• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Egy bonsai újjászületése

Elith

Tapasztalt kertész
Először is azzal kezdem, hogy voltam kint Törökbálinton a GA shopban. Nem csalódtam, nagyon szépek az akváriumok, kedvesek és segítőkészek a srácok. Oda mindenkinek el kell jutnia egyszer, akit kicsit is érdekel a téma. Meséltem Viktornak erről az akváriumról, és látatlanban is tetszett neki az ötlet, azért rakom föl, bár még a kezdeti küzdelmek korszakában vagyok. Pláne, hogy kezdő létemre bevállaltam egy viszonylag nehéz témát. Most már tudom mibe vágtam a fejszém, de nem adom fel.

Szóval az akvárium ötletét egyrészt Filipe Oliveira "Syrah "Planura" nevű akváriuma adta, másrészt az, hogy barátnőm vett a (világoszöld falú) nappalinkba egy sötétbarna-zöld kis fiókos szekrényt, és olyan üres volt a teteje. Mondtam is neki, hogy itt olyan jól nézne ki egy nano akvárium.
Mivel ezt elmondtam neki még párszázszor, és éppen decembert írtunk, mit ad isten a jézuska hozott karácsonyra egy Aquatic Nature evolution nano akvárium szettet :p

Mivel véletlenül ;) volt otthon némi seyriu kő, meg egy régen halott bonsai (RIP) meg táptalaj, növénytalaj, és minden más is, :angel: rögtön nekiálltam összerakni.

Az adatok:
- Az előbb említett nano szett ami tartalmaz egy 37 literes üveget, (ebből leválasztva hátul kb. 7 liter rekeszes szűrő), 500l/h keringetést, 2x11w PL lámpát.
Egész jónak tűnt, bár az egyik 11wattot már kicseréltem 18 wattra, és megvan a második 18 watt is, majd a nálam okosabbak megmondják, hogy azt is kicseréljem -e.

Indítás: 2010 dec. 29.

Berendezés/dekor:
- JBL aqua-basis növénytáptalaj
- AN shrimp soil
- kb. 3 kg. seyriu kő
- egy halott bonsai, órákig főzve, utána hetekig áztatva
- piszkosfehér színű dekorhomok
- néhány pala kavics

Világítás: most 11+18 watt PL lámpa 6500K 8 óra/nap
Szűrés: hátső rekeszekben, kb. 2 liter Eheim substrat pro és Seachem matrix és egy zacsi Seachem Purigen. A többi rekeszben szivacs meg perlon)
Co2: kezdetben élesztős, most eldobható-palackos nagynyomású, kb 1bubi/sec.
Táp: GA mikro-makro 2-2 ml/nap, easy carbo 1ml/nap (most 2ml carbot kapnak, közvetlen a köveken lévő mohákra)
Vízcsere heti 50% RO víz. Keménység: a Seyriu kő miatt még így is 8-10NK

Növények:
- Eleocharis parvula
- Eleocharis acicularis
- Jávai moha
- Anubias nana
- HC
- algák

Állatok:
- 10db. Galaxy dánió
- 10db. Amanda lazac
- 10db. CRS garnéla
- 2db. Amano garnéla
- 2db. OTO
- 3db. Anci (az első nagyobb takarításig, utána átkerülnek máshova, mert nagyon gyorsan nőnek, és megeszik a shirakurát a rákok elől)
Lehet, leírva kicsit soknak tűnik, de majd ha nőnek a halak, van hova átrakni belőlük, egyenlőre azonban még abban a pár szál fűben is úgy elbújnak, hogy szinte üres az akvárium.

És akkor a képek:
Először is az ihlet adó (most vettem észre, hogy ez a kép abban a bizonyos cikkben is szerepelt a Haldorado-n, Nigro tollából, úgyhogy ez már évek óta bújkál bennem)
syrah.jpg


A készülődés:
nano1.jpg

nano3.jpg

nano4.jpg


Frissen feltöltve:
nano5.jpg


Alga van, de nem sok, némi zöld a köveken és az üvegen, meg kevés fonál és staghorn a fára kötözött mohán.
Kapargatom-szedegetem őket, de jó lenne tudni miért vannak, és megszüntetni őket.

Hm, most látom, időközben nem lőttem totált, ma így néz ki.
nano6.jpg


A kis "folyót" már sokszor kitakarítottam, de már belefáradtam, meg a domboldalamat is elmosta az áramlat.
Most még úgysem a végleges helyén van az aki, majd az átköltöztetésnél kikísérletezem, hogy jó legyen.

Nagyjából ennyi, várom a véleményeket.
 
Szia!
Szép az akva. A vized így képek alapján szép tiszta, és algát sem nagyon látok.
Két dolog van, amit megjegyeznék:
szerintem az anubias nem illik a képbe, illetve én lehet kicsit több mohát köötöztem volna, de látom, már beindult, szóval behozta magát :)

Ja, egy kérdés: nem zavar, hogy hajlított az üveg? A torzítás miatt kérdezem.

Gratula
 
Igen, az anubias kicsit elüt a képtől. Már gondoltam rá hogy kicserélem, de alacsony fényigényű kell, mert ha megnő a moha, árnyékot fog vetni.
A pogosteron helferin gondolkodom, az mennyire fényigényes?
Vagy van nyomokban fissidensem, ha az megnő, kőre kötözve jó lenne.
A domború üveget, hogy jobban zavar -e mint amennyire tetszik, még nem döntöttem el :)
Bár nem vagyok benne túl tapasztalt, és biztos elrontok valamit, de ahányszor mohát kötöztem, mindig elbarnult, és miután azt levágtam nulláról indult a növekedés.
 
Szia!
Ez jó ötlet,én is gondoltam már rá! :) Úgy látom,te is beleestél abba a hibába amibe én,a dekort túl kicsi kövekkel választottad el,és mindig rágurul/folyik a talaj,ezt énis csak nagyobb fotózásokkor szoktam rendbetenni :D .Nembaj,legközelebb jobban vigyázunk!Pogostemon nem lesz jó az árnyékba,nálam nem birták :( Én a fa "törzsére" is kötöznék egy kis mohát,így elég kopasznak tűnik,de persze a végkifejlett a te fejedben van meg!Remélem tudtam segiteni!
 
Ez igaz, tényleg árnyékot fog vetni :) Egyébként nem a mennyiségre mondta, mert , ha vastagabban kötözöd, tényleg elbarnul, hanem arra gondoltam, talán az ágakon végig kötöztem volna, nem csak a végein. A törzsre persze nem, szerintem is jobb, ha lombszerűséget nyírsz.
Pogostemon helferi az egyik kedvencem, de az igazat megvallva, nekem nem volt árnyékban, nem tudom, hogy bírná. Egyébként elég igénytelen növény.
Kíváncsi vagyok, hogy sikerül megvalósítani a terved, sok sikert, várjuk a fejleményeket.
 
Szerintem nagyon jó elképzelés, nekem mindig tetszettek az ilyen fajta akváriumok és jól is van berendezve!!
A kis "folyót" ki kellene tisztítani, szerintem az kell oda, csak a széleit pakold tele sziklákkal hogy ne keveredjen a másik talajjal! Az Anubias maradhat a fa alatt, csak a legkisebb fajtáját a petite-re cseréld le. Az algásodásra csak azt tudom mondani hogy próbálj meg 6 vagy 7 órát világítani, először 6 majd ha nincs algád mehet a 7 óra! Ja és azt az FBS vagy gumiános ragasztást ahogy a fát a köre raktad, növeszd be mohákkal, mert az ilyen ragasztós dolgok ne látszódjanak egy növényes akiba.
Szép lesz és várom a további képeket!! ;)
 
Igen, sok dolog van még vele. A ragsztás nem tart rendesen, úgyhogy el is lesz tüntetve. Ha valakinek van ötlete, mivel lehetne odaerősíteni, várom.
Amúgy első próbálkozásra jobb volt, csak az első vízcserénél beleejtettem az egész 5literes vízhordó edényt :)
Gondoltam fúrok a kőbe lyukat egy stiftnek, kipróbáltam egy maradék darabon, de a gyémántmaró csak sikított, nem vitte.
 
Szia!

Pont a napokba ugrott be nekem hogy lehetne bonsaiból is növényes akvát csinálni erre itt is van. ;) Nagyon szépen halad.A Pogostemon Helferi-t én most tesztelem árnyékba csak most nem vagyok otthon majd szombatnom érek haza és akkor letudom neked írni hogy hogy bírja az árnyékot./Nekem egy nagy tő Anubias ad neki árnyékot.
 
Back
Oldal tetejére