• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY LED világitás - ahogy én készitem

szia,

igen, működik sajnos az eredeti ventilátoros verzió van.
nem találok megfelelő hűtőbordát, ezért rendelek még 1 m LED csikot, és a dimmerrel lejjebb veszem a fényerősséget, szerintem jó lesz úgy, nem fog kelleni ventilátor.
Szélesebb aluminium profilt szereztem már, arra fog felmenni a cucc.
Szerintem két hét minimum kell a megvalósitáshoz, eléggé összejöttek a projektek a munkahelyemen.
Ha lesz előrelépés, mindenképpen teszek fel képeket

Szia!

Sajnos kicsit régi ez a thread, de most találtam meg. A tiédhez hasonló lámpát szeretnék készíteni. Esetleg tudnál képeket feltölteni a lámpádról? Ha a készítés folyamatáról is lenne pár képed, mint az első verzió esetén, annak is örülnék. De ehhez már lehet, hogy túl régi ez a téma. :)

Előre is köszönöm!
 
Sziasztok,
Én is bele vetettem magam egy diy led pirító készítésébe! Tanulva sokak hibájából, helyből túlméretezett hűtéssel indulok, max langyos lesz. Talaltam extrudalt alu profilt a neten, 1000x150x30mm méretben. Én ebből le fogok vágni egy 60cm hosszú darabot. Ez egyben fogja adni a lampa testét, hűtését is. Mivel 15cm széles igy reményeim szerint be tudom vele világítani a 30 széles akvát. Lába majd vagy policarbonatból keszülnek vagy eloxalt alu lesz. Na itt jön a bonyodalom! Vagy 3w power ledekből készülne (7000k 5500-6000 lumen ami 50watt alatt van + 3w power led 640-680nm piros pár darab) természetesen áramgenerátoros meghajtással, kétkomponensű hővezető ragasztóval. Vagy 8520 ledszalag 3240lm/m (ebből mivel 3 ledenként darabolható szinten a 60cm re kijönne 3 sorban 1,7 méter lumenben durvan ugynaz. Termeszetesen ez is kapna egy sor piros ledet. Dimmelve lenne és hagynék a borda alján helyet egy plusz sornak ha esetleg akarnék még bele valamit.
Problémám hogy sehol sem talalálok normális piros smd ledcsíkot.
Bárkinek bármi kritikája ötlete van ne tartsa magában!
7DABF0B7-7D5E-4BBD-BE88-62E43C6EE504.jpeg
 

Attachments

  • 1F6D9C3A-B4A2-4F09-89C5-23A3B205C019.jpeg
    1F6D9C3A-B4A2-4F09-89C5-23A3B205C019.jpeg
    266.1 KB · Megtekintések: 48
  • 1180D3BC-67D9-4FEE-ABD8-1012EF2BFA1F.jpeg
    1180D3BC-67D9-4FEE-ABD8-1012EF2BFA1F.jpeg
    892.6 KB · Megtekintések: 52
  • CA897270-5F87-4A33-8E16-EB842344F845.jpeg
    CA897270-5F87-4A33-8E16-EB842344F845.jpeg
    69.2 KB · Megtekintések: 75
Szia!
Tetszik a hozzáállásod. (y)
Szerintem csak Kínából tudsz beszerezni nagy teljesítményű piros LED-et. (3-50W)
A kérdés az, hogy valóban kell? Nem lenne elég, ha meleg fehér csíkokat (is) szerelnél fel?
 
Szia!
Tetszik a hozzáállásod. (y)
Szerintem csak Kínából tudsz beszerezni nagy teljesítményű piros LED-et. (3-50W)
A kérdés az, hogy valóban kell? Nem lenne elég, ha meleg fehér csíkokat (is) szerelnél fel?

Szia, már elég sok magyar honlap is árul power ledet 1-5w között. Még 2év gari is van néhány helyen!!! Beszéltem pár emberrel aki csinál(t) led lámpát és kell bele a piros azt javasolják.
 
Szia, már elég sok magyar honlap is árul power ledet 1-5w között. Még 2év gari is van néhány helyen!!! Beszéltem pár emberrel aki csinál(t) led lámpát és kell bele a piros azt javasolják.
Sokat szerintem ne tegyél a lámpába! Korábbi megoldásomban, 243-as aki felett volt 2x 54watt T5-ös cső, mellette 20db 3wattos power LED, és ezek mellett csak 4db 3 wattos piros, aminek fénye látszott az akvárium mellett is mert azokon nem volt lencse mint a fehéreken.
Most ez 4x54watt T5 lett, de kiegészítésként RGB LED-et tettem mellé
 

Attachments

  • IMG_20170914_133408.jpg
    IMG_20170914_133408.jpg
    100.6 KB · Megtekintések: 75
Sokat szerintem ne tegyél a lámpába! Korábbi megoldásomban, 243-as aki felett volt 2x 54watt T5-ös cső, mellette 20db 3wattos power LED, és ezek mellett csak 4db 3 wattos piros, aminek fénye látszott az akvárium mellett is mert azokon nem volt lencse mint a fehéreken.
Most ez 4x54watt T5 lett, de kiegészítésként RGB LED-et tettem mellé

Sima hideg feher csikokkal nem lesznek meg a piros novenyek szinei sajnos. En is epp most keresem a megoldast erre. Nekem van piros csik is beteve de az sem segit sokat.
 
Sziasztok,

Hasonló téma volt már ebben a körben, de azt hiszem, olyan nem , ami lépésről lépésre bemutatná, "hogyan készül".

Az alapötlet :
Nagyon tetszenek a plexi - LED szalag megvilágitások ( elég borsos az áruk ) ezért megpróbálkozom késziteni egyet, kiderül majd, hogy a kisebb nagyobb siker közül melyik vonatkozik majd ide .

Dokumentálva lesz minden, a mechanikus alkatrészeket gyártom, illetve gyártatom, a műhelyrajzokat/modelleket fel tudom tölteni vagy elküldöm priviben, ha valakinek az érdeklődését felkelti a szett.

Amiből készül :

Váz : 10 mm vastag polikarbonát lap ( viztiszta )
LED szalag :12V 24W 8520 SMD dupla chip, szuper fényes, hideg fehér ( 3240 lumen ) 2 m
LED profil : 43 x 9,3 mm , széles kivitel (bronz vagy fekete, még nem tudom melyik lenne a szebb ) 2 x 600 mm hossz
Led tápegység: 12V 8,5A 100W fém ház
Dimmer : 8A , potis szabályzású ( PLC - be szeretném kötni később )

Hello!

Érdeklődnék, hogy a polikarbonát lapot hol rendelted meg és a led szalagot?
Nekem csak 72l akvárium van,de az utóbbi időben a legerősebb vízálló led szalagot 5050 chip is nemrég cseréltem egy állítólagos jobbra, de már fele olyan jól világít mint akkor.
Jelenleg 2835 chip led szalagot és 2m 5050es kéket tervezek venni, alu sín profilra gondoltam, de sehol sem látok olyan széleset aztán megláttam ezt, hogy mit csinálsz :)
Led szalagot gondolom átlátszóval takarod...
 
Hello!

Érdeklődnék, hogy a polikarbonát lapot hol rendelted meg és a led szalagot?
Nekem csak 72l akvárium van,de az utóbbi időben a legerősebb vízálló led szalagot 5050 chip is nemrég cseréltem egy állítólagos jobbra, de már fele olyan jól világít mint akkor.
Jelenleg 2835 chip led szalagot és 2m 5050es kéket tervezek venni, alu sín profilra gondoltam, de sehol sem látok olyan széleset aztán megláttam ezt, hogy mit csinálsz :)
Led szalagot gondolom átlátszóval takarod...
Keket felejtsd el, menjen bele piros es meleg feher.
 
Rendben akkor kék helyett piros, de meleg fehér milyen chipsettel?
Mert a nem vékony műanyag megoldásnál jobbat csak ilyet találtam
12V 24W 7030 SMD , szuper fényes meleg fehér
Melyikből vegyek többet és milyen profil jó ja és hol mert legtöbb helyen csak szimpla van..?

Vagy hagyjam és esetleg ledes fénycső?
 
Utoljára módosított:
Vagy hagyjam és esetleg ledes fénycső?
Láttál már akvárium világítást LED-es fénycsővel? Ha nem, az nem véletlen. ;)
Konkrét segítséget nem tudok adni, mert nekem nem ilyen van, de olvasgass utána itt a fórumon (több téma is foglalkozik vele), hogy ki, milyet használ? Komoly mérések is vannak itt, színhőmérsékletre, fényerőre.
Az IP védett LED csík elvetélt ötlet, mert nem tud hűlni a szilikon miatt, és gyorsan öregszik a chip, vagy egyszerűen elromlik, mert a zsugorodó szilikon letépi a szalagról a chip-et.
A napokban kerestem volna 230 Voltos, 20W/m körüli LED szalagot. Gyakorlatilag 4,8W/m-nél nagyobb teljesítményű nincs, vagy ha mégis van (mert távol-keletről miért ne lenne), akkor semennyi garanciát nem vállalnak rá. Ez is elgondolkodtató.
 
korábbi kép szemből :

ventilátorost nem tennék fel, mert egy fekete szinű PC hűtő van rajta középen ( 90x90 mm) úgy, hogy mindkét sint tudja hűteni. Mivel nem ilyet képzeltem el, ez ideiglenes megoldás ezért nem mutogatnám

Szép igényes munka, gratulálok! :) hogy halad a hűtés projekt? Most én is led túlmelegedéssel küzdök...
 
A topic inditoja 1 eve nem lepett be a forumra, nem fog valaszolni. :) Ha ranyomtok a postolo nevere latszik, hogy last login date, ezeket erdemes megnezni, mielott 3 eves bejegyzesekrol kerdezgettek.
 
A topic inditoja 1 eve nem lepett be a forumra, nem fog valaszolni. Ha ranyomtok a postolo nevere latszik, hogy last login date, ezeket erdemes megnezni, mielott 3 eves bejegyzesekrol kerdezgettek.

Köszi, az évet nem is figyeltem, csak azt hogy szeptemberben írt utoljára :D akkor erre a kérdésre buktam a választ :)
 
Back
Oldal tetejére