• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

"Egyéb" biológiai szűrőközeg

Az aktív szénnel futottunk már pár kört. Aki azt mondja azért nem jó mert visszaenged bármit az finoman szólva mellébeszél ;)
A jó minőségű aktívszénnel kapcsolatban max a tápanyagok elszipkázása jöhet szóba. És ez is olyan ami nehezen kimutatható, mert ugye ahány ház annyi féle víz és tápozás. És általábaan igaz, hogy aki odafigyel a tápozására az túladagol. Szóval inkább növény függő. Ki kell próbálni, a te környezetedben hogy reagálnak a növények. ha teheted egyszer próbáld ki.

Jó példa az aktív szén sikeres alkalmazására pl Mark akváriumai aki minden akváriuma alá rendszeresen használ aktívszenet is jelentős mennyiségben! Nála még tápanyaghiányt nem láttam.
http://i812.photobucket.com/albums/zz49 ... -weeks.jpg
http://i812.photobucket.com/albums/zz49 ... k-test.jpg

Ráadásul egy nagyon fontos tulajdonságról nem beszélünk pedig megfigyelhető. Ilyen szűrőközeg mellett visszaszorul és eltűnik az alga. Ezt ugyanilyen hatékonysággal más kémiai szűrőközegnél nem láttam.

Seachem Purigen is nagyon jó, de azt inkább víz tisztaság miatt ajánlom bárkinek.
Egyébként nem értem a clearwater és a Seachem Purigen együttes használatát. A két termék hasonló funkcióra van kihegyezve. Növényes szempontból inkább a Purigent javasolnám a széleskörű növényes tapasztalat miatt. Vagy ha már megvan a clearwater használd azt.

Aqua M. szűrőanyagot nem használtam még, hogy a kérdésre is válaszoljak. De itt a fórumon is ahányan vagyunk annyiféle szűrőanyagot és ezek kombinációját használjuk. Próbáld ki és ha elégedetlen vagy a vízminőséggel próbálj ki egy másikat az élvonalból.

Talajszűrőt én növényesbe nem igazán javaslom. A talaj általában aktív a növényes akiban nincs nagyon helye egy ilyen rendszernek. De garnis akiba jól jöhet még. ;)
 
Üdv Mindenkinek!

Elnézést ha félreérthető lettem volna. Lsd. lent

"Az aktív szén és a Seachem Purigen közül egyértelműen a purigenre voksolnak a növényfejek nemzetközi fórumokon." (viktorlantos) +

"Ezzel szemben a SZAT egy nitrátspecifikus (NO3-) anioncserélő műgyanta, ami az ammóniumot (NH4+) nem tudja eltávolítani. Ahhoz kationos vagy kevertágyas típus szükséges." (tibicuk)

ÉN = A kettőt érdemes lehet együtt használni. +

"Az eltávolított anyagok a szén felületén megrekednek. Ezek egy részét (szerves anyagok) a baktériumok lebontják, de sok mindennel nem tudnak mit kezdeni. Gyakorlatilag az akvárium vízének része marad. Ezért mondják, hogy a szenet viszonylag rövid időn belül cserélni kell. Az a nézet, hogy az aktívszén visszaengedi a magához adszorbeált anyagokat miután megtelik, téves, legalábbis annyira minimális, hogy ennek veszélyével nem kell foglalkoznunk. Azonban ha a víznek elkezd színe lenni, az kiválóan jelzi az aktívszén telítődésé Szerencsére nem kell belőle hegyeket használnunk. A jó minőségű aktívszénből elég 4-5 evőkanál 180-200 literre. Használhatóságuk ideje a néhány naptól, a néhány hétig terjed." (Negro)

ÉN = Az aktív szén egy darabig használható majd kuka. Esetleg lehet kisütni és újra felhasználni de nem vagyok egy barkács típus.

Egyebek: Mint mondottam nem vagyok (most még?!) növényes akvarista. 3 éve akvarizálok. Minden a gyerekeimnek szánt rég elfelejtett régi gömbakváriummal (sic) kezdődött. Ami nagyon hamar 45 literesre majd 110 literesre és jelenleg 340 literesre nőtte ki magát. Jelenleg diszkoszok (+ egynémely más) igyekszem majd fotót is feltenni ) vannak benne. Költözés miatt (kb fél év) j bővített projektben gondolkozom. 1 vagy 2 édesvízi (az egyik paludárium) A koszok természetesen maradnak. a másik lenne növényes lenne egyéb halakkal + 1 tengeri akvárium mert csodaszép az akvarista társ (http://mikolgy.blogter.hu/) aksija

Kérdés? (mottó: "Aki kérdez hülye, aki nem az is marad") :lol: Ha jól értem az a véleményed (Viktor) ha kizárólag csak növényes akvarisztikáról beszélünk akkor a talajszűrés kizárt.
Az Ivagumi (=alacsony növésű növények + szikla?!) akváriumnál is????

Az aktív szén segít az algásodás ellen.
A fekete ecset alga ellen is???

Nincs Co2 rendszerem (az eddig máshol hallottak szerint ez felesleges úri huncutság) a világítási viszonyaimról már beszámoltam (7X 18W) 60 cm mély akvárium így "csak" a fekete ecset algával küszködök. Ha nem tartom karba (hetente 1x) az üveget azon keletkezik némi zöld alga.

... aki holtig tanul
 
Hali!

jó papp

Ama AquaMedic termékek amiket felsoroltál azok nem igazán jó választások.A deniball ráadásul denitrátorban használatos ami meg nekünk tök felesleges.
 
jó papp, nem bántás jelleggel írtam, leginkább csak gondolatébresztőnek. ;)

jó papp said:
Kérdés? (mottó: "Aki kérdez hülye, aki nem az is marad") Ha jól értem az a véleményed (Viktor) ha kizárólag csak növényes akvarisztikáról beszélünk akkor a talajszűrés kizárt.
Az Ivagumi (=alacsony növésű növények + szikla?!) akváriumnál is????

Igen a talajszűrés tisztességes növényes akváriumnál ahol figyelmet szentelsz a talaj felépítésére nem jó megoldás. Vannak példák, mint mindenre, de inkább nélküle mint vele. Mindegy milyen a setup. Sziklás, fás stb. Ha növényes akkor inkább ne. Fordíts időt és pénzt egy megfelelő aljzatra ami az összes leültetett növényednek kell. Egy jó talaj nagyban hozzájárul egy sikeres növényes akihoz és egy egészséges élettérhez.

jó papp said:
Az aktív szén segít az algásodás ellen.
A fekete ecset alga ellen is???

Az aktív szén ideális körülmények között teljesít a legjobban. Ideális körülménynek az tekinthető ami egy növényes akinál alapfeltétel. Pl CO2 is.
Ilyen környezetbe rakva az aktívszenet, jelentősen visszaszorítja az algásodást amit esetleg a nem elégséges co2 rendszered vagy más nem megfelelően működő kiegészítőd nem képes legyűrni. nem csodaszer, de nálam nagyon jól működött mindkét akváriumnál.

fekete ecsetalga CO2 probléma. ;)

jó papp said:
Nincs Co2 rendszerem (az eddig máshol hallottak szerint ez felesleges úri huncutság) a világítási viszonyaimról már beszámoltam (7X 18W) 60 cm mély akvárium így "csak" a fekete ecset algával küszködök. Ha nem tartom karba (hetente 1x) az üveget azon keletkezik némi zöld alga.

CO2 rendszer nélkül nincs növényes. Van, de annyi komprmisszummal jár, hogy azt inkább vegetálásnak és kísérletnek nevezem. Gyönyörű anubiast stb-t lehet nevelni ilyen körülmények között is, de rengeteg növényt nem tarthatsz, nem fejlődik vagy a kevés fény, vagy a co2 miatt. Ezért hívják ezeket low light, low tech akiknak. És megmondom őszintén ennek köze nincs a rendes növényezéshez. A legtöbb növényes fórumon külön részt szentelnek nekik, mert vannak kiugró alkotások, de a fórumon található témák nagy része egy másik fajta növényezésről szól, ahol HC-t, és más durván CO2 igényes növényeket alkalmazunk. Napi erőteljes tápozással, co2-vel, gazdag talajjal.

Nálam is van most pár hónapja megint egy 60 literes aki. CO2 nélkül Carboval Tropica táppal és 2x11 watt világítással. Nagyon kevés az algám, de borzalmasan más hangulata van mint a két rendes növényesemnek. Nem leszólni akarom az ilyen akikat, de ők itt a veterán autokat képviselik. ;)
 
pff most látom, jóóóól szétoffoltam a témát. elnézést kérek ;)
modik ha gondoljátok dobjatok át egy másik topikba.
 
Üdv Mindenkinek!

Lehet, hogy most szét fogok offolni (= nem ide illő témáról beszélek ?!) de sebaj egyszer élünk. Kérdeztem, a válaszok segítő szándékúak voltak, így nincs miért megsértődnöm. Nem veszem "bántásnak". Így ismét köszönöm a válaszokat. Látom már nem kerülhetem el sorsomat co2 rendszert kell beállítanom. Vagy minimalista stílusban Heiko Bleher diszkoszos, biotóp akváriumát megvalósítani. :lol: Pedig abban csak a diszkoszok a szépek. kivéve a barnák mert az a színváltozat nem az enyém.

Szóval co2 (a csináld magad mozgalom ;) vagy vmi rendes. Viktor a G.A rendszer nincs beárazva tudsz árat mondani?

...aki holtig tanul

ui. továbbra is várom a segítséget a paludárium ügyben.
 
jó papp said:
Szóval co2 (a csináld magad mozgalom vagy vmi rendes. Viktor a G.A rendszer nincs beárazva tudsz árat mondani?

Hát vagy élesztőzől és kipróbálod hátha. Erről van infó a fórumon is. Vagy egy nagynyomású rendszer kb 50 ezer Ft kornyékén mozog.
 
Hali!
Lehet,hogy új topikot kellett volna nyitnom,de ugy gondolom a kérdésem belefér az "egyéb" kategóriába :D Szóval találtam egy auquaimpex filterlith nevezetű szűrőanyagot,ránézésre a seachem biológiai szűrőanyagára hasonlit,és a forgalmazó honlapján azt írják,hogy a felülete literenként megegyezik az eheim substrat pro-éval :roll: Vélemények?Előre is köszönöm!
 
Ez a Van Gerven Substraat átcsomagolva, drágábban árulva... ;)
Akciós 3 liter 25 liter áráért. :D
 
Budapesten a Kunigunda utcában vettem 50 litert kerti tóhoz. Szegeden csak az általad említett verziót tudod megvenni...
 
Üdv Mindenkinek!

oRphEus óta :D tudjuk, hogy nem jó ha az S. Seachem Purigen kiszárad, mert elveszítheti "szűrési képességét". Mit tudtok ezzel kapcsolatban szat clearról? Számít? Nem számít?

...aki holtig tanul
 
jó papp said:
Üdv Mindenkinek!

oRphEus óta :D tudjuk, hogy nem jó ha az S. Seachem Purigen kiszárad, mert elveszítheti "szűrési képességét". Mit tudtok ezzel kapcsolatban szat clearról? Számít? Nem számít?

...aki holtig tanul

Szerintem ugyanaz (a tej feldolgozásánál is használt) anyag van benne, tehát valszeg nem jó, ha kiszárad.
Viszont ezt a vándorkagyló héjas "vissza-kalciumozás" nem biztos, hogy egy hasznos tulajdonsága.
 
Back
Oldal tetejére