• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Easy-Life folyékony növénytáp

Az Easy Fosfot nyár eleje ota használtam GA tápkkal. Az adagolás 1 ml / nap majd pár hétig 2 ml/ nap volt. Azért kezdtem el mivel sok volt a pont alga és már a frontüvegen is zavarolag hatott. Kb. 5-6 hét után az alga elezdett eltünni, pontosabban pengézés után nem jött vissza, ekkor vissza áltam a 1 ml/ nap adagolásra. Szóvel nekem bevát - bár lehet, hogy semmi köze nem volt hozzá foszfronak:)

Az új akvámban kisérlet képpen kiprobálom a E. Profitot, + fosfot + carbot. A tápozást a héten indítotam, a cuccal együtt jött a The Book Of ADA végig tanulmányoztam és érdekes dolgokat tatáltam benne a Do!aqua részben, a Do! kezdőknek össze állított termékei közt van egy növény táp 1!!!!!. be Green néven a könyv szerint tartalma Kálim és nyomelemek, és melette van egy szép Wabi-kusa akvárium állításuk szerint csak ezzel a táppal.
Ja, és, hogy ezt miért is ítam le, Profito leirása szerint tartalmaz Káliumot és minden szükséges nyomelemet. Szóval működnie kell.

Persze ha valami nem jönne össze van tartalékban kb. 1.5 hétre elegendő Green Aqua Macro és micro

Az adagolás:

Profito: 1.5 ml/nap
Fosfo:1 ml / nap
Carbo: 2 ml/nap
Tank mérete: 72 l
 
Én jelenleg a következőket adagolom:
Profito:6ml/nap
Carbo:6ml/nap
Ferro:6ml/nap
Kállium:6ml/nap
Nitro:6ml/nap
Fosfo:6ml/nap
220l-re!
3ml-vel kezdtem de most 6ml-nél láttam azt,hogy szebbek a növényeim!
co2 nincs!
 
Az E. tenellus az Easy tápozástól megváltozott, határozottan bevörösödtek az új levelek, és a régebbiek is halvány vöröses színt vettek fel. 1. jó pont az Esy-nek ( 1 hete megy csak az Easy táp ) .
 
pfg said:
Az E. tenellus az Easy tápozástól megváltozott, határozottan bevörösödtek az új levelek, és a régebbiek is halvány vöröses színt vettek fel. 1. jó pont az Easy-nek ( 1 hete megy csak az Easy táp ) .

Az egész tápcsalád vagy, melyik?
 
pfg said:
Az E. tenellus az Easy tápozástól megváltozott, határozottan bevörösödtek az új levelek, és a régebbiek is halvány vöröses színt vettek fel. 1. jó pont az Esy-nek ( 1 hete megy csak az Easy táp ) .

Vassal (ECA) megtámogatott ADA tápozásnál láttam hasonlót.
 
Én is meglepödtem az eredményen. Mindenre számitottam, főleg egy hatalmas algaboom-ra. Erre semmi alga és vörös E. tenellus-ok.
 
inadsz said:
pfg said:
Az E. tenellus az Easy tápozástól megváltozott, határozottan bevörösödtek az új levelek, és a régebbiek is halvány vöröses színt vettek fel. 1. jó pont az Easy-nek ( 1 hete megy csak az Easy táp ) .

Az egész tápcsalád vagy, melyik?


Feljebb írt tápok összesen. Semmi más. Profito, Foszfo, Carbo.
 
pfg said:
Én is meglepödtem az eredményen. Mindenre számitottam, főleg egy hatalmas algaboom-ra. Erre semmi alga és vörös E. tenellus-ok.
Nagy valószínűséggel az easy táp kevesebb nitrátot tartalmaz mint amit eddig használtál. Alacsony(abb) nitrátszint pedig vörösödést vált ki.
 
Zbacsi said:
pfg said:
Én is meglepödtem az eredményen. Mindenre számitottam, főleg egy hatalmas algaboom-ra. Erre semmi alga és vörös E. tenellus-ok.
Nagy valószínűséggel az easy táp kevesebb nitrátot tartalmaz mint amit eddig használtál. Alacsony(abb) nitrátszint pedig vörösödést vált ki.
Pontosan ez miatt váltottam a EI-ről Easy tápra. Pontosabban a GA macró helyett mivel abban van Nitrogén, azt tapasztaltam, hogy elég a nővényeimnek az a nitrogén amit állatok " termelnek " . Ehez már csak Kálium Foszfor és nyomelemek kellenk.
Egy negativ tapasztalatom van bár ez nem tudom összefügg-e az Easy táppal. A víz nem olyan kristály tiszta mint a GA tápok esetében van egy kis opálossága. Nem sok, de hozzá voltam szokva a kristály tiszta vízhez és most furcsa, minden nek ára van.
 
Arra figyelj, hogy a nitrát ne fogyjon el a vízből, mert a vörösödésből barnulás lesz.
 
pfg said:
Egy negativ tapasztalatom van bár ez nem tudom összefügg-e az Easy táppal. A víz nem olyan kristály tiszta mint a GA tápok esetében van egy kis opálossága. Nem sok, de hozzá voltam szokva a kristály tiszta vízhez és most furcsa, minden nek ára van.
Hogy összefügg-e azt nem tudom, de a a makrót GA-nál kapható minőségi porokból pár perc kikeverni, úgy állítod be a nitrát szintet ahogy akarod és így esetlegesen opálosságot okozó szereket sem kell adagolnod a vízhez.
 
Sziasztok!
Nemsokára leállok az Easy-Life tápokkal és visszatérek a Green Aqua Micro-macro-ra!
Kicsit kísérletezek vele és ha bejön akkor anyagilag is jobban megéri!
Meg voltam elégedve az Easy-vel de szerintem ha tesztekkel tudtam volna mérni az
adagolt anyagok koncentrációját a vízben akkor nem csak vaktában adagoltam volna
mert lehet,hogy valamiből sokat de valamiből keveset adtam így is!
Mindenesetre jó volt! :thumbup:
 
Két low-tech akváriumban használok easylife profitot és mellé liqui carbot. Az utóbbi nem tudom mennyiben térhet el az easylife terméktől, elvileg ugyanaz az alapvegyület és kálium szulfátot is tartalmaz. Azért választottam a profito-t, mert nem akartam extra nitrátot adagolni a garnélák miatt, és a káliummal se szerettem volna külön vacakolni. A foszfát utánpótlásom nem megoldott, van némi pontalgám is, de egyéb foszfáthiányra utaló tünetet nem tapasztaltam. A tápból a gyári ajánlott mennyiséget adagolom, de nem hetente 1x, hanem naponta tápozok. A carbo esetében kb. az ajánlott adag felét használom. 0,75 w/liter a világításom, heti 30% vízcsere. Két növénnyel volt eddig problémám. A tündérhínár egy hét alatt mindenestül kihalt, és a Microsorum állandóan fekete foltos. A többi növényem él és virul. A következő fajok voltak eddig problémamentesek az akváriumban: Anubias, Bacopa, beckett Crypto, Pogostemon, Rotala, Najas, Bolbitis, Microsorum, jávai és karácsony moha, Riccia, Monosolenium, gömbalga.
 
Sziasztok!

A kovetkezo lenne a kerdesem. Egy fecskendobe osszekeverheto es alni hagyhato a carbo es a profito?
Mivel van ugy hogy 2-3 napig nem vagyok otthon es a napi szinten szeretnek tapozni gondoltam veszek 2-3 fecskendot amibe felszivom mindket tapbol a megfelelo mennyiseget es oda keszitem az akvarium melle. Mindig van itthon(hozza nem erto:) ) valaki, igy neki csak belekell nyomnija a vizbe naponta azt az egy fecskendot. Sajnos automata tapadagolotmeg nem sikerult beszereznem.
Szoval a kerdes egy fecskendobe felszivhatom a carbo -tt es a profito -t vagy kulon kulon inkabb?
 
Távol álljon tőlem,hogy rossz indulatú legyek..de szerintem nem kell nagy hozzáértés hozzá,hogy: " drágám,a piros kupakosból x mlt kell felszívnod a fecskendőbe és beadagolni,a fekete kupakosból meg y mlt"!De akár még külön vehetsz is annyi fecskendőt,mert nem egy nagy tétel,ha az előbbi nem kivitelezhető. :) ;)
 
A Carbo kivételével nyugodtan beleöntheted egyszerre a 2-3 napi adagot. Én is így csinálom minden hétvégén.
Így csak a Carbót kell vkinek naponta adagolni ;)
 
Hali!
Mivel a profito tartalmaz mind vasat,mint foszfátot,az lenne a kérdésem,hogy miért lehet hasznos,ha ezeket külön is adagolom a profito mellé?
 
Back
Oldal tetejére