• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Easy-Life folyékony növénytáp

Sziasztok!
Valaki meg tudná nekem mondani, hogy egy vegyes akváriumban, nem sűrű növényzet mellett az Easy Life Pro Fito táphoz kell valami kiegészítő táp is? Easy Life Carbot használok, mellette szeretném kipróbálni a ProFitot, de nem tudom, hogy ez tartalmaz-e minden kellő tápanyagot?!
Kösz
 
Profito elég lehet.

Nem attól függ, hogy sűrű, vagy nem sűrű a növényzet igazán, hanem hogy mennyire hajtod őket. Ha sok fény és CO2 is megy, akkor nagy a növények tápigénye. Ilyenkor biztosan kiegészítés kell hozzá. De ha csak egy általános low tech aki közepes fénnyel CO2 nélkül akkor elég lehet ez is.
 
Profito elég lehet.

Nem attól függ, hogy sűrű, vagy nem sűrű a növényzet igazán, hanem hogy mennyire hajtod őket. Ha sok fény és CO2 is megy, akkor nagy a növények tápigénye. Ilyenkor biztosan kiegészítés kell hozzá. De ha csak egy általános low tech aki közepes fénnyel CO2 nélkül akkor elég lehet ez is.
Köszönöm a választ. Ez egy low tech aki, nem hajtom a növényeket, annyi a célom, hogy egészségesek legyenek. Nincs CO2.
 
Nem tudom, hogy ide vág, vagy az EI topikba.

Tápozáson törpölök, kell-e nekem a Green Aqua Micro/Macro, vagy mondjuk vegyek Easy Profitot és adagoljam 1,5-2* gyári dózisban napi leosztásban.


A literes micro-macro szett 111 napig lenne elég. 1ml/20l-rel számolva nekem a 180 literbe 9-9 pumpálás kellene. Ez napi kb 115 Ft lenne. :)
A két literes Profito árával és a gyári ajánlás kétszeresét adagolva is napi 14 Ft lenne ezzel a szerrel.

Halaim is vannak, a világítás jelenleg 60w, hamarosan 90 lesz, de még az is csak 0,5W/l. Palackos CO2 megy. Szűrés két Tetra ex1200.

Esetleg a Profito mellé kell még vas vagy más lötty? Mert akkor még azt is hozzá kell számolnom.
A vas még normál adagolásban is megdobja a profito árát, akkor már majdnem egálban van a GA tápokkal.
Vagy a GA tápokból ilyen félig low tech akváriumnál lehet csökkenteni az adagolást?
 
A Profito nem egy teljes értékű táp. Nincs meg benne minden tápanyag ami pl. a Green Aqua Micro és Macróban benne van. Jól gondoltad, lehet csökkenteni a tápozást egy low tech aki esetén. Ha nagyon low tech akkor a napi adagot adagolhatod hetente, vagy pl. 2 naponta tápozol csak mindkettőből.
 
A Profito nem egy teljes értékű táp. Nincs meg benne minden tápanyag ami pl. a Green Aqua Micro és Macróban benne van. Jól gondoltad, lehet csökkenteni a tápozást egy low tech aki esetén. Ha nagyon low tech akkor a napi adagot adagolhatod hetente, vagy pl. 2 naponta tápozol csak mindkettőből.


Akkor az első elgondolásom volt jó, átmegyek az EI topikba további kérdéseket feltenni. :)
 
Tud nekem arra válaszolni hogy a carbo mennyire veszélyes a halakra és garnikra?
Most történt az, hogy az utóbbi időben nem használtam carbot, és minden rendben volt, persze a növények nem az igaziak, és eléggé elkezdtem algásodni.
Gondoltam segítek carboval rajta. 10-12 ml/100l. 2-3 ml/ 30l.
Erre arra lettem figyelmes, hogy kicsiben majd az összes garnimat sikerült kiirtani, a nagyobbikban pedig 3 panda harcsa múlt ki, és az összes halam melankolikus.
Semmi mást nem módosítottam az akin.
 
Mert elárasztja az akvárium alját az alga. Nem is a növényeken, hanem a frontüveg alsó 5 cm-én látszik de nagyon, és gondoltam segít rajta. :( Hibáztam. De nem írták hogy ennyire óvatosnak kell lennem. Az az igazság hogy még tanuló vagyok a témában, azt hiszem ez is tanulópénz volt. Ezért tartok csak RC-ket.
Egyébként szerintem a Tropica táppal lehet a baj az alga miatt. Nekem azt javasolták, hogy ha a +-osat és a simát használom heti adagolással minden rendben lesz.
Azt hiszem ezzel átvágtak. :(
 
Mert elárasztja az akvárium alját az alga. Nem is a növényeken, hanem a frontüveg alsó 5 cm-én látszik de nagyon, és gondoltam segít rajta. :( Hibáztam. De nem írták hogy ennyire óvatosnak kell lennem. Az az igazság hogy még tanuló vagyok a témában, azt hiszem ez is tanulópénz volt. Ezért tartok csak RC-ket.
Egyébként szerintem a Tropica táppal lehet a baj az alga miatt. Nekem azt javasolták, hogy ha a +-osat és a simát használom heti adagolással minden rendben lesz.
Azt hiszem ezzel átvágtak. :(

Alga minden akváriumban van. Még a csili vili japánokban is, ahogy nálunk is. Ez teljesen természetes. Nincs algamentes akvárium, max ideiglenesen tünetmentes, vagy erősen visszaszorult állapotú. Mivel az akvárium élete folyamán különböző ciklusokon esik át, különböző algáknak adunk terepet. Ezek pedig jönnek, ha szeretnénk ha nem.

Az alga kezelésekhez elsőroban türelem kell. A Carbo sem úgy működik, hogy beöntöd és kész. Vagy ennek ez lesz a vége. Tartani kell a gyári ajánlásokat vagy max dupla adagolást és figyelni, hogy hetek alatt hogy változik az összkép.

A táp sem tehet róla. Viszont ha picit többet látunk az akváriumból és az algából, esetleg tudunk segíteni tippekkel, hogyan kezeld, hogy hatásos legyen.
Dobd be az akvárium paramétereket, fotózd le az algákat és megpróbálunk segíteni, hogyan kezeld őket.
 
Igen,látni kellene az akit és főleg tudni,hogy milyen algák ezek.E szerint tudunk lépni.
Ha netán nyitsz neki egy új naplót,ott mindent is írj le mindent,amit itt is,mekkora az aki,világítás,stb.
Egy pár kép jól jönne.
Kope,Neked ugyan ezt ajánlom.
 
Sziasztok!


Remélem jó helyre írok, kérdésem az lenne, hogy a Easy Carbo az áttetsző folyadék? Olyan régen használtam, hogy már nem emlékszem és amit ma vettem az áttetsző volt...(n)
 
Azt kérdezném hogy az Easy-Life Profito mennyire elég tápozásra ha csak Carbot használok mellé? És naponta jobb adagolni vagy heti 1x, ahogy a gyárilag rá van írva?
 
Napi adagolás mindenképp. Nekem carbo profito van semmi más. Elvileg jó.

Tapatalk fórum alkalmazással küldve Motorola Defy+ mobiltelefonról.
 
Azt kérdezném hogy az Easy-Life Profito mennyire elég tápozásra ha csak Carbot használok mellé? És naponta jobb adagolni vagy heti 1x, ahogy a gyárilag rá van írva?

Egy nem pörgetett növényesre teljesen jó. Értsd kevés-közepes fény CO2 nélkül.
 
Egy nem pörgetett növényesre teljesen jó. Értsd kevés-közepes fény CO2 nélkül.
Akkor jó. Bár nekem a Happy Life féle van, de ugyanazt tudja. A Hydrocotyle sp. Japan már eléggé a végét járja nálam, majd kiderül ettől életre kel-e.
 
Back
Oldal tetejére