• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY-LED szalagos világítás

Ha jol szamolom ez 135 liter. akarsz 1,8m 5050 et, ez kb 1800 lumen, pluisz egy keves meg jon a kek es piros bol. Legyen kb. 2200 lumen. A lenti abran latod hogy neked mennyira lenne szukseged.

lumen-per-litre-uk_300x218.png
 
Köszönöm szépen a választ.
Az akvárium mérete 100x30x50 a vízmagasság 45 cm. halas kavárium
Tervezett led: 2x 90cm 8520 led 5500K, 60 led/m, 1x90 cm piros és 1x 90 cm kék 3528 led, 60 led/m, "U" alu profilba, hőelvezető pasztával (az alu lemez ekkora felülethez nagyon nehéznek találom...), 120w, 10A táppal hajtva. Dimmer minden színhez.
a kérdésem hogy ehhez az akvárium mérethez elég e a fény mennyiség-minőség, vagy több esetleg kevesebb szükséges?
Köszönöm
1. Nézd, ahogy longika is írta, nem mindegy, hogy low vagy high akváriumot akarsz?
2. Nem azt kellene nézni, hogy hány LED / méter, mert nem a darabszám világít, hanem a teljesítmény! Leírtam, hogy a W/m lehet egy értelmes támpont. Azt kellene nézni.
3. Támpont: én 120x44x60 (56cm vízmagasság) (280 liter víz) akváriumot világítottam 29W-os LED panellel. 1 hét alatt 1mm vastag alga lepett be mindent, de mindent! Most, hónapok óta, kb. 15-16W-al világítok, és havonta dobálom ki a növényeket, annyira nőnek. Algám szinte nincs, eltekintve egy minimális fonal algától.
Azt is figyelembe kell venni, hogy milyen fényigényű növényeket ültetsz. Ha dimmeled a világítást akkor bármikor tudod csökkenteni a fényerőt, ha kevés, veszel még egy-két csíkot. Nem kell annyira túlgondolni a dolgot. Ha a vezérlőd és a tápod bírja, bármit megtehetsz.
"az alu lemez ekkora felülethez nagyon nehéznek találom..." Ezzel nem tudok mit kezdeni. :pigeon:
 
1. Nézd, ahogy longika is írta, nem mindegy, hogy low vagy high akváriumot akarsz?
2. Nem azt kellene nézni, hogy hány LED / méter, mert nem a darabszám világít, hanem a teljesítmény! Leírtam, hogy a W/m lehet egy értelmes támpont. Azt kellene nézni.
3. Támpont: én 120x44x60 (56cm vízmagasság) (280 liter víz) akváriumot világítottam 29W-os LED panellel. 1 hét alatt 1mm vastag alga lepett be mindent, de mindent! Most, hónapok óta, kb. 15-16W-al világítok, és havonta dobálom ki a növényeket, annyira nőnek. Algám szinte nincs, eltekintve egy minimális fonal algától.
Azt is figyelembe kell venni, hogy milyen fényigényű növényeket ültetsz. Ha dimmeled a világítást akkor bármikor tudod csökkenteni a fényerőt, ha kevés, veszel még egy-két csíkot. Nem kell annyira túlgondolni a dolgot. Ha a vezérlőd és a tápod bírja, bármit megtehetsz.
"az alu lemez ekkora felülethez nagyon nehéznek találom..." Ezzel nem tudok mit kezdeni. :pigeon:
Kiszamoltam az alulemez tomeget, erre a meretre kb 1,2 kilo lenne. Szoval a nagyon neheztol eleg messze van:)
 
Kiszamoltam az alulemez tomeget, erre a meretre kb 1,2 kilo lenne. Szoval a nagyon neheztol eleg messze van:)
Köszönöm. Lehet megpróbálom. Még várom a bútort, amit készíttettem rá, a meglévő sínek máshová is felhasználhatóak ha a lemez jobban beválik...Úgy gondoltam az egész folyamatról készítek egy képes összeállítást, azért hogy kiszűrhessem segítségetekkel az esetleges hibákat. Egy belső szűrős (Fan 3) akvárium szebbé-jobbá tételét terveztem egy új tetővel (led világítással) és egy külső szűrő beüzemelésével.
 
Egy kerdes meg, valaki utanna jart mar hogy a kek es a voros led szalagok mennyire kellenek ezekbe a lampakba? Ugye a gyari ADA peldaul csak hidegfeheret tartalmaz. Nalam a kek es voros olyan szinten eltoljak a spektrumot hogy mar mar nem szep. Most gondolkodom hogy ezeket is lecserelem sima hideg feher szalagra. Szerintetek?

Jelentem tegnap kivettem a kek szalagot es betettem a helyere meg egy 5050es hideg feher darabot. Sokkal szebb lett a szine, a kek nagyon eltolja a spektrumot. Jobb lett igy. A dimmer es a tap is birja meg a teljesitmenyt:)
 
Sziasztok!

Épp egy nano (low-tech) akvárium indítása előtt állok, melyhez házilag barkácsoltam világítást. A led szalag 2835-ös, Vled 60led/méter, szilikonos, 15w 1300 lumen 12v, a táp hozzá pedig egy 12v 2A 24 watt. Az a problémám, hogy a táp furcsa sípoló hangot ad kb 15-20 másodperc után. Amikor pedig a Dimmerrel lejjebb veszem a fényerőt, a sípolás hangosodik :/ lehet hogy túl kevés neki az 1 méter led? mi lehet a baj?
 
Sziasztok!

Épp egy nano (low-tech) akvárium indítása előtt állok, melyhez házilag barkácsoltam világítást. A led szalag 2835-ös, Vled 60led/méter, szilikonos, 15w 1300 lumen 12v, a táp hozzá pedig egy 12v 2A 24 watt. Az a problémám, hogy a táp furcsa sípoló hangot ad kb 15-20 másodperc után. Amikor pedig a Dimmerrel lejjebb veszem a fényerőt, a sípolás hangosodik :/ lehet hogy túl kevés neki az 1 méter led? mi lehet a baj?
Szia!
A tápodban az induktivitás sípol, az elektronika szabályzása miatt. Korábbi levelekben kifejtettem már, hogy pontosan miért. Ettől nem megy tönkre, csak kellemetlen hallgatni. Ha tudod, vidd vissza. A sípolásra nyugodtan hivatkozhatsz, mint hibára. Még két dolog:
- bármilyen kapcsoló üzemű tápot veszel, az valamennyire sípolni fog. Jó esetben, csak akkor hallod, ha egészen közel hajolsz hozzá.
- lehetőleg ne ugyan ennek a típusnak / gyártónak egy másik példányát kérd cserébe, mert jó eséllyel, az ugyan így sípolni fog. Mondhatni, típushiba.
 
Szia!
A tápodban az induktivitás sípol, az elektronika szabályzása miatt. Korábbi levelekben kifejtettem már, hogy pontosan miért. Ettől nem megy tönkre, csak kellemetlen hallgatni. Ha tudod, vidd vissza. A sípolásra nyugodtan hivatkozhatsz, mint hibára. Még két dolog:
- bármilyen kapcsoló üzemű tápot veszel, az valamennyire sípolni fog. Jó esetben, csak akkor hallod, ha egészen közel hajolsz hozzá.
- lehetőleg ne ugyan ennek a típusnak / gyártónak egy másik példányát kérd cserébe, mert jó eséllyel, az ugyan így sípolni fog. Mondhatni, típushiba.

Vettem! köszönöm a segítséget!
 
Szilikonos ledet ne használjatok, pár hónap után ilyen szép sárga lesz: d81a1e9e1644763d71c6e398ecd343df.jpg Meg amúgy se kell vízállónak lennie.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Meg amúgy se kell vízállónak lennie
Attól függ hova van beépítve. Van egy 54 literes gyári tetős, és világításos garnélás akváriumom, annak folyton csurom vizes a tető belül. Oda biztos nem szerencsés szigeteletlenül semmiféle világítást berakni. Függesztettnél én is sima szalagot és fénycsőfoglalatot használok
 
Szilikonos ledet ne használjatok, pár hónap után ilyen szép sárga lesz: View attachment 40599 Meg amúgy se kell vízállónak lennie.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
Bizonyos oldalon (amit persze nem linkelek), azt írják, hogy "csak az olcsó LED szalagok sárgulnak be". Na most, az ár nálam nem egy műszaki paraméter. Az alapján, nem tudnék választani.
Viszont azt állíthatom, hogy a LED szalagnak vízmentesnek kell lennie !!! Egy pénteki akcióm során, az IP20-as lámpámba némi víz került. Kb. 8-10 db LED tönkre ment a sorból, ami által a lámpa 40%-a nem világít.
Chip-et csak Kínából tudnék hozzá rendelni, október, novemberi szállítással. (...és a rendelési oldalról nem derül ki egyértelműen, hogy milyen típusú LED-ről van szó? Szóval zsákbamacska lenne).
Ezért, ma megrendeltem egy új lámpát...
Szóval sárgulás ide, sárgulás oda, legalább IP65 kell. :panda:
 
Nem tudom mennyire használhatók ezek a burkolt profilok, de a vízpára nagyját szerintem megfogják, csak elég drága
 

Attachments

  • ledszalagburkolat.jpg
    ledszalagburkolat.jpg
    52.4 KB · Megtekintések: 6
Full Spectrum ledek akvarisztikai célú használatával kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
Terveznék 30W teljesítményt beépíteni egy ledes lámpába. Ezzel kiváltva a piros színű ledeket.

Mi a véleményetek? Hasznos? Menniyre rontja el a "szinképet"?
Édesvíz, halas, növényes.
 
Köszönöm szépen a választ.
Az akvárium mérete 100x30x50 a vízmagasság 45 cm. halas kavárium
Tervezett led: 2x 90cm 8520 led 5500K, 60 led/m, 1x90 cm piros és 1x 90 cm kék 3528 led, 60 led/m, "U" alu profilba, hőelvezető pasztával (az alu lemez ekkora felülethez nagyon nehéznek találom...), 120w, 10A táppal hajtva. Dimmer minden színhez.
a kérdésem hogy ehhez az akvárium mérethez elég e a fény mennyiség-minőség, vagy több esetleg kevesebb szükséges?
Köszönöm

Ilyen lett a tervezett világítás. Beüzemeltem, egyenlőre 3/4 fehér dimmeléssel, aztán meglátjuk.... Az akváriumot szépen megvilágítja, a bútor és a világítás mellet teljes aljzat csere külső szűrő DIY csövezéssel való beüzemelés és növény újítás is volt. http://www.képmegosztó link törölve/view.php?filename=179IMG_0028_1_.jpg
 
Utoljára módosított moderátor által:
Ilyen lett a tervezett világítás. Beüzemeltem, egyenlőre 3/4 fehér dimmeléssel, aztán meglátjuk.... Az akváriumot szépen megvilágítja, a bútor és a világítás mellet teljes aljzat csere külső szűrő DIY csövezéssel való beüzemelés és növény újítás is volt. http://www.képmegosztó link törölve/view.php?filename=179IMG_0028_1_.jpg

Vicces ez a képmegosztó link törölve oldal. Gyerekekkel a háttérben ne nagyon nyitogassátok mert érhet meglepetés :D
(vagy csak nekem tesz be felnőtt hirdetéseket :) :)
 
Utoljára módosított moderátor által:
Vicces ez a képmegosztó link törölve oldal. Gyerekekkel a háttérben ne nagyon nyitogassátok mert érhet meglepetés :D
(vagy csak nekem tesz be felnőtt hirdetéseket :) :)
Bocs, rossz volt a link amit bemásoltam...sajnos már nem lehet szerkeszteni, jelentettem...ezek a képek
107IMG_0915_1_.jpg

179IMG_0028_1_.jpg
 

Attachments

  • 179IMG_0028_1__tn.jpg
    179IMG_0028_1__tn.jpg
    22.2 KB · Megtekintések: 6
  • 107IMG_0915_1_.jpg
    107IMG_0915_1_.jpg
    246.9 KB · Megtekintések: 4
Utoljára módosított:
Kérdés, hogy az "U" profilt mire ragasztottad fel? Mert ennél a lednél ez elég kritikus.
Illetve a 8520-as ledsor tudtommal nem szigetelt (nincs rajta szilikon védőréteg) ezért az akksi vize le fog csapódni rajta és tönkreteszi (vagy éppen hűti :) )
Az U profilt felfúrtam, a led szalag (tényleg nem szigetelt) alá hőelvezető paszta lett kenve, igaz volt saját öntapadó 3M, de ebben nem nagyon bíztam. Az akvárium tetején teljes felületen elhúzható üveglap van, nem láttam eddig sem tetőn sem a leden pára lecsapódást. Készítés közben sokat fotóztam, ha érdekel valakit megosztom a tapasztalatokat
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére