• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY-LED szalagos világítás

Akkor elöbb felezem a 14000lm és ha kevésnek bizonyul legrosszabb esetben csinálok még egy ugyan olyan led sort
Ugy kalkulalj hogy ha a 8520-ast veszed az kb 3200 lumen meterenkent. A tobbit ki tudod szamolni.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
Sztem ez vastagon sok, de legalább lesz miből visszavenni, s mit takarítani a kövekről.
Nem minden esetben. A tapozason is sok mulik. Termeszetesen ha a szamitasokban hiba van az alga jonni fog. Nekem pl egyik akvariumban se latsz algat, ehez kepest amit toled vettem 240-est 20000 lumennel lovom. A 130- ast 160 wattal t5- el. Egy 50 lityist meg 30 watt 2000 lumennel 30 cm vizoszlopnal. Teljesen kulomboznek az igenyek. Ha jo a matek nincs gond.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
Nem baj. Nálam 3 fm van ebből, 7200 lm, s az MC ragyogóan nő, a riccia a 42 cm vízoszlop alatt vígan bubizik. Tehát, nagyon nem kevés.
És tényleg, nem a low volt a kérdés.
Az mc jo pelda. Viszont a riccia a villamlastol is bubizik[emoji38] [emoji38]

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
Sziasztok!
Még régebben ajándékba kaptam egy akváriumot és el jött az idő hogy low-tech-böl átváltsak high-tech-be és így a régi világítás nem lesz már jó és szeretnék készíteni egy ledes világítást. Ha jól számoltam 140l az akvárium de javítsatok ki ha nem (100h,40sz,35m). Ehez szeretnék segítséget kérni hogy mit vegyek és miből menyit? meg hogy milyen led szalagot mert olvastam még a topic elején hogy van ami nem jó mert kékes fénye van az meg a növényeknek nem de az algáknak annál inkább kedvez.
Én ezt tudom ajánlani:https://ledzona.hu/spd/2463/LED-szalag-SMD2835-204-LEDs-6400K-IP20-2463
Ha spórolni akarsz a tápon akkor egy PC-s ATX tápot vegyél bontóban max 300W-at. Szerintem utánad is dobják.
Én 80 lm/l számolnék, plusz dimmer,de a magasságával is lehet játszani.
 
Uj vagyok a forumon, 20 ev utan most tertem vissza a Akvarisztika vilagaba, es meglepodve tapasztaltam mennyi minden fejlodott. Gyakorlaskeppen osszeraktam egy 50literes novenyest. Mind e melle eleg nagy DIY fan vagyok, igaz az elektronika/hi-fi vilagaban mozgok otthon.

Kezdes keppen vettem egy Dymax LED lampat a maga 14W javal, aztan rajottem hogy ez edes keves. Igy az arakon elborzadva epitettem egy 5050 es (60 LED/m) LED csikbol egy lampat. A lenyege az hogy a felfogatassal ne kell kuzeni, ezert a dymax tetejere terveztem meg felhelyezni. Fogtam IKEA VIDGA alu fuggony karnist, ami egyebkent baromi olcso es alu tehat eleg jo hovezeto is, levagtam 4 darab 50 cmes darabot belole, pont akkor mint az akvarium szelessege. Illetve ket kereszt tartot, es a 4 db hossz elemet ossze csavaroztam sima lemez csavarral a kereszttartokkal. A LED csikok pont passzolnak a VIDGAba, furni kell ra 1 lyukat darabonkent a vezeteknek. Vettem hozza egy 50W os tapot, es rahelyeztem a Dymax ra. Azota a novenyeim bubiznak mint a veszedelem, igaz a vilagitasi idot le kellett vennem, most tartok 7 oranal, mert algasodom. Dimmelessel es aram korlattal nem foglalkoztam, mert a LED sor nem er annyit egy aramkorlatozot epitsek hozza. Szamitasaim szerint kb 28W lett es 1700 lumen amit hozzadott a Dymax 14W jahoz. A VIDGA elemek tokeletesen vezetik a hot, meg csak kez meleg sincs a lampa test, aranylag szep is lett, a VIDGAhoz adnak lezaro muanyag elemeket is amivel szebbe teheto. Felesegem sem hajitotta ki mert olyan ronda lett ugyhogy a projekt sikeres lett.
 
Sziasztok!
Mivel nem találtam olyan led lámpát, ami a kedvemre való lett volna, ezért én is belevágok a DIY témába. Én a mellékelt képen látható Surface 14 profilt szemeltem ki, hűtőfelület és behajlás (hosszmerevség) szempontjából ez tűnik a legjobbnak. Közvetlenül az akvárium peremére menne, a profil végzárókra ragasztanék keresztben pár centis U- vagy üvegprofilt és az lenne az üvegre pattintva. Elsőre 4 db ilyen 80 cm-es csíkot gondoltam, 3 db 8520-as, 6500 K-es csík és 1 db 660 nm-es vörös a napkelte-napnyugtának, valamint a növényeknek. A rendszer előnye, hogy tetszőlegesen tologathatóak lennének az akvárium tetején a csíkok és utólag könnyen bővíthető. Egy zárt, IP67-es Meanwell 100-150 W-os táp lenne hozzá, vezérlőnek meg egy TC420. Egyelőre összesen 70 W lenne így (kb 8-9000 lumen), de persze kb. felére ledimmelve az élettartam kedvéért és mert egyelőre low-tech-ben nyomulok. Az akvárium 80x35x50 cm magas.
Láttok valahol a koncepcióban gyenge pontot?
Kell-e kéket is rakni kegészítésnek?
Kell-e valójában a vörös is, vagy rakjak inkább helyette RGB-t, ha a színnel akarok játszani, növényeknek úgyis mindegy alapon?
Érdemes-e a vöröset-kéket kombináló, kifejezetten növényes led szalagot is felrakni?
Egyetlen boltban láttam kis hazánkban 8520-as alupálcás ledcsíkot, érdemes ott venni (ledklinika)? aukciós link moderálva-en csak bizonytalan paraméterű hasonló szalagokat láttam, persze olcsóbban.
Üdv és kösz, TJ.
surface14_1.png
 
Sziasztok!
Mivel nem találtam olyan led lámpát, ami a kedvemre való lett volna, ezért én is belevágok a DIY témába. Én a mellékelt képen látható Surface 14 profilt szemeltem ki, hűtőfelület és behajlás (hosszmerevség) szempontjából ez tűnik a legjobbnak. Közvetlenül az akvárium peremére menne, a profil végzárókra ragasztanék keresztben pár centis U- vagy üvegprofilt és az lenne az üvegre pattintva. Elsőre 4 db ilyen 80 cm-es csíkot gondoltam, 3 db 8520-as, 6500 K-es csík és 1 db 660 nm-es vörös a napkelte-napnyugtának, valamint a növényeknek. A rendszer előnye, hogy tetszőlegesen tologathatóak lennének az akvárium tetején a csíkok és utólag könnyen bővíthető. Egy zárt, IP67-es Meanwell 100-150 W-os táp lenne hozzá, vezérlőnek meg egy TC420. Egyelőre összesen 70 W lenne így (kb 8-9000 lumen), de persze kb. felére ledimmelve az élettartam kedvéért és mert egyelőre low-tech-ben nyomulok. Az akvárium 80x35x50 cm magas.
Láttok valahol a koncepcióban gyenge pontot?
Kell-e kéket is rakni kegészítésnek?
Kell-e valójában a vörös is, vagy rakjak inkább helyette RGB-t, ha a színnel akarok játszani, növényeknek úgyis mindegy alapon?
Érdemes-e a vöröset-kéket kombináló, kifejezetten növényes led szalagot is felrakni?
Egyetlen boltban láttam kis hazánkban 8520-as alupálcás ledcsíkot, érdemes ott venni (ledklinika)? aukciós link moderálva-en csak bizonytalan paraméterű hasonló szalagokat láttam, persze olcsóbban.
Üdv és kösz, TJ.
View attachment 28208

Lehajlással sztem nem kell számolni. Semmi súlya nincs ezeknek. A profil súlya maga, attól nem hajlik meg.
Nézz szét az s-light led-en is. Én itt találtam hideg fehér 6000k 2000 lumen/méter szalagot. Ott a wide profilba 2 sor szalag is belefér, ha úgy jobb.
 
Ja a ledklinikát én is néztem, én is csak ott találtam ezt a 3250 lumen/m cuccot. Csak az a piaci duma nem jött be, amivel reklámozzák [emoji41] [emoji15]
 
Sziasztok.
Sajnos most nem tudok visszafele olvasni időhiány miatt, ezért ha nemrégen elmegetett témát hoznék fel akkor nézzétek el nekem.
Szóval...
Van két darab odyssea T5 24 wattos fénycsövem. Mellé szeretnék még led szalagot be építeni, ami vörös és fehér fény vegyes együttesét alkotná. Melyiket milyen arányba keverjem a foglalatba? Illetve a fehér és a vörös fényből egyaránt milyen színűt, típust, fényűt ajánlotok?
Aki tud kis infóval segítsen, köszi.

Ui.: Akvarista boltba vegyem vagy egy villamossági boltba is találok növényeknek megfelelő színű és fényű ledet, illetve hol olcsóbb?
 
Akvarista boltba vegyem vagy egy villamossági boltba is találok növényeknek megfelelő színű és fényű ledet, illetve hol olcsóbb?
Egyértelműen villamossági bolt, ha csak nem akarod a csillagos eget is fizetni. Én 6500K, fehér, 4700K kissé vörös plusz 10.000K csak a színe miatt tuningolnám. De ez mindenki ízlésére van bízva.
 
Ez

Ezt így nem teljesen értem. :/

Szerintem úgy értette, hogy inkább villamossági boltot nézzél a LED szalag ügyében, mivel máshol drágább lesz.
Keress rá a neten.
Kis műszaki érzék kell hozzá, ha magad akarod csinálni.
Ki kell nézni a fényáramot, színhőmérsékletet, és kész...
Nekem most érkezik a 6000K hideg fehér LED szalag.
8,5K lesz tápegységgel együtt egy komplett lámpa 80 lumen/liter fényárammal.
Ennyiért semmit nem kapok akvarisztikai boltban. A jelenlegi lámpám 10E Ftért kapható, 720 lumen mellett. Ez 2400 lumen lesz.
 
Szerintem úgy értette, hogy inkább villamossági boltot nézzél a LED szalag ügyében, mivel máshol drágább lesz.
Keress rá a neten.
Kis műszaki érzék kell hozzá, ha magad akarod csinálni.
Ki kell nézni a fényáramot, színhőmérsékletet, és kész...
Nekem most érkezik a 6000K hideg fehér LED szalag.
8,5K lesz tápegységgel együtt egy komplett lámpa 80 lumen/liter fényárammal.
Ennyiért semmit nem kapok akvarisztikai boltban. A jelenlegi lámpám 10E Ftért kapható, 720 lumen mellett. Ez 2400 lumen lesz.
Köszönöm. Értem én, de épp azt a részét nem értettem hogy milyen színűt és milyen arányba keverve vegyek. A sínt már ki is néztem hozzá már csak a szalaggal nem vagyok képbe.
 
Köszönöm. Értem én, de épp azt a részét nem értettem hogy milyen színűt és milyen arányba keverve vegyek. A sínt már ki is néztem hozzá már csak a szalaggal nem vagyok képbe.
Kolléga ajánlása szerint:
gondolom a csöveg 6500K-s.
Kell szerinte mellé 10000K-s és 4700K-s szalag.
Erre mondta, hogy igazából ízlés kérdése...
 
Ízlésre megy, nem az a lényeg hogy a növényeknek jó legyen? Igen a két csövem 6500K-s.
A növényeknek a vörös és a kék a lényeg. A zöldes tartományt szinte egyáltalán nem tudják hasznosítani.
Kék az bőségesen van a fehér ledek fényében, de vöröset ajánlott mellé tenni. 3 fehér és 1 vörös még nem zavaró látványra. A fehéret én keverve használom. A 3-ból 2db 6000K, 1db 4000K. Ez persze csak a látvány miatt.
A vöröset ne számold bele a fényerőbe!

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
A növényeknek a vörös és a kék a lényeg. A zöldes tartományt szinte egyáltalán nem tudják hasznosítani.
Kék az bőségesen van a fehér ledek fényében, de vöröset ajánlott mellé tenni. 3 fehér és 1 vörös még nem zavaró látványra. A fehéret én keverve használom. A 3-ból 2db 6000K, 1db 4000K. Ez persze csak a látvány miatt.
A vöröset ne számold bele a fényerőbe!

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
Köszönöm!
 
Fénycsövemen írja: ODYSSEA T5 TUBE 24W 6500K DAYLIGHT. Ebből kettő van. Akvárium bruttó litere:112. Ezek mellé szeretnék olyan ledszalagot ami ki egészíti. A leddiszkont oldalán nézegettem. Több féle lumen és több féle fehér meg vörös led is van, más-más K-ben. És nem tudok dönteni. Milyen mennyiségben és melyiket ajánljátok?
 
Back
Oldal tetejére