• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY-LED szalagos világítás

Igen! Értelemszerűen ezek a bemeneti ágon kapott vezérelt jelet adják tovább. Ahogy láttad is a videóban, a LED szalag végére ment ez az erősítő és itt 12 volttal megtáplálva, újabb adag LED-et tudsz működtetni az erősítő kapacitásán belül persze, utána persze megint jöhet egy újabb ilyen akár a végtelenségig.
 
Utoljára módosított:
Akkor ebből min 2db kell venni , mert 4 akvára kell.



Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Egy-egy tc420-ra max 8-10m szalag lenne kötve . Viszont tápot csak egyet szeretnék . Akkor ha 300w tápot rendelek , az elég lehet?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Bocsánat, hogy beleszólok, de nem értem a kérdésed...
@Kovács Zsolt kiszámolta neked, hogy valószínűleg 600W -nyi LED szalagod van, amihez minimum 800W -nyi tápegység szükséges. Hm... :panda:
(azért "valószínűleg", mert Zsolt 14,4W/m-el számolt, miközben nem adtad meg, hogy milyen LED szalagokat használsz)
 
Jogos és elnézést s szalag az 3528 smd és 3,6W/m


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Jogos és elnézést s szalag az 3528 smd és 3,6W/m


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Így azért kevesebb táp kell neki. :D A kérdés hogy a 4db akváriumot külön külön szeretnéd vezérelni, vagy 2-2 külön vagy egyben az egészet?
 
Jogos és elnézést s szalag az 3528 smd és 3,6W/m


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Ez esetben, te is el tudod végezni a szorzást: 3,6W x 40 (méter) = 144W. 144 x 1,3 = 187W. Tehát egy 200W-os tápegység elegendő.
Viszont így a jelerősítő nem feltétlen szükséges (bár én is használnám, ahogy @Viktor javasolta).
 
Igazából egyszerre megy az összes jelenleg is . Skkor biztos ami biztos , maradok a 300-as tápnál és ha bővül , is elbírja még .


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Igazából egyszerre megy az összes jelenleg is . Skkor biztos ami biztos , maradok a 300-as tápnál és ha bővül , is elbírja még .


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Talán azt tudod, hogy a kapcsolóüzemű tápok általában 200W-ig kényszerhűtés (ventilátor) nélkül készülnek.
240W-tól felfelé ventilátort használnak.
Csak a zaj miatt említettem meg...
 
Talán azt tudod, hogy a kapcsolóüzemű tápok általában 200W-ig kényszerhűtés (ventilátor) nélkül készülnek.
240W-tól felfelé ventilátort használnak.
Csak a zaj miatt említettem meg...

Igen néztem , de van egy már , az venti nélküli .
Nem akkora gond a zaj , külön helyiségben vannak . Itt azért zörög két nagyobb teljesítményű pumpa is .
A venti nélküli van csak a nappaliban .


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok.
Keresnék egy olyan segítőkész illetőt aki segítene nekem egy TC420-as led vezérlő optimális felprogramozásában.
Maga a programozás nem okoz nehézséget inkább azzal van problémám hogy melyik napszakban milyen színek és mekkora fényerő lenne optimális számomra.
 
Sziasztok.
Keresnék egy olyan segítőkész illetőt aki segítene nekem egy TC420-as led vezérlő optimális felprogramozásában.
Maga a programozás nem okoz nehézséget inkább azzal van problémám hogy melyik napszakban milyen színek és mekkora fényerő lenne optimális számomra.
Na ez engem is érdekelhet....Én is kíváncsi vagyok rá..:D
 
Sziasztok.
Keresnék egy olyan segítőkész illetőt aki segítene nekem egy TC420-as led vezérlő optimális felprogramozásában.
Maga a programozás nem okoz nehézséget inkább azzal van problémám hogy melyik napszakban milyen színek és mekkora fényerő lenne optimális számomra.
A természetben a hajnali órákban, amikor kezd világosodni, akkor hideg fehér a fény, aztán feljön a nap és vörösessé válik, majd ahogy egyre feljebb megy, egyre fehérebb lesz. Mindeközben folyamatosan emelkedik a fényerő is. Délben a legvilágosab, majd az egész lezajlik visszafelé.
Szóval lehet pl. ezt szimulálni.
Mivel így a világítási idő túl sok, ezért nálam, 7-11-ig hajnal van nagyon gyenge fénnyel, aztán 21-ig lezajlik az egész.
Sokat kisérleteztem vele és most jónak tűnik, bár nem vagyok benne biztos, hogy így a legjobb.
Mindenesetre a napfelkelte és a naplemente szimulálása nekem bejött.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
A fényerőt és a világítás idejét én úgy számolom, hogy 2 óra 50%-on = 1 óra 100%-kal.
Változó fényerő esetén pl. ha 2 óra alatt 0-ról 100%-ra emelkedik a fényerő, akkor az átlagosan 2 óra 50%-nak felel meg.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
A természetben a hajnali órákban, amikor kezd világosodni, akkor hideg fehér a fény, aztán feljön a nap és vörösessé válik, majd ahogy egyre feljebb megy, egyre fehérebb lesz. Mindeközben folyamatosan emelkedik a fényerő is. Délben a legvilágosab, majd az egész lezajlik visszafelé.
Szóval lehet pl. ezt szimulálni.
Mivel így a világítási idő túl sok, ezért nálam, 7-11-ig hajnal van nagyon gyenge fénnyel, aztán 21-ig lezajlik az egész.
Sokat kisérleteztem vele és most jónak tűnik, bár nem vagyok benne biztos, hogy így a legjobb.
Mindenesetre a napfelkelte és a naplemente szimulálása nekem bejött.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről

Szia.
És akkor te kék ledet nem is használsz?
 
Szia.
És akkor te kék ledet nem is használsz?
Nem. Nincs rá szükség, mert a fehér ledek fényében sok kék van.0a43a53acaefdba2ecc01a55f9a6b768.jpg
Ez egy fehér led színképe. Sajna ebből nem derül ki, hogy melyik színből mennyi van benne, de azért látszik, hogy elég kiegyenlített.
Vöröset érdemes mellé tenni mert szebbek lesznek alatta a piros, barna és hasonló melegszínű dolgok. A növények is igénylik a vöröset.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Nem. Nincs rá szükség, mert a fehér ledek fényében sok kék van.View attachment 46932
Ez egy fehér led színképe. Sajna ebből nem derül ki, hogy melyik színből mennyi van benne, de azért látszik, hogy elég kiegyenlített.
Vöröset érdemes mellé tenni mert szebbek lesznek alatta a piros, barna és hasonló melegszínű dolgok. A növények is igénylik a vöröset.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
Éjszakára teljes sötétet csinálsz?
Én arra gondoltam hogy hagyok benne egy nagyon kevés piros fényt éjszakára.
Mit gondolsz róla?
 
Én arra gondoltam hogy hagyok benne egy nagyon kevés piros fényt éjszakára.
Éjszakai fény inkább a kék, mint pl. ha megnézed a teli hold fényt, az inkább kékes, mint piros vagy vörös. És a kék ne legyen túl erős, úgy 5-10% közt max. Pluszban még adhatsz hozzá egy kis fehéret, úgy 2-3%ot. De ez mind, függ a Ledek típusától.
 
Éjszakai fény inkább a kék, mint pl. ha megnézed a teli hold fényt, az inkább kékes, mint piros vagy vörös. És a kék ne legyen túl erős, úgy 5-10% közt max. Pluszban még adhatsz hozzá egy kis fehéret, úgy 2-3%ot. De ez mind, függ a Ledek típusától.
5050-es RGB ledből terveztem bele 5m-t 60led/m
5050-es 6000k-s fehérből szintén 5m-t 120led/m
Az akvárium pedig 200x40x70-es

Tudom hogy az 5050-es fehéret nem igazán jól értékelitek, de ez van itthon.
 
5050-es RGB ledből terveztem bele 5m-t 60led/m
5050-es 6000k-s fehérből szintén 5m-t 120led/m
Az akvárium pedig 200x40x70-es

Tudom hogy az 5050-es fehéret nem igazán jól értékelitek, de ez van itthon.
Az RGB-vel semmilyen tapasztalatom nincsen, nem ismerem hogy viselkedik. Ki kell tapasztalni, mit hoz ki magából, és próbáld minél természetesebbé állítani a kinti hold fényhez. Ne legyen túl kék, túl fehér, vagy túl erős, ha már éjszakai fényt akarsz.
 
Back
Oldal tetejére