• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Aquaball 130 belső szűrő

tomee

Nézelődő
Sziasztok!

Szeretnék egy 60l-es akváriumot, amit más be is szereztem. A szűrő kiválasztása viszont komoly fejtörést okoz, mert elvesztem az információrengetegben és szeretném a véleményeteket kérni.
Az Eheim Aquaball 130-as típusú szűrőt néztem ki, mert lehet bele rakni biológiai szűrőközeget is. Van értelme belsőszűrőben a biológiai szűrésnek?
A másik kérdésem, hogy a talajszűrőről mi a véleményetek? Vagy az már túlzás egy ekkora akváriumba? Mennyi időnként kell teljesen kipucolni a talajszűrőt?
Azért gondoltam, hogy két szűrőt is teszek az akváriumba, mert ritkán de azért előfordul, hogy 2 héten keresztül távol vagyok és csak a halak etetését tudnám megoldani, de a takarítást biztos, hogy nem.

A következő halakat gondoltam:
3db kék páncélos harcsa és 2db algázó géb, ha nem bántják egymást
6db vörös neon
6db zöldsávos törperazbóra
3db mexikói kardfarkú hal

Segítségeteket előre is köszönöm!
 
Miért nem külső szűrőben gondolkozol? Hidd el, sokkal jobban járnál vele...

Gondoltam arra is, de a környéken 3 boltba mentem be érdeklődni és mindenhol azt mondták, hogy ekkora akváriumba felejtsem el. Szerintük túl erősen áramoltatja a vizet és akkor is kell mellé belső szűrő. Most a legjobb megoldást keresem. Milyen típust ajánlanál?
 
Szeretnék egy 60l-es akváriumot, amit más be is szereztem.

Nekem bruttó 52literes van és egy 700l/h külső szűrő dolgozik benne. Pontosan elég. Nem csinál örvényt benne. A tiedbe is pont jó lenne.

Az Eheim Aquaball 130-as típusú szűrőt néztem ki, mert lehet bele rakni biológiai szűrőközeget is. Van értelme belsőszűrőben a biológiai szűrésnek?

Van értelme biologiai szűrőanyagnak a belső szűrő esetén, de ez az általad kinézett szűrő nagyon harmatgyenge lesz bruttó 60 literbe. álatlában úgy választunk szűrőt , hogy legalább 10szeres forgatása legyen az akvárium méretéhez képest és még jobb ha a szűrőtérfogat is legalább 10%-a az akváriumméretének.


A másik kérdésem, hogy a talajszűrőről mi a véleményetek? Vagy az már túlzás egy ekkora akváriumba? Mennyi időnként kell teljesen kipucolni a talajszűrőt?

Ha több hétre elutazol a talajszűrő nem megoldás, mert a víz párolog, a talajszűrő felső része meg így gyorsan szárazra kerül.


Azért gondoltam, hogy két szűrőt is teszek az akváriumba, mert ritkán de azért előfordul, hogy 2 héten keresztül távol vagyok és csak a halak etetését tudnám megoldani, de a takarítást biztos, hogy nem.

Ezért is tökéletes megoldás a külső szűr, azt ha jó szűrőanyagokkal pakolod meg és ha már beállít az akvárium akár hónapokig nem kell takarítani.
 
. Szerintük túl erősen áramoltatja a vizet és akkor is kell mellé belső szűrő.

Ezt azért kiveséztem volna a boltossal... Van kicsi 300l/h külső szűrő is amit 30 évvel ezelőtt is lehetett kapni nem új dolog.
Neked 600-700 l/h szűrőben kell gondolkodnod.
 
Back
Oldal tetejére