• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY rozsdamentes külső szűrő

Kedves Szakik! Nagyon benne van a bogár a fülbe... egy-két bizonytalan pont:
A kazános cirkoszivattyúkat vissza lehet nyomóágon fojtani? (2300l/h a legkisebb, azt hiszem 3 fokozaton állítható, valószínűleg a legnagyobb a 2300 l) 200 l-ben is szép cunamit tudna rendezni enélkül...
A másik - esztétikumon gondolkodván - Működhet-e, hogy a szivattyú a szívóágon van, és "áttolja" a vizet a szűrőn vagy valamiért nem lenne jó? (nem vagyok nagy műszakis... :geek:
 
Kedves Szakik! Nagyon benne van a bogár a fülbe... egy-két bizonytalan pont:
A kazános cirkoszivattyúkat vissza lehet nyomóágon fojtani? (2300l/h a legkisebb, azt hiszem 3 fokozaton állítható, valószínűleg a legnagyobb a 2300 l) 200 l-ben is szép cunamit tudna rendezni enélkül...
A másik - esztétikumon gondolkodván - Működhet-e, hogy a szivattyú a szívóágon van, és "áttolja" a vizet a szűrőn vagy valamiért nem lenne jó? (nem vagyok nagy műszakis... :geek:
Nem jó ha a szívó ágon van, mert akkor a mechanikai szennyeződések rosszat tesznek áthaladva a szivattyún. A rotorhoz már csak tiszta víz menjen magyarul.
 
Én rendelnék eskü ilyet, ha szépen működő képes!

Szóval amint ígértem, ma kicsit okosabb vagyok... Van egy cég Szegeden, akik azt mondták 10-15 e körül legyártják a tartályt + fedőt (én 40-50 cm magasságot és 20 cm átmérőt mondtam nekik). Ha lesz idő elkészítem a terveket és szaladok is hozzájuk... Amint vannak képeim teszem fel ide!
 
Szóval amint ígértem, ma kicsit okosabb vagyok... Van egy cég Szegeden, akik azt mondták 10-15 e körül legyártják a tartályt + fedőt (én 40-50 cm magasságot és 20 cm átmérőt mondtam nekik). Ha lesz idő elkészítem a terveket és szaladok is hozzájuk... Amint vannak képeim teszem fel ide!
Hát ez gyors volt! :D Csináld csak, én nagyon várom már!
 
Ezeken gondolkodom, ha van fűtés szerelő kolléga, szívesem venném a tanácsokat!
IBO OHI 25-60/180 mm fűtési keringető szivattyú
Toyoo TRS 25/6 fűtési keringető szivattyú
Persze az áruk miatt elsősorban, de némi plusz még akár bele is fér...
 
Utoljára módosított moderátor által:
Ezeken gondolkodom, ha van fűtés szerelő kolléga, szívesem venném a tanácsokat!
IBO OHI 25-60/180 mm fűtési keringető szivattyú
Toyoo TRS 25/6 fűtési keringető szivattyú
Persze az áruk miatt elsősorban, de némi plusz még akár bele is fér...

Nem számít az áramfogyasztás?
 
Nem számít az áramfogyasztás?

DE. De amiket néztem, túl sok különbség nem volt.. Az "A" kategóriások pedig 30e forinttal drágábbak, hasonló teljesítmény mellett, szóval szerintem csak sok idő alatt hozná vissza az árát, addigra pedig lehet, hogy tönkre is megy a nem teljesen tiszta víz/alga stb. miatt...
 
Gyanítom, hogy "A" kategóriásak, mint a Grundfos Alpha2 is, nem alkalmasak DIY szűrőhöz. Leírása alapján inverteres vezérlésű, és folyamatosan alkalmazkodik az igényekhez, ami nekem az jelenti, hogy a víz hőfokának függvényében állandóan variál a motor sebességével. Lehet, hogy ki lehet belőle írni, de akkor mi értelme a plusz befektetésnek, hiszen fogyasztásban akkor ugyanott leszel mint egy sima.
Szerintem amúgy bármelyik fűtéskeringető jó lehet, nekem valami noname van a fűtésemen, 1-es fokozatban szinte zajtalanul dolgozik,(csendesebb mint a 2080) egy a lényeg, nem szabad szárazon hagyni mert akkor megszorulhat. Fűtésátalakításnál fél évig le volt engedve a víz, utána alig akart elindulni, és pár hétig eléggé zajosan is járt. Tavaly nem volt megbontva a rendszer, nyáron is fel volt töltve a kazán, nem is volt gond mikor be kellett gyújtani. De ez nem csak noname-ra jellemző. Van használt grundfos szivattyúm is, nyáron azzal szűrtem a medencét ;), az is szét kellett bontani, megtakarítani a rozsdától mert csak búgott. Utána kenter beverte a szűrőt amit hozzá adtak, medence közepéig látszott a vízmozgás .
https://img1.indafoto.hu/1/1/141691...94173_7fd6cf1302ed473927bd3edbf3cf7140_xl.jpg
Ha valaki használtat vesz, számíthat rá, hogy nem fog elindulni, hiába mondja az eladó, hogy működött.
A nem fűtésre, hanem hálózati meleg vízre gyártottak rozsdamentes anyagból vannak, sajna meg is kérik az árát.Grundfos UP 15-14 B PM, 25 ezer forinttól kapható, vízforgatást sajna nem írnak, csak hogy maxon 25 wattot fogyaszt, gyanítom akkor nem nagy teljesítményű. Gázkazánomban 80 wattos volt.
 
Utoljára módosított:
Bocs a félig off-ért, de azt a pántot amit itt, meg más diy szűrős topicba is "békapántnak" hívnak azt pontosan hogy hívják? Mert nekem a békapántra a google a legtöbb találatot ilyen asztalos kivető pántra adja. Köszi!
 
DE. De amiket néztem, túl sok különbség nem volt.. Az "A" kategóriások pedig 30e forinttal drágábbak, hasonló teljesítmény mellett, szóval szerintem csak sok idő alatt hozná vissza az árát, addigra pedig lehet, hogy tönkre is megy a nem teljesen tiszta víz/alga stb. miatt...

Rengeteg más megoldás van a szivattyúkra. Én nagyon nem ajánlanám a keringetôket.
 
Grundfos UP 15-14 B PM : 0,5m3/h-t írnak rá, illetve egy hivatalos kiadványon is ez van. (google dobta)
"Rengeteg más megoldás van a szivattyúkra" Tény, hogy ilyen összegekért már Eheim-et lehet kapni. Engem például olcsó megoldások érdekelnének, mert most akarok külső szűrőt építeni.
 
Back
Oldal tetejére