• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Egy másfajta tápozás

Status
Not open for further replies.
Így már más, én is nagyot néztem, ezek szerint vízinövényekben nem játszódnak le ilyen reakciók? :)

Mivel a submers és az emers típusok elérö módon jutnak hozzá az éltetö gázokhoz (más a szerkezeti felépítés, pl. vékonyabb kutikula illetve a sztómák(=gázcserenyílás) hiánya a submers fajtáknál) nem tudom, hogy egy az egyben érvényesek-e ezek a dolgok a submers módosulatoknál. Ilyen szinten már nem tudom a választ, erröl majd inkább komolyabb biológus soprikat faggatok ki.

A maszatolás meg a handabanda helyett, szép magyarsággal, szakmailag korrekt tájékoztató, oktató (nem kioktató) írásokat én is nagyon szívesen olvasnék és tanulnék belölük.

Üdv: Robi
 
Mivel a submers és az emers típusok elérö módon jutnak hozzá az éltetö gázokhoz (más a szerkezeti felépítés, pl. vékonyabb kutikula illetve a sztómák(=gázcserenyílás) hiánya a submers fajtáknál) nem tudom, hogy egy az egyben érvényesekezek a dolgok a submers módosulatoknál. Ilyen szinten már nem tudom a választ, erröl majd inkább komolyabb biológus soprikat faggatok ki.

Érthető. És nálam felvetődik a másik kérdés,hogy ha 'merőben' eltér a submers és az emers növények felépítése, mint említetted a sztómák is eltérőek, akkor hogyan lehet átnevelni a submers növényeket mindössze néhány hét alatt emers életmódúvá. Komoly változásoknak kellene végbemenniük, többek között belső reakció változások is, hogy képes erre a növény? A válasz egyszerűen az,hogy ilyen gyorsan átépíti a szervezetét?.
 
Amugy te tanultal növényélettant v szervezettant? és milyen szinten ? tényleg nagyon kiváncsi vagyok

Nem, nekem más a szakterületem. De azt hiszem ezt kiejelenthetjük, hogy semmilyen szinten nem szükséges, hogy magas szinten műveld a hobbit. Töredéke az olyan szakik száma, akiknek ez a szakterülete. Ezek többsége az elméleti tudáson kívül nem tud mást felmutatni. Egyszerűen nincsenek akvakertesz szemmel értékelhető akváriumaik. Nagy részük sosem probálta ki magát ezen a területen. Itt most európai, amerikai fórumokról beszélek. Persze vannak kivételek, de nagyon ritka.

Ezért nem lebecsülendő pl egy 5-7 éves intenzív akvakertészkedés, ha csak hobbi szinten is űzi valaki, mert ebben az időben, megtanulod a tápozás alapjait. Sokan saját tápkeverékkel dolgoznak már ilyen tapasztalatok és a korábbi megfigyeléseik után.

Ahogy a netes akvakertesz fórumokon is látom mindig van egy kis kardozás a tudományos (elméleti) szakik és a gyakorlati szakik között. Sokszor olvasgatom ezeket az eszmefuttatásokat és sok vita is van ezekből néhány területen. Ez teljesen jól van egyébként.

Pont ezért kérdezgetlek téged is a gyakorlati tapasztalatokról, mert a gyakorlatban sokminden borul. Egy normál sebességen üzemelő akvárium elég toleráns mindenféle növénytáppal. Nem annyira reprezentatív példa. Mi nem is tápozzuk ezeket csak hetente 1x.

Tudományos oldalról sok jó dolog érkezik, de valószínűleg a kivitelezhetetlen vizsgálatok miatt sokminden csak elméleti szinten ragad. A minimumtörvénnyel nem vitatkozok. De a gyakorlati oldalt még mindig hiányolom.

Én is többféle növénytápot használok. Az EI csak út a megoldásra. Szeretek kísérletezni.
 
Loci! Hát ehhez kellene nekünk egy igazi szakember! ;) Ezek a kérdések engem is érdekelnek.

Viszont a submers-emers levélváltást mindanniyan tapasztaltuk. Valszeg ezek a növényfajták (amiket ismerünk az akikból) viszonylag gyorsan tudnak alkalmazkodni a megváltozott életkörülményekhez (lásd. gyors levélváltás). Biztos vagyok benne, ha a meggyfát vagy tuját szeretnénk víz alatt nevelgetni, akkor nem járnánk ekkora sikerrel!
:D;)
 
Igen, az egy dolog,hogy tapasztaljuk, de érdekelne,hogy pontosan mi történik ilyen rövid idő leforgása alatt. Majd csak valaki megszán minket :D
 
Csak, hogy ne repkedjenek olyan alacsonyan a növényélettani szakkifejezések. ;) Én sem csekkoltam rögtön, hogy mi a helyzet. ;) Szárazföldi növényeknél kimutatható a jelenség megléte.



Hát mint " szakértő -k" akkor esetleg értelmezd is!! -ne csak beillessz egy tankönyvi ábrát ez így nevetséges. Én sem illesztgetek be műszaki kapcsolási rajzokat mert nincs hozzá alapom
ez mit jelet a mindennapi gyakorlatban és félinformációk alapján ne adj tanácsot mint korábban az ro topicban.

Válaszold meg az alábbi kérdéseket: úgy látszik többeket is érdekelne. Egyszerűen közérthetően -Hajrá

Mitől is bubizik a növény?

Egyáltalában honnan is származik az bubi melyik s fot.szint. szakaszból?

Deszt vízben fog bubizni a növény?

Co2 nélkül fog bubizni a növény?

Ha sokat bubizik akkor sokat is nő? Miért is?

Mit is jelent a fénylégzés?

Esetleg mi is a legfőbb különbség egy C3-as és egy C4 -es dudva között. Melyik fejlődik hatékonyabban és milyen körülmények között?

A vizinövények melyik csoportba sorolhatók?

Akkor a kelvin ciklus netto kimenetele(növekedési képesség) mely tényezőktől függ?

Hogyan tolódik el ez az szükséges alapanyagok hozzáférhetősége miatt?

-szakértő
 
-ne csak beillessz egy tankönyvi ábrát ez így nevetséges

Először is nem ő illesztette be azt az ábrát oda, hanem kapta a fórum alapító tagjaitól akik úgy gondolták,hogy több éves munkája az akváriumokkal becsülendő, és megoldásai igen hasznosak a köz- számára. Néha-néha betéved ide olyasféle ember amilyen Te vagy, 0-át tud rólunk, de azért a fejünkhöz vágja,hogy semmihez sem értünk, és ő a szakértő. Ez egy kellemes, egymáshoz nőtt közösség, ahol az emberek normális hangnemben beszélik meg egymással (-ha vannak-) problémáikat. Segítünk egymásnak.
Rólad már tudjuk,hogy orvos is vagy, biológus, de lehet,hogy vadászpilóta is. Elvétve eddig válaszoltál ugyan a kérdésekre magasröptű szakkifejezésekkel, de eredményt, példát még egy darabot se láttunk. Demonstrálj légyszíves!
 
Először is nem ő illesztette be azt az ábrát oda, hanem kapta a fórum alapító tagjaitól akik úgy gondolták,hogy több éves munkája az akváriumokkal becsülendő, és megoldásai igen hasznosak a köz- számára. Néha-néha betéved ide olyasféle ember amilyen Te vagy, 0-át tud rólunk, de azért a fejünkhöz vágja,hogy semmihez sem értünk, és ő a szakértő. Ez egy kellemes, egymáshoz nőtt közösség, ahol az emberek normális hangnemben beszélik meg egymással (-ha vannak-) problémáikat. Segítünk egymásnak. Rólad már tudjuk,hogy orvos is vagy, biológus, de lehet,hogy vadászpilóta is. Elvétve eddig válaszoltál ugyan a kérdésekre magasröptű szakkifejezésekkel, de eredményt, példát még egy darabot se láttunk. Demonstrálj légyszíves!

Azt tényleg látom h egy követ fújtok..... a normális hangnem pedig közöségen kívül is igen méltányolandó lenne.

a kérdéseket ti tettétek fel és abban elsősorban a hülye vagy te ehhez, ki vagy honnan jöttél, milyen alapon szólsz bele, és egyáltalán honnan a pcsabol érthetsz te ehhez- érződik..

A szalonképes kérdéseket igyekeztem kulturált formában megválaszolni.- lásd korábban is.

Ha én írnék ilyeneket neked -rólad anélkül h. ismernélek neked milyen benyomásod lenne magadról?

A szakkifejezések csak akkor szerepeltek amikor ilyen kérdések merültek fel.

Ha van kérdés továbbra is szívesen válaszolok-( de a kérdésekből elsősorban a mit ugatsz bele mi ezt jobban tudjuk és ezt szeretnénk is megmuatatni- érződik)

A fénylégzés nálatok mellőzött de l fontos téma. A növénysuliban sincs megemlítve egyszerűen közérthetően h mit is jelent ez gyakorlatban-és hogy mire kelljen itt figyelnünk egy akváriumnál.
 
Srácok, bár már a pálya széléről dobálom be a labdát, de külső szemlélőként elmondhatom (mielőtt lezárul ez a topic is (ahogy elnézem ez lesz a sorsa...)), hogy egy elég meredek lejtőn indult el a fórum, és míg egy-két éve nem bírtam leszakadni a naplók, illetve a háttéranyagok olvasásáról és a képekről, mára két kezemen meg tudom számolni hány percet töltök ezzel (tisztelet a kivételnek!)... és nem a baba miatt.... sajnálom hogy ez lett a helyzet...
 
Srácok, bár már a pálya széléről dobálom be a labdát, de külső szemlélőként elmondhatom (mielőtt lezárul ez a topic is (ahogy elnézem ez lesz a sorsa...)), hogy egy elég meredek lejtőn indult el a fórum, és míg egy-két éve nem bírtam leszakadni a naplók, illetve a háttéranyagok olvasásáról és a képekről, mára két kezemen meg tudom számolni hány percet töltök ezzel (tisztelet a kivételnek!)... és nem a baba miatt.... sajnálom hogy ez lett a helyzet...

Szerintem azért nem szörnyű a helyzet. Nem is csak 1-2 éve, még fél éve is sokkal többet kommenteltél, stb. :(
 
Azt tényleg látom h egy követ fújtok..... a normális hangnem pedig közöségen kívül is igen méltányolandó lenne.

a kérdéseket ti tettétek fel és abban elsősorban a hülye vagy te ehhez, ki vagy honnan jöttél, milyen alapon szólsz bele, és egyáltalán honnan a pcsabol érthetsz te ehhez- érződik..

A szalonképes kérdéseket igyekeztem kulturált formában megválaszolni.- lásd korábban is.

Ha én írnék ilyeneket neked -rólad anélkül h. ismernélek neked milyen benyomásod lenne magadról?

A szakkifejezések csak akkor szerepeltek amikor ilyen kérdések merültek fel.

Ha van kérdés továbbra is szívesen válaszolok-( de a kérdésekből elsősorban a mit ugatsz bele mi ezt jobban tudjuk és ezt szeretnénk is megmuatatni- érződik)

A fénylégzés nálatok mellőzött de l fontos téma. A növénysuliban sincs megemlítve egyszerűen közérthetően h mit is jelent ez gyakorlatban-és hogy mire kelljen itt figyelnünk egy akváriumnál.

Megteszed,hogy megmutatod az akváriumaidat? 0 hátsószándékkal, tényleg érdekelnének!
 
Erre majd máskor vissszatérünk. A topik negatív iránya miatt zárolom a beszélgetést. Lipo szabadságot kapott.

Nem szeretném ha ebbe az irányba menne a fórum. Értelmes beszélgetéseknek mindig helyet adunk, de ha ez kultúrálatlan formában történik, azt nem támogatjuk. Sajnos a topik is ilyen irányt vett ezért zárolom és a további problémák elkerülése miatt megtettem a megfelelő lépéseket.

Aki nem érti miért, olvassa el a fórum szabályzatát:
Fontos - Fórum szabályzat | Magyar Akvakertész Fórum

1. Úgy bánj másokkal, ahogyan szeretnéd, hogy veled bánjanak. Légy udvarias, és kerüld az agresszív stílusú kommunikációt. A kritikákat szívesen fogadjuk, amennyiben építő jellegűek.

2. Az írott szó könnyen félreérthető lehet, így kérünk, válaszd meg jól, hogy a hozzászólásodban mit írsz le. Vedd figyelembe, mások hogyan értelmezhetik, amit leírtál, főleg, ha a tartalom személyes jellegű.

4. A sértegetéseket, káromkodást, és az agresszív viselkedést nem fogjuk tolerálni. Lásd 5. pont.

5. Három figyelmeztetéses Szabály van érvényben. Aki megszegi ezeket a Szabályokat két figyelmeztetést fog kapni Privát Üzenetben. A további nem megfelelő viselkedésért a Fórumról való kitiltás a jutalom. A "spammerek" és a bajcsinálók azonnal, figyelmeztetés nélkül kitiltásra kerülnek.

13. A Magyar Akvakertész Fórum szeretne egy pozitív légkörben működni, adózásként a Fórum Felhasználóinak, és az akvarisztikának. A Tulajdonosoknak, Adminisztrátoroknak és a Moderátor Csapatnak joga van a hozzászólások áthelyezésére, szerkesztésére, és adott esetben törlésére, hogy fent tarthassuk a fentieket. Amennyiben a fenti szabályokat, és leírásokat betartjuk, abban az esetben erre persze nem kerül sor.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére