• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY kókány megoldások topikja

Mindenféleképpen 10-es tiplivel fúrom fel a konzolokat ha ott tartok, bár a lámpa max. olyan 10 kiló szóval még 8-assal is túl van biztosítva. :)
 
Na felraktam a lámpát, végül a fekete fa Ekby Valter lett a konzol, könnyebb vele dolgozni mint a fémmel (lyuk kellett rá ugye a lámpa rögzítéséhez), és fekete az akváriumbútor és a nappali bútor úgyis.
Élőben jobban néz ki mint fotón...

26166766503_8cd47dbd0a_c.jpg20160502_ati_hangon by Attila Szántó, on Flickr

8-as tiplivel fúrtam be, 8 kiló körül van a lámpa, egy konzolra 4 kiló jut, egy csavarra kettő, nem mozgatom, ugrálok rajta úgyhogy elbírja. :D
 
Sziasztok!
Azért írom ide amit ma elkövettem mert a a készüléket gyártó cég szerintem :mad::eek: kiakad.
Tehát nekem a Twinstar reaktorok kilenc hónapnál még sosem bírták tovább. A 2db M9 is megadta magát nem vízkövesedett nem algásodott
nem fogdostam, alig takarítottam csak hát ez is megéget kékült-barnult. Előszedtem a régieket van 4db elkezdtem nézegetni mit lehetne
kezdeni velük. Megkapargattam rajta a rácsot elég könnyen elkezdett lejönni róla a feketeség alatta szép fényes volt :rolleyes: .
Egy drótkeféből kiszedtem egy köteg szálat, körbe kötöttem vékony dróttal és ezzel a kis pamaccsal fényesre keféltem a rácsot
mindkét oldalról. Bekapcsolás után majdnem úgy porlasztott mint újkorában(y). Nekifogtam megpucoltam az M9-eseket is.
Bár ezekkel óvatosnak kell lenni mert nagyon vékony a rácsozatuk. Mindenki csak saját felelősségére fogjon bele !!!!!!!!:cry:
Most már csak az a kérdés milyen sűrűn kel csiszolgatni és meddig bírja a rácsozat. Lelehet szedni ezt a bevonatot vegyi úton a vezeték
csatlakozás károsodása nélkül? Ha havonta kel pucolni és mondjuk elmegy még félévet szuper lenne:).Sajnos nincs képem milyen volt
de most ilyen mid a kettő ,persze egy új szebben dolgozik...Bocs Vik ha rontanám a boltot:whistle:
27839568112_4911106f78_k.jpgTisztitás után. by Zoltán Lebedy, on Flickr
Szép napot!!!!
 
Gratula, szép munka!
A 4cm-es ventikhez kívánom, hogy legyen szerencséd. Én 1x használtam, hasonló ipari 4cm-est, dupla csapágyast. Mégis elkezdett idővel nyöszörögni... (lehet én oldalanként 1db 6cm-esel próbálkoztam volna), de ne legyen igazam!!
Lehet akarmilyen minosegu ventillator, eleg ha csak neha le van allitva, es a para bejut a csapagyazashoz... en nyaranta ez miatt cserelem a ventiket (12centis ipari) mivel nalam 4 darab tolja egy oldalon es hokapcsoloval van ellatva. Nalam szukseges mert nappal meleg esteg hideg van itt Luxemburg hataraban. Egyszer szetszedtem az egyiket egy szezon utan, es elszomorito, hogy mennyi para bejut... a szabadon levo rezszalak vegig zoldek a korroziotol, a csapagyazast sem hiszem, hogy kimelte es onnettol jon a zorges, vagy ahogy te irtad a nyoszorges. Kapni vizhatlan ventiket is, de a tomittok kopnak, es annyival nem jobbak mint amennyivel tobbe kerulnek.
 
Amikor a szükség törvényt bont, avagy gyorsan kell emelni a tetőn...
20160703_080206.jpg
20160703_080201.jpg
 

Attachments

  • 20160703_080206.jpg
    20160703_080206.jpg
    36.2 KB · Megtekintések: 1
  • 20160703_080206.jpg
    20160703_080206.jpg
    36.2 KB · Megtekintések: 0
  • 20160703_080201.jpg
    20160703_080201.jpg
    34.3 KB · Megtekintések: 3
Utoljára módosított:
Az a Schloss Neuschwanstein kastély nem semmi. Hohenschwangau-ban van az eredeti. :)
Ezt a várat az akváriumhoz kaptam, úgy gondoltam, hogy elfér benne :) Növényeset akarok/akartam, csak valahogy nem akarnak úgy nőni a növényeim, ahogy azt szeretném. De azért fejlődnek, csak lassan.
 
Az a Schloss Neuschwanstein kastély nem semmi. Hohenschwangau-ban van az eredeti. :)
nálunk fél évre Yoda Mester költözött be legó formájában a víz alatti "Endor bolygóra". Szerencsére kereste a gyerek, így ki kellett vennem :)
 
akkor az én műanyag fatörzsem és elsüllyedt hajóm nem is olyan gáz ( a kép még a régi akváriumomról készült)
16530891_9320f5233b12fe31072c8b560eb279c8_l.jpg
 
Az én megoldasom egyszerűbb (288as hozzászólás), de ez szebb :)

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
Az első verzio az plexin volt, de nem tetszett, nem fértem hozzá a felszíni szűrőhöz mikor én akartam
 
Sziasztok!
Tegnap rátapadtam a twinstar nano-ra. Találtam pár diy megoldást a neten gondoltam ma megpróbálkozok vele. Nehézségi fokozata 10 ből 5 re tenném,tehát nem nehéz(ha valakinek jó a kézügyessége). Reggel nekivágtam tesco-obi vonalnak és beszereztem amit kellett hozzá. Kb.3-4 ezerből ki lehet hozni.Másfél órás munkámba tellett és már a vízben volt. Tényleg jól szuperál. Hatalmas a sikerélményem és gondoltam megosztom másokkal is.Ha bárkit is sért ez a beírás kérném az oldal szerkesztőjét törölje!!!
 
Sziasztok!
Tegnap rátapadtam a twinstar nano-ra. Találtam pár diy megoldást a neten gondoltam ma megpróbálkozok vele. Nehézségi fokozata 10 ből 5 re tenném,tehát nem nehéz(ha valakinek jó a kézügyessége). Reggel nekivágtam tesco-obi vonalnak és beszereztem amit kellett hozzá. Kb.3-4 ezerből ki lehet hozni.Másfél órás munkámba tellett és már a vízben volt. Tényleg jól szuperál. Hatalmas a sikerélményem és gondoltam megosztom másokkal is.Ha bárkit is sért ez a beírás kérném az oldal szerkesztőjét törölje!!!

Szivesen olvasunk mindenfajta újítást, de akkor az alábbi topicba írd meg létszíves
https://akvakertesz.hu/threads/diy-ikercsillag.4554/
 
Jól működik? Ezt én nem a kókány megoldások közé tenném, hanem a "Célszerszámok" topikba. (Tudom, még nincs ilyen)
Kifejezetten jól szuperál, csak a fa nyél nem túlzottan vízálló, 1 idő múlva megszívja magát és hajlik. A 2 es verzió majd nagyobb kefe-résszel és kikeményített nyéllel készül. :)
 
Back
Oldal tetejére