• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY kókány megoldások topikja

Sziasztok:)

elkeszult a v2 novenytap tarto kezikeszulekem :)

az elsot uvegbol csinaltam de ilyen kis meretben szilozni lehetetlen kb.
ezert .. hat hulye ablakos azzal dolgozik ami van :)
alumimium uveglec es kombi redony labbol gyarotttam+nemi szilo es plexi :)


Egy 3 csatornas Gro-tech adagolohhoz (egyenlore csak carbot nyom)terveztem egy kicsit korrektebb tatyot mint a jelenlegi:

9830e455e66279afae4f93010edeecf1.jpg

2679b5a5b24dc38c52a27e4b8f51e570.jpg


a beta verzio:
3csatornas 3tartalyos tarolo:
/micro ;macro ; carbo/

830869607c8bbf9b842bd745dd4ccf04.jpg

aa22b84462e75b18de3836fb1e250af2.jpg
41fda2e57243f8e7d5e3534209942e1d.jpg

0b2158a7812d1421309fd75e9030174d.jpg



A szalag lekerul rola amint megszaradt teljesen,illetve lesz meg takaritva

a ket cellat alul atfurtam hogy a lotty majd at tudjon folyni,igy az egyikben csak a szivo cso van a masik oldalon pedig plexi 'kemlelonyilas' ;)

elso ranezesre kb. 60ml folyadek fer bele
hosszabb labbol lehet tobb is de nekem ez igyis egy honapi adagot tud tarolni :)

hatha masnak is segitettem :)

kiegészités:kereken 60ml fér bele, és még jól is néz ki(relatiV)

17140972_1448483608504516_668516868_n.jpg



Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
Erről a grotech adagolóról tudnál valami linket dobni? Nem találtam a honlapjukon...
 
Éppen aljzatporszívó építésében vagyok. A cső viszont elég nagy átmérőjű lett, és a levegőpumpának az sok.
Kisebb átmérőjűt tudnék szerezni alumíniumból, vagy vörösrézből. Melyik a jobb a víz higiéniájára való tekintettel? Végülis rezet használnak a növények... [emoji5]
 
Firkász vagy? :D


nem vagyok ujságiró ;) :p :p

Gro-tech-et használtan vettem,itt fórumon,nekem nagyon bejött.
nem kis költség egyszerre viszont sokkal kényelmesebb.
napra orára percre pontosan belehet állitani mit mennyit hányszor adagoljon:) jo kis szerkentyü én csak ajánlani tudom

réz:hát ha garnid is van akkor nem ajánlom.ugy tudom nem szivlelik
 
nem vagyok ujságiró ;) [emoji14] [emoji14]

Gro-tech-et használtan vettem,itt fórumon,nekem nagyon bejött.
nem kis költség egyszerre viszont sokkal kényelmesebb.
napra orára percre pontosan belehet állitani mit mennyit hányszor adagoljon:) jo kis szerkentyü én csak ajánlani tudom

réz:hát ha garnid is van akkor nem ajánlom.ugy tudom nem szivlelik
Néztem "e-öbölben" 20-60 ml/perces pumpa 1,5 k [emoji16]
Azzal egy secundumos időzítővel 0,3 ml pontossággal tudnék adagolni. De lehet ha variálok a tápfesszel, akár lehet rajta dolgozni. Vagy milisecundumos időzítő kell.
Azt még nem találtam...
Lehet, én építek egyet.

Nekel 1,2-1,5 ml 1ml illetve 0,5 ml adagokat kell adagolni naponta.
 
nekem is van otthon ilyen tapozom, kinai rokonoktol a pumpak(5Voltosak). 1x lemertem mennyi ido alatt nyom at 10ml, es az alapjan allitottam be. 5db egyforma pumpam van de mind mas ido alatt nyomja at a 10ml-t, hogy egyszeru legyen, kb 6-11masodperc kozott.
 
Ezt azért nem kell ilyen szigorúan venni, az ajánlás csak irányadó. Néhány tized nem számít. És még ha ragaszkodsz is hozzá, válts kétnapi tápozásra, akkor talán jobban kerekíthető a többszörös adag.
Másrészt lehet van akkora tehetetlensége a rendszernek, hogy nem 1 sec, hanem több kell, hogy rendesen meginduljon...
 
Ezt azért nem kell ilyen szigorúan venni, az ajánlás csak irányadó. Néhány tized nem számít. És még ha ragaszkodsz is hozzá, válts kétnapi tápozásra, akkor talán jobban kerekíthető a többszörös adag.
Másrészt lehet van akkora tehetetlensége a rendszernek, hogy nem 1 sec, hanem több kell, hogy rendesen meginduljon...
 
nekem is van otthon ilyen tapozom, kinai rokonoktol a pumpak(5Voltosak). 1x lemertem mennyi ido alatt nyom at 10ml, es az alapjan allitottam be. 5db egyforma pumpam van de mind mas ido alatt nyomja at a 10ml-t, hogy egyszeru legyen, kb 6-11masodperc kozott.
Időzítésre mit használsz?
Ahhoz nem találok semmi értelmeset...
 
az enyem overkill, raspberry pi ami a halozaton van, de legalabb nincs problemam az atprogramozassal, pontos idovel, aramkiesessel, amiket intezni kell arduino/manualis idozitokkel. En mindent a masik szobai PCrol intezek. Persze ehhez magasabb szintu programozas szukseges.
 
az enyem overkill, raspberry pi ami a halozaton van, de legalabb nincs problemam az atprogramozassal, pontos idovel, aramkiesessel, amiket intezni kell arduino/manualis idozitokkel. En mindent a masik szobai PCrol intezek. Persze ehhez magasabb szintu programozas szukseges.
A felét értettem [emoji16]
Közben találtam 600 Ft körül időrelé modult. Ha megkapja a tápfeszt, adott ideig kiadja a vezérlő jelet.
A tápfeszt vezérelni meg tudom akár a világítás időkapcsolójával.
Ha felkapcsol a világítás, megy a feszültség a bemenetre.
 
Na, rendeltem egy pumpát, meg egy késleltetőt modult.
Majd meglátjuk mit tudok kihozni belőle.
Ha jó, rendelek még kettőt.

A pumpa működéséhez kell, hogy légmentesen lezárt flakonból szívjon?
 
Pont, hogy nem, mert akkor összeszívja a flakont;) A gumidugón nekem is van egy kis lyuk.
Most hogy mondod...
A melóhelyen van egy Loctite-os perisztaltikus ragasztó adagoló, annak is van egy levegőztető csöve...
Ugyanezen az elven működik, csak mechanikus működtetésű.
 
20170311_142210.jpg

az e cigis utantolto flakonoknak hala kapott kulon toltonyilast ;)

tapoldat adagolot arduino vezerlesen ossze lehet hozni,kb a felebol is ami nekem tervben volt es talan egyszer meg is valosul de ugyerzem ez a gro tech megerte az arat :) igaz en 40ert vettem

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
 
olyan 2 mondatot irhatnal rola. Ez azert vmi dc-dc konvertor a kinai rokonoktol ha jol latom. Mi is ez pontosan, persze csak nevet irj ne linkelj ;)
Ventilátor halkító [emoji4]
PWM "feszültség szabályzó".
0-12V között tudom szabályozni.
Olyan 10V körül már nincs akkora zaja a ventinek.
Természetesen e-öbölből halásztam, a kínai vizeken. [emoji5]
Elektronika, vezeték, doboz...
A legnagyobb munka a dobozba hekkelés volt... [emoji16]
De végül kultúrált lett.
 
Back
Oldal tetejére