• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY LED reflektoros világítás

Abszolút csak arra, nyilván halak/növények megéljenek a világosban ... :)
Annyit hallottam, hogy nemj mindegy milyen fény van, az algásodás miatt is.
Most egy 54 l akvárium van, a "hozzávaló" neon csővel, csak ami most készül, sokkal nagyobb lesz
és ezért kell vhogy viszonylag olcsón megoldani a fényt, ezért gondoltam a LED panelre, és a 30*60 cm-es tünt/tűnik ideálisnak,
de hát a válaszaitokból kiderült, hogy a teljesítménye nem a legmegfelelőbb erre a célra
 
Abszolút csak arra, nyilván halak/növények megéljenek a világosban ... :)
Annyit hallottam, hogy nemj mindegy milyen fény van, az algásodás miatt is.
Most egy 54 l akvárium van, a "hozzávaló" neon csővel, csak ami most készül, sokkal nagyobb lesz
és ezért kell vhogy viszonylag olcsón megoldani a fényt, ezért gondoltam a LED panelre, és a 30*60 cm-es tünt/tűnik ideálisnak,
de hát a válaszaitokból kiderült, hogy a teljesítménye nem a legmegfelelőbb erre a célra
Zoltán.
Nem tudom mennyire vagy felkészülve rá, hogy egy nagyobb akváriumot elindítsál ha a kisebb is algásodik egy neontól. Ugye ezt nem tárgyaltuk ki és nem is ez a megfelelő topik rá.
Ha azt mondod szeretnél építeni egy akváriumot és segítséget szeretnél kapni az összetevőkben, hogy mi kellene,hogy kellene stb stb, akkor én azt mondom neked nyiss egy naplót a kezdő oldalon belépsz a naplókba és ott új téma indítása. Az csak a tied lesz,az emberek segíteni fognak,és figyelemmel kísérik a fejlődését, ellátnak jó tanácsokkal,és ugye egy bolt is akié a fórum,fel van készülve az egyéb akváriummal kapcsolatos szükségleteidre kérdéseidre.
Szerintem ebben a topikban a led panelre megkaptad a válaszod, nyilván azért akad itt még más megoldás is,viszont a Te naplódba bármiről lehet már folytatni a csevegést,és ha eljutottál oda,hogy esetleg más ledes megoldást válassz akkor vissza ide, és kezd el olvasgatni az elejétől ezt a topikot mert tele van megoldásokkal. Mit szólsz?
 
Kedves Henrik! Ez az nelső ilyen alkalom, hogy ilyen topikba "beszálltam" és ha vmit rosszul csináltam, mea culpa, maxima mea culpa. Természetesen köszönöm az itteni összes választ és tanácsot, amit meg is próbálok megfogadni.
Nem lehetettlen, hogy a saját jól felfogott érdekemben egy "saját" topikot inditsak. Nem vagyok ebben annyira jártas, de köszönöm az össze építő jellegű segítségeteket! :)
Remélem nem voltam nagyon kirívó itt a "hülyeségeimmel"! És köszönöm mégegyszer a tanácsokat! Egy Kezdő "topikolós"! :)
 
Kedves Henrik! Ez az nelső ilyen alkalom, hogy ilyen topikba "beszálltam" és ha vmit rosszul csináltam, mea culpa, maxima mea culpa. Természetesen köszönöm az itteni összes választ és tanácsot, amit meg is próbálok megfogadni.
Nem lehetettlen, hogy a saját jól felfogott érdekemben egy "saját" topikot inditsak. Nem vagyok ebben annyira jártas, de köszönöm az össze építő jellegű segítségeteket! :)
Remélem nem voltam nagyon kirívó itt a "hülyeségeimmel"! És köszönöm mégegyszer a tanácsokat! Egy Kezdő "topikolós"! :)
Ne viccelj nem csináltál semmit se rosszul. Szeretettel látunk mindennap és segítünk amiben tudunk.Itt az akvakertészen belül csináld meg a saját naplód,hisz mindenkinek van. Nem kell a jártasság csak el kell kezdeni. Hajrá.
 
Sziasztok
Próbálok én is egy ilyen led refis lámpát.
10w ,6400K ,800Lumen.
Nano aki fölé menne.
IMG_20180301_132721.jpg
A képen 40cm a refi magassága.
 
Találtam 30W-os 3000 lumenes hideg fehér IP66 védelmes reflektort potom 13 euróért, szóval pár héten belül csatlakozom a LED reflektoros klubhoz. :)

(Az RGB LED-es kókányolásom nem jött össze.)
 
Azt mondod, hogy 4 ezer forintért itthon is van 6500K 3000 lumen IP66 LED világítás?
Hat annyiert is van. Meg 1800-ert is. Csak smd-t ajanlanek, 30x1 watt smd led. Nulla a melegedese. A power led chip 30w, vagy cob ledchip 30 watt nagyon melegszik. Fejjel lefele uzemeltetve ritka esetben eli tul a 6 honapot. De inkabb 4.
 
Hat annyiert is van. Meg 1800-ert is. Csak smd-t ajanlanek, 30x1 watt smd led. Nulla a melegedese. A power led chip 30w, vagy cob ledchip 30 watt nagyon melegszik. Fejjel lefele uzemeltetve ritka esetben eli tul a 6 honapot. De inkabb 4.

Hát, argep.hu-n végigkattintottam az összes komplett reflektort ilyen árban, vagy nem SMD, vagy max 2100 lumenesek, vagy 3000-4000 kelvinesek, vagy fel sincs tüntetve se a színhőmérséklet, se a fényerő, és amelyik majdnem jó, az 8 ezerről van leárazva 69%-kal...

Viszont 3080 forintért 1500 forintos kiszállítással találtam egy 2400 lumeneset 2 év garival, aminek minden egyéb tulajdonsága stimmel, szóval köszönöm, hogy szóltál! :D
 
Hát, argep.hu-n végigkattintottam az összes komplett reflektort ilyen árban, vagy nem SMD, vagy max 2100 lumenesek, vagy 3000-4000 kelvinesek, vagy fel sincs tüntetve se a színhőmérséklet, se a fényerő, és amelyik majdnem jó, az 8 ezerről van leárazva 69%-kal...

Viszont 3080 forintért 1500 forintos kiszállítással találtam egy 2400 lumeneset 2 év garival, aminek minden egyéb tulajdonsága stimmel, szóval köszönöm, hogy szóltál! :D
Nincsmit. Nemgondolom, hogy nem ertesz hozza, de biztos ami biztos. A baloldali az smd, nem melegszik, barmilyen pozicioban hasznalhato 220 voltos. A jobb power vagy cob chip, 70-80 fok a homerseklete fejjel lefele megsuti onmagat, vagy a tapot. 40 voltos tap van benne. A hatuljan latszik is, a brutal hutes mig az smd-n semmi. Citromsarga smd chip hidegfeher, enyhen narancsos chip melegfeher. Egyik sem dimmelheto. 7820c1a53629db0dc11b9464bb323265.jpg23e93e1b89608a62ec71bc84f76566e6.jpg
 
Jaja, ismerem a technológiát, csak annyi minden sokkal olcsóbb kínai webshopon, hogy őszintén eszembe se jutott először itthoniban megnézni, hogy mennyibe kerülnek. Ha beválik ez amit rendeltem, akkor a nagy akvárium fölé is 2 ilyet rakok. +600 forintot bőven megér nekem a 2 év gari.

Viszont azt nem tudom, hogy mekkora jelentősége lenne annak, ha a 3 pólusú kábelt simán kétpólusú tápkábelre forrasztanám.
 
Jaja, ismerem a technológiát, csak annyi minden sokkal olcsóbb kínai webshopon, hogy őszintén eszembe se jutott először itthoniban megnézni, hogy mennyibe kerülnek. Ha beválik ez amit rendeltem, akkor a nagy akvárium fölé is 2 ilyet rakok. +600 forintot bőven megér nekem a 2 év gari.

Viszont azt nem tudom, hogy mekkora jelentősége lenne annak, ha a 3 pólusú kábelt simán kétpólusú tápkábelre forrasztanám.
Ha a foldelest akarod elhyagyni szerintem netedd.
 
Összesen kettő darab vezeték van a csonkolt tápkábelemen. Most vegyek akkor azt is? :/
A lampa felulete fem. Ha barmi serul belul es a fazis a femhez er, semmi sem tortenik, amig hozza nem ersz, vagy nem log bele a vizedbe. Ha belelog minden meghal az akvaba, ha Te ersz hozza, rajtad vezeti le a foldre. Nem jatek!
Ha le van foldelve es egy belso serules miatt hozzaer, leveri a megszakitot.
 
A lampa felulete fem. Ha barmi serul belul es a fazis a femhez er, semmi sem tortenik, amig hozza nem ersz, vagy nem log bele a vizedbe. Ha belelog minden meghal az akvaba, ha Te ersz hozza, rajtad vezeti le a foldre. Nem jatek!
Ha le van foldelve es egy belso serules miatt hozzaer, leveri a megszakitot.
Érdekes, itt körülöttem 1 méteres körzetben tucatnyi cucc van, ami sima kétpólusú kábelvéggel érkezett, van közöttük nyolc darab LED panel is, de akkor ehhez veszek 3 pólusú tápkábelt, ha már akvárium fölé kerül.
 
Sziasztok!
Elolvastam a beszélgetést és nekem is lenne egy kérdésem:
Egy 30 l-es növényes fölé mekkora teljesítményű smd Led reflektor kellene? 20W vagy 30 W?
Kösz.
 
Back
Oldal tetejére