• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Easy Carbo

viktorlantos said:
Nem, semmilyen reakcióba nem lépnek egymással. Nyugodtan használhatod őket.

Sajnos vízminőséget nem tudok mérni és nem tudom, hogy mik vannak a csapvizemben, ezért garnélák és halak telepítése előtt a biztonság kedvéért alkalmazni fogom vagy az Aqutan-t, vagy az újabb terméket, a Toxivec-et.
Köszi az infót!
 
Ha az Easy Carbo 6 óra alatt lebomlik, van értelme reggel 7-kor adagolnia annak, akinek a világátás csak 13-kor kapcsol be? Egy évig rendszeresen adagoltam, majd egy hónapja emiatt abbahagytam. Látszólag nincs különbség. Növények ugyanúgy nőnek, fonalalga mindíg volt a mohák között.
Kíváncsi lennék mások véleményeire, tapasztalatára.
 
Hátha ezt nem törlitek mint az előző topicomat.
Nem tudom kinek sértette az üzleti érdekeit, hogy egy új szerről beszéltünk???
No mindegy is!
Lényeg hamarosan kapható lesz az új összetételű EasyCarbo.
 
SlyChocolate said:
Hátha ezt nem törlitek mint az előző topicomat.
Nem tudom kinek sértette az üzleti érdekeit, hogy egy új szerről beszéltünk???
No mindegy is!
Lényeg hamarosan kapható lesz az új összetételű EasyCarbo.

Új Easy Carbo-ról nem tudunk. A gyártó sem publikált erről még hivatalosan.
A topik részben ezért, részben azért mert átfordult egy másik termék reklámozásába, ami a fórum szabályzata szerint nem megengedett.

Természetesen ha új Easy Carbo érkezik az Easy Life cégtől és erről hivatalos info is van, azt szívesen vesszük.
 
SlyChocolate said:
Nem tudom kinek sértette az üzleti érdekeit, hogy egy új szerről beszéltünk???
Amit nem forgalmaz a GA arról nem lehet beszélni ezekszerint ?
Engem spec. érdekelt volna, és minden olyan újdonság ami egyszerűbbé/jobbá teszi a kertészkedést...
 
Zbacsi said:
SlyChocolate said:
Nem tudom kinek sértette az üzleti érdekeit, hogy egy új szerről beszéltünk???
Amit nem forgalmaz a GA arról nem lehet beszélni ezekszerint ?
Engem spec. érdekelt volna, és minden olyan újdonság ami egyszerűbbé/jobbá teszi a kertészkedést...

Mivel a termék nem Easy Carbo, ezért félrevezető volt az egész topik.
A termék ahogy olvastam nincs hivatalos forgalomban. Ha ennek ellenére érdekel a dolog gondolom elérhető aki forgalmazza.
Nem a termékekkel van a baj, hanem az ingyen reklámokkal/gerilla reklámmal/kereskedői bejegyzésekkel, amit tilt a szabályzat.
Mód és lehetőség is van hivatalos szponzorációra egyébként és reklámokra is.

Kérlek ha érdekel a dolog keresd meg priviben a topik létrehozóját. Biztosan válaszol minden kérdésedre.

Köszi a megértést.
 
egedzs said:
Ha az Easy Carbo 6 óra alatt lebomlik, van értelme reggel 7-kor adagolnia annak, akinek a világátás csak 13-kor kapcsol be? Egy évig rendszeresen adagoltam, majd egy hónapja emiatt abbahagytam. Látszólag nincs különbség. Növények ugyanúgy nőnek, fonalalga mindíg volt a mohák között.
Kíváncsi lennék mások véleményeire, tapasztalatára.
Kíváncsi lennék, az akvakartészek hány százaléka adagol Easy Carbo-t lámpa bekapcsolása előtt 6 órával és miért teszi ezt (trend vagy tapasztalat). Szerintem a legtöbbünk reggel adagol, de este szeretné látni az akváriumát kivilágítva. Csinálni kellene egy felmérést, ha lehetséges.
 
Sziasztok,

holnap érkezik meg az easy carbom és szeretném a tanácsotokat kérni abban hogy hogyan is adagoljam. Az aki 10literes 3 hete megy a mikro+makro és élesztős CO2. A gáz reggel 6körül indul és este 7kor áll le. A fény elég erős 11W és 12 és 20 között megy. Nagyonsok fonal algám van, ami talán picit mérséklődött mióta a fényforrás távolságát megnöveltem a vízfelszíntől.

Amivel nem vagyok tisztában hogy megérné-e 6óránként adagolnom a carbot vagy egyszer adagolják a többivel (aCO2 bekapcsolásakor adagolok 0.6-0.6ml a mikrobol és makrobol is)?
Folytassam az élesztős co2 adagolását vagy van esetlegolyan technika hogy csak carboval biztosítsam a szént?

Mi lehet tápozás terén az ami rövid majd hosszútávon is megfékezi az algavirágzást?
Örök hála minden válaszért!
 
Egyszerűbb lenne látni az akit a naplók közt. Így nehezebb jó tanácsot adni. Az élesztős CO2-t nem állítanám le. A Carbo mennyiségét emelheted, ha nincsen az akváriumban garnéla.
 
Köszi a választ. Nos kb 3 hónapja mehet az akvi és azóta próbálom rendbetenni a dolgokat. Nagyon sok hibát elkövettek az elején, így nem túl szép a látvány. Épp ezen okok miatt nem akartam naplót írni csak miután a helyzet teljesen normalizálódni látszik. :) szerettem volna az elkövetett hibák megoldását is taglalni és bemutatni, deegyelőre csak negatív példával tudna szolgálni a nagyérdemű számára. Talán rövidlátó magatartás a részemről, ugyhogy hamarosan belevágok.
Túl sokat beszélek:)
Egy sepregetőm van, mennyit adagolhatok hányszor és mikor? :roll:


Köszi.
 
Nekem olyan jellegű kérdésem volna, hogy a naplók között lévő akváriumomba (44l+12l) mennyi carbot adagoljak? Red cherry is van benne.
 
weak, kicsi az akváriumod, mindenképp fecskendőzz. Nyomd a carbot az alga közé. Hatásosabb mintha csak beöntenéd. Nem kell 6 óránként adagolni elég egy reggeli adag naponta.
 
25x25x30-as nano-ba elég-e az Easy carbo adagolása?
Növények: jávai moha, Staurogyne repens, Lilaeopsis brasiliensis, Ceratopteris thalictroides
A aljzat: Aqua Basis Plus + Manado
Állatok: RC garnélák + 4-5 neon.
A világítás 9W pc. 6500K-s lámpa.
Olyan helyre akarom tenni, ahol sajnos bénán nézne ki egy CO2 rendszer a közelben. :D
 
Thaiteek said:
25x25x30-as nano-ba elég-e az Easy carbo adagolása?
Növények: jávai moha, Staurogyne repens, Lilaeopsis brasiliensis, Ceratopteris thalictroides
A aljzat: Aqua Basis Plus + Manado
Állatok: RC garnélák + 4-5 neon.
A világítás 9W pc. 6500K-s lámpa.
Olyan helyre akarom tenni, ahol sajnos bénán nézne ki egy CO2 rendszer a közelben. :D

Akár elég is lehet. Persze lehet néhány növényed nem bírja majd. De ez benne van.
 
Thaiteek said:
25x25x30-as nano-ba elég-e az Easy carbo adagolása?
Növények: jávai moha, Staurogyne repens, Lilaeopsis brasiliensis, Ceratopteris thalictroides
A aljzat: Aqua Basis Plus + Manado
Állatok: RC garnélák + 4-5 neon.
A világítás 9W pc. 6500K-s lámpa.
Olyan helyre akarom tenni, ahol sajnos bénán nézne ki egy CO2 rendszer a közelben. :D
A Staurogyne kivételével a többit tartottam CO2 nélkül, és megvoltak. Fél adag carbot adagolok, hogy ne mérgezzem vele a garnélákat. A Ceratopteris valamiért nagyon fényigényesen viselkedett, ahol egy kis árnyék esett rá, már sárgult. Ezért végül meg is váltam a növénytől. Kicsit erősebb fényem van, mint amit te tervezel. A mohák és a Lilaeopsis szépek és egészségesek. Algából egész kollekcióm van :) A neonhal szerintem nem a legjobb választás 18 literbe. Ilyen kevés hal egyrészt frászolni fog, rendes csapat meg nem fér el, másrészt fel fogják falni a kis garnélákat.
 
Sziasztok!
Kérdésem lenne: Mintha olvastam volna, hogy az Easy carbo az algára nyomva eltünteti azt, algám az nincs, de a növényekre is ilyen hatása van?
Egy foltban, egyik napról a másikra kiégett az utriculariám :( és egy kis HC.. Csak valami ilyesmire tudok gyanakodni, mert ráadásul pont azon a helyen, ahol a flow az üvegnek csapódik.
Még TPN+ t adagolok.
Előre is köszi. JA ez 3 napja történt, azóta előbb felkeverem vízzel a tápokat.
 
Back
Oldal tetejére