• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

"Egyéb" biológiai szűrőközeg

Bocs oRphEus!

Idegen tollakat "ékesítettelek" Helyesen Viktor óta tudjuk...

atti76!!!
Mi ez a "vándorkagyló héjas "vissza-kalciumozás" :?: :?: amiről írsz. Miről maradtam le?

...aki holtig tanul
 
jó papp said:
atti76!!!
Mi ez a "vándorkagyló héjas "vissza-kalciumozás" :?: :?: amiről írsz. Miről maradtam le?

...aki holtig tanul

Korábban nekem is volt (lehet valahol még megvan), és ebben vándorkagyló héj is volt a zacsiban.
Ezt írják róla (a tartalomtól elhatárolódva...):

"Rendkívül gyakori probléma, hogy az akváriumunkban rendelkezésre álló aljzat kavics, díszkő nem képes a csökkenő pH-t semlegesíteni, vagy a semleges pH-ju vizünk kedvezőtlen kationokat tartalmaz. A porózus vándorkagyló héjakból a semleges Ph biztosításához szükséges kalcium azonnal, a szükséges mennyiségbe oldódik a vízbe."
 
Szerintetek ez használható?
UBBINK SUPERFILTER

9687467_f0e509dcbec57a48739d4eb20f6092fe_m.jpg


Vulkáni kőzet,könnyű nagyon lukacsos kézzel törhető.A zacskón szereplő leírás szerint tökéletes,viszont neten találtam olyan termékleírást amiszerint elnyeli a nehézfémeket és csökkenti a tápanyagszintet.
 
Sziasztok!
Kerestem, de nem találtam róla (elég) infót, ezért kérdezem, hogy volt-e már valakinek tapasztalata az Ista Quartzite Glass-al? A másik oldalon mondtak már róla sok jót, vajon növényes szemmel is hasonlóak a reakciók?

Egy kis leírás róla: (nem linkelem, hol találtam, mert az már reklámnak minősülne :) )

Magas porozitású szerkezet, 1010 m2 felület literenként, amely optimális a nitrobaktérium kolónia fejlődéséhez, ezáltal rendkívül hatékony a tisztítás.
Gyorsan csökkenti a vízben lévő nitrit és nitrát szintet.

Előnyei:
Természetes kvarcból készült, magas hőmérsékleten kezelve, amely biztosítja a nagy szilárdságot.
Szilárd és hasznos kémiai elemeket tartalmaz mint oxidált kálcium, kálium és nátrium, amely segít a baktériumkolóniák számára ideális környezetet teremteni.
Használható tengeri, édesvízi akvárium és tó szűrésére is.
A legjobb hatás és hosszú élettartam érdekében ajánlott a rendszeres tisztítása.

Előre is köszi a válaszokat.
 
Én használtam, olyan minőségű mint mondjuk a sera, jónak tűnik, de tudományos tapasztalatokat ne várj, meg lehet vele csinálni a tintát tesztet. Jó minőségű, de nem lehet egyértelmű első helyezettet választani mert sok jó van. Sera Siporax., Ista Quartzite Glass , ADA, Seachem stb. stb.
stevo said:
Sziasztok!
Kerestem, de nem találtam róla (elég) infót, ezért kérdezem, hogy volt-e már valakinek tapasztalata az Ista Quartzite Glass-al? A másik oldalon mondtak már róla sok jót, vajon növényes szemmel is hasonlóak a reakciók?

Egy kis leírás róla: (nem linkelem, hol találtam, mert az már reklámnak minősülne :) )

Magas porozitású szerkezet, 1010 m2 felület literenként, amely optimális a nitrobaktérium kolónia fejlődéséhez, ezáltal rendkívül hatékony a tisztítás.
Gyorsan csökkenti a vízben lévő nitrit és nitrát szintet.

Előnyei:
Természetes kvarcból készült, magas hőmérsékleten kezelve, amely biztosítja a nagy szilárdságot.
Szilárd és hasznos kémiai elemeket tartalmaz mint oxidált kálcium, kálium és nátrium, amely segít a baktériumkolóniák számára ideális környezetet teremteni.
Használható tengeri, édesvízi akvárium és tó szűrésére is.
A legjobb hatás és hosszú élettartam érdekében ajánlott a rendszeres tisztítása.

Előre is köszi a válaszokat.
 
inadsz said:
Én használtam, olyan minőségű mint mondjuk a sera, jónak tűnik, de tudományos tapasztalatokat ne várj, meg lehet vele csinálni a tintát tesztet. Jó minőségű, de nem lehet egyértelmű első helyezettet választani mert sok jó van. Sera Siporax., Ista Quartzite Glass , ADA, Seachem stb. stb.
Nem várok tudományos tesztet, félreértés ne essék. :D Azért kérdezem, mert kimérten 6 litert 6300 ft-ért, szinte ingyen adják, a többihez mérten. Csak ugye nem akarok beleesni, az "olcsó húsnak híg a leve" kategóriába.
 
Sziasztok!
Nem tudja esetleg valaki,hogy Debrecenben,vagy környékén hol lehet venni Van Gerben Substratot?
Köszi.
 
Csak én vagyok elmaradva, vagy ez a szűrőkefe valami új-keletű bio. szűrőalkalmatosság?

11718613_1a2192fb2423c0a9550bc04370edd6ac_m.jpg
 
Kerti tavaknál, nagyobb szűrőrendszerekben régóta használják.De ez fizikai szűrést csinál csak.
 
Nigro said:
Kerti tavaknál, nagyobb szűrőrendszerekben régóta használják.De ez fizikai szűrést csinál csak.

....,csak mert a gyártó oldalán arról ír, hogy könnyen leöblíthető, de csak óvatosan a nagy szennyeződésektől, hogy a szálak nagy kiterjedésű felületén
ne károsodjanak a kialakult baktérium kultúrák.
Lehet ezek már valamilyen spéci szálakból készülnek?
 
patzu said:
Nigro said:
Kerti tavaknál, nagyobb szűrőrendszerekben régóta használják.De ez fizikai szűrést csinál csak.

....,csak mert a gyártó oldalán arról ír, hogy könnyen leöblíthető, de csak óvatosan a nagy szennyeződésektől, hogy a szálak nagy kiterjedésű felületén
ne károsodjanak a kialakult baktérium kultúrák.
Lehet ezek már valamilyen spéci szálakból készülnek?

A sima szivacson is simán kialakulnak bakt. kultúrák csak sokkal kisebb hasznos felülete van a szivacsnak, mint egy jobb biológiai szűrőanyagnak, ezért használjuk csak előszűrésre.
 
Igazából tényleg az a kérdés, hogy kinek mi a nagy felület. Egy sok apró szálbóll álló "kefe" biztos nagyobb felület, mint egy szivacs... De persze elképzelhető, hogy valami spéci dolog. Meg kell nézni közelebbről ;)
Nekem ilyen van a kerti tóban évek óta. Azért praktikus, mert egy tóban iszonyat mennyiségű fizikai szennyeződés alakul ki. Ezt a lógatott kefe megoldást, meg nehezen tömíti el. Ezért a szivacs előtti előszűrése használják.
 
Értem. Köszönöm!
Akkor ez csak nekem tűnt újdonságnak.
Mindig tudtam, hogy kellene egy tó a kertbe! :)
 
Visitor said:
Az Easy Life Symbiont -ról van valakinek tapasztalata?
http://www.easylife.nl/english/freshwater_aquarium_products/symbiont.html
Az árát leszámítva túl szépnek tűnik hogy igaz legyen... :)

Próbaképp beruháztam egy kis adagra (300g). Az első benyomás alapján teljesen másféle szerkezete van mint a "hagyományos" biológiai szűrőanyagoknak, olyannak tűnik mintha nagyon kis homok szemcsék lennének 2-5 cm hosszú, szabálytalan alakú rudakba préselve/(ragasztva?). Teljesen porózus, a levegő viszonylag könnyen átmegy rajta. Egy Tetratec EX 700 legfelső rekeszébe, a meglévő biológiai szűrőanyagok (siporax, filterlith) fölé tettem be.
Bízom benne hogy beválik. :roll:
 
Sziasztok!

Olvastam minap a "Szűrőanyagok mikroszkóp alatt" című topikot, és bizony mellbe vágott a Ista Q. Glass siralmas teljesítménye! Nekem ezzel a "biológiai" szűrőanyaggal van tele a külső szűrőm, ami egy Atman 3338-as. Na most le szeretném cserélni az istat, egy olyan szűrőanyagra, ami valójában képes a megfelelő biológiai szűrésnek eleget tenni. Ebben kérném a segítségeteket.
Elképzeléseim vannak, mégpedig:

- Van Gerven Substraat (ezzel az a gond, hogy nem nagyon kapni)
- Matrix Trop
- Filterlith
- ADA Bio Rio
Természetesen szempont lenne, az árfekvés, de nem szeretnék még1x beleesni, az olcsó húsnak híg a leve kategóriába. Amúgy hónapokkal ezelőtt nagyon sokan istenítették az istat, ezért is cseréltem le lávakőről a szűrőanyagomat. Úgy néz ki ez nem jött össze. Kb. 5 kg-ra lesz szükségem, és szeretnék mellé tenni Seachem Purigent is.

Jelen elrendezés szerint a szűrőm így néz ki:

-legalsó tálca: kerámia gyűrű, ezen felül vastag szürke szivacs
-középső tálca: Ista Q. Glass
-felső tálca: Ista Q. Glass+ a tálca tetején perlon vatta

A másik kérdésem, miként módosítsam az elrendezést, hogy minél hatékonyabb legyen a szűrésem?

Köszönöm előre is a segítségeteket!
 
Sziasztok!
Valaki tud valamit az AD-s baktoballról?
Érdemes-e biológiainak használni szivacs és perlon közé?
 
Sziasztok!
Valaki tud valamit az AD-s baktoballról?
Érdemes-e biológiainak használni szivacs és perlon közé?

Szia!
Én mechanikai szűrésre használom a legelsó rekeszben. Szerintem nem elég porózus ahhoz, hogy biológiai szűrőanyagként megfelelő legyen.
 
Sziasztok!

Tudnátok tippet adni, hogy hol tudnék beszerezni Van Gerven Substraat-ot a fórum elején találhatóhoz hasonló áron(+infláció persze! :) )Budapesten, azon belül is Pest előnyben!
Keresgéltem a Google-n,de sajna nem sok találat volt!
Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv.: Zoli
 
Sziasztok!

Tudnátok tippet adni, hogy hol tudnék beszerezni Van Gerven Substraat-ot a fórum elején találhatóhoz hasonló áron(+infláció persze! :) )Budapesten, azon belül is Pest előnyben!
Keresgéltem a Google-n,de sajna nem sok találat volt!
Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv.: Zoli
Sehol.
Tudtommal már jó ideje Magyarországon nincs ilyen. Ha mégis találsz szólj!;)
 
Back
Oldal tetejére