• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Dragon peaks

Henrik,mehet szerinted a 1/3-2/3 arányú víz?
A növényeket már leírtam, 5 ékfoltos razbóra 8 neon hal és 10 Rc garnéla lesz benne.

Vagy "muszáj" a tds-el babrárli?
Mehet. Ilyen allomanynal felesleges babralni.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Szia
Nekem is tetszik. Értem a perspektívát, Henrikkel ellentétben nem emelném a hátulját. Talán legfeljebb éppen csak annyit, hogy az oda szánt növények ne takarják ki - vékony talaj mellett sem - a leghátsó apró köveket sem. Ebbe a hátsó részbe a hc is szinte nagy lenne már. Nem akarsz mohákat is? Szerintem kellene. A hegyvonulatok meredekségével nagy mélységet adtál a képnek, ezt növényekkel nehéz lesz lekövetni, de szurkolok hogy jó legyen.
Ami számomra nagyobb "baj" a hardscape-pel: Ez így tök jó, ahogy a széleit megcsináltad, csak hiányzik a "fő téma", ami elvigye a hátán a képet. A középső részre kellene szerintem valamit még építeni. Ha nem akarsz, akkor a hegyoldalakból kellene leágaztatni még egyéb sziklákat, hogy tudd változatosan növényesíteni. Ha az apró növényeket csak elülteted egymás mellé, akkor egyszínű zöld foltokat fogunk látni, nem lesz természetes. A lenyúló kövek viszont megtörnék a homogén látványt, egyúttal az - amúgy egyáltalán nem zavaró - szimmetriától is tovább mentesíthetnék a képet. Próbálom szemléltetni, mire gondolok:

IMG_6377crop800.JPG 70d8416eee4040b9431cc65d2283253c--aquascaping-cove.jpg

A hegyek oldalában a kisebb kövekkel már nagyon jól elindítottad ezeket a hegylábakat, remélem folytatni is tervezted a talajjal való feltöltés után. Nekem a baloldali cserepek vonala is tetszik, valahogy - esetleg szintén néhány apró kővel - kicsit rásegíthetnél a talaj lépcsőzetességére, hogy itt maradjon is meg ez a teraszos jelleg, szerintem jól állna neki.
 
Utoljára módosított:
Köszönöm a segítséget mindenkinek!

Hoztam egy képet :) View attachment 44930

Az en mostani scapem ( Cliff & Woods) kicsit hasonlo ugyhogy felhivnam a figyelmed egy ket hibara amit en is elkovettem.

- Oldalso reszeket a magaskovek mogott mivel tervezed lezarni, mert en tele pakoltam kovekkel de igy a nagy szemu amazonia alig maradt meg benne mert kifolyik minden kis lyukon.
- A felso reszeket mikor feltoltod tegyel bele elvalasztokat mert a soil lefog folyni. Nekem eleg sok lefolyt amig az MC meg nem fogta.
- Nagyon gondold at hogy hova teszed a kifolyokat, mert mivel mindket oldala emelve van ezert az egyik hegy tetejen nem lesz meg a flow, es algasodni fog az a resz, radasul a fenti resz tobb fenyt is fog kapni.
- En az MC-t siman betomkodtem a dragon stoneba, eleg sok megmaradt belole, de utalag en is pillanatragasztoznam.
- A bal oldali teljesen sik resz egy ido utan zavarni fogja a szemed, mert megtori ezt a perspektivat amit a masik oldal ad.
- Novenyistesnel ha elore MC megy, akkor hatra tegyel inkabb Cubat, ha az MC hatra megy akkor tegyel elore valami nagyobb levelu gyepet.
- Dragon stonet alaposan mosd at eros sugarral, minden pici lyukbol mosd ki a sarat meg befogsz homalyosdni az elejen.

Milyen novenyeket gondolsz a volgybe rakni?
 
Az a nagy helyzet.hogy mikor felraktam az első képet,már javába benne volt a aljzat :D
Kövek,már minimális mennyiségben maradtak csak,azt még beépítem majd.
A két nagy köre egy-egy adag MC lesz előre,amit szeretnék ha lefutna.
Majd mindkét oldalon HC-vel folytatom.
A kövek tövébe Eleocharis Pusilla lesz elszórtan,aszimetrikus módon.
A talajt MC-vel fogom beültetni.
Nagy emelés nem eszközöltem a Manado-n,remélem nem fog szétfolyni.
A biztonság kedvéért,a meredek részeken megtámasztom a maradék kövek egy részével.

25271043_1580433492036718_1160119487_o.jpg
 
Az a nagy helyzet.hogy mikor felraktam az első képet,már javába benne volt a aljzat :D
Kövek,már minimális mennyiségben maradtak csak,azt még beépítem majd.
A két nagy köre egy-egy adag MC lesz előre,amit szeretnék ha lefutna.
Majd mindkét oldalon HC-vel folytatom.
A kövek tövébe Eleocharis Pusilla lesz elszórtan,aszimetrikus módon.
A talajt MC-vel fogom beültetni.
Nagy emelés nem eszközöltem a Manado-n,remélem nem fog szétfolyni.
A biztonság kedvéért,a meredek részeken megtámasztom a maradék kövek egy részével.

View attachment 44950
Akkor mar sok lehetoseg nincs matekra. Vagy utolag bemegy egy ket ko, vagy marad ez. Azert Jopet tanacsat merlegelnem mert valtoztattam parszor a velemenyere adva, es nem kis sikert hozott mindenteren.
De ha neked ez jon be,... Rossznak nem rossz.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
A
Az a nagy helyzet.hogy mikor felraktam az első képet,már javába benne volt a aljzat :D
Kövek,már minimális mennyiségben maradtak csak,azt még beépítem majd.
A két nagy köre egy-egy adag MC lesz előre,amit szeretnék ha lefutna.
Majd mindkét oldalon HC-vel folytatom.
A kövek tövébe Eleocharis Pusilla lesz elszórtan,aszimetrikus módon.
A talajt MC-vel fogom beültetni.
Nagy emelés nem eszközöltem a Manado-n,remélem nem fog szétfolyni.
A biztonság kedvéért,a meredek részeken megtámasztom a maradék kövek egy részével.

View attachment 44950
A kovek mogotti resszel mi lesz? Stemek mennek oda?
 
Sziasztok!

Köszi a dicséretet,higgyétek el k.rva sok agyalás van mögötte :D
Jopet tanácsát megfogadom,alakítok még rajta apró kövekkel. Kösz a tippet (y)

Longika nem lesznek stemek, megtörné a méretarányát.
MC és Eleocharis Pusilla lesz.

Ami miatt még nagy dilemmában vagyok,hogy szeretnék bele egy kis pici,méretarányos erdőt apró vékony faágakból.
Pusztán egy elszáradt,öreg erdőt szeretnék belevinni.
Jopet,lehet hogy ezt kellene a fókuszpontba rakni?
 
Hát erre így nehéz mit mondani. Nem látok a fejedbe :)
Az biztos, hogy a fa alapú fácskák max az előtérbe mehetnének az arányok miatt. Leghátul, ahol már egész kicsik a kövek, ott egy-egy mohagombóc már egész erdőt szimbolizálhat :)
Apró fákra még egy kis inspiráció: https://akvakertesz.hu/threads/savanna.3909/page-6#post-209670

Egy tipp: Ha a nicknév elé kukacot írsz, akkor kapunk róla értesítést, hogy valahol betaggeltél. Így: @Davill (elvileg most te is kapsz)
 
Az a nagy helyzet.hogy mikor felraktam az első képet,már javába benne volt a aljzat :D
Kövek,már minimális mennyiségben maradtak csak,azt még beépítem majd.
A két nagy köre egy-egy adag MC lesz előre,amit szeretnék ha lefutna.
Majd mindkét oldalon HC-vel folytatom.
A kövek tövébe Eleocharis Pusilla lesz elszórtan,aszimetrikus módon.
A talajt MC-vel fogom beültetni.
Nagy emelés nem eszközöltem a Manado-n,remélem nem fog szétfolyni.
A biztonság kedvéért,a meredek részeken megtámasztom a maradék kövek egy részével.

View attachment 44950
Király! Várom a továbbiakat :)
 
DSC_1742-4140x3105.JPG Sziasztok.
Bekerült a talaj, kiegészült a scape apróbb kövekkel. Sajnos a Manado elkezdett elmászni, de remélem sikerült megoldani a problémát.Hamarosan bekerülnek a növényeket.
Szerintetek érdemes 3-5 napot fólia alatt párásan tartani őket,majd utána feltölteni?
Attól félek, hogy a Manado nem tartja meg őket.
 
View attachment 45093 Sziasztok.
Bekerült a talaj, kiegészült a scape apróbb kövekkel. Sajnos a Manado elkezdett elmászni, de remélem sikerült megoldani a problémát.Hamarosan bekerülnek a növényeket.
Szerintetek érdemes 3-5 napot fólia alatt párásan tartani őket,majd utána feltölteni?
Attól félek, hogy a Manado nem tartja meg őket.

A manado elég problémás ilyen szempontból. Én kisméretű kerámiagyűrűvel szoktam cselezni. Azzal szépen el lehet ültetni. Aztán, ha megerősödik a gyökere kiveszed, vagy nem.
 
Kerámia gyűrűbe dugod bele a növényeket?
Igen. A blyxát pl csak így ültetem már. Nagyon meguntam, hogy minden nap jött a visszaültetés :) Ha nagyon pici a növény és gyakorlatilag nincs gyökere, akkor bajos lehet. A legkisebb gyűrűrvel érdemes próbálkozni. Nekem Eheim classichoz volt. Szűrőanyagnak nem az igazi, de ültetni nagyon király.
 
25397935_1694424707282928_163472190_o.jpg

Sziasztok!

Azt hiszem,hamarosan,a végére ér az építkezés,és valami új veszi kezdetét.
2 hónap agyalás,infógyűjtés,képnézegetés,és a sok tennivaló.
A lámpa elkészítése is sok időt emésztett fel.
Kővásárlások,darabolás,legózás,csiszolás,majd megint legózás-csiszolás .
Háttércsere,akvárium takarítás,vízkőtelenítés.
Szűrőtakarítás,szűrőanyag beszerzés.
Scape építés,ragasztás,aljzat,táptalaj,talaj kialakítás.
Ismét legó a kövekkel,majd ez a kép fogad amikor a nappaliba a kanapéról magam elé nézek.

Megérte :)
 

Attachments

  • 25383395_1694424527282946_2055981704_o.jpg
    25383395_1694424527282946_2055981704_o.jpg
    169.2 KB · Megtekintések: 1
  • 25397873_1694424290616303_1699626718_o.jpg
    25397873_1694424290616303_1699626718_o.jpg
    149.7 KB · Megtekintések: 1
  • 25400875_1694424700616262_25803777_o.jpg
    25400875_1694424700616262_25803777_o.jpg
    168.2 KB · Megtekintések: 1
  • 25445062_1694424663949599_1599867582_o.jpg
    25445062_1694424663949599_1599867582_o.jpg
    100.2 KB · Megtekintések: 1
Back
Oldal tetejére