érdekelne a pro és contra vélemény is. Az a helyzet, hogy kaptam ezt a szűrőt használtan és jó volna használni.
nem tudom, mit okozna az akváriumban, ha beüzemelném. De mindenképpen lefojtanám a teljesítményét 50%-ra vagyis félig elzárnám a nyomóágon a csapot. Mi a véleményetek?
 
Pusztán ésszerűségből (nem értek hozzá) a "sok" szűrőközeg inkább előnyös, az áramlást is tudod még jobban irányítani különböző ki/befolyókkal (pl. spin), tehát inkább még előnyös is az akváriumra nézve, ha jól állítod be. Az hogy ez hosszútávon mennyit árt a szűrőnek, az már egy másik kérdés..
 
sziasztok!

az lenne a kérdésem, hogy szerintetek egy Eheim ecco pro 2236 külső szűrőt ráköthetek egy 20l-es akira úgy, hogy lefojtom? Van aki azt mondja, hogy nem, de érdekelne a pro és contra vélemény is. Az a helyzet, hogy kaptam ezt a szűrőt használtan és jó volna használni.
nem tudom, mit okozna az akváriumban, ha beüzemelném. De mindenképpen lefojtanám a teljesítményét 50%-ra vagyis félig elzárnám a nyomóágon a csapot. Mi a véleményetek?
2232-t használok 20 literben és tisztítás után még ezt is kb. 1/3-ra fojtani kell. Aztán 3-4 hét múlva nyitom a csapot teljesen. Teljesen jó ez a szűrő, erre a 20-30 liter körüli méretre van kitalálva (és ekkora akinál még van benne tartalék). Szerintem a 2236 túl erős áramlást keltene, ami szét tudja bontani a scape-t és kellemetlenül érzik benne magukat az élőlények is.
Bárhogy is döntesz nyomó ágon nem fojtunk (nem kell a szűrőt nyomás alá helyezni és tesztelni a tömítéseket)! Ha fojtani akarsz azt mindig a szívó ágon tedd :)
 
Utoljára módosított moderátor által:
SOHA nem fojtuk a szívó ágon! Ha több vizet nyom ki, mint amennyit beszív, akkor levegősödik, és a buborékok szétverik a rotort!
Ez egy zárt rendszer, nem tud többet szívni, mint amennyit kinyom. Mióta megvan így használom és tökéletesen, csendesen működik. Ez biztos gy van?
 
Back
Oldal tetejére