• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Classic Széria

Előszőr is bocsánat, tényleg Eheim :)
Most pl látom, hogy a lávakövek közt igen sok trutymó (elhalt algadarabok) vannak. Ugye most kűzdök az algákkal. Ezért takarítanám.
Amúgy csöveket sosem takarítottam eddig :shock: , lehet, hogy ez most ciki, de őszinte vagyok legalább. :p
A perlonvattát se cseréltem. Nem is tudtam, hogy lehet kapni külön. :)

Látom van egy csőtisztítás téma, akkor utánna olvasok. Az az igazság, hogy a nyomóágon az esőztetőnél nem tapasztalok gyengülést, de az is lehet, hoyg csak nagyon lassan gyengül, ezért nem szembetűnő.

Mindenesetre köszönöm a választ!

Kisvido
 
Sziasztok.
Van egy Eheim Classic 2211-es szűrőm. Most egy hétig nem voltam itthon, és mikor hazaértem, azt vettem észre, hogy hangosabb a szokásosnál. Egy picit ilyen rekedt hangja van. Gondoltam biztos sok már a kosz a propellernél, ma szétszedtem, alaposan kipucoltam, ha már így nekiálltam, akkor csövektől kezdve mindent kitakarítottam. :) Összeraktam, de még mindig ilyen rekedtes hangja van. Mitől lehet ez? Nem olyan hang ez, mint amikor levegő van benne, hanem ilyen... rekedt, morgó hang. Régebben jóval halkabb volt. Van valakinek valami ötlete? Kicsit kevesebb, mint egy éves.
 
fgabor87 said:
Sziasztok.
Van egy Eheim Classic 2211-es szűrőm. Most egy hétig nem voltam itthon, és mikor hazaértem, azt vettem észre, hogy hangosabb a szokásosnál. Egy picit ilyen rekedt hangja van. Gondoltam biztos sok már a kosz a propellernél, ma szétszedtem, alaposan kipucoltam, ha már így nekiálltam, akkor csövektől kezdve mindent kitakarítottam. :) Összeraktam, de még mindig ilyen rekedtes hangja van. Mitől lehet ez? Nem olyan hang ez, mint amikor levegő van benne, hanem ilyen... rekedt, morgó hang. Régebben jóval halkabb volt. Van valakinek valami ötlete? Kicsit kevesebb, mint egy éves.

Szia!
Biztos tudod, hogy az ilyen akváriumi centrifugál szivattyúk forgásiránya eseti, véletlenszerű, de azt megfigyeltem, hogy egyik irányban lényegesen halkabb simább üzemű és azt is, hogy a fojtásokra, főleg a nyomó ágira nagyon érzékenyek, amiktől morgóbbá, hogy a te szavaiddal éljek, válnak. Szerintem, próbálj párszor ráindítózni és fülelj!
Aztán, azt és érdemes tudni, hogy, amikor álló helyzetben van, a rotorlapátok rátámaszkodnak a forgórész súlyából eredően a 2211-nél is a szívó nyílás kis kétfülű tárcsa felületének és, mikor beindul a forgórész, az ott beáramló víz sebessége emeli meg, el tőle forgás közben. Egy-két éves szivattyúnál más gond nem nagyon lehet.
Üdv. Jeti
 
Köszönöm a segítséget. Ma akváriumtakarításnál gyorsan szétszedtem, megnéztem a rotort, megmozgattam a tengelyt stb, összeraktam, légtelenítettem, majd párszor ráindítottam. Minden ráindításnál nyomott ki magából egy kis levegőt a legelején, aztán már nem. De most halk, és ez a lényeg. :)
Érdekes, hogyha azt veszem alapul, hogy a mikrosütő tányérja minden bekapcsolás után a másik irányba forog, itt ez vagy nem működött, vagy más volt a gond, mert kb csak 3-4. újraindítás után lett halk. Akkor lehet, hogy nem a forgásiránnyal volt a gond, hanem azzal, hogy olyan helyen volt levegő, ahol nem kellett volna, és a ráindítások segítettek a légtelenítésben. A lényeg, hogy most jó. :)
 
fgabor87 said:
Köszönöm a segítséget. Ma akváriumtakarításnál gyorsan szétszedtem, megnéztem a rotort, megmozgattam a tengelyt stb, összeraktam, légtelenítettem, majd párszor ráindítottam. Minden ráindításnál nyomott ki magából egy kis levegőt a legelején, aztán már nem. De most halk, és ez a lényeg. :)
Érdekes, hogyha azt veszem alapul, hogy a mikrosütő tányérja minden bekapcsolás után a másik irányba forog, itt ez vagy nem működött, vagy más volt a gond, mert kb csak 3-4. újraindítás után lett halk. Akkor lehet, hogy nem a forgásiránnyal volt a gond, hanem azzal, hogy olyan helyen volt levegő, ahol nem kellett volna, és a ráindítások segítettek a légtelenítésben. A lényeg, hogy most jó. :)

Szia!
Még jóval halkabb lesz, ha a motorfejen a sapkája alá közönséges mosogatószivacs darabkákat teszel, mert az ott üreges rész és, ami akusztikusan erősíti a rezgéseket.
Üdv
 
Hűű de ehhez szét kell szedni ha jól értem? Még nem kísérleteztem vele. Éreztem, hogy ott üreg van, de nem is gondoltam rá, hogy oda valamit valahogyan be lehet rakni.
A tetejére rátettem egy 0,25 kilós súlyt, így is halkabb egy icipicit, leszorítja a tető rezgését. Ha a kezemet ráteszem, attól is halkabb, innen jött a súlyzós ötlet. :)
 
fgabor87 said:
Hűű de ehhez szét kell szedni ha jól értem? Még nem kísérleteztem vele. Éreztem, hogy ott üreg van, de nem is gondoltam rá, hogy oda valamit valahogyan be lehet rakni.
A tetejére rátettem egy 0,25 kilós súlyt, így is halkabb egy icipicit, leszorítja a tető rezgését. Ha a kezemet ráteszem, attól is halkabb, innen jött a súlyzós ötlet. :)

Én egy követ tettem rá amíg nálam volt kölcsönben Keymaker-é, halkabb lett.
 
inadsz said:
fgabor87 said:
Hűű de ehhez szét kell szedni ha jól értem? Még nem kísérleteztem vele. Éreztem, hogy ott üreg van, de nem is gondoltam rá, hogy oda valamit valahogyan be lehet rakni.
A tetejére rátettem egy 0,25 kilós súlyt, így is halkabb egy icipicit, leszorítja a tető rezgését. Ha a kezemet ráteszem, attól is halkabb, innen jött a súlyzós ötlet. :)

Én egy követ tettem rá amíg nálam volt kölcsönben Keymaker-é, halkabb lett.

Szia!
Ha nem mered óvatosan egyenként picit benyomni azt a három kis körmöcskét, ami a sapkáját tartja és közben a sapka széle alá nyúlva azt lefeszíteni, van még pár jól bevált megoldás a rezgések tompítására.
Pld., amiről írsz, de úgy, hogy, hogy kivágsz pld., farostlemezből, vagy fa rétegelt lemezből egy ugyanolyan alakot, mint a sapka teteje, a falap alá beteszel egy fél cm-es szivacsot, vagy egy vastagabb padlószőnyeg darabot és úgy teszel rá valami kis fém súlyt. És, ha még ettől is halkabb működésre vágysz, a sapka oldalsó részére ráhúzol egy olyan gumis szövetű csuklószorítót, amit a teniszezők használnak. Ezek együttes használatával pont annyi eredményt érsz el, mintha a sapka alatti üreget szivacsdarabkákkal töltenéd meg.
 
Megpróbálom majd szétszedni következő pucolásnál, előszedtem a kis könyvét is, ott is mutatja, hogy leszedhető, meg hogy kb mi van alatta. :) Szerintem nem lesz vele gond.
Vattával is ki lehet bélelni, vagy a szivacs jobb?
 
fgabor87 said:
Megpróbálom majd szétszedni következő pucolásnál, előszedtem a kis könyvét is, ott is mutatja, hogy leszedhető, meg hogy kb mi van alatta. :) Szerintem nem lesz vele gond.
Vattával is ki lehet bélelni, vagy a szivacs jobb?

Ez is, az is. Fülre megy. Bár én anno háromszor szedtem le a sapiját, mire a legmegfelelőbb megoldást megtaláltam.
(Nekem, az én fülemnek végül is akkor volt a legcsendesebb, mikor nem volt rajta sapka, csak ki kellett találnom a csőcsatlakozást.)
 
Köszi, akkor majd próbálkozok vele. :)
Még egy kérdésem lenne:
Mivel úgy érzem, túl nagy a flow az akiban, és már szinte mindent megpróbáltam a befolyónál, hogy ne keltsen akkora áramlást, de nem sikerült, szeretném egy picit lefojtani a szűrőt. Namost a befolyó ágon van egy duplacsapom a takarítás miatt, viszont ha ezt a csapot egy icipicit zárom, akkor elkezd csöpögni belőle a víz. :S Mikor először kipróbáltam ezt, reggelre szép nagy tócsa várt a szűrő mellett. Bármelyik csapot zárom, ez van sajnos.
Ez normális, hogy így csurog a kb negyedig elzárt csapnál a víz?
A nyomóágon nincs csap, mert nekem arra nem nagyon van szükségem, néztem, hogy lehet kapni szimpla csapokat is, de félek, hogy ugyan így csöpögni/csurogni fog, ha ilyen csappal megpróbálom fojtani. :S

Igazából a legjobb az lenne, ha a befolyóágon tudnék valami olyat kitalálni, hogy gyengébb legyen a flow. Csak esőztetőre már nem merek nagyobb lukakat fúrni, mert a végén már nem fog mozogni a víz. :D
 
fgabor87 said:
Köszi, akkor majd próbálkozok vele. :)
Még egy kérdésem lenne:
Mivel úgy érzem, túl nagy a flow az akiban, és már szinte mindent megpróbáltam a befolyónál, hogy ne keltsen akkora áramlást, de nem sikerült, szeretném egy picit lefojtani a szűrőt. Namost a befolyó ágon van egy duplacsapom a takarítás miatt, viszont ha ezt a csapot egy icipicit zárom, akkor elkezd csöpögni belőle a víz. :S Mikor először kipróbáltam ezt, reggelre szép nagy tócsa várt a szűrő mellett. Bármelyik csapot zárom, ez van sajnos.
Ez normális, hogy így csurog a kb negyedig elzárt csapnál a víz?
A nyomóágon nincs csap, mert nekem arra nem nagyon van szükségem, néztem, hogy lehet kapni szimpla csapokat is, de félek, hogy ugyan így csöpögni/csurogni fog, ha ilyen csappal megpróbálom fojtani. :S

Igazából a legjobb az lenne, ha a befolyóágon tudnék valami olyat kitalálni, hogy gyengébb legyen a flow. Csak esőztetőre már nem merek nagyobb lukakat fúrni, mert a végén már nem fog mozogni a víz. :D

Én úgy oldanám meg, hogy az esőztetőd elé betennék egy ipszilon elágazást, aminek az egyik ága az esőztetőt táplálná, a másik ága meg egy csappal ellátott szabad befolyású, vastagabb keresztmetszetű csővég lenne. És, ahogy állítgatnád a csapot, figyelnéd az esőztető intenzitását és beállítanád a kíván egyensúlyt.
 
SZÍVÓÁGON NEM FOJTUNK SZŰRŐT.
A duplacsapod valszeg hibás, cserélni kéne. Ezután pedig a nyomóágra beiktatni egy szimplacsapot és azzal folytatni, ez a legegyszerűbb megoldás. ;)
 
inadsz said:
SZÍVÓÁGON NEM FOLYTUNK SZŰRŐT.
A duplacsapod valszeg hibás, cserélni kéne. Ezután pedig a nyomóágra beiktatni egy szimplacsapot és azzal folytatni, ez a legegyszerűbb megoldás. ;)


Azoknál a szivattyúknál, amik függőleges helyzetben működnek, mindkét ágon való fojtás egyformán káros.
Ugyanazt a jelenséget produkálja a forgórész. A szívótoroknál beáramló víz sebessége tartja (emeli) megfelelő pozícióba, lebegve forgás közben a forgórészt.
Bármelyik ágú fojtásnál, hangosabb üzemű lesz és bizonyos esetekben bele is verődnek a rotorlapátok a szívótorok műanyag felületébe.
 
A nyomóág az, ami visszamegy az akiba, ugye? Vízcseréléskor én azt szoktam fojtani, hogy ne fröcsköljön nagyon.

u.i.: Indasz: fojtás "J"-vel írandó, mert a fojt szóból való, nem pedig a folyásból.
"A folyosóra kifolyt fojtó szagú gáz meggyulladt, de a tűzoltók elfojtották a tüzet" vágod? :D
 
Beni said:
A nyomóág az, ami visszamegy az akiba, ugye? Vízcseréléskor én azt szoktam fojtani, hogy ne fröcsköljön nagyon.

u.i.: Indasz: fojtás "J"-vel írandó, mert a fojt szóból való, nem pedig a folyásból.
"A folyosóra kifolyt fojtó szagú gáz meggyulladt, de a tűzoltók elfojtották a tüzet" vágod? :D

Köszi ;) Én a folyás szóból származtattam.
A nevem viszont Inadsz vagy Dani. :lolno:
 
Elvileg a kis belső szűrőkben is a vízáramlás tartja a rotort, azok mégis szabályozhatók. Mondjuk ami nekem utoljára volt, azt ha teljesen leszabályoztam, akkor már lehetett hallani, hogy nem emeli meg az áramlás a rotort, és hozzáér mindenhez. Ebből kiindulva akkor egy ilyen külső szűrő is óvatosan, bizonyos mértékig szabályozható nyomóágon fojtással nem? Vagy nagyon kihat az alkatrészek élettartamára?
 
fgabor87 said:
Elvileg a kis belső szűrőkben is a vízáramlás tartja a rotort, azok mégis szabályozhatók. Mondjuk ami nekem utoljára volt, azt ha teljesen leszabályoztam, akkor már lehetett hallani, hogy nem emeli meg az áramlás a rotort, és hozzáér mindenhez. Ebből kiindulva akkor egy ilyen külső szűrő is óvatosan, bizonyos mértékig szabályozható nyomóágon fojtással nem? Vagy nagyon kihat az alkatrészek élettartamára?

Igen, ezt én is tapasztaltam párszor, bár tényleg ritkán (Atman). És valóban nagyon le kell fojtani ahhoz, hogy tapasztalható legyen a dolog. Ami ugye elég ritka, tekintve ha az embernek 200 lph kell, nem vesz 1200-as teljesítményű szűrőt :)! Vagyis értelmes határokon belül ezzel nem lehet gond, mondjuk értelmesnek gondolok olyan max 30%-ot. Ha nagyobb fojtás kell, vegyünk kisebb eszközt! Többek között etetéskor (szerintem) ezért célszerűbb inkább lekapcsolni a szűrőt mint nagyon fojtani.

inadsz said:
SZÍVÓÁGON NEM FOJTUNK SZŰRŐT.
A duplacsapod valszeg hibás, cserélni kéne. Ezután pedig a nyomóágra beiktatni egy szimplacsapot és azzal folytatni, ez a legegyszerűbb megoldás. ;)

Rossz a hozzáállás! Dani nem úgy gondoltad!

A duplacsapod valszeg hibás, cserélni kéne(!). Ezután pedig a nyomóágra beiktatni egy szimplacsapot és azzal folytatni (vagyis folytatni az akvárium üzemeltetését :D), ez a legegyszerűbb megoldás. ;)

Így gondoltad ugye :angel: ?
 
Pfff. Na igen :) Fejben már megvolt a szöveg vége csak nem jutott el a billentyűzetig :roll:

Szóval akkor a legtöbb szűrőgyártó magának árt, hogy beleírja a haszn. utasításba, hogy fojtsuk a szűrőt, a JBL-en még a kis piktogram is volt a kimenő ág csapján, hogy azzal csökkentsük az áramlást.
 
Back
Oldal tetejére