• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Easy-Life folyékony növénytáp

Az enyém 2009/1 szavatosságú. Citromsárgától kissé sötétebb.Úgy rémlik a Green Aqua Micro színben a leghasonlóbb az eredetihez.Én téptem fel a szokásos nehézségekkel.Azt hiszem megnézetem ha a feltételezésem beigazolódik akkor ezt a gyártót törlöm az emlékezetemből. Azt nem hinném,hogy a boltban csapolták meg és újra töltötték valami panccsal.
 
Nem tudom milyen hígítást használsz, de a képek alapján picit töményre sikerült.

A napi carbo adagot kell kb 1-2 liter vízhez adni ezzel lehet permetezni. (lehet picit több is a víz ha érzékenyebb növényekre megy) Ha ennél több a carbo akkor sajnos ez lesz.

A fenti hígítást rendszeresen használjuk mohákhoz is gond nélkül működik.
Meddig szoktátok hagyni dolgozni a permetet,mielőtt feltöltitek az akváriumot?
Vagy karbi függő? :)
 
Az enyém 2009/1 szavatosságú. Citromsárgától kissé sötétebb.Úgy rémlik a Green Aqua Micro színben a leghasonlóbb az eredetihez.Én téptem fel a szokásos nehézségekkel.Azt hiszem megnézetem ha a feltételezésem beigazolódik akkor ezt a gyártót törlöm az emlékezetemből. Azt nem hinném,hogy a boltban csapolták meg és újra töltötték valami panccsal.

Ezt a cuccost nálunk vetted?
 
Dehogy is . Nallatok meg sosem volt gond semmivel. Bar szerintem ez gyarilag jott igy ki. Westendbe vettem a K diszhalba. Keves volt az idom vennem kellett gyorsan.

Szabó Henrik 70/883-4940

2 dolog miatt kérdeztem. Bárhol előfordulhat. De ha már megesett át kell nézni mindent miatta, hogy ne maradjon bent ilyen termék.
A másik, hogy bontottunk volna egy másikat, hogy az állagát megnézzük. Illetve természetesen orvosoljuk.
 
2 dolog miatt kérdeztem. Bárhol előfordulhat. De ha már megesett át kell nézni mindent miatta, hogy ne maradjon bent ilyen termék.
A másik, hogy bontottunk volna egy másikat, hogy az állagát megnézzük. Illetve természetesen orvosoljuk.
Köszönöm a korrekt hozzáállást még így is , hogy nem tőletek volt. Hála nektek,még nem csalódtam a termékeitekben illetve az üzlet politikátokban. Jó pár helyen volt már rossz élményem de nem is vásároltam tőlük többször. Nagyok vagytok(y)
 
Üdv! Az EL Profito milyen színű szokott lenni? Még csak 4 hónapja használom, de mintha sötét sárga-barna lett volna amikor felbontottam, most meg határozottan sötétzöldes. (A vas-kloridnál tapasztaltam ilyet -panelmaratáshoz használom- ha kifogy belőle a vas akkor megzöldül, az viszont igaz, hogy réz megy bele helyette...) Nektek milyen színű?
 
Nem tudom milyen hígítást használsz, de a képek alapján picit töményre sikerült.

A napi carbo adagot kell kb 1-2 liter vízhez adni ezzel lehet permetezni. (lehet picit több is a víz ha érzékenyebb növényekre megy) Ha ennél több a carbo akkor sajnos ez lesz.

A fenti hígítást rendszeresen használjuk mohákhoz is gond nélkül működik.
Bocs,hogy még mindig itt járok,de 1-2 ml (napi adag/50 l) carbo/ 1-2 l vízre gondoltál?
Igaz,csak anubias és crypto volt a tesztalany,de megcsináltam töményebb verzióban (1 ml carbo/ 0,5 l víz) és klasszul működött.(y)
 
Bocs,hogy még mindig itt járok,de 1-2 ml (napi adag/50 l) carbo/ 1-2 l vízre gondoltál?
Igaz,csak anubias és crypto volt a tesztalany,de megcsináltam töményebb verzióban (1 ml carbo/ 0,5 l víz) és klasszul működött.(y)

Nagyobb akváriumoknál (pl 240) feltöltjük az 5 v 10 literes gardena permetezőt és betoljuk a napi adag kétszeresét kb.
Ezt kényelmesen szét lehet permetezni.

Kis akváriumoknál egy kis szobai permetező amibe kb 1 liter víz van tökéletes. Akvárium ragasztásnál is hasznos, de dekorok vagy épp diatom ellen is szuper.

Épp ma néztem a lenti 240-es akváriumot (az új sziklás) a héten kapott először ilyen kezelést a nyírás után és most szombaton atomkirály volt :) nagy kár hogy nem fotóztam le. Remélem keddig megvár :)
 
Sziasztok! Az mitől van hogy profito kibontás után még világos barnás színü, pár hónap után meg sötét zöld, szinte fekete és amikor beöntöm olyan a víz mint amikor elszaporodnak az infuzoriák(2 napig tart). ?
 
Sziasztok!

Érdeklődnék,hogy az Easy-Life termékekből melyiket ajánlanátok "általános tápozásként"? Előre is köszi a választ!

üdv:Csaba
 
Sziasztok! Az mitől van hogy profito kibontás után még világos barnás színü, pár hónap után meg sötét zöld, szinte fekete és amikor beöntöm olyan a víz mint amikor elszaporodnak az infuzoriák(2 napig tart). ?
Hasznalat elott felrazando. Ha nem teszed a sureje lent marad es amikor mar keves van benne akkor mar a java kovetkezik.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Sziasztok!

Érdeklődnék,hogy az Easy-Life termékekből melyiket ajánlanátok "általános tápozásként"? Előre is köszi a választ!

üdv:Csaba
Hat ha ehez a gyartohoz ragaszkodsz sok valasztasod nincs mivel ha jol tudom 1tapja van a profito. A tobbi az maganak a tapnak a kiegeszitoje. Carbo, ferro, nitrat, fosfo, kalium. Ez utobbiak kiegesziteskent vannak.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Easy life fosfo-t és az RO vizet összekeverhetem?
Így adagolnám dózispumpával.
4 csatornás adagolóm van és a többi növénytápot olvastam, hogy nem kellene összekeverni (Tropica, kiegészítő, Carbo ) negyedik pumpára kötném az RO vízbe kevert fosfo - t.
Így pótolnám az elpárolgott vizet is egyben.
 
Back
Oldal tetejére