• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY LED reflektoros világítás

60*45*45-ös akváriumot írtál, és egy átlagos led refi kb 22-25 cm széles.
Már értelek. ☺
Viszont én úgy gondoltam, hogy csak a fényforrást tenném rá egy aktív hűtésre.
Ilyen ledet meg már itthon is lehet kapni.
 
Sziasztok, bár nem akváriumhoz, hanem paludáriumhoz gondolkodom a led reflektorokon, de nem tudom, hogy mennyire bírják ezek a huzamosabb igénybe vételt. Van valakinek tapasztalata, azzal kapcsolatban, hogy hogyan bírják a 10-12 órás folyamatos használatot?
 
Sziasztok, bár nem akváriumhoz, hanem paludáriumhoz gondolkodom a led reflektorokon, de nem tudom, hogy mennyire bírják ezek a huzamosabb igénybe vételt. Van valakinek tapasztalata, azzal kapcsolatban, hogy hogyan bírják a 10-12 órás folyamatos használatot?
Arra lettek tervezve, hogy épületeket, reklámokat, stb világítsanak meg napnyugtától napkeltéig (télen pl d.u. 4-től reggel 7-ig. 10-12 órát a legkisebb probléma nélkül bírniuk kell.
 
Köszi a választ. Akkor legalább, az ideiglenes megoldás már megvan. ;)
 
Sziasztok! abszolút dilettáns vagyok akár akváriumban, akár a világításban ..., szeretném kérni a véleményeteket/tanácsotokat, hogyezzel LED panellel mennyire lehet jó a egy cca 120-140 literes akvárium (épített) megvilágítása? Számomra ez lenne a legegyszerűbb megoldá, csak rárakom az üveglapra és kész! :)
A panel "adatai":
Fogyasztás: 25W
Fényerő
1800 lumen
Üzemi feszültség
AC 220-240V/50Hz
Védettség
IP20
Színhőmérséklet: Természetes fehér 4000K
Várható élettartam
40000 óra
Sugárzási szög
160°
Fényerő megfelelőség
180W
Méret
295 x 595 x 10 mm
Vagy milyet keressek, ha ez túl nem jó.
Köszönöm a segítségeteket ...
 
Sziasztok! abszolút dilettáns vagyok akár akváriumban, akár a világításban ..., szeretném kérni a véleményeteket/tanácsotokat, hogyezzel LED panellel mennyire lehet jó a egy cca 120-140 literes akvárium (épített) megvilágítása? Számomra ez lenne a legegyszerűbb megoldá, csak rárakom az üveglapra és kész! :)
A panel "adatai":
Fogyasztás: 25W
Fényerő
1800 lumen
Üzemi feszültség
AC 220-240V/50Hz
Védettség
IP20
Színhőmérséklet: Természetes fehér 4000K
Várható élettartam
40000 óra
Sugárzási szög
160°
Fényerő megfelelőség
180W
Méret
295 x 595 x 10 mm
Vagy milyet keressek, ha ez túl nem jó.
Köszönöm a segítségeteket ...
Megfelel 2 db kell legalább fölé a megadott adatokhoz.
 
Sziasztok! abszolút dilettáns vagyok akár akváriumban, akár a világításban ..., szeretném kérni a véleményeteket/tanácsotokat, hogyezzel LED panellel mennyire lehet jó a egy cca 120-140 literes akvárium (épített) megvilágítása? Számomra ez lenne a legegyszerűbb megoldá, csak rárakom az üveglapra és kész! :)
A panel "adatai":
Fogyasztás: 25W
Fényerő
1800 lumen
Üzemi feszültség
AC 220-240V/50Hz
Védettség
IP20
Színhőmérséklet: Természetes fehér 4000K
Várható élettartam
40000 óra
Sugárzási szög
160°
Fényerő megfelelőség
180W
Méret
295 x 595 x 10 mm
Vagy milyet keressek, ha ez túl nem jó.
Köszönöm a segítségeteket ...
Szia
Növényes akváriumhoz édeskevés :)
Kb 25 lumen/liter a belépő szint. Ezzel a panellel kb 13 lm/l lenne. Low techhez ajánlott >30 lm/l; high-techhez: >60 lm/l
Színhőmérsékletben 6500 K körülit keress.
 
Nagyon KÖSZÖNÖM a gyors és korrekt válaszaitokat ...!!!
Nyilván lenne benne növény (vizuális inger miatt, meg a halaknak se árt ...), de most kisebben is inkább aranyhalaink vannak.
És hideg vagy meleg fényt javasolnátok? jelenleg neon van és sajnos eléggé algásodik (barna alga), ezt szeretném elkerülni!

Köszönöm
 
Olvastam, persze, de mint említettem, nem nagyon (egyáltalán nem vagyok otthon a témában, ha lakást akarsz eladni/venni, abban maximálisan tudok segíteni! :shame: ) értek akvarisztikáho, lumenhez és egyéb okosságokhoz...
A lényeget kivettem, hogy nagyjából 2x akkor teljesítményű panelre van szükségem ...

De azért köszi :)
 
Bocsánat, nem akartam túlságosan cinikus lenni. Csak hát írtam, hogy

Színhőmérsékletben 6500 K körülit keress.
és ezután megkérdezted, hogy hideg, vagy meleg kell-e.
A színhőmérséklet amúgy nem annyira mérvadó (ez ennél összetettebb dolog), inkább csak esztétikai kérdés.
 
Nem vettem magamra, gondoltam, hogy nem bántásként mondod ...! :)
a lényeg (összefoglalva): 6500 K, minimum 3500lumen, gondolom a watt már ezek függvényében változik ..
Sorra én is ha kicsit érthetetlen vagyok, de sose voltam ebben a témában otthon, de szeretném ha szép jó lenne az akvárium, de azért a gatyám se menjen rá! :)
 
a lényeg (összefoglalva): 6500 K, minimum 3500lumen
Igen.
gondolom a watt már ezek függvényében változik ..
Nem. :) Vagyis több lm általában több watt, de nem így függ össze. Ha nem érted az összefüggést, akkor inkább ne is foglalkozz vele (nem kell), vagy próbáld értelmezni az alábbiakat:
Régebben watt/liter szabállyal kalkuláltunk, mert szinte kizárólagosan fénycsővel voltak megvilágítva az akváriumok, melyek fényhasznosítása (lm/watt) eléggé hasonló volt.
Ma már számos - különböző fényhasznosítású - fényforrással akvarizálunk, ezért kevésbé alkalmazzuk a watt-szabályt. A fényforrások fényárama általában meg van adva lm-ben, ahogy ezt a fenti példa is mutatja. Általában ezt vesszük alapul a kalkulációhoz. Egy fényforrás fényhasznosítása annál nagyobb, minél nagyobb a lm/W érték, mely egyúttal az energiahatékonyságra is utal, vagyis hogy mekkora felvett teljesítmény mellett mennyi fényt bocsát ki.. vagyis a watt legfeljebb a költségek számolásához szükséges, hiszen az energiaszolgáltatónak nem fényáram után fizetünk ;)
 
Nagyon köszönöm a számomra teljes körű felvílágosítást!!!!! Ha Ingatlan tanácsot kérsz, megpróbálok legalább ilyen ötletet/tanácsot adni! Ha nem is itt ...
De tényleg köszönöm a segítségedet!
 
Igen.

Nem. :) Vagyis több lm általában több watt, de nem így függ össze. Ha nem érted az összefüggést, akkor inkább ne is foglalkozz vele (nem kell), vagy próbáld értelmezni az alábbiakat:
Régebben watt/liter szabállyal kalkuláltunk, mert szinte kizárólagosan fénycsővel voltak megvilágítva az akváriumok, melyek fényhasznosítása (lm/watt) eléggé hasonló volt.
Ma már számos - különböző fényhasznosítású - fényforrással akvarizálunk, ezért kevésbé alkalmazzuk a watt-szabályt. A fényforrások fényárama általában meg van adva lm-ben, ahogy ezt a fenti példa is mutatja. Általában ezt vesszük alapul a kalkulációhoz. Egy fényforrás fényhasznosítása annál nagyobb, minél nagyobb a lm/W érték, mely egyúttal az energiahatékonyságra is utal, vagyis hogy mekkora felvett teljesítmény mellett mennyi fényt bocsát ki.. vagyis a watt legfeljebb a költségek számolásához szükséges, hiszen az energiaszolgáltatónak nem fényáram után fizetünk ;)
Ezért írtam neki amugy a 2 panelt. Nem tűnt akvakertész tanoncnak ami nem is baj, van aki így, van aki úgy. Valahogy érezni lehetett a kérdése egy dekor akvárium. Pár arany hal,egy kis élet,egy kis szín,pár annubias, pár szál valisneria,4-5 tő cryptocoryne 4-5 anci és itt a vége. Kevés fénnyel ezek elvannak,alga szinte esélytelen. Mindenképpen a 4000 kelvint ajánlanám már csak azért is,hogy a színek jobban érvényesüljenek. És világos aljzat. Nagyon csecsén meg lehet csinálni.Egy ilyen akváriumba nincs mit matekolni számításokkal,vízkémiával. Ezeknek is meg van a maga szépségük.
Jopet ettől még minden tiszteletem a tiéd, nem bla bla amit írtál.(y)
 
Köszönöm Szépen Neked is a tanácsot!!!
csak hát két ekkora panel meg nem fér el egymás mellett, max egymás felett, akkor meg ugye minek :D
Mekkora is a panel? Honnan jött ez a megoldás? Nem rossz a neon ha jopet írása alapján megfelelően van elkészítve. De más lednek is vannak lehetőségei.
Azt hittem azért ez a kérdés mert a panel eleve ott van beépítve.
 
30*60 cm, "gyári" panelre gondoltam ... és az épített akvárium kicsivel nagyobb, aminek az üveg (levehető) tetejére csak ráhelyeztem volna és "kész"!
csak ekkora méretben az általatok megadott paraméterekben nem találtam, meg hát az ár is kardinális kérdés ... :)
 
Back
Oldal tetejére