• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY rozsdamentes külső szűrő

Masszív szerkezetnek néz ki!! Gratula! Munka és anyagköltség kb. mennyi volt?
Nekem ilyen rozsdamentes cső van félbevágva armatúrának, aztán pedig itthon szálcsiszoltam. Szép anyag.
 
Masszív szerkezetnek néz ki!! Gratula! Munka és anyagköltség kb. mennyi volt?
Nekem ilyen rozsdamentes cső van félbevágva armatúrának, aztán pedig itthon szálcsiszoltam. Szép anyag.

A szivattyú az 15.900.-huf.
A szivattyú ház anyagostul munkadíjastul 35.000.-huf nem kevés de úgy gondolom hogy egy rozsdamentes bödönért aminek az anyag vastagsága 2mm-es az alja és a teteje 3mm anyagból van és belefér 24 liter szűrőanyag megéri;)
 
Hát ekkora szűrőközeg átszíváshoz kell teljesítmény úgy gondolom.;) Egyébként mennyire hangosak ezek? Remélem nem nagyon kell kibélelni az aki alját a hang miatt.o_O Igen igazad van köszi a javítást. 46 watt óránként.
 
Hát ekkora szűrőközeg átszíváshoz kell teljesítmény úgy gondolom.;) Egyébként mennyire hangosak ezek? Remélem nem nagyon kell kibélelni az aki alját a hang miatt.o_O Igen igazad van köszi a javítást. 46 watt óránként.

Kazánomon ami van 1-esben megy, de nem hallani a hangját, szóval halkabb mint egy 2080-as eheim :) , persze kérdés, hogy maga a ház vagy a szekrény, szekrényhez érő csövek mennyit dobnak a hangján

Ekkora teljesítménynél lehet érdemes lesz ketté osztani a nyomó ágat is, de puding próbája az evés, amúgy mekkora akira megy majd?
 
De fogja tekerni a vizet rendesen!
55l/minx60=3300l/h
Annyit azért nem mert azok az adatok szerintem üres járásba vannak meg adva, de viszont ugye az emelési magassága meg 6 méter 1 colon ... szóval lehet hogy menni fog annyival de hát ez a cél hogy jó legyen a szűrésem.:D
 
Szerintem próbáld ki a szivattyút hogy mit mutat! Ha kevésnek találod, akkor ezt bár mikor tudod cserélni, bővíteni nagyobbra! Ezt meg simán el tudod adni! Elvileg hangja nincs, legalább is nálunk a hálózatban nem hallom. Meg kell fognom a csövet a szivattyú mellett, és akkor érzem hogy megy! Más kérdés hogy a bödön mennyit fog ezen változtatni, esetleg rezonálni!
Kíváncsi vagyok hogy mi kerül bele! És persze hogy fog működni!
Addig is gratula!
 
Helló, milyen anyagból van a tömítés, hol lehet ilyet beszerezni?
Szia.
A tömítés az apámtól került ki , ami egyébként 0.5 cm vastag gumi volt egy nagy tábla neki és abból lett kivágva akkora ami a fotón is látszódik. Úgy gondolom hogy élelmiszeriparban használnak ilyet de szerintem be lehet szerezni barkácsboltokból is ilyen vastagságú gumit.
 
Ha valami cuccot kerestek, jelen esetben tömítés, ne feltétle a multik jussanak eszetekbe!
Oké hogy ott van minden, de ami speckó cucc, és minőségi, és tartós, azt ne ott keressétek!
Ezeket mind szaküzletben kell keresni! Az a nehebb kérdés hogy mit hol keress, hol lehet fellelni!
 
Szerintem próbáld ki a szivattyút hogy mit mutat! Ha kevésnek találod, akkor ezt bár mikor tudod cserélni, bővíteni nagyobbra! Ezt meg simán el tudod adni! Elvileg hangja nincs, legalább is nálunk a hálózatban nem hallom. Meg kell fognom a csövet a szivattyú mellett, és akkor érzem hogy megy! Más kérdés hogy a bödön mennyit fog ezen változtatni, esetleg rezonálni!
Kíváncsi vagyok hogy mi kerül bele! És persze hogy fog működni!
Addig is gratula!
Köszönöm a gratulációt.(y)
A bödön aljára is ragasztok olyan gumit mint amiből a tömítés van hogy csökkentsem a rezonációt. A szűrő aljába az ülepítő részbe bio-ballokat rakok olyan 6 cm vastagon. Azután az a kilyukasztott műanyag kerül bele. Ezután 5 cm vastag TM-30 szivacs azután pedig a fő szűrőanyagom a MATRIX TROP lesz azt majd még ki kell számolni hogy mennyi is pontosan. Annak a tetejére még egy TM-45 szivacs 3 cm-es és a legtetején is lesz egy olyan kilyukasztott műanyag 3 cm távtartóval hogy a szűrőanyag közvetlen ne érintkezzen a szivattyú szívó csonkjával .
 
Kazánomon ami van 1-esben megy, de nem hallani a hangját, szóval halkabb mint egy 2080-as eheim :) , persze kérdés, hogy maga a ház vagy a szekrény, szekrényhez érő csövek mennyit dobnak a hangján

Ekkora teljesítménynél lehet érdemes lesz ketté osztani a nyomó ágat is, de puding próbája az evés, amúgy mekkora akira megy majd?
Most egyenlőre egy 200 literesre. De gondoltam a jövőre is ... mert ugye mindig kell egy NAGYOBB:wacky:
 
Ez mekkorát tudna elvinni?
Oké hogy a szivattyút a "végtelenségig" bővítheted, de a bödön adott!
 
Ez mekkorát tudna elvinni?
Oké hogy a szivattyút a "végtelenségig" bővítheted, de a bödön adott!
Gőzöm sincsen hogy mekkorát visz el, de ha meg lesznek a szűrőanyagok, akkor csinálok egy tesztet hogy mennyi vizet nyom óránként és abból már majd lehet következtetni hogy mekkora akit bír a bödön;).
 
Back
Oldal tetejére