• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Egy Nagy Pohár Konyak :D

Shadow19881

Tapasztalt kertész
Sziasztok!

Mivel sajnos Növényas akváriumos próbálkozásaim sorra buktak el, igy arra a döntésre jutottam, megpróbálok késziteni egy Wabi-Kusa tálat ami valójában pohár lett :D

Kedves barátomtól kaptam egy nagyobb kb 4-5l-es konyakos poharat, és ebben terveztem egy elkésziteni az első Emers csodámat.

Tatabányai lévén sajnos nincs tul sok lehetőségem akvarisztikai boltot találni, van 2, de sajnos egyik sem nyerte el tetszésemet, sem kínálat sem pedig minőség terén :( Na de abból kell épitkezni amit találok.
Szóval a tervemhez schruz társunk Crypto mix nevű tálja adta az ötletet.Crypto-ból hálistennek van itthon bőségges kisebb nagyobb tövek, már csak az előtérbe kellett valamilyen növényt kitalálnom.Elmentem hát a az egyik helyi akvarisztikai üzletbe azzal a céllal, hogy vásárolok 1-2 cserépnyi parvula minit ( hátva van nekik), hát sajnos nem volt :( igy maradt egy hozzá hasonló, kicsit nagyobb igényű növény, név szerint a Lilaeopsis brasiliensis. Remélem szépen fog fejlődni ilyen körülmények közt is, ha nem hát majd valamit kitalálok.

Tehát maga a terv:
növények:
Cryptocoryne 2 féle pontos nevüket nem tudom sajnos az egyiknek bordós a levele másiknak simán zöld,3-3 tő mind 2 féléből
Lilaeopsis brasiliensis 1 cseréppel ültettem ha nem marad meg keresek másik fajta növényt.

Talaj:
Egy nagyobb marék JBL Aquabasis-plus alulra, és erre kb másfél liternyi JBL Manado talaj

Dekorációk:
2db bazalt kő (ismerősöm volt olyan kedves a nyaralásuk folyamán szedett nekem egy ládányit, nem volt kevés idő mire megtaláltam a két szerintem oda illő követ)
1db kicsike érdekes formával megáldott fa valamilyen hordalékfa lehet nekem tetszik a formája

Egy kép a száraz tervről:
Kep001.jpg



Sajnos az ültetés utáni képeket most nem tudom megosztani veletek, nem sikerült még felnőnöm a feladathoz, folyamatosan tükröződik minden mindenen, igy semmi nem látszik az egészből.

A lényeg, hogy a növények nagyjából olyan módon helyezkednek el, hogy a fa előtt és a bal oldalán a bal oldali kő "elejéig" van brasiliensis ültetve illetve pár tő még jobb oldali kö mellé, hátra a kövek mögé pedig csak a Crypto-k kerültek ültetésre oly módon, hogy a két kő töréspontjával egyvonalban vannak a bordósabb levelüek és körülöttök vannak a zöldes levelű tövek.

Épitő jellegü kritikákat szivesen fogadok, ez már ugyis igy marad :D

Üdv Szabolcs
 
Szia:)
Naagyon tetszik a pohár... azért ittál belőle konyakot is ugye? :D
Fényt tervezel neki vagy marad a jó öreg természetes napfény? A Lilaeopsis jó wabiba és ha énekesz neki szép virága is lesz!
A tükröződést meg tudtad már oldani?:whistle:
 
Helló!

Először is nem, nem ittam belőle semmit, ugyanis nem fogyasztok alkoholt :D
Világitás van neki elég sokáig naponta egy állólámpa 40W-os izzója kb napi 8-9 órát.
Sajnos a tükröződést nem nagyon tudtam megoldani, de rajta vagyok az ügyön ha mást nem akkor valahonnan szerzek kölcsönbe egy polár szűrőt az objektivemhez aztán megpróbálom ugy lefotózni :D
Ja és ha rajtam mulik akkor sajnos nem lesz virág a lilaeopsisnak mert ha én elkezdek énekelni csak megijed és maghal :D
 
Szia!

Nem bírom megállni, hogy ne írjam be: "Reggel konyak, este konyak, ettől leszünk mozgékonyak!" :D

A 40 wattos izzó szerintem nagyon kevés. Elvileg az nagyságrendileg 450 lumen fényáramú, és egy állólámpában nem szokott lenni semmilyen reflektor, tehát jó, ha ennek csak a töredéke jut a pohárra. Ha szép növényeket szeretnél, akkor mindenképp sok fényt adj nekik!

A másik, amivel én is megszívtam, hogy ha áll a víz a pohárban, forgatás nélkül, az be fog algásodni meg rohadni. Máshol is azt olvasom, és nekem is úgy működik csak, hogy az aljzatot éppen hogy ellepi a víz, pár mm-re, de a növényeket pl már nem. Emiatt sehol nem látni wabiban komolyabb domborzatot :(

Sok sikert!
 
Kicsit sok benne a víz szerintem. Nem tudják eldönteni a növények emers-ek vagy sumers-ek legyenek:D
 
Sziasztok!

Köszönöm az épitő jellegű hozzászólásokat.

A viz már nem olyan magas mint a képen csak addig volt ennyira magas amig megtaláltam a végleges helyét a pohárnak.
Ma délelőtt leszivásra került belőle az összes felesleges viz, és lehet holnap beleültetem még a másik cserép Lilaeopsis brasiliensis-t is még ugyis elfér benne.
Bár lehet várnom kellene vele, hogy ezek megmaradnak e vagy sem.
Az mennyire jó, ha ugy spriccelek napont 3x-4x, hogy utánna kb 10 percig nyitva hagyom szellőztetni?aztán megintcsak telljesen visszazárom.
Pára van benne rendesen a cryptoc levelei is folyamatosan nedvesek :D

Válaszokat kritikákat továbbra is szivesen fogadom.

Ja és majd elfeledtem, hogy az állólámpa ki lett cserélve egy 150W-os reflektorra, na most már fényárban uszik, a reflektor kb 30 centire van a Pohár tetejétől.

Üdv Szabolcs


Szerk.:
Azt még elfelejtettem megkérdezni, hogy érdemes megnyirnom a Lilaeopsis brasiliensis-t hogy ne legyenek ilyen hosszuak a levelei?
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Ma sikerült beszereznem egy flakon Easy-Life profitot.

Érdemes használnom a soriccolós vizben tápozásként?
Ha igen mennyit profitot rakjak a 2 literes spriccoló eszközömbe a vizhez?

Válaszokat köszönöm.

Üdv Szabolcs
 
Szaisztok!

Sajnos nem tul jo hireim vannak, mivel a cryptok valahogy nem akarták az igazságot, elfonnyadtak a levelik :(
hogy miért azt sajnos nem tudom.De nem baj van még egy pár tő lehet még próbálkozok velük hátha sikerülni fog.

Üdv Szabolcs
 
Azt èrtem hogy levelet vàlt,de mindezt ugy teszi, hogy a mwglèvő leveleket teljesen eldobja? Mert nekem az összes levèl elfonnyadt ròla.akkor ne ültessek a helyükre ujakat?
Vàlaszokat előre közzönöm
 
Én várnék még egy hetet legalább, akkor kiderül, hogy megmarad-e. Nekem is pont ezt csinálta amikor emersre váltott.
 
Sziasztok!

Sajnos a cryptok nem élték túl :(
igy kiszedtem őket, már csak ki kellene találnom mit ültessek a helyükre :)
Küzben inditottam egy mini akváriumban is egy wabi-kusa szerűséget, ők jol elvannak.
 
Back
Oldal tetejére