• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Droplet

meleagris

Mágus
Üdvözlet!

A 30 Liter kezdetnek nano befejezte palyafutasat, ahogy abban a naploban emlitettem is.
Szabadsagrol hazaerve mar lattam, hogy itt az atalakitasnak az ideje, de egyebkent is terveztem. Nem akartam, bonyolult scape epitesbe fogni, bar ketsegtelen jo lett volna, de sem penzt nem akartam beleölni komolyabban, illetve a szolgalati utak miatt sem. Ha nem lesz tenegrnyi idöm, lehessen könnyen karbantartani. Emellett nem is talaltam megfelelö fadekort, igy csak egy egyszerü kis szigetecsket epitettem.
A rendszer a szokasos:
Vilagitas:
2 x 11 W

Szüres:
Eheim Ecco Pro 130, substrat pro, szivacs es perlon.

Talaj: Tropica taptalaj, es kvarchomok aljzat, a legolcsobb a Zoo Käppnerböl..

Növenyek: egy kis Bacopa, es Hydrocotyle l., Anubias, az elözö akibol, plusz Riccia, H. Verticillata, es Cryptocoryne. Akad benne egy Bolbitis, ha megnö, majd legfeljebb kiszedem.

Halak: maradek lakok, kettö Amanda lazac, Endler guppi, Corydoras p. es most pedig 4 darab Pseudomugil furcata került bele. Azert csak 4, mert kettö kiugrott.... 2 Amano, es Red cherry-k.
 
Utoljára módosított:
Jópofa kis akvárium!
A furcata-knak idővel kicsi lesz a hely... de pseudomugil gertrudae hosszú távon is alkalmas lehet;) de gondolom ezt tudod:)
 
Jópofa kis akvárium!
A furcata-knak idővel kicsi lesz a hely... de pseudomugil gertrudae hosszú távon is alkalmas lehet;) de gondolom ezt tudod:)
Köszi!:)
Kicsit pofasabbat akartam, de nem talaltam dekort, ott ahol vasarolok, es nem akartam meg többet maszkalni utana, meg meg többet fizetni...:eek:
Szetszedtem az akit penteken este, aztan elindultam dekort nezni, lehet forditva kellett volna?:ROFLMAO::LOL:
Gertrudae-t nem talaltam sajnos, egyenlöre jol elvannak a furcata-k, de ha igy folytatjak gondom sem lesz velük, ha kiugralnak...o_O
 
Utoljára módosított:
Köszi!:)
Kicsit pofasabbat akartam, de nem talaltam dekort, ott ahol vasarolok, es nem akartam meg többet maszkalni utana, meg meg többet fizetni...:eek:
Szetszedtem az akit penteken este, aztan elindultam dekort nezni, lehet forditva kellett volna?:ROFLMAO::LOL:
Gertrudae-t nem talaltam sajnos, egyenlöre jol elvannak a furcata-k, de ha igy folytatjak gondom sem lesz velük, ha kiugralnak...o_O
Valószínűleg már kicsi nekik a hely:rolleyes: én amit a boltban vettem, akkor kb. 3 cm-es furcata-k 5 hónap alatt 5-6 cm-esek lettek, amit hobbytenyésztőtől vettem, azok 3 hónaposak voltak (1-2 cm), és 3 hónap alatt mostanra érték el a "bolti" méretet...
 
Ha esetleg lecseréled őket, de maradnál a hasonló halaknál, akkor még ajánlom figyelmedbe (a gertrudae-n kívül) a vörösúszójú rizspontyocskákat, amik szintén "kalászhalfélék" de 3cm alatt maradnak, és 30 literben is elvannak.
 
Valószínűleg már kicsi nekik a hely:rolleyes: én amit a boltban vettem, akkor kb. 3 cm-es furcata-k 5 hónap alatt 5-6 cm-esek lettek, amit hobbytenyésztőtől vettem, azok 3 hónaposak voltak (1-2 cm), és 3 hónap alatt mostanra érték el a "bolti" méretet...
Jelenleg 3,5 cm körül vannak, par hete vagy honapja mar a boltban lehettek. A kigralas oka a vilagitas lekapcsolasa volt, valoszinüleg a bolti akikban, nem volt nekik ilyen sötet hirtelen, mint nalam.
Nincs dimmelesem, igy csak hirtelen puff, feny nuku, nem örültek neki...es megtalaltak az egyetlen 1,5 cm rest, ahol a szüröcsövek ki-be mennek.
Azota az ejszakai vilagitast raadom meg mielött lekapcsolodik nekik a feny, azota nyugodtabbak.
Sajnos koarbban vesztettem igy el Endlereket is, legalabb 4-5 darabot, aztan lenyugodtak. Pedig ök tenyleg nem voltak a boltban nagyobb akvariumban....
 
Melegnek még elég meleg van,ha van egy ilyen légpumpád,azzal 2-3 napot simán ki kell húzzanak..persze jó szervezés is kell hozzá.
Mivel elöallat szallitas nincsen Viktoreknal, ezt tudtam is, erthetö okokbol persze...
Egyebkent repülövel utazom majd Magyarorszagra munkaügyben, azzal nem terveztem halakat hozni, bar megerne egy poent, ha mondanam a becsekkolasnal, hogy hoztam egy par halat is...:eek:
Lehet megkerdeznek, rendben, de ugye a folyadek nem több, mint 100 ml, vagy igen??o_O
 
Figyelj, még ikra állapotban kell hozni őket és bőven elférnek majd 100ml-ben.:LOL:
Mar latom lelki szemeim elött:
-Jo napot kivanok! Folyadek, krem, egyeb folyekony szer van-e önnel?
- Nincsen, vagyis de, 100 ml akvariumviz Pseudomugil furcata ikrakkal!:LOL:
A viccet felreteve, el kell jutnom a GA-ba!!:mad::rolleyes:
 
Na, hat a GA-ba nem jutottam el most sem...:mad:, de elöbb-utobb sikerül!
Hoztam nektek nehany uj kepet a kis nanorol. Alakul szepen minden, keves staghorn megjelent most, majd ranezek a szüröre is, hogy mi lehet az oka. A lakok jol erzik magukat, 2-3 guppival gyarapodtunk azota, hadd legyen benne valami szines halacska. Kicsit a homokdomb tömörödött azota, de igy is rendben van. Növöget szepen minden.:)

Itt vacsora van...
IMG_0657.JPG IMG_0658.JPG IMG_0659.JPG IMG_0661.JPG
 
Back
Oldal tetejére