• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim 2075 limited légtelenítő

kipser

Főkertész
Sziasztok,

Azért nyitottam ezt a témát, mert egyszerűen nem tudom használni a szűrőm légtelenítőjét. Bekötöm a csövezést, de nem kapja el a vizet csak ha minimum félig feltöltöm a szűrőt. Van egy hydor fűtő a kifolyón. Esetleg nem azzal lehet a baj? Hiába nyomkodom a "gombot", nem légtelenít.
Köszi
 
Nekem is ilyen az egyik! Már mindent kizártam! Eddig azt hittem én vagyok a bal..asz!
A másik mindig pöpecül megy!
 
Nekem a 2080 is ilyen, hiába nyomkodom, nem bukik át a víz a szívópipáknál, még akkor se ha az egyik szívóágat elszorítom. Gondolom a nyomóágon lévő Hydor fűtő és UV-C szűrő is fogja a rendszert. A legbosszantóbb, hogy ha tele vannak a szívócsövek, takarítom a szűrőt, és az üres szűrőt utána teli csövekkel akarom feltölteni, akkor sem indul meg. Azt a megoldást találtam rá, hogy a nyomó ágra tettem egy T elosztót, és egy szimpla csapot. És a szűrő csak akkor hajlandó feltöltődni, ha ezen a csapon kiengedem a levegőt.
23431430_416321b303b9fb5d173e947e52bf562f_l.jpg
 
Nekem nincs rajta semmi és gyakorlatilag egyenes a cső a szűrőig! Az van nálam is ,hogy nem bukik át a pipán csak mozgatja.
 
Magyarul gagyi :D èrtem. Köszi sràcok :) akkor marad a feltöltögetös verzió. Amúgy a fele ennyibe kerülö hydor szüröm jobb volt ebböl a szempontbol :)
 
Szerintem azért nem gagyi! Tuti hogy valami nem stimmel összerakásnál vagy nem tudom! Még nem jöttem rá, hiszen még csak egyszer kaptam szét! :)
A napokban berakom a purigent, akkor nyomozok! Majd jelentkezem ha sikerrel járok!
Nekem a másik szuperül működik!
 
Én úgy csinálom, hogy szűrőtakarítás után össze szerelem a szívó ágat készre, aztán a nyomó ág csövét megszívom. Innen már magától töltődik, a nyomó ágon jön ki a levegő. Amikor megtelt, ráteszem a lilyt, bekapcs és kész.
Mondjuk a 2080-ason van egy reaktor, ott én is beépítettem légtelenítés céljából egy "Y" elosztót.
 
Várom nagyon :) ma én is a szívós módszerrel csináltam. :) ilyenkor mindig parázok napokig hogy nehogy valami gond legyen
 
Sziasztok,

Azért nyitottam ezt a témát, mert egyszerűen nem tudom használni a szűrőm légtelenítőjét. Bekötöm a csövezést, de nem kapja el a vizet csak ha minimum félig feltöltöm a szűrőt. Van egy hydor fűtő a kifolyón. Esetleg nem azzal lehet a baj? Hiába nyomkodom a "gombot", nem légtelenít.
Köszi

Na most jutottam el odáig, hogy szétszedjem!
Probléma megoldva! Minden megy ahogy kell!
Ahogy gondoltam szerelési probléma volt. A fejben a visszatérő csőben van egy szelep szerűség, azt nem raktam össze elég precízen!
Megtisztogattam odafigyeltem összerakáskor és minden ok!

Ez az:

EHEIM_7428728_02.jpg
 
Back
Oldal tetejére