• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eden 501

Luna

Főkertész
Szeretném megosztani a tapasztalataimat ezzel a szűrővel kapcsolatban, remélve hogy más nem esik abba a hibába, amibe én is estem.

A gyár szerinti technikai adatai:

Az adatok a szűrő dobozáról származnak!

Watt: 5 Watt
L/H: 300 lph
Szűrő térfogat: 280 cm3
Biológiai szűrőtérfogat: 450 cm3

Hát mit mondjak. Sok mindent mondanék erről a szűrőről, azt azonban semmiképp, hogy elégedett vagyok vele.
- Nem forgat át egy 23 literes akváriumot, ami egyáltalán nincs túlnövényesítve, sem tele dekorral. Az eredetileg benne lévő belső szűrő (Aquael Fan 2) egy fokkal erősebbnek tűnik nála.
- A szűrő csövezése túl merev, ezáltal nehezen takarítható, és szerintem igen gyorsan el fog érni.
- A beszívó elem valami rettenetesen bumszli, szinte lehetetlen eltakarni.
- A szűrőanyaggal sem kifejezetten vagyok elégedett, kifejezetten nem lett tisztább az akvárium, mint amíg csak a belsőszűrő vitte. A kerámia gyűrűk szerintem rettenetesek, egyáltalán nem porózusak, mintha inkább műanyagból lennének.

Egyszóval, csak pénzkidobás volt. Karácsonyra majd kérek egy Eheimet. ;)
 
Hmm sajnálatos ezt olvasni..Még szerencse hogy a hydor prime-nál maradtam :roll: ...Köszi hogy az élményed megosztottad.. ;) ;) ;)
 
A légtelenítés ideje alatt nagyon durván hangos, utána már nem annyira vészes a normál embernek. :) Az összeszerelést nem igazán értem. Összeszerelni nem volt valami bonyolult dolog, a szétszedés már nem ment olyan könnyen, mióta meg van csak kétszer vágtam el vele a kezem szétszerelés közben. :) Takarításnál nem a legjobb, hogy nincsenek kosarai.
 
Ha az alkatrészek minősége a kérdés, akkor azzal nincs gond, igényes, jól kidolgozott cucc. A hátrányai inkább abban mutatkoznak meg, hogy gyenge a teljesítménye, illetve a kis vödör és a vékony csövek miatt gyakran kell takarítani.
 
Sokan megkerestek egy másik bejegyzés kapcsán itt a fórumon, hogy mik a benyomásaim az Eden 501-ről.

Ahhoz, hogy teljes legyen a kép, érdemes tudni, hogy milyen összehasonlítási alapom van: eddig Eheim 2213-at, Tetra 700-at, valamint JBL CrystalProfit használtam.

Az Eden legkisebbikét egy kis, vidéki székhelyű webáruházból rendeltem, postaköltséggel 9,000 Ft körüli összegért.

Én azért választottam ezt a szűrőt, mert készítettem egy kis 25 literes nano-t, viszont ekkora térfogatba lehetetlen bármilyen biológiai szűrőhatást elérni belső szűrővel a látvány kinyírása nélkül.
Igen ám, de a nano alatt sem volt hely, tehát valami "asztali megoldást" kellett találnom. Erre az Eden hiánypótló darab.

Nagyjából ez az egyetlen helyzet, amire ezt a szűrőt alkalmazhatónak találom.

Ha van hely az aki alatt, akkor ár/érték arányban 10X inkább kis Eheim, ráadásul a szűrőtérfogat is sokszorosa az Edennek. Azt is kétlem, hogy az Eden jól tűrné az aki alá pakolást, az emelőmagasság növelését. A szivattyúteljesítmény és a gyári rövid 8/12-es csövezés is ezt támasztja alá, a specifikáció is az akváriummal egy szintben elhelyezést javasolja.

De nézzük sorban:

1. Teljesítmény: mások panaszkodtak a flow-ra, én ezt nem osztom. Ne feledjük, hogy nanokba tervezték, ott viszont az erős flow könnyen szétveri a növényeket, talajt, jön az ecset, anyámtyúkja. Szvsz inkább tiszta víz jöjjön ki egyszer, mint a féltiszta tegyen öt kört.

A szűrőtérfogat söröspohárnyi, tehát semmi értelme nem lenne nagy nyomással végigkergetni rajta rengeteg vizet.

Másrészt vékony a csövezés, és 8/12-es átmérőn bármi nagyobb flow már gőzborotvaként működne. Ha meg a csőméretet emelik, akkor az asztali elhelyezéshez lesznek túl merevek a csövek.

Szerintem teljesítmény szempontból jól össze van hangolva a térfogat, a flow és a csövezés. Rátettem egy kis lily-t, és teljesen elégedett vagyok vele.

Igaz, 25 liter felett akvakertészetre nem ajánlanám.

2. Design, üzemeltetés:
Az Eden 501 projekt ezen pontján tuti elküldtek minden gondolkodó embert szabira.

Az első fájó pont: a megszakíthatatlan vízkör. Sehol nincs csap. Az egy dolog, hogy innentől nincs flow szabályozás sem, de a nagyobb baj, hogy tisztításkor a teljes vízkört ki kell imádkozni. Ha ezt meg tudja valaki csinálni anélkül, hogy úszik közben az asztal, akkor vegye fel és töltse fel youtube-ra. Like-olom.

Második pont: könnyű feltöltés. Egy lyukon kell betölteni az "indító vizet" a szűrőkosárba, majd ha megtelt, le kell zárni egy sapkával. A szűrőkosár alja átlátszó műanyag, a teteje fekete, vagyis amíg nem érdekes, hol van a vízszint, addig látod, amikor már majdnem feltelt, akkor fogalmad sincs, mert ott már nem átlátszó a szűrőtest. Én kb 1 dl vizet öntöttem rá a hosszabítóra az első óvatlan "könnyű indításkor". Rázós tud lenni.

Második pont bé: szerintem az akvakertész.hu tagjain kívül kevés nézőnek okoz örömhormon-csúcsot egy szépen benitrifikált szűrőgyűrű.

Ha már asztali darab ez a szűrő, akkor nem értem, minek a szűrőkösarat átlátszó műanyagból csinálni??? A ciszternát sem szoktuk üvegfallal a kert közepére építeni...

IMG_4305_copy_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Harmadik pont: a motorfej a kosárra egy csúszó retesszel rögzül. A design kielégíti a kínai minőségbiztosítás legfontosabb követelményét: a nagy felületi terhelést mindenképpen egy miliméteres területre kell koncentrálni, különösen akkor, ha a felület törékeny, hasadásra hajlamos merev műanyag. Na ná, különben hogyan fogyna a pótalkatrész?

3. Hang

Amiben mozgó alkatrész és áramlás van, annak hangja van. Nem sok, nem több, mint egy 2213-as Eheimnek, csak azt ne feledjük, hogy ez nincs szekrényben. Egy konyhában, nappaliban napközben hallhatatlan, de éjszaka nem tenném a párnám alá.

4. Összegzés

Általánosságban elégedett vagyok vele, de csak azért, mert nem nagyon van más alternatíva asztali külső szűrőre.

Azt éreztem viszont, hogy az Eden számára a nano kategória egyenlő a low tech kategóriával, ami talán igaz a halas világban, de nagyon nem igaz a Japán által hajtott aquascaping iparágban, ahol egy nano technika is belekerülhet egy böszme sügeres árába.

És egyébként is, a közel 10 ezer forintért nem tartom indokoltnak, hogy elhagyták a csapozást, hogy nem találtak egy normális priming megoldást, hogy nem tudtak összehozni egy átgondolt asztali design-t, ami nem hat olcsónak egy szép akvárium mellett.

Persze ez is csak egy szubjektív vélemény.

IMG_4308_copy_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
nem nagyon van más alternatíva asztali külső szűrőre.
Alternatívánk ott van pl a dennerle akasztós/asztali külső szűrője esetleg, amiket Oliver Knott is használ.
Dennerle scaper's flow:
5JUXoiSXSxg.jpg


• Ultra-quiet
• Easy clean system: completely removable, easy to clean.
• Filter material included: pre-filter sponge, high-performance bio-filter material and fine filter pad

Technical data:
For aquarium sizes: 30-120 litres
Pump power max 360 l/h, 5.6 Watt

Nem tudom, hogy a GA-ban rendelhető-e, de a neten tövv webshopban is kapható.
 
Azért ahogy nézem a nagyobb tesóinak normálisan zárható teteje van. Plusz a belső fűtő némely típusban. Mondjuk ennyi pénzért nem is nagyon lenne más alternatíva. Egy jó belső szűrő áráért külső szűrő. Kíváncsi vagyok a hosszú távú tapasztalataidra.
 
Na, és persze nem sokkal többért a kis EHEIM compact!

Eheim Aquacompact 40 - horgász akvarista webáruház

EDEN 501-nek én kétszer is nekifutottam 20 literes nanoba; nem volt hangos, dolgozott szépen, de garnélásban is hetente takaríthattam a csöveket, és szerintem még nanoba is kevés a teljesítménye.
Persze a gyári töltet és csövezés alapból felejtős, és ha meg turbózni kell, akkor már inkább Eheim.
 
Alternatívánk ott van pl a dennerle akasztós/asztali külső szűrője esetleg, amiket Oliver Knott is használ.
Dennerle scaper's flow:
5JUXoiSXSxg.jpg


• Ultra-quiet
• Easy clean system: completely removable, easy to clean.
• Filter material included: pre-filter sponge, high-performance bio-filter material and fine filter pad

Technical data:
For aquarium sizes: 30-120 litres
Pump power max 360 l/h, 5.6 Watt

Nem tudom, hogy a GA-ban rendelhető-e, de a neten tövv webshopban is kapható.

Első ránézésre pont ilyen a gázóránk!:LOL:
 
Alternatívánk ott van pl a dennerle akasztós/asztali külső szűrője esetleg, amiket Oliver Knott is használ.
Dennerle scaper's flow:

Nem találom csak külföldi oldalakon, egy itthoni árat tudtok nekem mondani, mert a googli nem dob semmit. Most vagyok vásárlás előtt és ha ezt olcsóbban meg lehet úszni mint egy kisebb eheim classicot akkor érdekel. :) 30 literben lenne használva.

Köszönöm!
 
Nem találom csak külföldi oldalakon, egy itthoni árat tudtok nekem mondani, mert a googli nem dob semmit. Most vagyok vásárlás előtt és ha ezt olcsóbban meg lehet úszni mint egy kisebb eheim classicot akkor érdekel. :) 30 literben lenne használva.

Köszönöm!
nem lehet megúszni olcsóbban szerintem. 20 alatt biztos nem jutsz hozzá egy ilyenhez.
 
Köszi, engem mindenképp 10-15 között érdekelne valami kielégítő megoldás amit akár később tudok használni egy 50 literesben is. tervben tetratec ex 400/600 és eheim 2011 vagy 2013. :)
 
Back
Oldal tetejére