• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Egy 30l-es újra élesztve :)

lazlac71

Kertész segéd
Sziasztok!
Most vásároltuk ez kis 30l-es növényest elég szép az alap, de nagyon elhanyagolt volt.
Kezdeti takarítás után,
akvaacuterium2_zps35cdd00c.jpg

Jó zavaros lett a vize, de újra indítani nem mertük mert van benne egy kisebb állatkert.
Razbórák, harcsák, 4 szép csigával (csíkos, tüskés) pár garnélával red cherry és pár vad. Egyenlőre nem akartuk bántani őket, egy teljes kilakoltatással.
Flora: Az eladó szerint van benne egy anubias nana, de azt nem tudom melyik? Valaki megmondaná? :)
Két gömb moha, jávai mohával.
2X18 watt világítás egy akasztós és egy belső szűrő.
Dragon kövekkel amazonia talajjal.
Ilyen volt az első kicsit még zavaros kép. Jól látszik milyen koszos a széle is.
akvaacuterium1_zps58a35600.jpg

Aztán naponta vízcsere, takarítás, porszívózás, kaparászás.
Szombaton ellátogattunk a Green Aqua üzletébe, ahol nem csak gyönyörködni lehet, de sokat segítettek is!
Beszereztünk egy pár új növény. Egy két új lakót :) Aztán jött az ültetés, iagán örülök, hogy csak egy doboz füvet vettünk, nem volt semmi elültetni. :)
Beszereztük a szükséges mikro, makró, easycarbo szettet és most jön a kísérletezés, tanulás! :)
A világítás 8-10 órát megy, de azt számoltam nem sok ez a fény?
Most ilyen az állapot remélem ennél már csak szebb lesz.
Várom a véleményeket! Meg a növény tippet is!
akijo2_zps28dd5b3e.jpg
 
Kicsit függőség gyanús ez az akváriumozás, mert reggel a kávémat már mellette ittam meg. :) Közben azt vettem észre, hogy ezek a csigák nagyon rendetlen lények.....rámásznak a frissen ültettet gyepre és ahogy haladnak, úgy tapad a talpukra minden szál!
Majdnem szörnyet haltam! Most azon gondolkodom, hogy tartsam távol őket az előtértől.....,ha horgász zsinóron kikötöm őket, hátra feljelelt a greenpeace? :p
 
Ma kémia óra volt kísérletezéssel együtt :)
Megmértem a víz ph-t ,
CAM00324_zpsc7b1d409.jpg

kicseréltem az 50%-ot, ioncserélt műgyantás vízre, meglepődtem mert szinte semmit nem változott lement 7,1ph-re. Megnéztem a keménységet Prodac GH tesztel, 6NK volt. Nem tudom ez a garnéláknalk jó így?
Aztán kaptak enni külön csipesszel az orruk alá tettem, leforrázott tyúkhúrt, nem kellett nekik :( Aztán kaptak sera tápot arra rácsaptak :)
CAM00325_zpsa0d59d01.jpg

Még a fotózást is zokon vette szerintem :) Szóval most kicsit tanácstalan vagyok jó-e ez a víz nekik? Kicsit savasabb kéne nem?
 
pH-t ne az akváriumban mért pláne ne mozgó folyadéknál. Érdemes kivenni egy kis edénybe és ott mérni. Mérések között alaposan lerázni az elektródáról az előző mérés vízcseppjeit.
 
pH-t ne az akváriumban mért pláne ne mozgó folyadéknál. Érdemes kivenni egy kis edénybe és ott mérni. Mérések között alaposan lerázni az elektródáról az előző mérés vízcseppjeit.
Köszi használom minden nap munka közben, ki volt kapcsolva a vízforgatós szűrő. Csináltam egy kétpontos kalibrációt is, de akkor is ezt mérte. Lehet ez a talajtól? Most nem akarom már minden nap zaklatni, csak heti egy feles víz cserére gondoltam. (egyenlőre csak ion-cseréltet tudok szerezni)
Viktor Lantos jobb sarokba hátul lévő növényt adtad szombaton, hogy a garnélák nagyon szeretik, tényleg azóta egy-kettő mindig azon mászkál! Köszi :) Összekötve lesúlyozva még jól is néz ki hátul.
Igazán akkor tetszene, ha bent semmi szűrő nm rontaná a képet, most nézegetem milyen külső szűrő lenne jó, ami később esetleg egy kicsit nagyobb akváriumra is használható.
 
akvarium0501_zps5eb60e5e.jpg


Eltelt egy hét, szépen nőnek a növények. Bekerült egy kis csokor rotola, Ozzytól :) Jobb oldalt van egy kis lóhere szerű növény az a rotola között volt, nem volt gyökere, de ledugtam és már hozott új hajtást is.
A fűvel megszenvedtem, minden nap vissza kell dugni párat nagyon lazának tűnik a talaj nehezen marad bent, de gyökeresedik szépen.
Hygrophila corymbosa elég rossz állapotba kezdett lenni, már amikor hoztuk haldoklott, így levágtam, most mintha szebb lenne.
Egy szűrőcsere is volt beszereztünk egy EHEIM 2036-ost, ide kicsit nagy de zártam a csapon, nagyon szép tiszta a víz. Már csak a csöveket kéne kicserélni üvegre :)
A ph is kezd beállni, 6 körül mozog. Alga pedig csak a kövek tetején van, de kicsit visszavettem a világításból, remélem az segít.
 
Szombaton megyek növényt venni, valami kéne hátra, ami ott volt eredeti elpusztult. Akkor a cryptocoryne "petchii" nem fért oda így a felét előre raktam, de oda meg nem illik, azt hiszem átültetem azt is.
Kéne még a kövekre is valami.....
A két kis gömb moha pedig kiköltözik ideglenesen a tóba amíg, nem veszek egy nagyobb akváriumot. :)
 
Back
Oldal tetejére