• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Easy Carbo

Többen írtátok, hogy algára területi kezelésként Easy Carbot fecskendeztek.
Ezt hogyan képzeljem el? Injekciós tűvel toljátok rá? És milyen rendszerességgel?

Csak mert a két Echinodorus Ozelotom levelein szakállalga vagy staghorn (magam sem tudom) van, csipesszel nem nagyon tudom leszedni, viszont a leveleket nem vágnám le, mert gyönyörű nagyok és egészségesek.
 
Többen írtátok, hogy algára területi kezelésként Easy Carbot fecskendeztek.
Ezt hogyan képzeljem el? Injekciós tűvel toljátok rá? És milyen rendszerességgel?

Csak mert a két Echinodorus Ozelotom levelein szakállalga vagy staghorn (magam sem tudom) van, csipesszel nem nagyon tudom leszedni, viszont a leveleket nem vágnám le, mert gyönyörű nagyok és egészségesek.

Leállított szűrőnél fecskendővel rányomod, vársz pár percet és mehet tovább a szűrő. Arra vigyázz moha ne legyen a közelben, mert nagyon érzékeny rá!
 
Moha a nagy akváriumban egyáltalán nincs, szóval még csak vigyáznom sem kell. Köszi. :) Kipórbálom, hátha.
A kézülő kis akvárium viszont tele lesz karácsony mohával, szóval lehet, hogy egyáltalán ne toljam abba az Easy Carbot? 31 literes nano lesz (de inkább csak 24-25 liter vízzel, lesz benne elég sok talaj meg red moor).
 
Moha a nagy akváriumban egyáltalán nincs, szóval még csak vigyáznom sem kell. Köszi. :) Kipórbálom, hátha.
A kézülő kis akvárium viszont tele lesz karácsony mohával, szóval lehet, hogy egyáltalán ne toljam abba az Easy Carbot? 31 literes nano lesz (de inkább csak 24-25 liter vízzel, lesz benne elég sok talaj meg red moor).
Közvetlenül a mohára töményen nem szabad! Rendeltetés szerűen nyugodtan használhatod!
 
Moha a nagy akváriumban egyáltalán nincs, szóval még csak vigyáznom sem kell. Köszi. :) Kipórbálom, hátha.
A kézülő kis akvárium viszont tele lesz karácsony mohával, szóval lehet, hogy egyáltalán ne toljam abba az Easy Carbot? 31 literes nano lesz (de inkább csak 24-25 liter vízzel, lesz benne elég sok talaj meg red moor).
Előtte decis pohárban keverd el a napi 1 ml-t, és úgy "csepegtesd" bele az akváriumba.
 
egyszerűbb adagolás végett (30l-hez) lehet szerintetek elő-hígítani deszt-vízzel, így tárolni és ezt adni az aksiba?

apropó: Bp-en nem tudjátok hol árulnak 100ml-eset?
köszi!
 
Algakezelésre kipróbáltam 2 hétig a Carbot közepes dózisban (1 ml/50 l). Napi szinten adagoltam, hol hígítva, hol helyileg tömény oldatként. Az alga visszaszorult. A növényeim "húsosabbak" lettek.
A Carbo hirtelen abbahagyásakor várható növénykárosodás? Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?
 
Algakezelésre kipróbáltam 2 hétig a Carbot közepes dózisban (1 ml/50 l). Napi szinten adagoltam, hol hígítva, hol helyileg tömény oldatként. Az alga visszaszorult. A növényeim "húsosabbak" lettek.
A Carbo hirtelen abbahagyásakor várható növénykárosodás? Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Nálam nem volt.
 
mikor kell adni az Easycarbo-t? Úgy értem, hogy a nap (világítási periódus) elején, végén, közepén?
és mondjuk a tápot, profito-t?

köszi!
 
mikor kell adni az Easycarbo-t? Úgy értem, hogy a nap (világítási periódus) elején, végén, közepén?
és mondjuk a tápot, profito-t?

köszi!
mikor kell adni az Easycarbo-t? Úgy értem, hogy a nap (világítási periódus) elején, végén, közepén?
és mondjuk a tápot, profito-t?

köszi!
Mindenképp a világítás elején, vagy még előtte adagold, mert pár óra kell neki, míg a növények hasznosítják a benne levő anyagot, és sötétben ne használd, mert a növények nem veszik fel.
 
Sziasztok!
Lehet,hogy a képen látható átlátszó levelek a carbo intézte el?Sajnos előfordulhatott,hogy kapott belőle töményen.
IMG_1216.jpg
 
Ha szétmállik (=cseppfolyósodik) akkor lehet carbo, nekem egy óriási tő anubias leveleit sikerült teljesen kivégeznem easy carboval.
 
Back
Oldal tetejére