• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Echinodorus tenellus

Én másfél hete ültettem be low-tech nanoba.7 literre van 9 watt fényem(6500K természetesen),GA tápozás,easycarbo,semmi CO2.A gyökerei kb 4 nap alatt elérték a táptalajt,most 11 napos az aki,de már komplett bokrokat alkot.Jó terebélyes,szép magas.A közepén hullajt el leveleket,de nő mint a gomba.Pedig 1 hétig semmi táp nem volt.A garnélák imádják,jó búvóhely nekik.
 
Én másfél hete ültettem be low-tech nanoba.7 literre van 9 watt fényem(6500K természetesen),GA tápozás,easycarbo,semmi CO2.A gyökerei kb 4 nap alatt elérték a táptalajt,most 11 napos az aki,de már komplett bokrokat alkot.Jó terebélyes,szép magas.A közepén hullajt el leveleket,de nő mint a gomba.Pedig 1 hétig semmi táp nem volt.A garnélák imádják,jó búvóhely nekik.
en ma vettem 1 tropica grow zselest,kb 10 db-ra szedtem.kiväncsian värom a fejlödeset.sok jot hallotam rola.
 
Én a Tenellust 1,5-2 hetente nyírom. Szépen fejlődik, ezért is ilyen gyakran. Annyira szépen, hogy benövi magát mindenhova. De ez a legkevesebb, próbálom kordában tartani.

Viszont ami miatt írok az az, hogy 2-3 vágásig szépen hozta a színes leveleket. Viszont azóta nagyon szép zöld levelei vannak. A kérdésem az, hogy ha hagyom egy kicsit magára, hadd nőjjön, akkor újra bepirosodik?
 
Akkor ahhoz hogy ellepje a neki szánt terültet mindenképpen több fény kell.
Nálam 1-1,5 hónap alatt szépen benőtte a teret, azóta csak ritkítom ezerrel. Igaz 1l/W felett van egy kicsivel a fényem.

A pirosodás ahogy látom függ a nyírások gyakoriságától. Elülteted, úgyhagyod, akkor ritka (szép) piros lesz. :)
 
Nálam 1-1,5 hónap alatt szépen benőtte a teret, azóta csak ritkítom ezerrel. Igaz 1l/W felett van egy kicsivel a fényem.

A pirosodás ahogy látom függ a nyírások gyakoriságától. Elülteted, úgyhagyod, akkor ritka (szép) piros lesz. :)
Én nagyon messze vagyok ettől a fényerőtől:)
 
Nem tudom, milyen technikai háttér van, de érdemes megpróbálni, legfeljebb kevésbé lesz látványos a fejlődés. A táptalaj hiányát, ADA Multi Bottom - általános táprudak Green Aqua ezzel pótolhatod.

Szerk: közben megtaláltam a naplódat, még egy 24W-os PC-t tegyél fölé (nem nagy költség) aztán biztosan nem lesz gond vele, meghálálja minden növény!
Most tervezem egy nagynyomású beruházását, ha az meg lesz, akkor fejlesztem valamennyivel a világítást is! JBL tápgolyó túl nagy erre a célra?
 
Sziasztok!

Nálam is gyönyörűen pirosodnak a levelek és rengeteg friss, fiatal hajtást hoz indákon.
A kérdésem. Érdemes ezeket hagyni maguktól terjeszkedni, vagy érdemesebb őket az indákról levágva elültetni?
 
Sziasztok!

Nálam is gyönyörűen pirosodnak a levelek és rengeteg friss, fiatal hajtást hoz indákon.
A kérdésem. Érdemes ezeket hagyni maguktól terjeszkedni, vagy érdemesebb őket az indákról levágva elültetni?


Érdemes levágni az indákat, mert mindenhova bekúszik. Ha levágod róla a hajtásokat, és elülteted, szépen tudod dúsítani.
 
Sziasztok! Talán egyszer, valahol biztos volt már erről szó....Cyano támadást követően, na meg scape átalakítás miatt a tank szét lett szedve. Gondoltam a cyano maradékát a tenellus-ból kiáztatnám, mosnám, sikálnám valahogy, hogy? Mit javasolnátok, visszaültetés előtt mivel tisztíthatnám meg az esetleges alga maradékoktól, hogy az újba már "sterilen" kerülhessenek.
 
Back
Oldal tetejére