• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY-LED szalagos világítás

Értem, tiszta.
Ilyen "paramétereket" teljesítő lámpát, sajnos tényleg nem ismerek. Szinte érthetetlen, hogy miért nem gyártanak? Pedig biztosan lenne rá igény.
Viszont beláthatod, hogy a "kívánság listád" nem mondható definiciónak. Értem, hogy próbálod megfogalmazni, a részedre optimális lámpa ismérvét, de a konstruktőrök csak konkrét paraméterek alapján tudnak tervezni. Ilyet meg nem látok benne...
Nem akarok minden szón végigmenni, csak egyet kiragadnék: "hosszú élettartamú". Mihez képest? 5.000 óra? 20.000 óra? 50.000 óra? A 2.000-hez képest bármelyik sok, a 100.000-hez képest, amit a "LED korszak" kezdetén ígértek, mind kevés.
Viszont a páramentes lámpa igényeddel tökéletesen egyetértek. Ott csak annyi lenne a teendő, hogy kültéri, szilikonba öntött LED szalagot kellene használni.
Akkor konkrétan amire szükségem lenne most az egy 60 cm hosszú,legfeljebb 12 cm széles és és max.2cm magasságú lámpa páramentes, amiben a fehér mellett még egy sor kék és egy sor piros fényű led is van.
Ebben a méretben a lehető legnagyobb teljesítménnyel,ami még nem megy az élettartam rovására.
A fehér,a kék és piros szalagok külön dimmelhetőre,ha lehet.
Kiegészítő világításnak kellene a gyári mellé.
Vállalja valaki?????
 
Egy DIY zsenitől kérnék egy kis segítséget. Ilyen adaptert keresek Up!Aqua led lámpához: Input: 1.3A, Output: 20.0V 3.0A. Valakinek ötlet, hol lehet ilyet rendelni?
IMG_5306.JPG
 
Hali, csatlakozó méreteket meg tudod adni? Egyébként akár egy notebook töltő is jó lehet.

Tapatalkkal küldve az én Nexus 4 eszközömről
 
Hm... lehet. Bár pontosan ugyan olyan PWM szabályzó van benne, mint bármelyik másikban, de lehet, hogy a FET RdsON túl magas. Aki ezt mondta, biztosan szerzett már vele tapasztalatot. Én még nem.

Megjött a wifi-s vezérlő. Ez nem zümmög :) szépen teszi a dolgát, alapszinten programozható, lépésenként be lehet állítani a fényerő csökkenést-növelést
35102307016_7f81e1accc.jpg
A zörgés-ciripelés csökkent. :(
Meghallgattam fonendoszkóppal :)
A HD-12V feliratú sárga bigyó zörög, amikor kedve tartja :(

34755450640_1b32b6faf0.jpg

max tempón nem zenél, de akkor meg brutál hő keletkezik a ledszalagnál (~50-52 C°), pedig megy egy pc ventilátor és alusinen is van.
 
Meglazultak a vasmag lemezkéi?
Az nem valószínű, mert nincs benne. :D
A kapcsoló üzemű tápokban porvasmag van, vagy szokták egyszerűen ferrit-nek is nevezni. Ebből a szempontból a különbség az, hogy a lemezeket összébb lehetne szorítani, még a porvasmagon nincs mit összeszorítani. Ha mégis megpróbálod, eltörik.
Mint már korábbi leveleimben leírtam, ami zörög, az 90% valószínűséggel a tekercs a vasmagon. 10% a valószínűsége, hogy a két vasmag nincs, vagy nincs jól összeragasztva.

Azt is írtam korábban, hogy mikor "zenél" a legerősebben: Akkor, ha vissza kell szabályoznia, és közben a teljesítmény relatíve a legmagasabb. Ez kb. a névleges teljesítmény felénél van. (aki kívánja, annak magánban leírom hogy miért, de ez itt O.T.)

Abban viszont teljesen igaza van Poszti Hozzáértő Kollégájának, hogy házi körülmények között, megfelelő gyakorlat nélkül, nem lehet vele semmit csinálni.

Lehet, hogy ki kellene próbálni egy hagyományos trafós tápot? A legkisebb a valószínűsége a zörgésnek, ha toroid trafóval készül. Ez egyébként ritka, mert jó, és ezért drága. Viszont a tömege nagyobb, és a hatásfoka rosszabb, mint ezeknek a távol keleti csodáknak...
 
Én is próbaüzembe állítottam a 8520-a LED szalagos lámpámat. Külsőleg még nem a legszebb, de egyelőre megfelel a célnak.
A váz alumínium burkolatváltó profilból, és élvédőből van fémes epoxival ragasztva. Alulról egy plexilap amit 4 csavar fog.
5 x fél méter hideg fehér és 2 meleg fehér van benne, egy 150 wattos optonica ipari tápegységgel hajtva. Hamarosan kap még egy méter full spektrum szalagot, és még egy méter hideg fehéret.
Jelenleg hideg fehér 75-80%-on megy, a meleg 50%-on. Így nem tűzforró, de azért meleg... Ha minden 100%-on megy, akkor kenyérpirítónak is jó lenne, így viszont simán meg lehet fogni (fájdalommentesen). Ha benne lesznek a plusz szalagok, tudok még rajta dimmelni, és akkor remélhetőleg csökken a hőmérséklete is. Ha nem akkor növelni kell a hűtőfelületet valahogy.
Amit másképp csinálnék:
-Nem szivatnám magam, és vennék egy darab reklámtábla profilt, amit azt hiszem @Barnapl videójában láttam. Ez a ragasztgatás idegölő volt, és a nagyobb falvastagsággal jobb lenne a hűtés.... és esztétikusabb is lenne. A burkolatváltó profilok gyárilag ki vannak furkálva, és még nem találtam ki hogyan tüntessem el a lyukakat.
- Vagy nem két ponton függeszteném fel, vagy a kábelezést oldalt vezetném ki mert így, hogy a hátoldalon jön ki a vezeték, elhúzza a lápatestet. Ha legközelebb szét kell szednem, az utóbbit meg is fogom csinálni szerintem!
- Valahogyan össze kéne ragasztanom a profilokat hosszanti irányba is, mert a középső sokkal jobban melegszik mint a szélső elemek, és egy helyen némi fény is kiszűrődik közülük.

https://goo.gl/photos/HNzP88kSYjJaHf138
 
Ja és hatalmas a különbség a gyári 2x12W-hoz képest. 4 hónap alatt nem nőttek annyit a növények, mint az új lámpával 1-2 hét alatt.

A hideg fehér magában kicsit kékes színű, viszont a meleg fehér meg nagyon sárga. Egy fél méter is elég lett volna belőle a hideg mellé.

Pici táp zümmögés nálam is jelentkezik, de nem zavaró. Úgy vettem észre főleg a 80%-ra dimmelt ág miatt. Még feljebb tekerve erősödik a hangja, de 100%-on elmúlik, és 50 alatt is.
 
Utoljára módosított:
Kondenzátor és ellenállás megoldja a zümmögést, estefele vagy holnap leírom hogyan kell csinálni

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Az nem valószínű, mert nincs benne. :D
A kapcsoló üzemű tápokban porvasmag van, vagy szokták egyszerűen ferrit-nek is nevezni. Ebből a szempontból a különbség az, hogy a lemezeket összébb lehetne szorítani, még a porvasmagon nincs mit összeszorítani. Ha mégis megpróbálod, eltörik.
Mint már korábbi leveleimben leírtam, ami zörög, az 90% valószínűséggel a tekercs a vasmagon. 10% a valószínűsége, hogy a két vasmag nincs, vagy nincs jól összeragasztva.

Azt is írtam korábban, hogy mikor "zenél" a legerősebben: Akkor, ha vissza kell szabályoznia, és közben a teljesítmény relatíve a legmagasabb. Ez kb. a névleges teljesítmény felénél van. (aki kívánja, annak magánban leírom hogy miért, de ez itt O.T.)

Abban viszont teljesen igaza van Poszti Hozzáértő Kollégájának, hogy házi körülmények között, megfelelő gyakorlat nélkül, nem lehet vele semmit csinálni.

Lehet, hogy ki kellene próbálni egy hagyományos trafós tápot? A legkisebb a valószínűsége a zörgésnek, ha toroid trafóval készül. Ez egyébként ritka, mert jó, és ezért drága. Viszont a tömege nagyobb, és a hatásfoka rosszabb, mint ezeknek a távol keleti csodáknak...

Kapok egy kicsit nagyobb tápot, hétha nem muzsikál :) jobban van összeépítve...
A "hagyományos" trafó sajnos nem jöhet szóba, hely hiány miatt :(
 
Ma készült el, szerintetek milyen lett? 30 watt, 0.3 voltal van túlhúzva, 5630 as led, 5m van felszerelve, vízfelszínen 10 cm a ledtől 12000lux-ot mértem telefonnal de az nemtudom mennyire pontos, high-tech hez elég lehet? A növények eszméletlenül bubiznak, a parvula is, remélem normálisan fognak nőlni, ha nem akkor lecserélem a szalagot 1,5m 8520-asra. 54l az akvárium, a scapet ne nézzétek, nem ilyenre terveztem, holland lesz, de még a szűréssel szórakozok.... :) Nincs vezeték, az állványon keresztül kapja az áramot, kicsit előre dől mert szabálytalan a búto de holnap megoldom: 34457344583_e37371b62a_k.jpgIMG_20170612_193501 by Bandras154, on Flickr
34457340763_301e1fbfea_k.jpgIMG_20170612_193519 by Bandras154, on Flickr
35266559525_3571d248f9_k.jpgIMG_20170612_193507 by Bandras154, on Flickr
35226120176_a60af56fb9_k.jpgIMG_20170612_193528 by Bandras154, on Flickr

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Ma készült el, szerintetek milyen lett? 30 watt, 0.3 voltal van túlhúzva, 5630 as led, 5m van felszerelve, vízfelszínen 10 cm a ledtől 12000lux-ot mértem telefonnal de az nemtudom mennyire pontos, high-tech hez elég lehet? A növények eszméletlenül bubiznak, a parvula is, remélem normálisan fognak nőlni, ha nem akkor lecserélem a szalagot 1,5m 8520-asra. 54l az akvárium, a scapet ne nézzétek, nem ilyenre terveztem, holland lesz, de még a szűréssel szórakozok.... :) Nincs vezeték, az állványon keresztül kapja az áramot, kicsit előre dől mert szabálytalan a búto de holnap megoldom: View attachment 32863IMG_20170612_193501 by Bandras154, on Flickr
View attachment 32864IMG_20170612_193519 by Bandras154, on Flickr
View attachment 32865IMG_20170612_193507 by Bandras154, on Flickr
View attachment 32866IMG_20170612_193528 by Bandras154, on Flickr

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
Váo, nagyon ízléses munka. Ha nem a DIY topikba raktad volna, nem ismertem volna fel, hogy házi készítés. Nagyon elegáns, hogy a kábel el van dugva. Nekem a scape is tetszik :) Naplót nyitottál már neki? Kíváncsi lennék a teljes kivitelezési folyamatra (nem csak a világításra, az akváriumra is).
 
Ma készült el, szerintetek milyen lett? 30 watt, 0.3 voltal van túlhúzva, 5630 as led, 5m van felszerelve, vízfelszínen 10 cm a ledtől 12000lux-ot mértem telefonnal de az nemtudom mennyire pontos, high-tech hez elég lehet? A növények eszméletlenül bubiznak, a parvula is, remélem normálisan fognak nőlni, ha nem akkor lecserélem a szalagot 1,5m 8520-asra. 54l az akvárium, a scapet ne nézzétek, nem ilyenre terveztem, holland lesz, de még a szűréssel szórakozok.... :) Nincs vezeték, az állványon keresztül kapja az áramot, kicsit előre dől mert szabálytalan a búto de holnap megoldom: View attachment 32863IMG_20170612_193501 by Bandras154, on Flickr
View attachment 32864IMG_20170612_193519 by Bandras154, on Flickr
View attachment 32865IMG_20170612_193507 by Bandras154, on Flickr
View attachment 32866IMG_20170612_193528 by Bandras154, on Flickr

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
Profi munka! (y)
 
Sziasztok!
Ilyen topicot nem láttam még,ezért most külön indítok.
Szóval házibarkács módra csináltam-forrasztottam egy 3 led szalagból álló világítást.2 db 15 centis szalagból és 1 10 centis szalagból áll,áramköre mindnek 1.Hidegfehér fényű(5000-7000 K).
Viszont nincs sok tudásom és tapasztalatom a LED világításokkal kapcsolatban,sok kérdésem van.
1.Napi 6-8 óra világítás mellett mennyire gyengül a szalag,és mennyi idő alatt?
2.Ez az armatúra eredetileg csak dekorációs célt szolgál,de most jutott eszembe,hogy mivel hideg fényű,akár a növények fejlődésében is segíthet.Igaz ez?És ha igen,mennyire?
3.Ha nagyon gyengülne a szalag fényereje(mert NEM akarok félévente újat forrasztani),akkor milyen más LED-es armatúra-megoldás létezik,amit hasonlóan,HÁZILAG IS lehet kivitelezni.Tipikusan az az ember vagyok,aki ha teheti,inkább szenved sokat otthon,mint hogy megvegyen egy 7 literes akvárium fölé egy 20000 Ft-os világítást.


Tapatalkkal küldve az én SM-G531F eszközömről
 
Back
Oldal tetejére