• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ami késik, nem múlik!:lurking:;) (Ha rendesen rádörzsölted.)
A napokban szedtem ki egy nagyon kicsi darabot az egyik résből. Az MC folyamatosan ránőtt, így esélye sem volt rendesen növekedni. Majd a következő összeállításban nagyobb figyelmet szentelek ennek a növénynek, mert baromira tetszik.
 
Több mint egy hónap telt el a legutóbbi bejegyzésem óta. Hiába na, beindultak a ház körüli teendők így kevesebb idő jut az akváriumra. A 4 napos vízcseréket továbbra is tartom illetve sikerült beszereznem egy JBL Cooler 100+ ventilátort. Rendben teszi a dolgát, bár nem éppen a legcsendesebb teremtés. A hálószobánkban is megy ventilátor éjszakánként, így cseppet sem zavar a hangja. Egy Ali-s vezérlőre van rákötve 24C-ra van állítva, 24,5 foknál kapcsol be. Hetek óta halogatom a vízteszteket, azonban ma végre erőt vettem magamon.
NO3 - 15-20 között. Ez OK.
PO4 - 1,8 felett. Ennek ellenére az akvárium jobb hátsó-felső sarkában illetve a lily kifolyó alján zöld pontalga jelent meg. Az eddigi mennyiséget lejjebb veszem, mert úgy tűnik hogy a talaj már nem szívja a foszfátot.
Fe - 0,8-1 között. Valamiért már nem fogy olyan sok vas mint korábban, így ezt is lejjebb veszem. Mondjuk nemrég volt egy tarvágás így lehet hogy a kisebb növénytömeg kevesebb vasat vesz fel.

Sajnos a halak száma háromra fogyatkozott :(. 4 galaxy kiugrott nagyjából egy 2 hetes időszak alatt. Nem tudom mi történhetett. Valószínűleg jövő héten veszek melléjük 7-8 darabot még.
Garnélák jól vannak, bár csak ritkán látom őket - a dzsungi átka - de vedlésekkel rendszeresen találkozok.
Vízcserék, tápozás tekintetében már gyakorlottnak érzem magam, azonban a nyírás területén még bőven van tanulnivalóm.
Már a következő összeállításon töröm a fejem, egy valami azonban biztos: az nem dzsungi lesz. Túl sok növény, túl sok nyírás, túl kevés élőlény "látás". :ninja:

Végezetül néhány friss kép:
DSC01612.jpg
DSC01626.jpg
 
A chihrios doctor jól muzsikál? Nincs vele gondod?
Teljesen jól működött, végig tette a dolgát. Ali-ról rendeltem és amikor megkaptam a töltője nem működött. Írtam az eladónak és küldött egy másik töltőt. Vízkövet nem tapasztaltam rajta.
 
Back
Oldal tetejére