• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ebből lesz majd cserebogár (remélem!)

zigur

Kertész szaki
Legjobb napló
Csak úgy mint Nigro-nak nekem is üzemben van még az első akváriumom, de szegénykét méltatlanul elhanyagoltam, mióta a Diszkoszos akváriumot csinosítgatom.
Annyira megesett most azonban rajta a szívem, hogy úgy döntöttem, rendbe hozom minden eddigi vele szemben elkövetett vétkem és kicsinosítom.

az akvárium (szégyenteljes részletek következnek! Csak erős idegzetűeknek!)

Méret: 85 liter
Világítás: 16 w, napi 0 és 14 óra világítással ( két éve cserélt neoncsővel)
Szűrés: Eheim Classic 2213
Vízcsere: 1-2 havonta :oops:
növények: Anubias nana, Anubias barteri petite,Vesicularia dubyana és még valami aminek a nevét leírni sem szeretném
Élőlények: Carinotetraodon travancoricus,Apistogramma cacatoides, Danio margaritatus,Caridina babaulti

low.jpg
 
Ahhoz képest hogy elhanyagolt inkább ezt választanám mint amiket lehet látni pl:müanyag búvár+pink kavics kombók.... :lol:
Kicsit meg matatod egy kicsit több fény és szép lesz az :thumbup:
 
Szerintem is abszolút kellemes. Az anubiasok meg nagyon szépek. Tényleg nem kell vele olyan sokat törődnöd, és még jobb lesz! ;) :thumbup:
 
Köszi Srácok!

Sajna ez a kép sem lett túl jó (pedig egész komoly géppel készült), ezért nem igazán látszik az alga az Anubiasokon, pedig van rendesen!Sajna mióta az összes csigámat elpusztította a kis házi kedvenc ( Carinotetraodon travancoricus, a kis családban csak Gömböc :D ) azóta még siralmasabb a helyzet! de most már kapnak Easy carbo-t meg co-t úgyhogy remélem ektűnik a fránya alga. Némi Microsorummal , valamiféle crypto-val és még néhány fával szeretném megbolondítani.
Egy kicsit világosítottam a képen:
low.3.jpg
 
Szia Robi.
Szép ez az akvád is.. ;) a következő fotózásnál a fehéregyensulyt jó megválasztása, illetve a rekeszállás legyen szűkebb olyan F8, iso lehet auto is, a záridő hosszú és mind ezt álványrol időzített elsütéssel, de aki fotózik ezt tudni fogja. (A záridőt azért mertem hosszúnak javasolni, mert nincsenek cikázó halaid) De ez csak egy ötlet..
 
Az akváriumod egész jól bírta a "hanyagságod", bár még így sem nyújt kellemetlen látványt...sőt! Biztos meg fogja hálálni a gondoskodást. Ami igazán árulkodó az az esőztető színe (gondolom nem barnán árulták). Az őszinte fotót és megnyilatkozást díjazom. :thumbup: Eredményes munkát kívánok.......
 
istvan.fazekas said:
Ami igazán árulkodó az az esőztető színe (gondolom nem barnán árulták). Az őszinte fotót és megnyilatkozást díjazom. :thumbup: Eredményes munkát kívánok.......

:lol: Nem, valóban nem barna az eredeti színe!

Egyébként az elhanyagolásról csak annyit, hogy egészen a tegnapi napig azt sem tudtam, hogy T4-es cső van az akvárium fölött.
T4.Hm. :shock:
Az őszintét megvallva azt sem tudtam, hogy létezik T4-es neon. remélem azért lehet ilyet még valahol kapni.
 
Szia!
Ha jól láttam tartassz törpe gömbhalat is. Írnál pár szót róla? Például , hogy jön ki a többiekkel, tényleg eszi-e a csigákat, esetleg bántja-e a növényzetet? Köszi előre is.
 
hzshalas said:
Szia!
Ha jól láttam tartassz törpe gömbhalat is. Írnál pár szót róla? Például , hogy jön ki a többiekkel, tényleg eszi-e a csigákat, esetleg bántja-e a növényzetet? Köszi előre is.

Ha tehetném csak törpe gömbhalakat tartanék, de sajnos nagyon nehéz hozzájuk jutnom itt Debrecenben.Nagyon jó fejek, de a lassabb mozgású, nagyobb farokúszójú halakat előszeretettel csipkedik meg, ami akár a farokúszó teljes elvesztéséig is mehet.Nálam először a diszkoszokkal együtt voltak, de a 2,5 centis halak rettegésben tartották a 15 centiseket, így kerültek át ebbe a kisebb akváriumba.A neonokra, galaxykra rá sem hederítenek, ezekkel nyugodtan tarthatóak együtt.
ha csigákat is tartasz akkor, néhány nap múlva csak a házukat látod majd, legyen az bármekkora csiga nekimennek.ebben az akváriumban pl. megszámolhatatlan postakürt csiga volt, de minddel végeztek sajna. Csigából náluk sosincs elég ! :lol:
a növények vannak a legnagyobb biztonságban tőlük, mivel ragadozók a kis édesek. ;)
Én tényleg nagyon szeretem őket és az egész család oda van értük, jópofák, a nagy szemükkel folyamatosan keresik a csigákat a levelek alatt, az aljzaton.Éjszaka mindíg ráheverednek egy levélre és ott alszanak.
olyanok mint a kiskutyák nem lehet nem szeretni őket, az ártatlan boci szemükkel.
 
A legnagyob online aukciós portálon most éppen kaphatóak...Gondolkodóba vagyok esve, mert rengeteg kis barna csigám van, de van már 5 csigaevő csiga is az akvában. Lehet, hogy akkor velül fogják kezdeni a csigaírtást? Értük kár lenne , bár még nem láttam, hogy csigát ennének. Nálad amúgy megesznek száraz tápot is? Bocsánat ha esetleg off itt a téma, de másnál még nem láttam ezt a halat :)
 
Nem esznek meg száraz tápot csak élő és fagyasztott eleséget, leginkább a vörös szúnyoglárvát kedvelik az enyémek.
Csiga, legyen az bármilyen, nincs biztonságban tőlük! Sanszos, hogy a csigaevő csigáidat is megcsipkednék, ami könnyen a végzetetük lehet!
 
én anno az ibolya utcai halasnál vettem 2 törpe gömbhalat, bár az előbb leírt tulajdonságai miatt hamar megváltam tőlük. Szegény xifo-k.
Egyébként nagyon aranyosak ;)
 
szeva zigur. Bár a pajor állapot elég sokáig stagnált ennél az akváriumnál, de még így is látszik,hogy a gazdája azért törődik vele. Legközelebb viszem az álványt is, és odafigyelünk a beállításokra. A gép nem olyan komoly mint amilyennek kinéz :) sok sikert az aksidhoz.
 
Back
Oldal tetejére