• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY nano lámpa

Ez csodás! Úgy látom jól fel lehetsz szerelve gèpekel :D
Hát természetesen a szellőző rácsának csak a programját alkottam én. Lézervágó nincsen a műhelyemben!:)
A többihez pedig tényleg csak kis barkácsgépek kellettek.
De köszönöm!
 
Hát természetesen a szellőző rácsának csak a programját alkottam én. Lézervágó nincsen a műhelyemben!:)
A többihez pedig tényleg csak kis barkácsgépek kellettek.
De köszönöm!

Sajnos tudom én ehez hasonló barkácsgépek tulajdonában sem vagyok :) Szép kivitelezés! Már egy ideje figyelem ,hogy miket csinálsz emelem a kalapom ! Neked köszönhetően kedvet kaptam ,hogy én is mindent megcsináljak magamnak :)
 
Sajnos tudom én ehez hasonló barkácsgépek tulajdonában sem vagyok :) Szép kivitelezés! Már egy ideje figyelem ,hogy miket csinálsz emelem a kalapom ! Neked köszönhetően kedvet kaptam ,hogy én is mindent megcsináljak magamnak :)

Érdekes kérdés ez a DIY dolog!Sokszor kisebb baráti vitákra is adott okot itt a fórumon.
Én úgy gondolom, hogy az embert 2 dolog vezérli mikor barkácsolásba kezd.
A szükség és az alkotói vágy. Természetesen maga az akvakertészet is az.
De! Ez esetben mivel nagy szerepe van az esztétikumnak, mert ugye arra törekszünk, hogy minél szebb legyen az a sarok, ahol az akvakertészetnek hódolunk, figyelembe kell vennünk képességeink határait, és adott esetben visszaszorítsuk alkotói kényszerünket.
Biztos hogy az erre specializálódott, jól felszerelt cégek termékei előnyösen támogatják hobbinkat, és ha akár anyagi meggondolásból vagy akár barkácsolási szenvedélyünktől indíttatva alkotunk, meg kell húzzuk a határt, hogy mi az amit oly módon meg tudunk csinálni magunk, hogy az esztétikai szempontból ne rontsa a látványt, vagy mikor döntsünk úgy hogy inkább lemondunk a "vacsoráról" :) és összegyűjtjük a pénzt a boltira.
Hát evvel semmi újat nem mondtam, csak arra akartam utalni, hogy ki-ki maga döntse el, hogy hol húzza meg azt a határvonalat, mielőtt barkácsolásba kezd!:)
 
Érdekes kérdés ez a DIY dolog!Sokszor kisebb baráti vitákra is adott okot itt a fórumon.
Én úgy gondolom, hogy az embert 2 dolog vezérli mikor barkácsolásba kezd.
A szükség és az alkotói vágy. Természetesen maga az akvakertészet is az.
De! Ez esetben mivel nagy szerepe van az esztétikumnak, mert ugye arra törekszünk, hogy minél szebb legyen az a sarok, ahol az akvakertészetnek hódolunk, figyelembe kell vennünk képességeink határait, és adott esetben visszaszorítsuk alkotói kényszerünket.
Biztos hogy az erre specializálódott, jól felszerelt cégek termékei előnyösen támogatják hobbinkat, és ha akár anyagi meggondolásból vagy akár barkácsolási szenvedélyünktől indíttatva alkotunk, meg kell húzzuk a határt, hogy mi az amit oly módon meg tudunk csinálni magunk, hogy az esztétikai szempontból ne rontsa a látványt, vagy mikor döntsünk úgy hogy inkább lemondunk a "vacsoráról" :) és összegyűjtjük a pénzt a boltira.
Hát evvel semmi újat nem mondtam, csak arra akartam utalni, hogy ki-ki maga döntse el, hogy hol húzza meg azt a határvonalat, mielőtt barkácsolásba kezd!:)


Igen ez egy remek összefoglaló volt és egyet értek veled ! Van amit már én sem válalok be ,de általában a szükség játszik nálam is szerepet ez igaz más részt ahogy montad az alkotói vágy . Szeretem ha valamit csinálok és szép ,működik akkor még büszkéb leszek :) Az az igazság ha több pénzem lenne nem lennék biztos benne ,hogy gyári termékeket vásárolnék. A DIY is egy hobbi :) és csak színesebb személyiségek leszünk ha ezt is műveljük :)
 
Ez a barkácsolás téma azért nem mindig egyszerű. Én például úgy kezdtem, hogy próbáltam mindenből a közepes minőséget venni, mert azzal azért kevesebb a szívás, mint a gagyival. Na meg közben barkácsoltam is. Minden esetre kikötöttem magamnak, hogy ADA-t meg hasonló kategóriájú terméket soha, mert azért az már a rablás kategória.
Aztán közben megnőtt a minőségi igényem rendesen és be kellett, hogy lássam az én szerszámaimmal nem lehet azt a minőséget hozni mint a nagy gyártók. Pedig van szerszámom dögivel.
Végül megadtam magam. Most itt figyel az ATI lámpa, na meg a sok ADA apróság:rolleyes:

A lámpádhoz még egyszer gratulálok, nagyon szép munka!
Illetve kíváncsi lennék - ha publikus - hogy mennyibe fájt végül?
 
Igen pont erre utaltam, hogy a kertészettel kapcsolatos igényességünkkel párhuzamosan az azt támogató technikával szemben is nő az elvárásunk és hát azt vagy meg tudjuk otthon csinálni vagy nem.Én megpróbáltam a lehető legolcsóbban a lehető legjobbat kihozni.
Most én tisztába voltam vele, hogy vagy barkácsolok vagy nem kertészkedek.
Na jó, látom ezt a kérdést már nem úszom meg.
Az előtétet, a kompakt csövet, foglalatot és kis kapcsolót vettem meg, ha jól emlékszem kb. 5000 Ft volt.Ennyit költöttem rá.
A doboz hulladékból (maradék) készült. 80×40 zárt szelvény kerítésoszlop maradék:)
A két 6mm-es cső régi mennyezeti spot világítás része.
Az ernyő 1 mm alulemez sufniból.
A két szellőző lemez egy kis pálesz és kollegialitás terméke.
Tehát 5000 Ft-ba került nekem.
 
Igen pont erre utaltam, hogy a kertészettel kapcsolatos igényességünkkel párhuzamosan az azt támogató technikával szemben is nő az elvárásunk és hát azt vagy meg tudjuk otthon csinálni vagy nem.Én megpróbáltam a lehető legolcsóbban a lehető legjobbat kihozni.
Most én tisztába voltam vele, hogy vagy barkácsolok vagy nem kertészkedek.
Na jó, látom ezt a kérdést már nem úszom meg.
Az előtétet, a kompakt csövet, foglalatot és kis kapcsolót vettem meg, ha jól emlékszem kb. 5000 Ft volt.Ennyit költöttem rá.
A doboz hulladékból (maradék) készült. 80×40 zárt szelvény kerítésoszlop maradék:)
A két 6mm-es cső régi mennyezeti spot világítás része.
Az ernyő 1 mm alulemez sufniból.
A két szellőző lemez egy kis pálesz és kollegialitás terméke.
Tehát 5000 Ft-ba került nekem.

A szűrő árát is megmondanád a saját topicjában légyszi :)
 
Hali!

Nem biztos, hogy jó helyen teszem fel a kérdést, de jobb ötletem nem volt.
Ma össze dobtunk egy lámpát. Két 15w-os fénycsövet tettem egy műanyag aquael tetőbe. Előtte lealufóliáztam, elég jó fénye van.
A kérdésem az lenne, hogy alap esetben mennyire melegszik fel egy előtét. Az egyik lámpához egy 36w-os előtét tartozik, a másikhoz egy 18w-os. Azért van így mert először megpróbáltuk egy előtétről üzemeltetni a 2 csövet, de nem jött össze. Vagy az egyik vagy a másik világított, így vettem egy 18as előtétet mert másik nem volt. A 18 brutálisan forró, megfogni nem lehet olyan szinten, a 36wos se gyenge, de az még tűrhető.
Faterom már attól fél, hogy egyszer le fog égni a lakás...:banghead:
Van valakinek valami ötlete, hogy lehetne megelőzni a totális leégést? :wideyed::)
 
Szia!

Hali!

Nem biztos, hogy jó helyen teszem fel a kérdést, de jobb ötletem nem volt.
Ma össze dobtunk egy lámpát. Két 15w-os fénycsövet tettem egy műanyag aquael tetőbe. Előtte lealufóliáztam, elég jó fénye van.
A kérdésem az lenne, hogy alap esetben mennyire melegszik fel egy előtét. Az egyik lámpához egy 36w-os előtét tartozik, a másikhoz egy 18w-os. Azért van így mert először megpróbáltuk egy előtétről üzemeltetni a 2 csövet, de nem jött össze. Vagy az egyik vagy a másik világított, így vettem egy 18as előtétet mert másik nem volt. A 18 brutálisan forró, megfogni nem lehet olyan szinten, a 36wos se gyenge, de az még tűrhető.
Faterom már attól fél, hogy egyszer le fog égni a lakás...:banghead:
Van valakinek valami ötlete, hogy lehetne megelőzni a totális leégést? :wideyed::)

Talán már neked is eszedbe jutott: a Watt számhoz megfelelő előtét kellene (nálam 2x36W-os Pc megy a 2x36-39W-os előtétről és simán kézben is tudnám tartani, inkább langyos)!

A.ttila
 
Sziasztok! Én is készítettem egy lámpát egy kis 15l-es nano akihoz! Én hi tech-et szerettem volna belőle,de sehol nem kapok utalást,hogy mennyi lumen kellene nekem ebbe az akváriumba! A mostani világításom egy 4w-os 320 lumenes smd ledes spot lámpa! Az akváriumba Hemianthus-t ültettem, ez a legigényesebb növény benne! Elégséges ez a világítás? Lehet e ebből hi tech ?
 
Sziasztok! Én is készítettem egy lámpát egy kis 15l-es nano akihoz! Én hi tech-et szerettem volna belőle,de sehol nem kapok utalást,hogy mennyi lumen kellene nekem ebbe az akváriumba! A mostani világításom egy 4w-os 320 lumenes smd ledes spot lámpa! Az akváriumba Hemianthus-t ültettem, ez a legigényesebb növény benne! Elégséges ez a világítás? Lehet e ebből hi tech ?

Aluprofil és rá 4-6*25 centi 7020 :eek: Aztán majd szépen fokozatosan veszed le a fényerőt ha túl sok lenne...:ROFLMAO:

Én kettő fajta 7020al találkoztam
az egyik 60led/m a másik 72led/m
 
Utoljára módosított:
Aluprofil és rá 4-6*25 centi 7020 :eek: Aztán majd szépen fokozatosan veszed le a fényerőt ha túl sok lenne...:ROFLMAO:

Én kettő fajta 7020al találkoztam
az egyik 60led/m a másik 72led/m

Ez a 7020 pontosan mit jelent? A szalag led típusát, vagy szín spektrumát? A szalag led-ből nem égnek ki könnyen a ledek?
 
Sziasztok! Ha esetleg valaki kedvet kapott volna egy hasonló 24W kompakt fénycsöves NANO lámpa elkészítéséhez (úgy mint én), tudok rajzokat küldeni, amik talán segítséget nyújtanak az összeállításában!
Remélem nem sértek szerzői jogokat és @patzu sem nézi rossz szemmel a "koppintást"! :) A file-ok között van egy forgatható pdf modell is!
Üdv.: gregaqua
Nano lámpa modell
 
Nem szeretnék ilyet építeni, de minden ilyen projektre kíváncsi vagyok. Köszi, hogy megosztottad, szuperek a tervek. A méretezést azért hiányolom :)

forgatható pdf modell
Na ilyenről még nem is hallottam - eddig. Nekem nem is jelenik meg (XChange Viewer-t használok). Mi kell hozzá? Adobe? Vagy működik mással is?
 
Nem szeretnék ilyet építeni, de minden ilyen projektre kíváncsi vagyok. Köszi, hogy megosztottad, szuperek a tervek. A méretezést azért hiányolom :)


Na ilyenről még nem is hallottam - eddig. Nekem nem is jelenik meg (XChange Viewer-t használok). Mi kell hozzá? Adobe? Vagy működik mással is?
Le kell tölteni a saját gépedre, onnan megnyitni, Acr.readerrel tuti műxik!
Alul a gombokat kell nyomkodni és megjelennek a nézetek! Ha van rá igény, tudok részletrajzokat küldeni priviben, term. beméretezve! ;-)
 
Back
Oldal tetejére