• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY Növényrögzítés. Növények egy helyben tartása laza állagú talajban.

D.Krisz

Kertész szaki
Megosztanám veletek aprócska kis ötletemet.

Bizonyára sokan találkoztatok már azzal a problémával hogy amikor valaki új akvát indít, vagy csak nyírásból adódóan tovább szeretné ültetni a növényt nem marad meg a helyén laza talajban míg meg nem gyökeresedik.
Ez egyébként már nem új ötlet, én csak egy picit tovább fejlesztettem.
Nálam az akiban kvarchomok van, plusz harcsák..... A harcsák köztudottan szeretnek turkálni a talajban. Mindig amikor elültettem egy szál kis növénykét másnapra mindig a felszínen úszva találtam. Borzalmas mindig abban reménykedni mikor fog már meggyökeresedni végre hogy a helyén maradjon.
Az ötlet akkor jött amikor a GA-ból kaptam egy növényt (Egeria Densa) Egy kerámia gyűrűbe volt bele növesztve több szál műanyag cserép helyett. Csak bedobtam az akiba és le süllyedt valahova hátra... másnapra, harmadnapra, meg még most is ott van, persze egy kicsit belenyomtam a talajba hogy fixen ott gyökeresedjen be.
Ez volt a kiinduló ötlet. Kerámia gyűrű.
Köszönöm GA!!!!

Indulhatott a kutatás, Google-zás..... Gondoltam a kerámia gyűrűs szűrőanyagra, de az kicsi is meg könnyű is, több darabot kell egymáshoz kötözni hogy jó legyen.
Rá is találtam egy cégre aki ilyen termékeket gyárt porcelánból, kerámiából.
Na de nem írkálok inkább képelek:

Ebben a gyűrűben több fajta növény van belefűzve, ültetve egyszerre a lenti képen látható kis plusz lyukacsos gyűrű segítségével.
22439251103_cde5f969d2_h.jpg

Ez az első kísérleti "ültetés" Nem tudom hogyan fognak meggyökeresedni a növények, ezért nem is nyomtam bele a talajba hogy lássam is mi történik, és hogy fognak nőni így hogy benne vannak egy elég szilárd közegben.

23034397796_de8e045c6c_h.jpg

Elgondolásom szerint ez jó megoldás lehet nagyobb növény esetén kevés gyökérzettel.
Esetleg több száras növény egyidejű ültetésekor. Persze nem kell mindegyik lyukacskát feltölteni.


Bízom benne hogy sokaknak segítek ezzel a kis ötlettel.
Köszi hogy benéztél!! :)
 
Megosztanám veletek aprócska kis ötletemet.

Bizonyára sokan találkoztatok már azzal a problémával hogy amikor valaki új akvát indít, vagy csak nyírásból adódóan tovább szeretné ültetni a növényt nem marad meg a helyén laza talajban míg meg nem gyökeresedik.
Ez egyébként már nem új ötlet, én csak egy picit tovább fejlesztettem.
Nálam az akiban kvarchomok van, plusz harcsák..... A harcsák köztudottan szeretnek turkálni a talajban. Mindig amikor elültettem egy szál kis növénykét másnapra mindig a felszínen úszva találtam. Borzalmas mindig abban reménykedni mikor fog már meggyökeresedni végre hogy a helyén maradjon.
Az ötlet akkor jött amikor a GA-ból kaptam egy növényt (Egeria Densa) Egy kerámia gyűrűbe volt bele növesztve több szál műanyag cserép helyett. Csak bedobtam az akiba és le süllyedt valahova hátra... másnapra, harmadnapra, meg még most is ott van, persze egy kicsit belenyomtam a talajba hogy fixen ott gyökeresedjen be.
Ez volt a kiinduló ötlet. Kerámia gyűrű.
Köszönöm GA!!!!

Indulhatott a kutatás, Google-zás..... Gondoltam a kerámia gyűrűs szűrőanyagra, de az kicsi is meg könnyű is, több darabot kell egymáshoz kötözni hogy jó legyen.
Rá is találtam egy cégre aki ilyen termékeket gyárt porcelánból, kerámiából.
Na de nem írkálok inkább képelek:

Ebben a gyűrűben több fajta növény van belefűzve, ültetve egyszerre a lenti képen látható kis plusz lyukacsos gyűrű segítségével.
22439251103_cde5f969d2_h.jpg

Ez az első kísérleti "ültetés" Nem tudom hogyan fognak meggyökeresedni a növények, ezért nem is nyomtam bele a talajba hogy lássam is mi történik, és hogy fognak nőni így hogy benne vannak egy elég szilárd közegben.

23034397796_de8e045c6c_h.jpg

Elgondolásom szerint ez jó megoldás lehet nagyobb növény esetén kevés gyökérzettel.
Esetleg több száras növény egyidejű ültetésekor. Persze nem kell mindegyik lyukacskát feltölteni.


Bízom benne hogy sokaknak segítek ezzel a kis ötlettel.
Köszi hogy benéztél!! :)

Nagy 5let. Megosztod a lelőhelyet?
 
Nagyon jól használhatók a kis gyűrűcskék.
Szépen kigyökereznek a letépett szárak.
 
Sziasztok
Az után érdeklődöm h. ricciábol hogy tudnék csinálni gyepet ?
Mi az a rács amit biztonságosan tudok az alyjzatra rakni ?
 
Sziasztok
Az után érdeklődöm h. ricciábol hogy tudnék csinálni gyepet ?
Mi az a rács amit biztonságosan tudok az alyjzatra rakni ?

Saválló acélháló. ebayen is kapsz, meg ezzel foglalkozó cégek is vannak az országban.
 
Ami saválló az rozsdamentes is, de a rozsdamentes nem saválló. Bár nem vagyok fémipari szakember.
Forditva!
Ami rozsdamentes, az nem feltétlen saválló. A saválló viszont rozsdamentes.
pl. A kanál rozsdamentes, de a sav kikezdi.
Ko 33, WNR4301, AISI 304 minőség már rozsdamentes, de nem saválló. Ennek ellenére rozsdásodhar, évente 1 mikron rozsda megengedett a DIN szabvány szerint.
Ko 36, WNR4541, AISI 316 már a savat is tűri.
 
Forditva!
Ami rozsdamentes, az nem feltétlen saválló. A saválló viszont rozsdamentes.
pl. A kanál rozsdamentes, de a sav kikezdi.
Ko 33, WNR4301, AISI 304 minőség már rozsdamentes, de nem saválló. Ennek ellenére rozsdásodhar, évente 1 mikron rozsda megengedett a DIN szabvány szerint.
Ko 36, WNR4541, AISI 316 már a savat is tűri.
A kocsim kipufogója is saválló csőből készült, mégis szétrohadt 4 hónap alatt :( Akkor engem átvert a szerelő? Nade mindegy is, jobb választás lehet esetleg valamilyen műanyag masszív háló, például dryvit háló. Én régebben azt használtam jávai mohához, sikerrel.
 
Utoljára módosított:
Forditva!
Ami rozsdamentes, az nem feltétlen saválló. A saválló viszont rozsdamentes.
pl. A kanál rozsdamentes, de a sav kikezdi.
Ko 33, WNR4301, AISI 304 minőség már rozsdamentes, de nem saválló. Ennek ellenére rozsdásodhar, évente 1 mikron rozsda megengedett a DIN szabvány szerint.
Ko 36, WNR4541, AISI 316 már a savat is tűri.

szerintem pontosan ezt írtam... o_O
 
A kocsim kipufogója is saválló csőből készült, mégis szétrohadt 4 hónap alatt :( Akkor engem átvert a szerelő? Nade mindegy is, jobb választás lehet esetleg valamilyen műanyag masszív háló, például dryvit háló. Én régebben azt használtam jávai mohához, sikerrel.

nem süllyed le, le kell súlyozni, stb.
 
Back
Oldal tetejére