• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY-LED szalagos világítás

Igy sorbakotve nem veszit sokat az erejebol a led az utolso sinben? Nekem 3 utan mar szemmel lathato volt a fenyero csokkenes. A kozepsobol kotve a ket szelso nem jobb?
 
Igy sorbakotve nem veszit sokat az erejebol a led az utolso sinben? Nekem 3 utan mar szemmel lathato volt a fenyero csokkenes. A kozepsobol kotve a ket szelso nem jobb?
Ha nem vágom szét a szalagot, az ugyanígy van bekötve.

6e011550d800feb69d1b0748298ff323.jpg


Ugyanazt a bekötést vittem tovább, ami a szétdarabolás előtt volt.
A végén van betáplálva...
 
Szalag tipustol fuggoen az elso meternel akar mar 15%os lumen esest is lehet merni a feszultsegeses miatt (nalad magasabb is lehet a forrasztas es plusz kabel miatt). Ezt tudnad kicsit enyhiteni azzal, ha nem sorba, hanem parhuzamosan vagy a kozepsobol kiindulva sorba kotod be oket. Vagy ilyen pici hosszon nincs ertelme szamolni?
 
Én nem gondolnám, hogy ez a fényerő esés számottevő (pláne 1 m-en).
Megvan adva az adott led szalagot hány méterenként kell betáplálni. Azt hiszem, ezt 2 vagy 5 méterenként.

1ff77a53f53c942127164c2445e7dd18.jpg


Én nem látok rajta semmit [emoji1]
Azt se gondolnám, hogy a vezetékelésnek annyira nagy lenne az ellenállása, hogy az számítana. Sőt, a forrasztás biztosabb kapcsolat, mint a forrasztás nélküli toldók, bár biztos könnyebben kivitelezhető. Ezen azért elég szűkös a hely.
Érintkezős kapcsolatnál azért van átmeneti ellenállás de szerintem az se okoz ilyet.
 
Én nem gondolnám, hogy ez a fényerő esés számottevő (pláne 1 m-en).
Megvan adva az adott led szalagot hány méterenként kell betáplálni. Azt hiszem, ezt 2 vagy 5 méterenként.

1ff77a53f53c942127164c2445e7dd18.jpg


Én nem látok rajta semmit [emoji1]
Azt se gondolnám, hogy a vezetékelésnek annyira nagy lenne az ellenállása, hogy az számítana. Sőt, a forrasztás biztosabb kapcsolat, mint a forrasztás nélküli toldók, bár biztos könnyebben kivitelezhető. Ezen azért elég szűkös a hely.
Érintkezős kapcsolatnál azért van átmeneti ellenállás de szerintem az se okoz ilyet.
Értem, én nem mondtam és nem állítottam, hogy van. Milyen foglalatba helyezted a ledet, milyen vastag vezetéket használtál, hol és mennyiért szerezted be az egész cuccot?
 
Értem, én nem mondtam és nem állítottam, hogy van. Milyen foglalatba helyezted a ledet, milyen vastag vezetéket használtál, hol és mennyiért szerezted be az egész cuccot?
Én forrasztottam. 5,5/2,1 aljzatot tettem rá. Az S-lightled oldalon vettem. A vezeték keresztmetszetet meg kinéztem a netről. Az a led szalag teljesítményétől függ, meg hogy milyen hosszan akarod hozzávezetni.
 
Low techhez a fénycsöveid - újkori - fénye elegendő. Ha esetleg cseréled őket, ugyanilyen paraméterekkel rendelkező OSRAM cső sokmindenkinél bevált.
Több fényt csak akkor akarj, ha CO2-zöl. Még egy pici fényt elbírna nélküle is az akvárium, de nem sokat. Ha ledszalagot keresel, akkor a 6000-6500K-es, bright típusúak közül válassz, amik >1500 lm/m fényáramúak. Low techez ne legyen több összesen 2500 lm-nél a bővítés, high techhez is maximum 7500 lm-nyi bővítés kellhet, bármelyiket célszerű valamelyest dimmelni. A ledszalagoknál meg van adva a típusonként eltérő fogyasztás, az összes fogyasztáshoz képest vegyél >10%-al nagyobb tápot. Piros fényből 5050 ledszalagot ajánlom, abból is max egy méter elég lesz. Ennél több piros már csúnya lilás-rózsaszínes összképet adna, de szerintem már ezt sem fogod akarni később.
Szia. Erről mi a véleményed?
http://webshop link moderálva/led-s...gvilagitas/LLSZIP65505060L2EVSWE/adatlap.html
 
Legközelebb ne linket ossz meg, hanem keresőszót, vagy másold ide a paramétereket. A fórum moderálja a webshopot - de mindegy, azért megtaláltam. Ez az 5050-es szalag nem túl nagy durranás, de célnak megfelelhet (az általam javasolt >1500lm kritériumnak egyébként nem felel meg!). Az, hogy 1 m szalagnak mennyi a fényárama, függhet a ledek darabszámától is. Ezért vedd figyelembe a fényhasznosítást is, ami a fényáram és a felvett teljesítmény hányadosa (lm/W). Az erősebb ledeknél ez általában >80. Ennél az 5050 szalagnál még nem túl sok (1340lm/20W=67). Erősebb fényű ledszalagok (kb ebben a sorrendben): 5630, 5730, 7020, 8520... és megannyi újabb típus.
 
Legközelebb ne linket ossz meg, hanem keresőszót, vagy másold ide a paramétereket. A fórum moderálja a webshopot - de mindegy, azért megtaláltam. Ez az 5050-es szalag nem túl nagy durranás, de célnak megfelelhet (az általam javasolt >1500lm kritériumnak egyébként nem felel meg!). Az, hogy 1 m szalagnak mennyi a fényárama, függhet a ledek darabszámától is. Ezért vedd figyelembe a fényhasznosítást is, ami a fényáram és a felvett teljesítmény hányadosa (lm/W). Az erősebb ledeknél ez általában >80. Ennél az 5050 szalagnál még nem túl sok (1340lm/20W=67). Erősebb fényű ledszalagok (kb ebben a sorrendben): 5630, 5730, 7020, 8520... és megannyi újabb típus.
Rendben, köszönöm!
 
Én nem gondolnám, hogy ez a fényerő esés számottevő (pláne 1 m-en).
Megvan adva az adott led szalagot hány méterenként kell betáplálni. Azt hiszem, ezt 2 vagy 5 méterenként.

1ff77a53f53c942127164c2445e7dd18.jpg

Én nem látok rajta semmit [emoji1]
Azt se gondolnám, hogy a vezetékelésnek annyira nagy lenne az ellenállása, hogy az számítana. Sőt, a forrasztás biztosabb kapcsolat, mint a forrasztás nélküli toldók, bár biztos könnyebben kivitelezhető. Ezen azért elég szűkös a hely.
Érintkezős kapcsolatnál azért van átmeneti ellenállás de szerintem az se okoz ilyet.
Egyes LED szakik, azt javasolják, mindegy hogy milyen típusú ledet használunk, 1 méternél, jó ha mind a 2 végén van táplálva.
 
Sziasztok!

8520-as ledből tervezek világítást. Alumínium armatúrája lesz, szerintetek mivel rögzítsem bele a szalagot? Kerestem hővezető ragasztót, de csak sima hővezető pasztát találtam és az nem hiszem, hogy megtartaná. Valami ötlet?
 
Sziasztok!

8520-as ledből tervezek világítást. Alumínium armatúrája lesz, szerintetek mivel rögzítsem bele a szalagot? Kerestem hővezető ragasztót, de csak sima hővezető pasztát találtam és az nem hiszem, hogy megtartaná. Valami ötlet?
Én alapból olyan LED szalagot vettem, ami öntapadós 3M hővezető ragasztóval volt megcsinálva.
Csak lehúztam a fóliát a hátoldaláról, és felragasztottam...
 
Én is a fenti helyről rendeltem a LED szalagot ragasztóval, eddig jól működik.
Magyar webshopokban valamiért nem nagyon árulnak ilyet tekercsben. De az aukciós link moderálva a barátod:
http://www.aukciós link moderálva.c...004345?hash=item3d30c1adb9:g:riwAAOSw241YfYwk
http://www.aukciós link moderálva.c...387082?hash=item1a0401f60a:g:4ZAAAOSwLVZVwxqS
Szerintem amúgy bármilyen tömör (nem habosított) kétoldalas ragasztó is megteszi vmelyik barkácsboltból. Itt nincs akkor a teljesítmény, egy proci sokkal kisebb területen ad le 50-100 W-okat, ott számít.
 
Sziasztok! 54l nyitott akvárium fölé szeretnék led világítást! A chihiros a601-es világításból indultam ki, mivel ezalatt elég szép akváriumokat látni, tetszik a fénye a növényeknek! :) A led típusát sikerült beazonosítani, 5630-as. Ez van ennek a világításnak a ledek alatt feltűntetve: 5630-721. A 721 a kelvint jelentheti? Azaz 7210kelvin? Ha igen, ezalapján én csak 6000kelvinest találtam (5630-600). Az is jó lehet a növényeknek? Vagy inkább keressek tovább 7210 kelvinest?(mondjuk ezzel az a probléma hogy azon a bizonyos oldalon nem mindegyikről van olyan kéo hogy látszik milyen pontosan, a leírásban meg nem mindig adják meg.) És a chihiros a601(ez van akkora akváriumhoz mint az enyém) 39watt-ot ad le. Annyi elég lesz nekem? :) (High-tech akvárium)
 
Back
Oldal tetejére