• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DSM - Dry Start Method

Felvetődött egy kérdés!
Mivel le lesz takarva az akvárium,így a párolgás miatt nincs vízveszteség..emiatt indokolt lehet annak az 1-2 liter víznek a cseréje?Amazoni általános talaj és JBL kügeln golyó lesz a talaj.
 
Valamennyi szellőzést kell csinálni, mert akkor meg azért rohad be az egész. ;)
Találtam neked Dianatól egy vadi új pdf-et Itt egyszerre 2 kis akváriumot indít így. Részletes leírással képekkel stb ;)
 
Nah..sikerült beszerezni a talajfűtőlapot..már csak az amazonia és növények vannak a beszerzendők listáján..
 
ZaCK said:
Szia Blasio!
Azt szeretném kérdezni,hogy DSM résznél naponta hányszor permetezted a növényeket?

Ezt úgy fogalmaznám meg,hogy nem a gyakoriság,hanem a kiadósság számít.Tehát reggel lámpakapcs. előtt mindenképp gondoskodj róla,hogy jó párás legyen az aki.Ezután már csak azt kell kitapasztalnod,hogy mennyi ideig marad ez a párás közeg.Esetleg,ha nem megoldható a napi 4-5x-i alkalom,akkor arra ügyelj,hogy a növények legalább félig víz alatt legyenek.Így tudod biztosítani,hogy amíg távol vagy,addig se száradjanak ki.Amit még javasolnék az az,hogy este lámpaoltás után is alaposan párásítsd be,mert így éjszakára egy hűvösebb közeget hozol létre.(Mondjuk ez csak akkor mérvadó,ha a lámpád nappal sok hőt termel.)
Remélem tudtam segíteni.Sok sikert! :thumbup:
 
Egy szuper Dry startos akvárium az ASW fórumról:

http://www.aquascapingworld.com/forum/a ... start.html

pc1300389.jpg


35 nap múlva

p1010180e.jpg


Persze azt még nem látni, hogy viselik majd a növények a víz alatti életet és az "átalakulást", de víz felett nagyon szép eredmény a fotók alapján.
 
Igazán gazdaságos....vízügyileg és szűréstechnikában is.
Az a kis világítás már semmiség + a heti 2-szeri öntözés.
 
viktorlantos said:
Egy szuper Dry startos akvárium az ASW fórumról:

http://www.aquascapingworld.com/forum/a ... start.html

pc1300389.jpg


35 nap múlva

p1010180e.jpg


Persze azt még nem látni, hogy viselik majd a növények a víz alatti életet és az "átalakulást", de víz felett nagyon szép eredmény a fotók alapján.


Nagyon jól néz ki:) Ide már csak halak kellenek.Rákeresel a neten a halra--> lemented és kinyomtatod---> damilra felfűzöd és belógatod:D És itt bármilyen halat összerakhatsz mivel nem fognak rivalizálni:D
 
Szerintem lehet, csak picit lassan fog beindulni, mert meg kell szoknia a szárazföldi létet mielőtt igazán nőni kezdene.
 
Nagyon hamar emers lesz belőle. De szerintem, ha submers HC-d van, akkor itt az ideje egy hagyományos indításnak.
Hát igen, kicsit bonyolult a helyzet:
-Ilyet akartam Ezt DSM-mel lehet elérni.
-Meg is rendeltem gyorsan egy adag mini fissidens-t, most azt várom. Ezalatt arra gondoltam, elkezdek gyepesíteni HC-vel.
-Találtam nagyon szép HC-kat nagyon jó áron, gyorsan meg is vettem, és elkezdtem a DSM-et.
Egyetlen választásom, hogy addig folytatom ezt, míg meg nem érkezik a mini fiss és nem tapadt rá a sziklákra. (2-3 hét)
 
Tetszik ez a megoldás. Én is így kezdem újra az akváriumomat a jövő héten. Nomeg olcsóbb is, mert nem kell rögtön mindent megvenni egyszerre. Remélem nem megyek majd a GA eladóinak az agyára, mert lesz majd pár kérdésem azért ;)
 
Back
Oldal tetejére