• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Easy Carbo

Szia!
Üdvözöllek a fórumon. Szerintem készíts egy naplót az akváriumodnak, lehetőleg képekkel.:);). Többen reagálnak rá, jobban figyelik az eseményeket, kérdéseidre is kapsz válaszokat.
Jó lenne tudni a technikáról valamit is. Mi a célod, milyen fajta akváriumot szeretnél?
A világításod összesen hány lumen? Úgy tudnék segíteni, ha megmondanád, egy másik topikban(y)
 
Utoljára módosított:
Üdv! Cserépben vannak a növények (várják az ültetést) az alsó levelek algásak voltak. kivettem őket és kb 10 ml carboval jól meghigítva vízzel lavórban lepermeteztem őket... hagytam állni kicsit majd vissza raktam őket. ma reggelre elkezdték dobálni a leveleiket és mállanak is :( A kérdés hogy hogy ha a száruk ép marad helyre jöhetnek e még valaha?
 
Üdv! Cserépben vannak a növények (várják az ültetést) az alsó levelek algásak voltak. kivettem őket és kb 10 ml carboval jól meghigítva vízzel lavórban lepermeteztem őket... hagytam állni kicsit majd vissza raktam őket. ma reggelre elkezdték dobálni a leveleiket és mállanak is :( A kérdés hogy hogy ha a száruk ép marad helyre jöhetnek e még valaha?

Ki kell próbálni. Frissn növényeknél gyakran tönkremegy a szár alsó része. A felső ettől még remekül használható.
 
Sziasztok!
Van jelentősége, hogy a napi EasyCarbo-t mikor adagolom be? Világítás felkapcsolásáhozt viszonyítva pl, vagy napszak szerint?
 
Sziasztok!
Van jelentősége, hogy a napi EasyCarbo-t mikor adagolom be? Világítás felkapcsolásáhozt viszonyítva pl, vagy napszak szerint?
Igen van, ez a táp pár óra alatt (talán 5-6) lebomlik, a növények pedig csak a világítási időszakban tudnak belőle építkezni. Tehát a legjobb lenne a világítás felkapcsolásához közeli időpontban adagolni.
 
Remek, mert eddig esténként adagoltam, úgyhogy ez hasznos infó volt! :)
De még így is volt látható hatása a növényekre!
Algákra való hatása is függ a világítás meglététől?
 
Remek, mert eddig esténként adagoltam, úgyhogy ez hasznos infó volt! :)
De még így is volt látható hatása a növényekre!
Algákra való hatása is függ a világítás meglététől?
Majd írd meg nekem, hogy mi a tapasztalatod ezzel kapcsolatban és én egyből válaszolok.:)
 
Találtam itthon egy fél literes easy carbot, mikor nagynyomású CO2-re váltottam abbahagytam az adagolást.
Kérdés: jövő heti akvárium indításnál van értelme a nagynyomású CO2 csúcsra járatása mellett easy carbot is adagolni, mondjuk napi 5ml-t 240 literre?
Az indításnál előtörő algák ellen gondolnám megelőzésnek...
 
Találtam itthon egy fél literes easy carbot, mikor nagynyomású CO2-re váltottam abbahagytam az adagolást.
Kérdés: jövő heti akvárium indításnál van értelme a nagynyomású CO2 csúcsra járatása mellett easy carbot is adagolni, mondjuk napi 5ml-t 240 literre?
Az indításnál előtörő algák ellen gondolnám megelőzésnek...
Szerintem minden ki használja az előírt mennyiségben CO2 mellett is végig, nem csak az elején. Mondjuk én biztos.
 
Sokan azt írták, hogy nagynyomású CO2 mellett felesleges a carbo... Ezért is álltam le vele.
(Meg sokkal jobban hasznosul a gáz állagú CO2 a növények fotoszintézisénél, mint a folyékony...)

Na mindegy, a fél litert eltolom napi 5ml-esével, baj nem lehet belőle. :D
 
Sokan azt írták, hogy nagynyomású CO2 mellett felesleges a carbo... Ezért is álltam le vele.
(Meg sokkal jobban hasznosul a gáz állagú CO2 a növények fotoszintézisénél, mint a folyékony...)

Na mindegy, a fél litert eltolom napi 5ml-esével, baj nem lehet belőle. :D

Az Easy Carbo nem csak a növények miatt adagoljuk ,algagátló hatása is van(egy kicsi).
 
Sziasztok :)
ma dózispumpa állitgatás volt és véletlenül 10 mili carbo ment 96 literbe. Lehet valami gond? csak amano-k vannak egylőre meg a növények :) jaa és majdnem elfelejtettem, csomó zöld alga :D
köszönöm :)
 
Nemhiszem, én 243-ba adagolok ennyit, igaz reggel, és napközben még a planáriákra is szoktam fecskendezni még ennyit, egyből felfordulnak tőle :mad:
 
Sziasztok!

Kis 40 literesbe vettem tropica 60 szettet, előírás szerint nyomom, jól látom hogy nyugodtan mehet mellé Easy Life carbo? Az is előírás szerint?
Harcolok az algával (1 hónapos az akvárium) ilyenkor lehet akár kétnaponta cserélni a víz 10-20%-át?
 
Sziasztok!

Kis 40 literesbe vettem tropica 60 szettet, előírás szerint nyomom, jól látom hogy nyugodtan mehet mellé Easy Life carbo? Az is előírás szerint?
Harcolok az algával (1 hónapos az akvárium) ilyenkor lehet akár kétnaponta cserélni a víz 10-20%-át?

Mehet mellé a Carbo. Mehet a 2-3 napos csere is. Alapos takarítással. Akár 100% cserét is tolhatsz alkalmanként.
 
Back
Oldal tetejére