• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY-LED szalagos világítás

Ma készült el, szerintetek milyen lett? 30 watt, 0.3 voltal van túlhúzva, 5630 as led, 5m van felszerelve, vízfelszínen 10 cm a ledtől 12000lux-ot mértem telefonnal de az nemtudom mennyire pontos, high-tech hez elég lehet? A növények eszméletlenül bubiznak, a parvula is, remélem normálisan fognak nőlni, ha nem akkor lecserélem a szalagot 1,5m 8520-asra. 54l az akvárium, a scapet ne nézzétek, nem ilyenre terveztem, holland lesz, de még a szűréssel szórakozok.... :) Nincs vezeték, az állványon keresztül kapja az áramot, kicsit előre dől mert szabálytalan a búto de holnap megoldom: View attachment 32863IMG_20170612_193501 by Bandras154, on Flickr
View attachment 32864IMG_20170612_193519 by Bandras154, on Flickr
View attachment 32865IMG_20170612_193507 by Bandras154, on Flickr
View attachment 32866IMG_20170612_193528 by Bandras154, on Flickr

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
Szia!
Tudnál rendelésre is hasonlót csinálni????
Persze nem aprópénzért......
Ha igen,akkor beszéljünk róla privátban.
 
Váo, nagyon ízléses munka. Ha nem a DIY topikba raktad volna, nem ismertem volna fel, hogy házi készítés. Nagyon elegáns, hogy a kábel el van dugva. Nekem a scape is tetszik :) Naplót nyitottál már neki? Kíváncsi lennék a teljes kivitelezési folyamatra (nem csak a világításra, az akváriumra is).

Köszi! :) Volt pár napló, de mindig meggondoltam magam, moat tevezek egy olyat nyitni amit be is felyezek :)

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Sziasztok . Van egy 250-es sügeres akvám , a halak színét milyen színű szalaggal tudom kiemelni? Van hozzá egy TC420 . A mostani az 5m hidegfehér + 1m melegfehér + 1m piros és 1m kék . De nem az igazi , fakónak tűnnek


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével.
d357ea00a666f6076f9d65cd4e9b0621.jpg
 
Sziasztok . Van egy 250-es sügeres akvám , a halak színét milyen színű szalaggal tudom kiemelni? Van hozzá egy TC420 . A mostani az 5m hidegfehér + 1m melegfehér + 1m piros és 1m kék . De nem az igazi , fakónak tűnnek

Szia!

Nekem kicsit gyanúsak a hideg fehér LED-jeid , az a tippem, hogy nem megfelelő kelvinszámút vehettél. Évekkel ezelőtt jártam hasonlóan, még a T8-as korszakomban. 120 centis akváriumhoz , T8-ban csak akvarisztikai 105 centist lehetett kapni persze jó drágán. Ezt úgy szerettem volna kiváltani , hogy veszek 90 centiseket és eltolva rakom be. Akkor még alig volt fogalmam a kelvin szám jelentőségéről, és megvettem a boltban kapható Cool Withe csöveket. A Sera csövek után engem is hasonló látvány fogadott. Vagyis mint amikor a TV-n letekerik a színeket, szinte majdnem fekete-fehérek voltak a halaim. Sokszor elhangzik az a misztikus 6500 Kelvin szín-hőmérséklet, mostani akváriumom felett csak ilyen csöveim, és LED-jeim vannak , és a neonhalaim tényleg mintha világítanának, pedig a T5-ös csöveim, sima általános világításra árult 6500 Kelvinesek, meg persze a Cree LED-jeim is ebben a színspektrumban világítanak. Amennyiben kilősz minden egyéb LED-et, csak a hideg fehérekkel világítasz és megmarad a látvány, akkor sikerült 4000 Kelvines szalagot venned, ami nem jó akvarisztikai célra. 6500 Kelvinest, vagy Cool Daylight az az hideg napfényes szalagot kell vásárolnod.

fényspektrumok.jpg
 
Szia!

Nekem kicsit gyanúsak a hideg fehér LED-jeid , az a tippem, hogy nem megfelelő kelvinszámút vehettél. Évekkel ezelőtt jártam hasonlóan, még a T8-as korszakomban. 120 centis akváriumhoz , T8-ban csak akvarisztikai 105 centist lehetett kapni persze jó drágán. Ezt úgy szerettem volna kiváltani , hogy veszek 90 centiseket és eltolva rakom be. Akkor még alig volt fogalmam a kelvin szám jelentőségéről, és megvettem a boltban kapható Cool Withe csöveket. A Sera csövek után engem is hasonló látvány fogadott. Vagyis mint amikor a TV-n letekerik a színeket, szinte majdnem fekete-fehérek voltak a halaim. Sokszor elhangzik az a misztikus 6500 Kelvin szín-hőmérséklet, mostani akváriumom felett csak ilyen csöveim, és LED-jeim vannak , és a neonhalaim tényleg mintha világítanának, pedig a T5-ös csöveim, sima általános világításra árult 6500 Kelvinesek, meg persze a Cree LED-jeim is ebben a színspektrumban világítanak. Amennyiben kilősz minden egyéb LED-et, csak a hideg fehérekkel világítasz és megmarad a látvány, akkor sikerült 4000 Kelvines szalagot venned, ami nem jó akvarisztikai célra. 6500 Kelvinest, vagy Cool Daylight az az hideg napfényes szalagot kell vásárolnod.

View attachment 33083

2835 ledszalagot vettem 240led/m pure white színben , ami 5500-6000k


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
2835 ledszalagot vettem 240led/m pure white színben , ami 5500-6000k

Érdekes, mert ha meg kiguglizom, akkor a "pure withe"-ra 4-5000 kelvint írnak, és sajnos a látvány is ezt igazolja ha minden más szalagot lekapcsolsz és továbbra is ilyen marad. Mint írtam, dettó ugyanilyen "csúnya" volt nekem is az akváriumom mikor a 4000 kelvines cool withe csövekkel világítottam.
pure withe.jpg
 
Érdekes, mert ha meg kiguglizom, akkor a "pure withe"-ra 4-5000 kelvint írnak, és sajnos a látvány is ezt igazolja ha minden más szalagot lekapcsolsz és továbbra is ilyen marad. Mint írtam, dettó ugyanilyen "csúnya" volt nekem is az akváriumom mikor a 4000 kelvines cool withe csövekkel világítottam.
View attachment 33085

Akkor marad a szalag csere. Ha ezt lebontom mivel tudom újra ragasztani?
Estére megpróbálok csak a fehérekkel csinálni képet


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sok eladó másképp írja a ledek sgínhőmérsékletét, azt kell nézni hány kelvint írnak, én cool white-ot vettem (hideg fehéret) 6000k- kínából, és valóban annyi K, tökéletes :)

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Egy fokkal jobbnak tűnik. Nem olyan sárga a szikla

A szikla ott még nem volt algás . [emoji16]
Direkt algásítom a sügereknek . De a halak színe azon sem az igazi . Elvileg a narancs színű az piros lenne .



Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
udv. tervezek egy regi t8as tetot atepiteni led vilagitasra.
amit eddig tudok, hogy 10w ledekbol oldom meg, mivel kisse idegolonek talalom a sok 1-3w rogziteset.
a ledek :
hidegfeher 6000-6500K 10W 900lumen x12
kek 10w 300lumen x2
piros 10w 350 lumen x4

mindez 120 centi hosszusagon szetosztva.
az egyetlen amitol tartok az a hotermelese. tapasztalatbol tudom, hogy 1 darab is kepes mar eleg szep hot termelni, es igy is mukodne ugyan de az elettartama elegge lecsokkenne.
A lampatest amibe epitem aluminiumbol van, illetve a konzol amin a ledek lesznek az egy U profil szinten alubol.
a kerdes, hogy vajon ha oldalrol beszerelek 2 ventillatort az eleg lesz hutesnek, vagy jobb lenne az u-profilra bordakar forrasztani a nagyobb hocserelo felulet vegett?

kerestem normalis huttobordakat, de ebben a meretben csak darabokbol lehetett volna osszerakni, es az elhelyezesuk sem egyszeru a lampatestben.
amugy az u profil es a lampatest is 3 mm vastag alu.
 
Személy szerint én zárt tetőt nem mernék ilyen megoldással átalakítani, hacsak egy üveg vagy plexi lappal el nem zárod a víztől. Ezek a tetők reggelente mindig full vizesek belül, ezért a páramentes foglalat is a fénycsöveken.
Lehet jobban járnál inkább T5-ös fénycsövekkel. Abból a 115 centis pont jó kiváltani a T8, 105-centiseket amiből ugye csak akvarisztikai van.T5-ből meg kapsz 6500 kelvines, általános világításra gyártottat 1500-2000Forint/ darabért. Ráadásul áramfelvételben, fényerőben nincs is nagy különbség.
Például egy T5, 54Wattos 6500K-s cső 4550lumen, veszel kettőt, akkor 108 watt fogyasztásod lesz, és 9100lumened
Ha pedig az általad választott LED-ekből veszel 10Db-ot, akkor lesz 100watt fogyasztásod, és 9000lumened. Persze a szemfülesek most biztos írnák, hogy a cső körben világít, a LED meg egy irányban. Ez igaz, de sokszor felmerült, hogy a LED sem biztos, hogy annyit tud mint amit a gyártó ráír, meg a 120 fokos világítási szög miatt sok fény megy az akvárium mellé. Fénycsőhöz pedig nem árt egy reflektor, így hasznosítható a cső mögötti fény is. Bár nekem hibrid, LED+Fénycsöves lámpám van, de valahogy inkább hajlok még a fénycsövek felé, mivel sajnos a LED-ek sem örök életűek. 3 év után elkezdtek sorban tönkre menni a Cree LED-jeim, és azt nem olyan egyszerű cserélni mint a fénycsövet, és fényben, áramfelvételben a példáknál nincs nagy különbség. De itt páramentesség szempontjából jobb lenne a T5 .
 
Utoljára módosított:
Személy szerint én zárt tetőt nem mernék ilyen megoldással átalakítani, hacsak egy üveg vagy plexi lappal el nem zárod a víztől. Ezek a tetők reggelente mindig full vizesek belül, ezért a páramentes foglalat is a fénycsöveken.
Lehet jobban járnál inkább T5-ös fénycsövekkel. Abból a 115 centis pont jó kiváltani a T8, 105-centiseket amiből ugye csak akvarisztikai van.T5-ből meg kapsz 6500 kelvines, általános világításra gyártottat 1500-2000Forint/ darabért. Ráadásul áramfelvételben, fényerőben nincs is nagy különbség.
Például egy T5, 54Wattos 6500K-s cső 4550lumen, veszel kettőt, akkor 108 watt fogyasztásod lesz, és 9100lumened
Ha pedig az általad választott LED-ekből veszel 10Db-ot, akkor lesz 100watt fogyasztásod, és 9000lumened. Persze a szemfülesek most biztos írnák, hogy a cső körben világít, a LED meg egy irányban. Ez igaz, de sokszor felmerült, hogy a LED sem biztos, hogy annyit tud mint amit a gyártó ráír, meg a 120 fokos világítási szög miatt sok fény megy az akvárium mellé. Fénycsőhöz pedig nem árt egy reflektor, így hasznosítható a cső mögötti fény is. Bár nekem hibrid, LED+Fénycsöves lámpám van, de valahogy inkább hajlok még a fénycsövek felé, mivel sajnos a LED-ek sem örök életűek. 3 év után elkezdtek sorban tönkre menni a Cree LED-jeim, és azt nem olyan egyszerű cserélni mint a fénycsövet, és fényben, áramfelvételben a példáknál nincs nagy különbség. De itt páramentesség szempontjából jobb lenne a T5 .
jelenlek egy t5os 4x54w balkon van felette es 2x 36w t8. talaltam a philipstol t5os 6500k-s fenycsovet 26w-ot esznek 120cm. ez pont passzol a 4es valkonba de 15e ft korul van az ara.
ezert gondoltam a ledekre.
paramentesites megoldhato, az atalakitando teto zart, egyedul a ventillatoroknal johetne be para de az ugyebar tullog az akvariumon.

a fenyero teljesitmenyben nem vagyok biztos, nem tudom 100%-ra hogy mennyi jelenleg. az biztos hogy ez a kozel 300w vilagitas sok(anyagilag) ezert gondolkozok a leden.
csak igy szamolgatva valoban lehet keves lesz a 12x900lumen ha ledcso 4200lument tud egyenkent... es valoban a lumen/w sem a legjobb innen nezve.

amugy a mindket balkonban van reflektor
 
Én csak a saját tapasztalatomat tudom megosztani fényerő szempontjából. Nekem a 120x45x45centis felett van 2db T5 , 54Wattos cső, ez ugye 9 ezer lumen, és ez mellett még 20darab 3Wattos Cree Power LED, ennek most nem tudom a lumen számát, de valahol 300 körül van/db(majd megnézem, csak most pakolom a CNC-t ;))
Mint írtam, a LED-ek már haldoklanak, ezek 2x10-es sorban vannak. Ha minden megy akkor bubiznak a növények, ha az egyik LED sor elszáll akkor meg nem.
 
Utoljára módosított:
udv. tervezek egy regi t8as tetot atepiteni led vilagitasra.
amit eddig tudok, hogy 10w ledekbol oldom meg, mivel kisse idegolonek talalom a sok 1-3w rogziteset.
a ledek :
hidegfeher 6000-6500K 10W 900lumen x12
kek 10w 300lumen x2
piros 10w 350 lumen x4

mindez 120 centi hosszusagon szetosztva.
az egyetlen amitol tartok az a hotermelese. tapasztalatbol tudom, hogy 1 darab is kepes mar eleg szep hot termelni, es igy is mukodne ugyan de az elettartama elegge lecsokkenne.
A lampatest amibe epitem aluminiumbol van, illetve a konzol amin a ledek lesznek az egy U profil szinten alubol.
a kerdes, hogy vajon ha oldalrol beszerelek 2 ventillatort az eleg lesz hutesnek, vagy jobb lenne az u-profilra bordakar forrasztani a nagyobb hocserelo felulet vegett?

kerestem normalis huttobordakat, de ebben a meretben csak darabokbol lehetett volna osszerakni, es az elhelyezesuk sem egyszeru a lampatestben.
amugy az u profil es a lampatest is 3 mm vastag alu.
Szerintem így is melegedni fog. A víz hőmérséklete eléggé megemeli még akkor is ha a két oldalára egy-egy ventillátort szerelsz be hiszen közel lesz a vízhez. Ha teheted emeld meg a tetőt a vízhez képest. Az alu tető sok hőt el fog vezetni, de akkor is meleg lesz. Én is egy régi t8 csöves lámpát alakítottam át t5 illetve led szalag combóra. Igaz a ledet szabályzom, most kb 50% megy de így is érzékelhető a melegedés. Igaz vetillátor nekem nincsen a mi esetleg a meleg levegőt elszívná onnan. A lámpám 12cm van a víz felszínétől.. Lassan 1 éve üzemel és semmi probléma nem volt még vele. fényerő csökkenést sem tapasztaltam. De végszóként a ha venti megy be próbáld meg minél nagyobbat belerakni...és többet.:)
 
Üdv.
Szeretnék egy ledes világítást az akváriumomra. A méretei 100x30 as tető ami 1,5 cm vastagságú lapból van készítve, zárt, felhajtható. Kb 45 cm a vízmagasság.
Teljesen kezdő vagyok ezen a téren, pár fórumot olvasgattam ezzel kapcsolatban. Én 8520 as fehér , 3528 kék és piros led re gondoltam a tetőbe építeni, 2 sor fehér, 1-1 sor színes ledet, kb 90 cm eseket. Ehhez mekkora tápot illetve milyen kiegészítőket (profil, dimmer, kapcsoló, hűtés) érdemes vásárolni-rendelni?
Ha teljesen félresiklottam az elképzelésemmel akkor segítséget kérek, hogy egy ilyen méretű akváriumhoz milyen megoldás ajánlott? Köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat előre is.
 
Back
Oldal tetejére