• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Egyéb kérdések, kérések 2. (GreenAqua)

Ez sokkal!!!! melegebb most értem haza a bevásárlásból, nem tudom megfogni csak 2 másodpercre. A 40 fokos vizet (tud csinalni a termosztátot csap) sokkal hidegebbnek érzem. Ez kézzel nem fogdoshato csak pillanatokra.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

A szelep specifikációja alapján 60 fokig bezárólag működik.
 
A szelep specifikációja alapján 60 fokig bezárólag működik.

Azt olvastam én is, de az nem a környezeti hőmérsékletet jelenti? Mindegy igazából, csak
Meglepődtem mert nem ilyen vissza jelzéseket olvastam róla eddig. Ha teszi a dolgát akkor tegye így.
 
Azt olvastam én is, de az nem a környezeti hőmérsékletet jelenti? Mindegy igazából, csak
Meglepődtem mert nem ilyen vissza jelzéseket olvastam róla eddig. Ha teszi a dolgát akkor tegye így.

Ilyen mágnesszelepem van nekem is, melegszik, jóval melegebb, mint pl. az Aquamedic, ezért gyorskötözővel rögzítettem rá egy PC hűtőbordát, szépen átveszi a hő egy részét. De tehetsz rá pici 40*40 mm-es ventit is ;)
 
Nem lehet, hogy ilyen okok vannak pl sok fejvesztve menekülő garnéla mögött?

100% RO + CO2 -> szénsav

Talaj / dekoráció/... nagyon sokat sokat számíthat, de egy kavicságyas EI akváriumnál ez pl nem segít...

Szerintem némi "keménység" fenntartása (akár dekoráció/talaj útján) csak a kockázatokat csökkenti és stabilabb környezetet teremthet halaknak / garnéláknak....

Hogy a talaj mennyire számít:

"The impact of total hardness on aquatic plants became smaller since the debut of Aqua Soil.

When sea gravel was the dominant substrate material, it was difficult to grow healthy aquatic plants due to high total hardness level in aquarium water. This trend was prominent in the layout using petrified wood, and lowering of total hardness is a key to the plant growth in aquarium with such layout. Since the debut of Aqua Soil, the high total hardness level is no longer a big issue as the positive ions in soil absorb calcium and magnesium ions in water and offset the rise in total hardness. "

(ADA website)
Ez is csak GH-rol beszel, nem ertem mire gondolsz. A GH fontos, a KH teljesen lenyegtelen, ez a tapasztalat. Persze, ha valaki akar, nyugodtan emeljen KH-t, nem akarok beleszolni, csak leirtam a velemenyemet.
 
Azt olvastam én is, de az nem a környezeti hőmérsékletet jelenti? Mindegy igazából, csak
Meglepődtem mert nem ilyen vissza jelzéseket olvastam róla eddig. Ha teszi a dolgát akkor tegye így.

A hőmérséklet önmagában nem sok mindent jelent.

Pl az összes Ázsiai mágnesszelep hideg. Aztán 1-2 év után szépen megrepednek a házak és viszonylag nagy arányban mennek tönkre a szelepeik.

EU szelepek melegebbek. Szerintem a jobb hőleadás miatt leginkább. Ezeknél minimális a defekt talán pont emiatt.

De a szelepek között is van olyan ami kültéri és beltéri. Sokat tököltünk rajta az elmúlt időszakban. Ez most olyan ami csendes, beltéri és ugyan melegszik, de most még hibátlan.
 
Nem lehet, hogy ilyen okok vannak pl sok fejvesztve menekülő garnéla mögött?
100% RO + CO2 -> szénsav
Talaj / dekoráció/... nagyon sokat sokat számíthat, de egy kavicságyas EI akváriumnál ez pl nem segít...

Aktív talajnál, rendszeres tápozásnál nem foglalkozunk vele.

Ha más talajt használsz ami nem szól bele a paraméterekbe, ott érdekes lehet és valószínűleg foglalkozni kell vele.

Mivel 99%-ban aktív talajt használunk növényezéshez ezért alakult ki a nézet. De ahogy írtam ha valaki más utat jár figyeljen rá.
Japánoknál szinte nullás víz jön a csapból. Ők nem sóznak vissza semmit. A talaj, tápok megoldják.
 
Nem lehet, hogy ilyen okok vannak pl sok fejvesztve menekülő garnéla mögött?

Az amano garnélák a szökdösős példányok. Nekik a természetükben van.
Amivel persze sok dologgal rá lehet segíteni. Pl gyér telepítéssel ami szerintem top 3 hiba között szerepel. Túl nagy áramlással. Nem megfelelő CO2 szint beállítással.
Nagyjából mindhárom a tapasztalatlanságra vezethető vissza.
 
Az amano garnélák a szökdösős példányok. Nekik a természetükben van.

Egyébként ezen csodálkozok... Évek óta tartok Amano (és egyéb) garnélákat, és amíg nem olvastam ezt a fórumot, nem is tudtam, hogy képesek kimászni az akváriumból. Nálam sosem akartak kijönni, pedig semmi nem akadályozná meg őket. Élettartamukat a neten 2-3 évnek írják, szerintem nálam ezt már megfutották. Régen 1000 HUF körül ment egy, de természetesen nem csak ez a motiváció, hogy jó állapotok legyenek.

@szentgyo is mintha azon a véleményen lett volna, ha a garnéla menekülni akar az akváriumból, az annak a jele, hogy valami nem tetszik neki.
 
Utoljára módosított:
ha a garnéla menekülni akar az akváriumból, az annak a jele, hogy valami nem tetszik neki.
Minden tiszteletem szengyo-e de ki nem menekul valahonnan vagy valamitol ha nem tetszik neki? Ez emberre ,allatra igaz.
Bar embereknel tapasztaltam tobbszor is, hogy ha nem tetszik neki valami inkabb hangot ad neki mint menekul sajnos.
Nekem is pattogtak mar ki garnélák, viszont tobbszor lattam mar pl hal hirtelen kozeledesevel valtotta ki belole, egy mozdulattal kint termett az uvegbol.
 
Egyébként ezen csodálkozok... Évek óta tartok Amano (és egyéb) garnélákat, és amíg nem olvastam ezt a fórumot, nem is tudtam, hogy képesek kimászni az akváriumból. Nálam sosem akartak kijönni, pedig semmi nem akadályozná meg őket. Élettartamukat a neten 2-3 évnek írják, szerintem nálam ezt már megfutották. Régen 1000 HUF körül ment egy, de természetesen nem csak ez a motiváció, hogy jó állapotok legyenek.

Nézd a fórum egy több ezres akvárium számból merít. Amiből a te eseted is egy. Biztos van még aki azt mondja nála sosem volt ilyen ha nagyon keresgélnénk.
Ahogy az akváriumaidat nézem pl pont azok közé tartozik ahol alacsonyabb az áramlás. Nyugisabb az élet.

Szerintem nyitott akváriumnál mindig benne van hogy kimásznak. Ahogy a halak is kiugranak, ha úgy van kedvük. Nem feltétlen a rossz víz miatt. Egyszerűen a fogócskázás, játék stb miatt is.

@szentgyo is mintha azon a véleményen lett volna, ha a garnéla menekülni akar az akváriumból, az annak a jele, hogy valami nem tetszik neki.

Igen alapvetően ez a vonal tök jogos. Csak van még mellette egy tonna tényező ami bekavar.

Ha jól rémlik nála az ilyen akváriumok fedettek. Amanoknál amikor sok volt nála majdnem biztosan így volt.
 
Egyébként ezen csodálkozok... Évek óta tartok Amano (és egyéb) garnélákat, és amíg nem olvastam ezt a fórumot, nem is tudtam, hogy képesek kimászni az akváriumból. Nálam sosem akartak kijönni, pedig semmi nem akadályozná meg őket. Élettartamukat a neten 2-3 évnek írják, szerintem nálam ezt már megfutották. Régen 1000 HUF körül ment egy, de természetesen nem csak ez a motiváció, hogy jó állapotok legyenek.

@szentgyo is mintha azon a véleményen lett volna, ha a garnéla menekülni akar az akváriumból, az annak a jele, hogy valami nem tetszik neki.
Ahogy @viktorlantos is irta, eleg nagy szoras lehet az akvariumok között. Neked, ha jol remlik low-tech akvaid vannak, azt nem tudom, hogy fedettek-e vagy sem.
Teljesen igazad lehet, hogy ha valami nem tetszik az amano garnelaknak akkor kimaszhatnak, kiszökhetnek, ergo menekülni akarnak a nekik nem megfelelö környezetböl (ez összefügghet termeszetesen a viz minösegevel is), de az, hogy nalad nem masztak ki evek ota, nem jelenti azt, hogy
1, nem is fognak soha (lehet nem is tudnanak)
2, masnal sem masztak ki, aki low tech akvat üzemeltet
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nyilvanvaloan mas üzemeltetni egy high tech akvariumot, ahol mindig törtenik valami: tapozas, csucsra jaratott CO2 adagolas, folyamatos nyiras, sokszor rendezkedes, scape atalakitas, erösebb aramlas, erösebb feny, nem is csodalkozom, ha neha menekülni van kedvük.
Egyebkent megjegyzem, en magam is vettem tavaly a berendezeskor amanokat, ha jol emlekszem 15-öt, es kesöbb jött meg hozza par darab, köztük igazan nagyok is, tehat nem bebiket vasaroltam, mar most is min. 1,5-2 evesek nalam is.
A kezdeti ammonia csucs miatt vesztettem szerintem 2-3 darabot, azota viszont alig lattam öket, mindig egyszerre csak 4-5 darabot, gondoltam elhullottak. Erre most a bontaskor kiderült, hogy valami 20-an vannak, tehat szinte mindegyik megvan, szerencsere, köztük oriasiak is, folyamatosan tele petekkel.
Viszont miutan iden februarban nyitott lett az akvarium es lekerültek a fedö üveglapok, azota sem probaltak belöle kiszökni nalam sem, pedig lett volna ra lehetösegük.
Viszont ami erdekes: bontast követöen atkerültek a lakok a 72 literes akvariumba, (az egyik külsö szüröröl üzemel, ami a nagyot is ellatta) kompletten a nagy akvariumbol feltöltve vizzel az ideiglenes akit, ket nagy Anubias bokorral a vizben, hogy tudjanak elbujni. Erre masnap reggel egy a konyhaban egy az etkezöben setal velem szemben...Gyakorlatilag az attelepites utan rögtön kinyilvanitottak, hogy nem tetszik nekik az uj hely, pedig szo sem volt a vizminöseg valtozasarol, es az akvat is ugy tötöttem fel, hogy vagy 3-4 cm-t elhagytam a tetejetöl.
Ezzel csak arra akarok utalni, hogy nem biztos, hogy high tech akvabol, a viz minösege miatt szöknenek, de nem is mondom, hogy ez kizart lenne. Sokkal inkabb összefügghet a dolog a lehetöseggel, hogy ki tudnak-e maszni, illetve az esetleges folyamatos matatassal az akvariumban.
Az ideiglenes akvabol megis kiszökött kettö (legalabbis remelem, hogy csak kettö, többet nem lattam), pedig tenyleg nyugalomban hagytam öket, de biztos, hogy erzekenyek a környezetvaltozasra.
Picit hosszu volt, picit off, de gondoltam leirom a tapasztalatomat.
 
Utoljára módosított:
Nézd a fórum egy több ezres akvárium számból merít. Amiből a te eseted is egy. Biztos van még aki azt mondja nála sosem volt ilyen ha nagyon keresgélnénk.
Ahogy az akváriumaidat nézem pl pont azok közé tartozik ahol alacsonyabb az áramlás. Nyugisabb az élet.

Szerintem nyitott akváriumnál mindig benne van hogy kimásznak. Ahogy a halak is kiugranak, ha úgy van kedvük. Nem feltétlen a rossz víz miatt. Egyszerűen a fogócskázás, játék stb miatt is.



Igen alapvetően ez a vonal tök jogos. Csak van még mellette egy tonna tényező ami bekavar.

Ha jól rémlik nála az ilyen akváriumok fedettek. Amanoknál amikor sok volt nála majdnem biztosan így volt.

Ezért is érdemes valamilyen szinten ezt a témát körbe járni. Én tényleg nem vagyok garnéla szaki, csak azt írtam le, amit eddig láttam. Én arra hajlok, ha a garnélák (amano) folyamatosan kimásznak, akkor érdemes jobban megnézni, hogy mi okozhatja ezt. Szerintem a vándorlási "ösztön" annak a jele, hogy valami nem tetszik nekik. Természetesen itt nagyot tévedhetek és ezért jó, ha a témában járatosak ("szakértők") véleményt mondanak. "Konszenzusban" nem hiszek, csak nézd meg, hogy például mennyi halat vásárolnak díszhal kereskedésekben. Szerintem, ha csupán a halak kis része elérné az a várható életkort, a boltok forgalma simán a tizedére, vagy az alá esne vissza. Nyilván a fórum közössége jobban "képzett" mint az "átlag" akvarista, ezért is dobtam be ezt a kérdést.

A videón tényleg jól tele vannak az akváriumok töltve... :woot: :) Ezeknél tényleg nem csodálkoznék, ha mondjuk baltahasú lazacok rendszeresen kiugrálnának....
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! Az ADA bacter ball meddig áll el? A magyar használati utasításban az van, hogy a felbontást követő egy évig. Az angolban semmilyen utalást nem találok rá.
 
Back
Oldal tetejére