• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY-LED szalagos világítás

Felkeltetted az érdeklődésem. Nem ismertem ezt a forgalmazót, de most megnéztem. Őszintén szólva elég hihetetlenek és zavarosak az adatok, amiket megadnak. A mellékelt képeket az ő oldalukról, az 5630 hidegfehér ledszalag aloldalról vágtam ki.

Zagyvaságok:
1. Akkor most 2835, vagy 5630?
2. 12 W vagy 21,6 W?
3. Az előző 2 pont igazából teljesen mindegy, mert a 3300 lm fényerő még 21,6 W felvett teljesítmény mellett is >150 lm/W, ami enyhén szólva hihetetlen, mert a forgalomban levő ledek max 120 lm/W fényhasznosításúak.
4. Az ilyen erős fényű ledszalagok nem véletlenül kerülnek forgalomba merev hordozón, itt vajon miért nem így van?

Persze ettől még lehet ez egy baromi erős fényű, minőségi ledszalag, de a webshopon közölt infók engem nem győztek meg.
Valóban, az oldal tartalmaz elírásokat, hibákat, és nem is jártam utána, hogy ezekből mi az igazság. De ha valaki vásárláson töri a fejét, egy telefont megér (mielőtt leadja a rendelést).
 
Sziasztok egy 250L akvára készítenék pilácsot, 5630-as hidegfehér ledre gondoltam . Első körben 10m gondoltam , tc420-al . Nem hi-tech , de nem is low. Valahol a kettő között. Szerintetek elég lenne a 10m , vagy túl sok


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Sziasztok . Erre valaki hozzáértő?
Előre is köszi.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Tc420 +1
Ugyanúgy kalkulálj a mennyiséggel, mint minden más led esetében. Vagyis lm/liter. Ez a hányados minimum 60 legyen, vagyis én kb. 100-zal terveznék, hogy legyen miből dimmelni. Dimmerből bármelyik feszültség szabályzó jó, de az időzítés lehetősége miatt javaslom a TC420 vezérlőt. Egyéb dimmereknél esetleg arra figyelj még, hogy olyan legyen, ami a tápellátás megszakítása mellett megjegyzi a beállítást (ha időkapcsolóra kötnéd a tápot).


Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
10 méterrel a parlamentet is kivilagitod :)
, De a tc420 miatt szépen tudod szabályozni :)

Overall a 10 méter rengeteg lesz low techre...

2m untig elég.
Ok, de kellhet e a 10m , vagy kevesebb is elegendő lehet?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével


Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
A mostanin 5m rgb van ( ez volt itthon) csak fehérre állítva. Kicsit sötétnek találom maxon .


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
A kép ugye nem adja vissza azt amit te látsz, de az RGB erre nem jó. Hatásfok stb. 2835 a tuti , nézz adatok után :)

Ha nem is 2m hanem 4m , akkor tuti overcommit a cucc, de tudod szabályozni a tc420 al
View attachment 30078



Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével


Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
Köszi, akkor rendelek egy 5m darabkát, meg egy tc420-at.
A tc-nek kell külön táp , vagy egyenesen mehet az elosztóba?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Alu profil lesz az alapja, szerintem duplán. Bár leszabályozva nem fog annyira melegedni . Inkább akkor rakok több ledet , jobban visszavett fénnyel.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Köszi, akkor rendelek egy 5m darabkát, meg egy tc420-at.
A tc-nek kell külön táp , vagy egyenesen mehet az elosztóba?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Számold ki elég-e. Szerintem nem de te tudod. Én 8520 alatt nem ajánlom növényes fölé de mindenki maga dönti el. A 2835-ös led attól függően mennyivel hajtod 14-25 Lument tud. Az a kérdés mennyi van egy méterben és már ki is tudod számolni mennyi kell belölle. A low-hoz kb. 30 lumen/ liter a High-hez Kb. 60 lumen / liter. Nem jó 100%-on hajtani mert hamar tönkre megy mert melegszik nagyon ezért egy kicsit túl kell méretezni és vissza drimmelni.
 
Igaza van a kollégának , számolni kell...
Én meg már egy üveg jó bor után csak lokom a sódert :)

Számold ki elég-e. Szerintem nem de te tudod. Én 8520 alatt nem ajánlom növényes fölé de mindenki maga dönti el. A 2835-ös led attól függően mennyivel hajtod 14-25 Lument tud. Az a kérdés mennyi van egy méterben és már ki is tudod számolni mennyi kell belölle. A low-hoz kb. 30 lumen/ liter a High-hez Kb. 60 lumen / liter. Nem jó 100%-on hajtani mert hamar tönkre megy mert melegszik nagyon ezért egy kicsit túl kell méretezni és vissza drimmelni.


Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
Akkor melyik led az amit ajánlotok tapasztalatok alapján ? A felület amire ragasztom kb 90cm x 40-45cm lesz . Szerintem hűtőfelületnek elegendő kell hogy legyen


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
+1 a 8520 mellett is... Most nézem az adatokat, és hmm fasza :)

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére