• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Egy pohár víz...

ÚRISTEN DE ÖRÜLÖK, HOGY NINCS MÁR BÉKALENCSÉM :D
hát ebben az igazi atomtengeralattjárót is nehéz lett volna megtalálni :)
 
BÉKALENCSÉM
Én csípem, bár csak akkor, ha kevés van. Ki is poharaztam megint a nagy részét.
Az un. MINI nekem a legfurább. Kicsi piros helyett itt NAGY és barna. Ha már nézitek: tegyem inkább valahova hátra?
Kérdezem ezt úgy, hogy a jobb oldali jávais kő és sötétebb árnyékcsíknak kinéző mohás ágacskák abszolút nem látszanak. :D
 
A rendezői balon már csattogott, a japó is meg lett már nyírva, de úgy tűnik, ez mostantól 2 hetente esedékes lesz.
 
Hétfőn feszültségelvezetésként brutál vérengzést csaptam: a japó és a jávai több végtagja bánta a kaszabolást, még a felszínt súroló Piroska néniket is kettészeltem. THIS IS NANO!!! :ninja::punch:

Tegnap este Mr. Vörös Október kapott némi társaságot. Osztfőnek jelentem, osztály létszáma 11 fő!
Köszönöm aquAta! (y)
 
Még néhány hét, és indíthatok egy "normális" méretű akváriumot. Addig nem szedek ki növényt (legyen mit átdobni oda), de utána újra kell gondolnom az akváriumot. :unsure:
Szűrés, fény, aljzat, mohák maradnak. Aljzat is marad sík, mert nincs hova emelni, annyira alacsony az akvárium (de javítsatok ki, ha tévedek). Ennyi a biztos.

ÉS MOST A DÖNTŐ KÉRDÉS: mi maradjon és mi menjen a jelenlegi növényekből? (A szavazók között értékes like-ok és smile-k kerülnek kiosztásra.):joyful:
  1. Hydrocotyle Tripartita Japan most csak 1600 Ft - Green Aqua - gyorsan nő, de sajnos nemcsak oldalra, hanem felfelé is, a vízszint pedig közel van;
  2. Hemianthus micranthemoides most csak 1600 Ft - Green Aqua - szép apró levelei vannak, gyors mint aki húznak, kb. hetente kell nyírni;
  3. Rotala wallichii most csak 1600 Ft - Green Aqua - képtelen zöldből pirosra váltani, viszont szép finom levelei vannak, és nem kell hetente nyírni;
  4. Rotala rotundifolia most csak 1300 Ft - Green Aqua - gyors, talán túlságosan is, és a levelinek nagysága is éppen határeset ekkora vízben;
  5. Green Aqua Eleocharis parvula mini - zselés most csak 990 Ft - Green Aqua - nő, dúsul, de most nem érvényesül, elüt a hosszúkás leveleivel a többi növénytől;
  6. Alternanthera reineckii Mini most csak 990 Ft - Green Aqua - csak nagyon erős jóindulattal mondhatnám, hogy pirosas barna, és túl nagyok ide a levelei.

Elrendezés:
Van néhány fekete kődarab és faág (melyek szikláknak és fatörzseknek tűnnek az akváriumban).
Mit szólnátok pl. valami mohás-gyepes elrendezéshez fekete kövekkel, esetleg hátra egy tenyérnyi bokor valamelyik növényből?
Vagy valami félig kinyúló fa/szikla - hogy ne érjen véget a növényzet az akvárium tetejével?

Várom a bölcsességeket! :nailbiting:
 
Reakció híján nekiestem az ollóval a parvulának és a reineckii mininek.
Evvel a fűvel tele a :whistle::whistle::whistle:. Nyírás közben elindult felfelé. Oldalra nő, felfelé nő, csak gyökeret nem ereszt, ergo alig matatom meg, máris jön kifele a talajból!! :rage: Mivel egyben van az egész, ha egy helyen visszatunkolom, jön az egész pázsit:banghead:. Kikaptam, szétszedtem, ami tetszett visszaültettem.
Ohmmmm. Talán kellene alá táptalaj??? :unsure:
 
Lehet hogy nem ártana, nálam olyan gyökeret növesztett pár hónap alatt hogy öröm volt nézni, másnem pár táp golyót nyomj alá :)
 
Szinte minden kisállat boltban szokott lenni, még a fressnapf is tart :D
A táptalajjal sem lenne egyszerűbb :)
 
Utána küldd hozzám is adok neki én is munkát :D
Növény kiszedés talaj leszívás táptalaj be, sima talaj be, én nem állnék neki sztem :D
 
Igen és ha jól emlékszem akkor a talaj tovább is kitart mint a golyó, mert azt fel évente ismételni kell... :)
 
Igen és ha jól emlékszem akkor a talaj tovább is kitart mint a golyó, mert azt fel évente ismételni kell... :)

Nyugodtabb is lennék, de az a sejtésem, hogy ekkora talajmatatás miatt napokig nem tehetném vissza a garnélákat. Bár jó lenne, ha valaki megerősítene, vagy cáfolna.

Egyébként ma délelőtt otthonról dolgoztam, a beiktatott ebédszünetben csináltam néhány képet szemből, majd gépen megnyitva rendezgettem is egy kicsit bal oldalt. Szerintem jobb lett. Bár erről már nem született kép.
Jópofák a garnélák. Közelről megnéznek mindent: a mohás kő/fa hűlt helyét, a visszatett mohás követ/fát, a toppolt növényt, és természetesen a kezemet. Majd mindent elölről, még egyszer. :)
 
Én most rendeztem át az aksim a garnélák végig bent voltak, pedig jól el is k*rtam, és a frissen betett táptalaj felkavarodott s olyan lett mint egy homok vihar, semmi bajuk nem lett. De elvileg víz alatt egy kicsit vastagabb csővel is le tudod szívni a talajt, majd a táptalajra engedsz vizet és magasba emeled hogy a közlekedő edény elven a víz az aksiba follyon, majd a csövet a vödör aljára teszed hogy a vízzel talaj is menjen be, a cső másik felét pedig oda irányítod ahová kell. Nem tudom hogy így mennyire kavarodik fel, esetleg vödörben ki kell előtte próbálni... Elviekben működnie kell így is... :)
 
Viktor linkelt valahol egy utólagos aljzatfeltöltéses videót, ahol egy csövön keresztül lett közvetlenül oda szórva a cucc, ahová szánták.
De ha már lenne táptalaj, kiszednék mindent. Kicsi az akvárium, annyira nem félek az újraültetéstől. Most hogy belegondolok: vödörbe mohákkal ellennének a garnélák is, szűrő mehetne nekik, így még kapkodni sem kellene.
A megkavart aljzatból a vízbe kerülő anyagoktól tartok továbbra is... Ez tart vissza.
 
Back
Oldal tetejére