• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY Ikercsillag

Szia!

Épp a napokban boncoltam szét egy számítógépes SATA tápkábelt, és meglepetésemre nem réz vezeték volt benne.
Szerintem vékonyabb és könnyebb dolgozni vele mint a fékbowden szálaival.

tumblr_n4367jcD7l1tok0roo1_500.jpg

Köszi az infot! Közben rátaláltam a fénymásolókban, az olvasófej mozgatására használt "bovdenre" ami szigetelt vékony és ha minden igaz saválló. Meglesz rá a szkennelés és ha az akkor már gyártom is.
 
Nem értek az elektromos dolgokhoz, úgyhogy előttem már csak az a kérdés, hogy mi van akkor, ha épp egy garnéla/oto matat a kütyün amikor bekapcsol... :eek:

Ahhoz hogy megrázza bármelyiket is, mindkét feléhez hozzá kéne érnie. Ha ez valami csoda folytán mégis sikerül, akkor is a vizet választja az áram hiszen kissebb az ellenálása.
 
Vezeték helyett mi lenne ha egy szitának a rácsát használnád fel vagy a mohakötözéshez használt rács lenne felhasználva, azzal stabilan lehetne tartani a távolságot.
Csak egy ötlet volt, nem vagyok szaki ;)
 
Gondoltam én is rácsra. Ez az 1.0ás verzió. Nem sikerült hirtelen mást beszereznem... jelenleg ezzel a verzióval holnap kezdem a tesztet. Egy 12V 1A es tápot kötöttem rá. Melegszik e? Hogy viselkednek az élôlények adott dózisnál stb... Per pillanat annyi biztos hogy egy kb 0,5literes edénybe 30másodperc alatt tejszerü ködöt csinált.
Folyt. köv. holnap. :)
 
Nekem a rozsdamentes háló jutott eszembe, amiből garnélavédőt szoktak csinálni a szívócsőre.

mit szóltok ahhoz a hálóhoz, amit teatojásokhoz, illetve nagyobb teáskancsóhoz adnak, hogy tedd bele a teafüvet.
Tuti nem réz, inkább rozsamentes fém háló, mivel ázik folyamatosan a tea benne 100 fokon, vagy 100 Ft-os boltból rozsdamentes konyhai szűrő :)

tekeri nekem is a fantáziámat ez a dIY csillag, viszont nem tudom, akarok-e nyulkálni az akváriumban, miközben 12V 1A van szabadon belevezetve.... érintésvédelmi szaki véleményezhetné :)
 
mit szóltok ahhoz a hálóhoz, amit teatojásokhoz, illetve nagyobb teáskancsóhoz adnak, hogy tedd bele a teafüvet.
Tuti nem réz, inkább rozsamentes fém háló, mivel ázik folyamatosan a tea benne 100 fokon, vagy 100 Ft-os boltból rozsdamentes konyhai szűrő :)

tekeri nekem is a fantáziámat ez a dIY csillag, viszont nem tudom, akarok-e nyulkálni az akváriumban, miközben 12V 1A van szabadon belevezetve.... érintésvédelmi szaki véleményezhetné :)
Nem kell ahhoz diy cuccnak a vízben lennie .Én ha picit sebes kézzel(ki szokott lyukadni a bőr a kezemen a fugázás miatt) matatok az akváriumban papucs nélkül akkor már csípi a kezem a víz.Pedig minden gyári az akváriumban.Lehet a skimmer húz át vagy a TS egy kicsit??Bocs az offért:)
 
Nekem a rozsdamentes háló jutott eszembe, amiből garnélavédőt szoktak csinálni a szívócsőre.
valami tipp a beszerzésre, hogy ilyen kb szunyogháló szerű acélmentes rácsot/hálót/acélszövetet honnan lehet beszerezni kis tételben?
találtam egy céget, de ők 1m-es tekercseket árulnak, 5000 forintos négyzetméter áron.
 
valami tipp a beszerzésre, hogy ilyen kb szunyogháló szerű acélmentes rácsot/hálót/acélszövetet honnan lehet beszerezni kis tételben?
találtam egy céget, de ők 1m-es tekercseket árulnak, 5000 forintos négyzetméter áron.
Kérj belőle mintát! Melóban is ezt csináljuk, ha valamiből csak nagyon kevés kell...
 
Back
Oldal tetejére