• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Egy pohár víz...

Bandesz

Legenda
Sziasztok!

Néhány hetes fórum olvasás-hozzászólás-kérdezés után végre elindítom akváriumom naplóját.

Akvárium: 19x29,5x17,5as hajlított üveg
Szűrés: Eheim 2211
Fűtő: Atman 25W
Világítás: 9W daylight kompakt fénycső
Aljzat: ADA Aqua Soil Amazonia

Növények:
Bacopa Monnieri,
Riccia fluitans,
Hydrocotyle Tripartita Japan,
Taxiphyllum barbieri,
Najas guadalupensis

Táp:
Easy Life ProFito
Easy Carbo
naponta, az előírt adagolás - gyakorlatilag 2-2 csepp :)

Lakók:
7 RC
1 betta hím

Az eddigi kb. két hónap alatt mi történt: berendezés, :geek: ültetés, fejlődés, a fűtő bosszúja miatt éjszakai zöldségleves főzés :cry: , újrakezdés, moha-vadászat, kötözés :borg: , ajándék hal, betta vs. garnéla, amint egy eleségdarab két végét egyszerre kezdik majszolni, lassú megoldás a "miért levegősödik a szűrő és ezzel együtt honnan folyik a víz" rejtvényre... :D

Képek majd jönnek...
 
Ma munkál hazaesve lőttem párat, de képekről a fene sem látszik. ok, hogy kicsi a mélysége, de a képeken kb. kétdimenziós az aki.
majd holnap próbálkozom, jobban állítgatva.
Bár az is biztos, hogy a talaj most gyakorlatilag vízszintes - ellentétben a kezdeti emelkedőktől :(
Gondolom nem örülnének a garnélák, ha most áttúrnám a talajt. Tegyem át őket fél napra, rendezzek terepet, azután vissza? (Már ha le tudom őket kapni.)
 

kettő by von_dorlat, on Flickr

egy by von_dorlat, on Flickr

Úgy tűnik, sikerül feltenni egy-két képet. Bár a képek alapján nem ismerek rá az aksira. :( Jobb oldalon pl. két mohás kavics is van egymás mögött. o_O
Apropó az ott lévő kis levelű világoszöld növénykéről meg tudnátok mondani a nevét?
Barna és zöld alga küzdenek itt-ott az üvegen, világítást visszavettem. Bacopa egyre kevésbé tetszik, lehet száműzöm. Riccia meglepett, ezt hittem, több látszódik majd a kövekből.
Eredetileg úgy gondoltam, zöld mezőből majd kiemelkednek a fekete kövek. Ehelyett most a kövek zöldek és a "mező" fekete.
Szeretném visszaállítani az emelkedőket hátra és oldalra
"Normális" csövezés beszerzés alatt, nemrég az is elrepedt, ami eredetileg volt... :confused:

Véleményeteket szeretném kikérni:
1. Ha áttúrom a talajt, ugye kb. egy napra költöztessem át a lakókat?
2. Van értelme két oldalra emelkedve elrendezni a talajt, vagy inkább (mivel nemhogy kicsi, de sekély is az aki) csak az egyik oldal emelkedjen?
3. Mennyire találjátok soknak a köveket?
4. Szeretnék majd "gyeptéglát" így, CO2 nélkül, carboval és profitóval mit tudnátok ajánlani? Parvula??
5. Hogy tudnám elbújtatni azt a fűtőt?

+1 Ha a változás már nagyobb akváriumba költözést is jelentene: a jelenlegi 1 betta és 7-8 RC az Eheim 2211-el mekkorába mehetne???

Előre is köszönöm.
 
A talajhoz ne nyúlj szerintem!Túl kicsi az aki,hogy emelkedőt csinálj!
A kövekből kivehetsz kettőt legalább!Így talán egy kicsit nagyobbnak látszik majd az aki!
 
Köszi az ötletet! Nem erőltetem az emelkedőt. ;)
És most vajon melyik követ vegyem ki? (n) A középső csúcsos tetszik, a két jobboldali keskeny "tarajos" is jópofa.
Bal első megy.

Várom a további tippeket! :geek:
 
nagyon szép az aki! Betta úr nem fogyasztja a garnikat?
Hasonló bettás garnis nanon gondolkozom én is,de nem biztos hogy nyugodtan összeraknám őket.
Mi a tapasztalat? :)
 
Köszi! Nekem sohasem tetszik egyben, csak egy-egy részlet. Kis akiban kis részlet... :)

Betta vs. RC:
Sokat olvastam itt a fórumon is utána, a vélemények erősen megoszlanak. Egyedfüggő a dolog, de szerintem ezen túl szituációfüggő is.
Nekem első a nap a kísérleti hármasra rá sem bagózott. Második nap viszont volt két egész és egy félbevált garnélám. Azóta sem tudom, vedlés közben történt valami, vagy a hal szedte ketté. Az elsőre gondolok, mert ha már elbírt vele, csak megette volna! Azóta hét RC van, a számuk nem csökkent a betta miatt.

Általában jól megvan a garnélákkal, kb. 10 naponta egyszer bekergeti őket a fűtő alá, de máskor az sem érdekli, hogy egy-egy RC végigszalad a hátán. :LOL:
Ha van más megoldás, ne tedd őket össze, ha mégis, legyen búvóhely a garnéláknak, és legyen lehetőség valamelyik felet kitelepíteni.

Most egy félcentis RC miatt aggódok, még nem mertem betenni az akiba, várom, hogy nagyobb legyen mint a betta elesége. :unsure:
 
Lehet megnézem hogy mit csinálnak egymással. Bettával kezdtem a haltartást,szerintem az egyik legszebb hal,sok örömet is tudnak okozni,tehát lemondani nem szeretnék róla.Most egy 10L-es nanoban él egymagában,jobb lenne átrakni a 64L-es növényesbe...Bár ezek után mégjobban tartok tőle :))
 
64 literesben könnyebben elkerülnék egymást. nekem a 10 literesben van a garnélákkal. nem csoda, ha néha morcos.
 
Mennyi idős az aki jelenleg? Kíváncsi vagyok hogy tudod majd tartani.
1 hónapja indítottam egy 13 literest, de elég "gatya" szegény.
 
Már majdnem három hónapos, de egyszer a fűtő, egyszer pedig a szűrő hibája miatt volt egy-egy nagy visszaesés. A gyors riccia mohásítás mintha segített volna az akváriumon, utána mindenki jobban érezte magát. :)
Két napja ismét kb. megdupláztam a növényeket. Remélem, gyorsan "beilleszkednek".
Az biztos, hogy mindig készen kell állni egy vízcserére. Már egy ideje kb. hetente cserélem a víz 30-50%-át, de pl most, a sok új növény több bomló levelet fog jelenteni, szerintem gyakrabban cserélek.
Milyen növényekkel indítottad?
 
Már majdnem három hónapos, de egyszer a fűtő, egyszer pedig a szűrő hibája miatt volt egy-egy nagy visszaesés. A gyors riccia mohásítás mintha segített volna az akváriumon, utána mindenki jobban érezte magát. :)
Két napja ismét kb. megdupláztam a növényeket. Remélem, gyorsan "beilleszkednek".
Az biztos, hogy mindig készen kell állni egy vízcserére. Már egy ideje kb. hetente cserélem a víz 30-50%-át, de pl most, a sok új növény több bomló levelet fog jelenteni, szerintem gyakrabban cserélek.
Milyen növényekkel indítottad?


Időközben kipucoltam az akváriumot, + szereztem az akasztósba substrat-ot. Bekerült egy kis csapat sakura is. Kezd alakulni.
Bonsai, stau, elatine, fissidens, némi crypto került bele.
 
Időközben kipucoltam az akváriumot, + szereztem az akasztósba substrat-ot. Bekerült egy kis csapat sakura is. Kezd alakulni.
Bonsai, stau, elatine, fissidens, némi crypto került bele.
Szia! Nem indítanál róla egy naplót? Én is kíváncsi vagyok a hasonló méretű akikra.
 
Helyzetjelentés:
100 ml Seachem Purigen belekerült a szűrőbe:
1. nap, semmi látható változás,
2. nap, semmi látható változás,
3. nap megtakarítottam az üveget: WOW az algák is visszamosolyognak rám! :p

PARVULA néhány napos itthoni továbbnövesztés után átszőtte a dobozát, ma elviselhetetlen hátfájásig ültettem. Többször is megnéztem a GA honlapot, hogy az ilyen víz alatti fűszálültetéshez hol találom a legfontosabbakat: az erős nyugtatót és a kedélyjavítót.Nem találtam sem a növények, sem az eszközök között. Hol lehet? :cautious:o_O
Ültetés közbeni kósza gondolta: talán tényleg ideje lenne vennem egy csipeszt...
Lakók közben szemmel tartottak, lehet nem bíznak bennem? A betta folyamatosan beúszott közém és a fűszál közé, amint éppen a már beültetettek között a helyére tunkolni.
Garnélák szokásos zölbenbújós kommandózással félkörben helyezkedtek el. Remélem, nem nézik aknának a parvulát, és nem állnak neki az éjszaka utászkodni.
 
Back
Oldal tetejére