• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Easy Carbo

Mi történik, ha túladagolom a Carbo-t az akiban? Növényes, halas... Jelenleg többet kap, mint a gyári előírás, de kevesebbet, mint a GA ajánlás.
 
Szerintetek nettó 30 literbe mennyivel adagoljam a Carbo-t? Korábban 1 ml ment naponta gond nélkül. Most kísérleti jelleggel lecsökkentettem 0,5-re 2-3 napja.
25-30 lumen/liter, relatíve most magasan 10 centire a felszíntől.
A gyári fedélben ez kb a fele magasságban volt, jobban is nőttek a növények (meg az algák). Jelenleg még nem tudom állítani a magasságot, de már folyamatban van a lámpatartó gyártása. Ha meglesz kicsit lentebb rakom.
 
A tápozás TF planterrel megy. Macro eddig nem ment, de szeretnék azt is adni, de még nem szereztem be [emoji5] [emoji15]
 
Szerintetek nettó 30 literbe mennyivel adagoljam a Carbo-t? Korábban 1 ml ment naponta gond nélkül. Most kísérleti jelleggel lecsökkentettem 0,5-re 2-3 napja.
25-30 lumen/liter, relatíve most magasan 10 centire a felszíntől.
A gyári fedélben ez kb a fele magasságban volt, jobban is nőttek a növények (meg az algák). Jelenleg még nem tudom állítani a magasságot, de már folyamatban van a lámpatartó gyártása. Ha meglesz kicsit lentebb rakom.
A gyári adagolás mit mond? Miért nem aszerint nyomatod bele?
 
A gyári adagolás mit mond? Miért nem aszerint nyomatod bele?
GA ajánlás 1 ml/20 liter
Gyári adagolás (bár ez még csak most találtam, a flakonon nincs ennyi):
Kevés növény esetében: 1 ml / 100 l / nap
• Közepes mennyiségű növény esetében: 1 ml / 50 l / nap
• Sok növény esetében :1ml / 25 l / nap

Azt hiszem a flakonon csak az 1ml/50 l van írva, bármi komment nélkül.
 
Szerintem ha van CO2 adagolásod akkor mehet a gyári ajánlás vagyis az 1ml/50 liter, ha nincs akkor meg a GA ajánlás vagyis az 1ml/20 liter, ez alá azért nem mennék mert ez nem olyan mint a micro meg a macro ami pufferelődik a vízben ha a növények nem használják fel. Sajnos ez 4 óra alatt lebomlik
 
Szerintem ha van CO2 adagolásod akkor mehet a gyári ajánlás vagyis az 1ml/50 liter, ha nincs akkor meg a GA ajánlás vagyis az 1ml/20 liter, ez alá azért nem mennék mert ez nem olyan mint a micro meg a macro ami pufferelődik a vízben ha a növények nem használják fel. Sajnos ez 4 óra alatt lebomlik
Köszi. Nincs CO2.
Ez (is) érdekelt volna, hogy fel tud-e halmozódni.
Van/volt egy kis tápanyagtöbblet, ami miatt "vándorgomba" (slime mold) jelent meg itt ott az aljzaton meg máshol. De valószínűleg ez bomló növényi maradékokból lehet inkább, de megfordult a fejemben a Carbo is. Az etetésre figyelek, ha előjön leszívom fecsivel. Ma reggel volt az első alkalom, hogy nem jelent meg. Még egy kis aljzattisztítás, és el fog tűnni. Akkor odatekerek a Carbobak, 1 ml-nél még semmi nem látszott a halakon. Virgoncak voltak....
 
Szerintem ha van CO2 adagolásod akkor mehet a gyári ajánlás vagyis az 1ml/50 liter, ha nincs akkor meg a GA ajánlás vagyis az 1ml/20 liter, ez alá azért nem mennék mert ez nem olyan mint a micro meg a macro ami pufferelődik a vízben ha a növények nem használják fel. Sajnos ez 4 óra alatt lebomlik
És ha garnélát szeretnék (RC)? Akkor is mehet. :)
 
Sziasztok!

Sajnos már nincs akváriumom, viszont egy lelkes barátomnak épp most rakunk össze egyet. Van itthon elfekvőben majdnem 8 deci Easy Life Easycarbo, ami 2012. szeptemberében járt le. Mennyire javallott ezt még használni? Milyen következményei lehetnek? Nem szívesen dobnám ki, inkább neki adnám. Végig hideg és fénymentes helyen volt tárolva, zárt palackban.
 
Van egy bruttó 147l aksim 40 tő növény jávai moha kb 4 ökölnyi mennyi carbot kellene adagolnom naponta? Fény 1x12w neon hidegfehér 4500k és 1 db 1 méteres 8w melegfehér ledcsík 5500k.

Tapatalkkal küldve az én SM-A310F eszközömről
 
2 rossz időpont közül melyiknél jobb adagolni a carbot?

7-kor megyek el otthonról 18:00-kor érek haza. Ez a 2 időpont van.

Lámpa 13:00-20:00-ig. (azon nem fogok változtatni)

Tehát 6 órával lámpa gyújtás előtt vagy 2 órával lámpa oltás előtt? Tényleg jó lenne kideríteni, hogy mennyi idő alatt bomlik le magától az EC.
 
2 rossz időpont közül melyiknél jobb adagolni a carbot?

7-kor megyek el otthonról 18:00-kor érek haza. Ez a 2 időpont van.

Lámpa 13:00-20:00-ig. (azon nem fogok változtatni)

Tehát 6 órával lámpa gyújtás előtt vagy 2 órával lámpa oltás előtt? Tényleg jó lenne kideríteni, hogy mennyi idő alatt bomlik le magától az EC.

En is hasonlo idobeosztassal vagyok annyi elteressel hogy nekem 3 tol 10 ig megy a lampa es en a felet reggel adom a masik felet mikor hazaerek. En Excell-t hasznalok.
 
Egyébként ha 6 óra alatt lebomlik akkor adhatom reggel is meg este is a full adagot (????) EAPLC előtt ez nem is hülye kérdés. :D nyamvadt ecsetalga fogy, de nem elég gyorsan.
 
Sziasztok!

Szerintetek van létjogosultsága egy délutáni extra carbozásnak a napi adagon felül? Két dolog miatt gondoltam rá. Egyrészt EI szerint tápozok, vagyis (elvileg) van mindenből bőven vízben, viszont a carbo 6 óra alatt lebomlik, vagyis ez a táp, délután már a növények számára nem elérhető, és akár hiányolhatják is. Másik meg a CO2 adagolás, ahol szintén nem szerencsés ha ingadozik a szint.
Ma úgy állítottam át a rendszert, hogy a világítás előtt , 10:40-kor adagolok 12ml-t, és délután 3-kor még plusz 5 milit, halak garnélák vígan úszkálnak, hiszen délután már csak pótoltam ami részben lebomlott.
 
Sziasztok!

Szerintetek van létjogosultsága egy délutáni extra carbozásnak a napi adagon felül? Két dolog miatt gondoltam rá. Egyrészt EI szerint tápozok, vagyis (elvileg) van mindenből bőven vízben, viszont a carbo 6 óra alatt lebomlik, vagyis ez a táp, délután már a növények számára nem elérhető, és akár hiányolhatják is. Másik meg a CO2 adagolás, ahol szintén nem szerencsés ha ingadozik a szint.
Ma úgy állítottam át a rendszert, hogy a világítás előtt , 10:40-kor adagolok 12ml-t, és délután 3-kor még plusz 5 milit, halak garnélák vígan úszkálnak, hiszen délután már csak pótoltam ami részben lebomlott.
Egy próbát megér, de egyszerűbb lenne olyan "carbo"-t használni ami 24 óra alatt bomlik és a gond letudva.
 
Egy próbát megér, de egyszerűbb lenne olyan "carbo"-t használni ami 24 óra alatt bomlik és a gond letudva.
Még van fél liter carbo, utána tervezem, hogy kipróbálom az Excelt. Viszont a literes kiszerelést hiányolom a választékból. (carboból azt szoktam venni), igaz, hogy ebből kevesebb kell, de nem a fele annyi. Fura, hogy a gyártó fél literes után csak a 2 literes kiszerelést készít
 
Sziasztok,

Szerintetek 100 literes aksinak kell a nagynyomású rendszer vagy a saechem szén adagolásával kilehet húznib ár hónapot? Van különbség a kettő között egyébként?
 
Back
Oldal tetejére