• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Egyéb kérdések, kérések 2. (GreenAqua)

Sziasztok!
Van egy ici-pici gondom a gyönyörű opti akvám tetejével, amit ma elhoztam.
Most csomagoltam ki a fedlapokat, és konstatáltam, hogy az üveges úgy készítette el a két sarok nyílást, hogy nem fér be rajta a szűrő csövezése. Önmagában nem kicsi a kivágás, csak az üveges azt nem vette figyelembe, hogy a két üveg sín jelentősen leszűkíti a nyílásokat.
Ezt esetleg, ha szombaton megyek, és elviszem magammal, tudnátok orvosolni, vagy egyszerűbb, ha keresek a közelben üvegest, aki megnagyobbítja?
 
Srácok, hogy álltok Fuji kővel?

Lehet hogy két 50-es kockát lávaköveznék... de kialakult koncepció még nincs (csak annyi hogy moha, többféle), a berendező keretre, a - remélhetőleg bőséges - kínálatra és a pillanatnyi ihletre apellálnék. :)
 
Srácok, hogy álltok Fuji kővel?

Lehet hogy két 50-es kockát lávaköveznék... de kialakult koncepció még nincs (csak annyi hogy moha, többféle), a berendező keretre, a - remélhetőleg bőséges - kínálatra és a pillanatnyi ihletre apellálnék. :)
Ma erkezett 80kg
 
Huh akkor ki kéne mennem valamikor... mert ez elvileg könnyebb mint a többi kő szóval a 80kg az szép nagy kupac lehet... :)

És ugye egységesen feketék? Mert barná(sa)t nem szeretnék. :)
 
Sziasztok!

Durván 2 hónapja vásároltam nálatok egy söchting oxydator d-t . Kb 3-szor raktam bele folyadékot, de most utolsó alkalommal már simán elforog a kerámiában a műanyag. Nem szorul meg benne. Mit lehet tenni vele? Esetleg így is jól működik? Köszi


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok!

Durván 2 hónapja vásároltam nálatok egy söchting oxydator d-t . Kb 3-szor raktam bele folyadékot, de most utolsó alkalommal már simán elforog a kerámiában a műanyag. Nem szorul meg benne. Mit lehet tenni vele? Esetleg így is jól működik? Köszi


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Nem gond. A működését nem befolyásolja ;)
 
Zseniális dolog a Tropica-tól ez az újabb, folyékony "zselé" táptalaj a steril dobozos növényeknél.
Kérdésem, hogy van ilyen megoldás az Eleocharis fajoknál is, vagy azért még sok növénynél nem jellemző?
(És ha már itt járok, lenne mégegy kérdésem. Erős fény és CO2 adott. A lehető legalacsonyabbra növő Eleocharis-t keresem. Melyik lenne az?)
 
Zseniális dolog a Tropica-tól ez az újabb, folyékony "zselé" táptalaj a steril dobozos növényeknél.

Nekem is a kedvenc. Lusta kertészek kedvenc növényei :)

Kérdésem, hogy van ilyen megoldás az Eleocharis fajoknál is, vagy azért még sok növénynél nem jellemző?

Nekik csak Acicularis mini van. De a legtöbb növényük már folyékony zselében van, ami labor.
Ennek hozadéka lett az is, hogy sok olyan növény van most, ami a korábbi kemény zselében nem élt meg.

(És ha már itt járok, lenne mégegy kérdésem. Erős fény és CO2 adott. A lehető legalacsonyabbra növő Eleocharis-t keresem. Melyik lenne az?)

Nem látunk különbséget a Dennerle Pusilla a Tropica Acicularis Mini és a GA zselés parvula között.
 
Zseniális dolog a Tropica-tól ez az újabb, folyékony "zselé" táptalaj a steril dobozos növényeknél.
Kérdésem, hogy van ilyen megoldás az Eleocharis fajoknál is, vagy azért még sok növénynél nem jellemző?
(És ha már itt járok, lenne mégegy kérdésem. Erős fény és CO2 adott. A lehető legalacsonyabbra növő Eleocharis-t keresem. Melyik lenne az?)

Minden dobozos Tropica növény már folyékony zselében van. 1-2 kivétel akad talán csak.
Tropica Eleocharis acicularis mini, Dennerle Eleocharis pusilla, Green Aqua parvula. Mindhárom ugyanaz a növény.

Vik gyorsabb volt
 
De a legtöbb növényük már folyékony zselében van, ami labor.

Minden dobozos Tropica növény már folyékony zselében van.

Ez egy igazán jó hír. Tegnap gyakorlatilag sokkot kaptam, amikor kibontottam a Myriophyllum Guyana-t. Mintha a hagyományos zselés növényhez képest doppingolva lenne. Csapvízben átfolyattam, és kész is. Atom erős szálak és gyökérzet. Az adag meg olyan brutálisan sok volt, hogy a felénél már azon gondolkoztam, hova fog elférni...:eek:

Köszi a gyors választ srácok! :) :notworthy:
 
Sziasztok,

A D&D Nyomásnövelő pumpát lehet használni vízszintesen és függőlegesen is?

köszönöm
 
Utoljára módosított moderátor által:
Back
Oldal tetejére