• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Echinodorus tenellus

Sziasztok! Talán egyszer, valahol biztos volt már erről szó....Cyano támadást követően, na meg scape átalakítás miatt a tank szét lett szedve. Gondoltam a cyano maradékát a tenellus-ból kiáztatnám, mosnám, sikálnám valahogy, hogy? Mit javasolnátok, visszaültetés előtt mivel tisztíthatnám meg az esetleges alga maradékoktól, hogy az újba már "sterilen" kerülhessenek.

Igaz, már egy hónapja írtad ezt a hozzászólást, és talán már túl vagy az áztatáson-sikáláson, de ha mégse vált be, én inkább azt javaslom, távolítsd el a sérült leveleket, vagy vágd le tövig, újra ültetés után szépen helyre fog jönni. Én is ugyanezt csináltam egy komolyabb algatámadás után, és egy hét után már szép vörös leveleket hozott. Ahogy valaki korábban írta, hogy "a tenellus nagy túlélő", az nagyon igaz.
 
Sziasztok
Tenellussal kapcsolatos kérdésem lenne. Újratelepítéskor, kb. 4 hete ültettem, low-tech akváriumba. 2 hét alatt brutálisan megnőtt, rengeteg oldalhajtással. Sőt bubizik is:) , ha nem is egy atom jakuzzi. Lassan egy hete, hogy bekerültek a halak is, köztük 2 ormányos márna és 2 anci. Azóta gyorsan fogy a tenellus, sok levél a tövéig eltünt. A sértetlen tövek szépek. Lehetséges hogy a 4 algázó zabálja?
 
Sziasztok
Tenellussal kapcsolatos kérdésem lenne. Újratelepítéskor, kb. 4 hete ültettem, low-tech akváriumba. 2 hét alatt brutálisan megnőtt, rengeteg oldalhajtással. Sőt bubizik is:) , ha nem is egy atom jakuzzi. Lassan egy hete, hogy bekerültek a halak is, köztük 2 ormányos márna és 2 anci. Azóta gyorsan fogy a tenellus, sok levél a tövéig eltünt. A sértetlen tövek szépek. Lehetséges hogy a 4 algázó zabálja?

Valahol a napokban olvastam, hogy főleg a Tenellus, valamint az összes Echinodorus faj nem tolerálja az algázók jelenlétét. Nálam a Tenellusok még nem, de a többi (Echinodorus bleheri,
Echinodorus tenellus,Echinodorus parvifloris,Echinodorus schuterii) hasonlóan járt.
 
köszi. Mindenesetre este átköltöztek (ha nem is önként) egy 15l-esbe egy szelet forrázott uborkával. Reggelre kicsit megcsipkedték. Most meglátjuk összeszedi-e magát a tenellus. Ozzy szaktársnak pedig figyelmébe ajánlom a szintén jó hárfás Newsteed új zenekarát :)
 
nekem a tenelluszt nem bántja pedig van 2 sziámi ormányos kb 8 cm esek söt amikor volt ecsetalgám szépen legelték a levél szélén mentek végig . viszont a jávai mohát szerették,de én a mohát raktam külön és szépen helyre jött.de ha van mit ennie akkor nem bántja a növényt. nálam is forrázott ubit esznek 3 naponta
 
Valaki próbálta már a tenellus-t wabi tálban? Ha igen akkor mennyivel volt más a kinézete mint akvában?
 
Sziasztok!
Segítséget kérnék. A tenellusom erősen lealgásodott, tövig nyírhatom, vagy azzal kipusztítom?

tamás
 
Sziasztok!
Amatőr vagyok az akvakertészetben. 4 hete indítottam egy 100 l-es (80x35x40 cm) low-tech medencét, amelybe E. tenellust is ültettem, mert nagyon impozánsak a telepei.
Írtátok, hogy szívós, nem nagy a fényingénye és CO2 nélkül is jól nő. Az ültetett tövek leveleinek kb. fele 4 hét alatt szétmállott, a levelek vége alig látszik egészségesnek valahol. Ezzel szemben sok apró indát növeszt, amelyeken kis hajtások nőnek, elég lassan.
Mi lehet a gond ezzel a növénnyel? Ez még csak a kezdeti levélváltás és majd ezek után fog megerősödni? Vagy hiányt szenved valamiben?
2x18W fényt kap 12 órában, talajnak 1 cm vastag JBL AquaBasist + 4 cm apószemcsés folyami homokot használtam, 2. héttől folyékony tápot is adok a vízhez.
 
Az ültetett tövek leveleinek kb. fele 4 hét alatt szétmállott, a levelek vége alig látszik egészségesnek valahol. Ezzel szemben sok apró indát növeszt, amelyeken kis hajtások nőnek, elég lassan.

Szia!
Ha az új hajtások egészségesek, akkor tényleg csak a levélváltást látod. Nálam sem egy sprinter ez a növény és azért elég kevés fényed van, én nem aggódnék még a helyedben.
 
Sziasztok ma rendeltem 2 dobozzal és holnapra jön meg ( köszi GA a soron kívüli szállításért).
Azt szertném kérdezni, hogy a zselét csap alatt is le lehet mosni vagy pihentessek vizet neki?
A klór miatt kérdezem mert az akva már megy de gondolom a növénynek se túl jó.Előre is köszi!
Az még kimaradt, hogy ültetésnél kell-e vágni valahol vagy csak a gyökerét?
 
Utoljára módosított:
Van,hogy csap alatt mostam le a zselét és nem láttám,hogy gondot okozott volna.Olyan sok ideig nem lesznek benne.A vágást meg szerintem ne eröltesd az első pár hétben.:)
 
Sziasztok!
Tegnap előtt ültettem el a két doboz tenellust.
Azt szeretném kérdezni , hogy ennél a zselés növénynél is át kell még alakulnia a leveleknek emersről submersre?
 
Back
Oldal tetejére