• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Dromund Kaas

DSC02207.jpg DSC02210.jpg DSC02201.jpg DSC02208.jpg DSC02214.jpg DSC02220.jpg DSC02226.jpg DSC02227.jpg
Hoztam nektek pár friss képet :)
Az algát nézzétek el, kezdek rájönni mi a hiba. Az akasztós dc simán átvert, keletkezett belül egy hártya gondolom a szűk szája miatt és nem volt jó a visszajelzés, vettem egy GA dc-t, eszerint harmatosan kevés co2 van a vízben, szerintem ezért fonalasodom betyárosan. Valamint a tápot is erősen túltoltam az első pár hétben. Mivel csak kb 40 % vizet tudok cserélni hetente (nem fér el nagyobb RO hordó), szerintetek a napi 6,5 ml mic-mac jó lehet 160 literre? Nitrátot le szeretném tornászni olyan 16-20 közé, mert a túlzott tápozással felment 35 fölé. Foszfátom 1,2-1,4 körül mozog.
 
Hátul az a sejtelmes barlang az áttetsző fénnyel telitalálat, fantasztikus hangulatot áraszt!
Szuper. Nevezed/ nevezted valamelyik versenyre?
 
Köszönöm! Ha algamentes lesz és kikupálódik a hátsó traktus ismét akkor szerintem megy a versenyekre.
Viszont tippet kérnék. Szerintetek jobb elől miért nem akar nőni a parvula? Elvileg ott kapja leginkább a CO2-s vizet, van alatta táptalaj stb, a másik oldalon simán 3x annyit nőtt. Ez az oldal meg csak az amanok önszervezett talajmunkás klubjának ad otthont. Esküszöm ha lebetonoznám azt is kikapálnák, az agyamra mennek :mad:. Elkap a méreg és mennek az uborkalébe gondolkodni :D.
 
Szerintem nem a körülményekben (talaj, CO2) kell keresni a hibát, egyszerűen csak a parvula azon adagja nem akarta a tutit. Ültesd újra, én is azt tettem, nálam is pont ez volt az egyik sarokban. Ha már ezt teszed, fontold meg hogy szimmetrikusra faragod a talajt a másik oldallal. Nem biztos hogy jobb lenne, csak egy felvetés.
Húztam a képen egy pici élességet, meg toltam kis fényt a barlangra, mert többet akartam látni :) Baba nagyon (y)
 

Attachments

  • untitled-174446.jpg
    untitled-174446.jpg
    168.4 KB · Megtekintések: 0
Össze kell raknom a háttér világítást a barlang miatt, mert fentről már kevés fényt kap, pedig nyitott a barlang teteje. Élőben nagyon baba ahogy dereng belül a fény és az anubiasok és a bucék is nagyon szeretik a körülményeket, de lehetetlen visszaadni a fotón. A talajegyengetéssel egyetértek, csak az amanok nem, akármit alakítok ők így szeretik és 2 nap alatt el is intézik hogy ilyen legyen, pedig próbáltam őket megfékezni kővel, ággal, növénnyel... le se sz@rják :cautious: . El kell velük beszélgetnem mint férfi a garnélával :D, valahogy így :
 

Hasonló topikok

Válaszok
72
Megtekintések
23K
Back
Oldal tetejére