• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY-LED szalagos világítás

Sajat ragasztojaval tetted fel? Vagy valami erosebbel?
Gyári, azaz a saját ragasztója tartja a helyén. 2400 lm/m, 20 W, nincs rá panasz. Most, hogy így zizegtek rajta, megpróbáltam, le jön-e. Hát nem akar.
Összesen 4 méter dolgozik a víz felett.
 
Gyári, azaz a saját ragasztója tartja a helyén. 2400 lm/m, 20 W, nincs rá panasz. Most, hogy így zizegtek rajta, megpróbáltam, le jön-e. Hát nem akar.
Összesen 4 méter dolgozik a víz felett.
De ez melyik ami neked van? Mert ha 7020 vagy 8520-as annak a gyári ragasztója az az amit írtam. Lehet venni azzal a ragasztóval (már rajta van) vagy anélkül. De az nem 3M-es.
 
Gyári, azaz a saját ragasztója tartja a helyén. 2400 lm/m, 20 W, nincs rá panasz. Most, hogy így zizegtek rajta, megpróbáltam, le jön-e. Hát nem akar.
Összesen 4 méter dolgozik a víz felett.
Es van alatta plexi? Mert nekem nem lesz. Szoval ha elenged a ragaszto akkor a vizben kot ki...
 
Persze!

5050 chip, 1050 Lumen, 17W, 6500K, 60 led/m

2835 chip, 2100 Lumen, 22W, 5500K, 120 led/m

Nem kintrol rendeltem. Ha varmi mas info kell annak is utanajarok.
Nincs para. Ezek kis teljesítményű ledek. Nem igényel hűtést. Bármivel ragasztottad a melegedés független tőle. Csak annyira fogja meg, hogy ne essen le.
 
Nincs para. Ezek kis teljesítményű ledek. Nem igényel hűtést. Bármivel ragasztottad a melegedés független tőle. Csak annyira fogja meg, hogy ne essen le.
Meg nem ragasztottam. :) De akkor elso korben a 3M-mel fogom. Es majd figyelem ha latom hogy kezd elengedni nyomok ala pillanatragasztot. Illetve van szovetszalagom is abbol ha tepkedek kis darabokat az is megfelelhet, hiszen nagyon ragad es vizallo is.
 
Persze!

5050 chip, 1050 Lumen, 17W, 6500K, 60 led/m

2835 chip, 2100 Lumen, 22W, 5500K, 120 led/m

Nem kintrol rendeltem. Ha varmi mas info kell annak is utanajarok.
Meg nem ragasztottam. :) De akkor elso korben a 3M-mel fogom. Es majd figyelem ha latom hogy kezd elengedni nyomok ala pillanatragasztot. Illetve van szovetszalagom is abbol ha tepkedek kis darabokat az is megfelelhet, hiszen nagyon ragad es vizallo is.
Én inkább maradnék egy egyszerű zselés pillanatnál és legalább 5 cm-enként 1 pötty. Sokat használunk led szalagot de a fő munka mindig a 3M-es kétoldalas ragi letépkedése. Rugalmas epoxy gyantát használunk 10 perces kötésűt. Baromi hamar elengedi főleg ha fejjel lefelé tart. Nem megbízható.
 
Én inkább maradnék egy egyszerű zselés pillanatnál és legalább 5 cm-enként 1 pötty. Sokat használunk led szalagot de a fő munka mindig a 3M-es kétoldalas ragi letépkedése. Rugalmas epoxy gyantát használunk 10 perces kötésűt. Baromi hamar elengedi főleg ha fejjel lefelé tart. Nem megbízható.
Lehetosegek tarhaza ragasztasra. :D Majd kitalalom melyiket preferalom. Nem szeretnem az aluprofilokat led szalagostul kidobni. :/

Koszonom az otleteket. Termeszetesen majd a naplomban mindent fotozok. :)
 
Lehetosegek tarhaza ragasztasra. :D Majd kitalalom melyiket preferalom. Nem szeretnem az aluprofilokat led szalagostul kidobni. :/

Koszonom az otleteket. Termeszetesen majd a naplomban mindent fotozok. :)
Ha mégis az eredeti rajta levőben gondolkozol az alu profilt nagyon fontos,hogy zsírtalanítsd. Hígító vagy valami benzin. A lényeg űber tiszta felületre ragaszd.
 
keményen nyomjátok itt a ledszalag ragasztás problémáját, pedig szerintem vicces mikor lefityeg a profilról a led és már majdnem a vízben van. Én időnként a vízből is kihalászom a ledszalagot, igaz vízállót használok :)
Forróragasztót még senki nem nyomott rá? Én utoljára azzal ragasztottam vissza a lelógó végét és már hetek óta bírja. Egyébként nálam a gyári ragasztó az esetek 80%ában bírja a dolgot és a helyén tartja a szalagot, pedig kínai minőséget használok :)
A legegyszerűbb nem az lenne ha olyan aluprofilt vennétek amihez van plexi ami a helyén tartaná a szalagot?
 
keményen nyomjátok itt a ledszalag ragasztás problémáját, pedig szerintem vicces mikor lefityeg a profilról a led és már majdnem a vízben van. Én időnként a vízből is kihalászom a ledszalagot, igaz vízállót használok :)
Forróragasztót még senki nem nyomott rá? Én utoljára azzal ragasztottam vissza a lelógó végét és már hetek óta bírja. Egyébként nálam a gyári ragasztó az esetek 80%ában bírja a dolgot és a helyén tartja a szalagot, pedig kínai minőséget használok :)
A legegyszerűbb nem az lenne ha olyan aluprofilt vennétek amihez van plexi ami a helyén tartaná a szalagot?
De az lenne a legjobb, de altalaban a ledekhez kaphato profilokban egyetlen szalag fer el. Ha pedig minden szalagnak szeretnek profilt, tobbet kene koltenem a profilokra mint a szalagra es tapra osszesen. :/ Irrealisan draga.
 
De az lenne a legjobb, de altalaban a ledekhez kaphato profilokban egyetlen szalag fer el. Ha pedig minden szalagnak szeretnek profilt, tobbet kene koltenem a profilokra mint a szalagra es tapra osszesen. :/ Irrealisan draga.
ez már csak ilyen móka. Vegyél drágább ledszalagot és akkor nem a profilra költöd a legtöbbet ;)
Egyébként tényleg túl drágák a profilok.
 
ez már csak ilyen móka. Vegyél drágább ledszalagot és akkor nem a profilra költöd a legtöbbet ;)
Egyébként tényleg túl drágák a profilok.
Én amiket használok az ugye nem szalag hanem alapból alulemez és arra van integrálva maga a led. Ez hűtést igényel amit a specko ragasztóval ami hőt is vezet és az is rajta van még egy alu vagy fém felületre kell raggantani. Ez ugye nem jön le többet. Olyan széles alu zártszelvényt használok amennyit igényel és így mind ráfér. Nem kell profil, stb. 3200 lumen méterenként ha jól tudom 27 watt. Egyelőre elégedett vagyok vele de még rá kell bővítenem 2 métert. Így 5m lesz a mostani 3 helyett, méterenként párhuzamban. Brutál fény, dimmelhető, és a lényeg, soha nem esik le.
Szerk: Van 2-3 méter led profilom de nem tudom mire használni mert az én fajta ledem nem fér bele. Ha valaki igényt tart rá vigye.
 
az én kínai csodáim, nem drágák, de csodát sem lehet tőlük várni. Nem dimmelhetőt használok és nem is veszem vissza, max-on járatom őket. Fél év után már vesztik a fényerőt, de akkor kicserélem a szalagot. Nekem pont megfelel, a ragacs ami a csíkon van meg azért kisebb erővel leszedhető a profilról, azt ragasztom az újat a helyére. Jó esetben nem esik le. hét akvárium felett vannak, mindegyikben több kisebb csík hogy eloszoljon a fény mindenhol, és ebből utoljára kettő csík kezdett leválni.
 
Back
Oldal tetejére