• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Classic Széria

Sziasztok!
Egy ismerősöm vett egy tip-top állapotú Eheim 2213-ast, amihez nincsenek duplacsapok.
Kérdés: El tudná valaki érthetően magyarázni, hogyan lehet a szűrőt majd tisztítani anélkül, hogy szétáztassa a lakást?
A menetét kellene leírni, mert nem tudtam neki segíteni. Volt ilyen szűrőm, de nekem voltak duplacsapok hozzá.
Köszönöm.
Üdv.
 
Sziasztok!
Egy ismerősöm vett egy tip-top állapotú Eheim 2213-ast, amihez nincsenek duplacsapok.
Kérdés: El tudná valaki érthetően magyarázni, hogyan lehet a szűrőt majd tisztítani anélkül, hogy szétáztassa a lakást?
A menetét kellene leírni, mert nem tudtam neki segíteni. Volt ilyen szűrőm, de nekem voltak duplacsapok hozzá.
Köszönöm.
Üdv.
kihúzod a szívó és nyomó ágat az akváriumból, a szűrőről meg lehúzod a csöveket (egy vödör legyen kéznél, hogy ami a csőben van víz, abba engedd bele)
 
kihúzod a szívó és nyomó ágat az akváriumból, a szűrőről meg lehúzod a csöveket (egy vödör legyen kéznél, hogy ami a csőben van víz, abba engedd bele)
Köszönöm.
Utolsó kérdés! (remélem)
Egy 25 literes nano akvárium alá szeretné a 2213-ast, amit szerintem fojtani kellene a nagy áramlás miatt.
A nagy áramlást szerinted le lehetne fojtani több perlonnal? Még lenne benne szivacs és 1 l SubstratPro.
Esetleg az egyik ágára vegyen egy szimpla csapot? Gondolom a kifolyó ágat kell szabályozni?
Kösz.
 
Köszönöm.
Utolsó kérdés! (remélem)
Egy 25 literes nano akvárium alá szeretné a 2213-ast, amit szerintem fojtani kellene a nagy áramlás miatt.
A nagy áramlást szerinted le lehetne fojtani több perlonnal? Még lenne benne szivacs és 1 l SubstratPro.
Esetleg az egyik ágára vegyen egy szimpla csapot? Gondolom a kifolyó ágat kell szabályozni?
Kösz.
nyomó ágat szabad csak fojtani, kell rá egy csap. ha a perlon fojt, ott már kb nem megy a szűrő
 
Egy apró észrevétel,vélemény a classicról.Tegnap volt szerencsém (vagy nem) testközelből megnézni az Eheim Classic széria egyik tagját.Az eladó készségesen ajánlotta. (megértem hisz ez a dolga) Mikor kivette a dobozból az első dolog ami feltűnt kapásból az a kb 3cm kis fém darab ami a lezárás célját szolgálja.Egyből meg is jegyeztem az eladónak "nekem tuti ez lenne az első dolog ami letörne" Már itt egy kicsit megingott a bizalmam de sebaj adok neki még1 esélyt.Következő észrevételem a tartály alján lévő beszívó cső,csövecske ahogy elnéztem az se volt valami strapabíró (még láttam rajta a ragasztást).Lehet,sőt tuti én vagyok ennyire körülményes és nem értek annyira a szűrökhöz csak józan paraszti ésszel gondolkozom de ennyi pénzért kicsit többet várok/várnék.Hasonlítani nem akarok mert azt mondják nem szabad,de szerintem 2-3ezer pluszért már jobb szűrőt lehet kapni.Számomra jobbnak tűnőt.Félreértés ne essék nem akarok senkit lebeszélni erről a termékről mert lehet technikailag tökéletesen működik,meg eheim meg olcsó hozzá a az alkatrész.Nekem személy szerint nem nyerte el a tetszésemet.
 
Következő észrevételem a tartály alján lévő beszívó cső,csövecske ahogy elnéztem az se volt valami strapabíró (még láttam rajta a ragasztást).
Ragasztást biztosan nem, mert az egy menetes idom, max egy kis öntési sorját láthattál.
Amúgy minden műanyag szűrőnek vannak gyenge pontjai. Egy rossz mozdulat és reccs. Vigyázni kell rájuk:eggface:
 
Egy apró észrevétel,vélemény a classicról.Tegnap volt szerencsém (vagy nem) testközelből megnézni az Eheim Classic széria egyik tagját.Az eladó készségesen ajánlotta. (megértem hisz ez a dolga) Mikor kivette a dobozból az első dolog ami feltűnt kapásból az a kb 3cm kis fém darab ami a lezárás célját szolgálja.Egyből meg is jegyeztem az eladónak "nekem tuti ez lenne az első dolog ami letörne" Már itt egy kicsit megingott a bizalmam de sebaj adok neki még1 esélyt.Következő észrevételem a tartály alján lévő beszívó cső,csövecske ahogy elnéztem az se volt valami strapabíró (még láttam rajta a ragasztást).Lehet,sőt tuti én vagyok ennyire körülményes és nem értek annyira a szűrökhöz csak józan paraszti ésszel gondolkozom de ennyi pénzért kicsit többet várok/várnék.Hasonlítani nem akarok mert azt mondják nem szabad,de szerintem 2-3ezer pluszért már jobb szűrőt lehet kapni.Számomra jobbnak tűnőt.Félreértés ne essék nem akarok senkit lebeszélni erről a termékről mert lehet technikailag tökéletesen működik,meg eheim meg olcsó hozzá a az alkatrész.Nekem személy szerint nem nyerte el a tetszésemet.

Elég sokan használják ezt a típust (köztük én is) mindenféle gond nélkül. Nem véletlenül gyártják sok sok éve szinte változatlan formában. A kis fém darabok szerintem tovább bírják mint más szűrőknél a műanyag leszorítók. A beszívó pedig tényleg gyengének tűnhet de ha nem balf*szkodik az ember akkor semmilyen probléma nem lehet vele.Egyszerű technika de egy dupla csappal szerintem ár/érték arányban a legjobb (y)
 
Szerintem egy nagyon jó szűrő csatlakozva az előttem szólóhoz. Egyszerű és igazán nincs ami elromoljon ha megfelelően kezeljük. Ha nem figyelsz rá mindent el lehet törni kivéve mondjuk az ADA fém szűrőit. De minden szűrőnek megvannak a gyönge pontjai legyen az tömítés vagy légtelenítő pumpa stb. Ár érték arányban egy kiváló szűrő.:)
 
Nagyon szeretem ezt a szériát, kezdtem a 2213-assal (11 év hibamentesen), cserélve 2215-re +2217 jelenleg. A 2215-öt használtan vettem( cseréltem), ez kicsit hangosabb, de teszi a dolgát. Még tömítést sem cseréltem soha egyiken se! Halkan jegyzem meg, hogy az egyik haverom Tetrát vett, azt hiszem a 1200-et, első tisztítás után már eresztett, rögtön garis szervíz :)Csak ajánlani tudom az Eheim Classic szériát!
 
Én teljes mértékben elhiszem azt amit írtatok hogy sokan használják,hiba nélkül de nekem személy szerint nem nyerte el a tetszésemet.Viszont a mai napon folytattam tovább a szűrővásárlási mizériámat és miután elmondtam ugyan azt az eladónak amit fentebb írtam egyből ajánlotta az eXperience szériát ami számomra jóval strapabíróbnak tűnt mint a Eheim Classic.Nem vagyok én Eheim utáló! de majdnem meggyőzött az ipse:D
 
Én teljes mértékben elhiszem azt amit írtatok hogy sokan használják,hiba nélkül de nekem személy szerint nem nyerte el a tetszésemet.Viszont a mai napon folytattam tovább a szűrővásárlási mizériámat és miután elmondtam ugyan azt az eladónak amit fentebb írtam egyből ajánlotta az eXperience szériát ami számomra jóval strapabíróbnak tűnt mint a Eheim Classic.Nem vagyok én Eheim utáló! de majdnem meggyőzött az ipse:D


Az is egy jó szűrő de árban drágább is. Az már egy magasabb kategória ha jól tudom a prof 1-es kategória utódja.
 
Sziasztok !
Hangos a Eheim Classic 2215 szűrőm. Szeretnék tanácsot kérni, mit próbáljak még csinálni vele?
Már többször próbáltam pár dolgot: bekenni mindent vazelinnel (forgórészt is, tengelyt, gumicsapokat)
Kivettem a szűrőanyagokból, és szép lazán ül a teteje (nincs túltömve)
Átvizsgáltam a tengelyt és forgórészt és nincs repedés, a rotor furata nem deformálódott. A gumicsapok (amibe a tengely illeszkedik) is rendben vannak látszólag.
Légtelenítésével nincs gond, ez nem levegő probléma szerintem, 'falsot' sem szív be.

2 dolog van még: amikor indítom, akkor 'kerepel' hangosan kb 1 másodpercig, itt gondolom a rotor súrlódik a házzal, bár nem értem miért mert jól ül a tengely.
A hang az a fej egységből jön, így elég biztosra veszem, hogy a rotor nem elég stabil, és extra mozgást végezhet, ami a hangot kelti. Ha a fejegységre teszem a kezem, akkor halkul.
A szűrő az 16 hónapja megy, gyakorlatilag már az első naptól hangos. (van egy használtan vett 2228-am, és ott deformálódott a rotor furata, mégis tökéletesen hangtalan)
Próbáljak új rotort+tengelyt+ gumicsapokat ? Kissé a határán vagyok, hogy félreteszem vész szűrőnek és veszek egy másikat, szóval nem igazán költenék rá.
 
Sziasztok !
Hangos a Eheim Classic 2215 szűrőm. Szeretnék tanácsot kérni, mit próbáljak még csinálni vele?
Már többször próbáltam pár dolgot: bekenni mindent vazelinnel (forgórészt is, tengelyt, gumicsapokat)
Kivettem a szűrőanyagokból, és szép lazán ül a teteje (nincs túltömve)
Átvizsgáltam a tengelyt és forgórészt és nincs repedés, a rotor furata nem deformálódott. A gumicsapok (amibe a tengely illeszkedik) is rendben vannak látszólag.
Légtelenítésével nincs gond, ez nem levegő probléma szerintem, 'falsot' sem szív be.

2 dolog van még: amikor indítom, akkor 'kerepel' hangosan kb 1 másodpercig, itt gondolom a rotor súrlódik a házzal, bár nem értem miért mert jól ül a tengely.
A hang az a fej egységből jön, így elég biztosra veszem, hogy a rotor nem elég stabil, és extra mozgást végezhet, ami a hangot kelti. Ha a fejegységre teszem a kezem, akkor halkul.
A szűrő az 16 hónapja megy, gyakorlatilag már az első naptól hangos. (van egy használtan vett 2228-am, és ott deformálódott a rotor furata, mégis tökéletesen hangtalan)
Próbáljak új rotort+tengelyt+ gumicsapokat ? Kissé a határán vagyok, hogy félreteszem vész szűrőnek és veszek egy másikat, szóval nem igazán költenék rá.
Első körben én egy rotor cserét próbálnék,nem hiszem,hogy a tengellyel lesz a gond.
 
Ha kopás miatt zörög akkor tengelyt is érdemes cserélni, együtt kopnak...

Megnéztem most a saját rotoromat.
Akkurátusan elkopik mindkettő.
 
Sziasztok !
Hangos a Eheim Classic 2215 szűrőm. Szeretnék tanácsot kérni, mit próbáljak még csinálni vele?
Már többször próbáltam pár dolgot: bekenni mindent vazelinnel (forgórészt is, tengelyt, gumicsapokat)
Kivettem a szűrőanyagokból, és szép lazán ül a teteje (nincs túltömve)
Átvizsgáltam a tengelyt és forgórészt és nincs repedés, a rotor furata nem deformálódott. A gumicsapok (amibe a tengely illeszkedik) is rendben vannak látszólag.
Légtelenítésével nincs gond, ez nem levegő probléma szerintem, 'falsot' sem szív be.

2 dolog van még: amikor indítom, akkor 'kerepel' hangosan kb 1 másodpercig, itt gondolom a rotor súrlódik a házzal, bár nem értem miért mert jól ül a tengely.
A hang az a fej egységből jön, így elég biztosra veszem, hogy a rotor nem elég stabil, és extra mozgást végezhet, ami a hangot kelti. Ha a fejegységre teszem a kezem, akkor halkul.
A szűrő az 16 hónapja megy, gyakorlatilag már az első naptól hangos. (van egy használtan vett 2228-am, és ott deformálódott a rotor furata, mégis tökéletesen hangtalan)
Próbáljak új rotort+tengelyt+ gumicsapokat ? Kissé a határán vagyok, hogy félreteszem vész szűrőnek és veszek egy másikat, szóval nem igazán költenék rá.

Indításkor nekem is kerepel pár másodpercig de utána abbahagyja. Én egy pénzgyűjtő perselyt raktam a tetejére így alig van valami hangja. De szerintem is rotor+tengely csere lesz a megoldás nálad :pompous:
 
Köszi! 3 dolgot csináltam ma vele:
1. a rotor széleit lesorjáztam és 45°-os éltompítást vágtam rá (gondoltam ha csere lesz akkor egy kísérletet megér)
2. angol fórumon találtam: az is gond lehet hogy a mágnes és a műanyag elmozog egymáshoz képest. Nálam kissé kotyogott szóval pillanatragaszóval rögzítettem
3. Piásdoboz és pénzérmék :D
Eddig nagyon jónak tűnik, mintha sokkal halkabb lenne !! De majd este kiderül.
Az indításnál a kereplés is majdnem teljesen megszűnt, sokkal enyhébb.
rotor1.jpg rotor2.jpg 001.jpg
 
Köszi! 3 dolgot csináltam ma vele:
1. a rotor széleit lesorjáztam és 45°-os éltompítást vágtam rá (gondoltam ha csere lesz akkor egy kísérletet megér)
2. angol fórumon találtam: az is gond lehet hogy a mágnes és a műanyag elmozog egymáshoz képest. Nálam kissé kotyogott szóval pillanatragaszóval rögzítettem
3. Piásdoboz és pénzérmék :D
Eddig nagyon jónak tűnik, mintha sokkal halkabb lenne !! De majd este kiderül.
Az indításnál a kereplés is majdnem teljesen megszűnt, sokkal enyhébb.
View attachment 6315 View attachment 6316 View attachment 6317

Az él letörést miért csináltad? Én nem tapasztaltam hogy hozzá érne bármihez. Nálam akkor hangos ha nagyon le van fojtva. A legtöbbet a tengely és a mágnes összeragasztassa segít a hangján.
 
Back
Oldal tetejére